Forum Republiki Bialeńskiej

Pełna wersja: Defilada - rocznica Powstania Marcowego
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Na Placu w Wolnogradzie zaczęli powoli gromadzić się Bialeńczycy. Zapanował wielki ruch, ponieważ wszystkich sprawdza się wykrywaczem metalu. Wcześniej rozstawiono trybuny, na których usiądą mieszkańcy RB. Postawiono również specjalną trybunę dla ważnych osób oraz przygotowano specjalne miejsce dla Prezydenta, na którym będzie mógł wygłosić swoją mowę po defiladzie. Wojskowi i sprzęt wojskowy jest już przygotowany do rozpoczęcia defilady, a brakuje tylko głowy państwa, która już powoli nadjeżdża z Pałacu Prezydenckiego na miejsce defilady. Rozpocznie się równo o godzinie 15.00.

[Obrazek: MsMnVtv.png]
Prezydent już przyjechał! Powitano go gromkimi brawami i szczególnym, długim aplauzem. Wraz z nim przyjechał Gabinet i reszta władz w Bialenii. Rozpoczęto oficjalnie defiladę. Orkiestra Sił Zbrojnych szybko wstąpiła na Plac i rozpoczęła wszystko pięknym akompaniamentem, a zaraz za nimi przeszli żołnierze wybranych oddziałów Wojsk Lądowych.

[Obrazek: ojrlS7e.png]

Na Plac wkroczyły pojazdy pancerne i bojowe 10. Dywizji Zmechanizowanej, głównie czołgi T-2M1 i kołowe pojazdy bojowe CVW-C5-IFV. Ich prezentacja potrwa około pięciu do dziesięciu minut. Są to jedne z najbardziej nowoczesnych i potężnych czołgów armii Republiki Bialeńskiej, są one wychwalane przez Żołnierzy Sił Zbrojnych i uważane za najlepsze.

[Obrazek: nkRnNc0.png]
W międzyczasie nad Wolnogradem przeleciały samoloty F-2A i F-2B z 31. i 32. Eskadry Obrony Powietrznej. Prezydenta ochraniają również śmigłowce zwiadowcze i sanitarne z 10. Dywizji Zmechanizowanej OT i 101. Eskadry Specjalnej.

[Obrazek: 21_sit_1092.jpg]

[Obrazek: 1902484-Smiglowiec-ratownictwa-morskiego-Mi-14.jpg]
Po "przemarszu" czołgów T-2M1 na pierwszy plan weszły wyrzutnie rakiet. Są niezawodne i sprawdzają się w każdych warunkach: przedstawione aktualnie wyrzutnie są wyrzutniami klasy ziemia-ziemia i służą w wojsku bialeńskim od wielu lat. Niewiele razy zawiodły naszych żołnierzy w walce.

Nastał czas na Brygadę Artylerii. Na początek wjechały armaty samobieżne, które szybko przedostały się na koniec Placu i dały miejsce dla innych pojazdów z serii CVW-C5. Za kilka minut rozpocznie się przejazd Brygady Rakietowej i Brygady Obrony Przeciwlotniczej i w ten sposób zakończymy defiladę.

[Obrazek: ONdJHDo.png]

[Obrazek: 550_800_crop__ozrlm1_903d5d1b047b5f14d6f...b5bcc9.jpg]
Na Plac powoli wjeżdżają ciężkie wyrzutnie rakiet taktyczno-operacyjnych, a za nimi podążają zestawy rakiet przeciwlotniczych. Pochód kończą kołowe pojazdy bojowe, karetki specjalistyczne i Policja Krajowa. Ostatecznie za trzy minuty zakończy się defilada, a swoje orędzie na mównicy wygłosi Prezydent Republiki Bialeńskiej - Antoni Kacper Burbon-Conti.

[Obrazek: FY9umvu.png]

[Obrazek: 00078VZRT0HGSQ8Y-C322-F4.jpg]
[Obrazek: latest?cb=20130419221958]

Prezydent Republiki Bialeńskiej na moment przed wygłoszeniem orędzia.

[official]
ORĘDZIE PREZYDENTA REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ
z dnia 21 marca 2018 r.

Drodzy Obywatele,
Najdrożsi Bialeńczycy!

Dzień dzisiejszy jest opatrzony dwiema cyframi: 21 oraz 6. To właśnie 6 lat temu miejsce miało Powstanie Marcowe, które rozpoczęło się 11 marca i zakończyło się 10 dni później. Jednym ze skutków Powstania było powstanie Zjednoczonej Dżamahiriji Narodów, która jest podwalinami dzisiejszego państwa, jakim jest Bialenia, Republika Bialeńska. Dla każdego Powstańca jak i każdego Bialeńczyka jest to wielki dzień, bowiem to on zapoczątkował istnienie naszego państwa, w którym obecnie mamy przywilej żyć i działać.

Wśród Nas, Bialeńczyków, jest wielu, którym nie było dane przeżyć Powstania Marcowego, z moją osobą na czele, ale są również osoby, które nie znają w pełni historii wydarzeń sprzed 6 lat, dlatego korzystając z okazji, pragnę przekazać kilka informacji, które każdy Bialeńczyk powinien znać, bowiem 21 marca i wydarzenia z tym związane są naszą historią. Jeżeli popełnię jakiekolwiek błędy, proszę mi wybaczyć i nakreślić poprawny bieg wydarzeń, bowiem posiłkować się będę wiedzą innych oraz powszechnie dostępnymi dokumentami i informacjami.

Powstanie Marcowe rozpoczęło się od serii zrywów (wystąpień) ówczesnych mieszkańców Księstwa Sarmacji, które odbywały się od 11 do 21 marca. Powstanie zostało zaplanowane i rozpoczęte przez Ruch na rzecz Wolnej Prowincji Teutońskiej oraz Armię Wyzwolenia Teutonii, z czasem rozprzestrzeniło się na tereny całego Księstwa. 21 marca proklamowano powstanie Dżamahiriji Teutońsko-Sarmackiej ze stolicą w Auterze oraz z zapleczem militarnym na przekazanej powstańcom wyspie Bialenii, co zakończyło ów Powstanie. Powstanie początkowo było skierowane przeciwko wszchwładnym rządom Sarmackim na terenie Teutonii (obecnie prowincja Księstwa Sarmacji, niegdyś niepodległe państwo), domagano się autonomii dla kraju teutońskiego. Z czasem ten czyn zbrojny przekształcił się w ogólnospołeczny sprzeciw wobec obecnemu porządkowi społecznemu oraz układom. Powstańcy byli przez ówczesne władze Księstwa karani za swoje czyny oraz wydalani z Sarmacji, skutkiem czego było utworzenie Dżamahiriji, która przeniosła się z terenów spornych na Wyspę Bialenię, a tym samym powstańcy wyemigrowali, zaś utworzone zostało niepodległe państwo.

Dzisiaj żyjemy w czasach pokoju, przestrzegania zasad państwa prawa oraz gwarantem państwowości i przestrzegania praw jest głowa państwa, a więc Prezydent Republiki Bialeńskiej. Urząd swój sprawuję od 9 lutego 2018 roku i jestem szczęśliwy, że mogę służyć kolejnym pokoleniom Bialeńczyków, którzy są potomkami wielkich Powstańców, dzięki którym obecnie istnieje Bialenia. Powstanie, którego rocznicę dzisiaj przeżywamy, bez zwątpienia jest największym fundamentem naszego państwa. Państwa, które nieustępliwie stoi na straży demokracji i prawa. Państwa, które oprócz dni chwały, przeżywa i kryzysy, jednak to w naszych rękach jest, aby wszelkie kryzysy niwelować i nieustannie potęgować wielkość naszego kraju, a także czuwać nad przestrzeganiem wszelkich praw tak, aby każdy Obywatel i mieszkaniec Republiki Bialeńskiej czuł się tutaj swobodnie, dobrze i przede wszystkim jak u siebie, wśród najbliższych, bowiem Bialeńczyków połączyło Powstanie, które jest w naszych sercach i każdego dnia możemy stabilizować fundamenty, które to Powstanie zbudowało.

Szanowni, dziękuję za przybycie na dzisiejsze uroczystości. Dziękuję również Zastępcy Dowódcy Sił Zbrojnych generałowi brygady Michaelowi Wolferine za zorganizowanie pięknej defilady, ale także kapralowi Ametystowi Faradobusowi za zorganizowanie musztry paradnej. Pragnę również podziękować wszystkim tym, którzy są z nami i którzy nas wspierają.

Chwała Bialenii! Chwała Bialeńczykom!

Pragnę już teraz wszystkich zaprosić na główną część obchodów niniejszego święta w nadchodzący weekend, tutaj, w Wolnogradzie.

Zachęcam również wszystkich obecnych Powstańców oraz pozostałych Obywateli do podzielenia się swoimi wspomnieniami z Powstaniem Marcowym oraz wszystkimi wydarzeniami z tym związanymi. Niech te wspomnienia posłużą przyszłym pokoleniom Bialeńczyków jako prawdziwa książka od historii.
[/official]