Forum Republiki Bialeńskiej

Pełna wersja: Zaprzysiężenie 22. Prezydenta Republiki Bialeńskiej
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
[Obrazek: ds-beer1.png?w=730]

Szanowny Panie Marszałku,
Wysoka Izbo,
Obywatele i Obywatelki Republiki Bialeńskiej.

Tom Kirkman z mojego awatara prezydentem Stanów Zjednoczonych został znienacka, popijając piwo. Ja głową państwa bialeńskiego zostałem niespodziewanie podczas rodzinnego obiadu. Ustawiając sobie ten obrazek w profilu nie sądziłem, że kiedykolwiek taka analogia będzie miała miejsce.

Bialenia jest w sytuacji beznadziejnej, bo Naród Bialeński okazał się niepoważny, infantylny i lekceważący powagę demokracji. Tak jak Brutus wbił sztylet w plecy Cezara, tak Bialeńczycy ugodzili Republikę i zostawili na wykrwawienie. Jak grom z jasnego nieba spadła na mnie odpowiedzialność przetransportowania Ojczyzny do szpitala. Pomimo zaawansowanej realiozy, nie mogę pozostać obojętny. Kolejna głowa państwa, kolejny cios byłby zbyt niebezpieczny dla Bialenii. Wobec tego zrzekam się mandatu poselskiego i funkcji marszałkowskiej, obejmując urząd Prezydenta Republiki Bialeńskiej.

[official2]Ślubuję uroczyście, obejmując urząd Prezydenta Republiki Bialeńskiej, wedle najlepszego zrozumienia i zgodnie z sumieniem, rzetelnie pracować dla dobra Narodów Bialenii, praw demokratycznych Republiki święcie przestrzegać, godności Narodów i Państwa strzec niezachwianie, sprawiedliwość względnie wszystkich bez różnicy obywateli za pierwszą mieć sobie cnotę, obowiązkom urzędu i służby poświęcić się niepodzielnie.[/official2]

Na najwyższym szczeblu trwają obecnie rozmowy, jak ograniczyć negatywne skutki tego niespotykanego dotąd w Bialenii kryzysu władzy. O rezultatach rozmów będą Państwo informowani na bieżąco. Z mojej strony mogę zapewnić, że w najbliższej wolnej chwili skieruję orędzie do Narodu. Tymczasem dziękuję za uwagę i życzę wszystkiego dobrego Wam, Bialeńczykom.

[podpis]Tadeusz Krasnodębski[/podpis]
Jak śmiesz nazywać Bialeńczyków Brutusem. Tak nazywasz naród, któremu przewodzisz?
A jak inaczej nazwać ludzi, którzy bez uzasadnienia, w milczeniu doprowadzają swoją ojczyznę na skraj stabilności? Nikt przy zdrowych zmysłach nie powinien doprowadzać do zaistnienia kryzysu władzy - na dodatek podczas kryzysu aktywnościowego. Combo. 2in1.
Mają popierać osobę, której poglądów nie akceptują tylko dlatego, że startuje? To nie ma sensu.
A mało było czasu, żeby podjąć jakąś polemikę z kandydatem, wyrazić swoje zaniepokojenie? Podczas kampanii nikt się słowem nie odezwał, że Antek mu nie pasuje. Może gdyby obywatele byli na tyle odważni, żeby o tym wspomnieć, zgłosiłby się ktoś jeszcze i dziś mielibyśmy zaprzysiężenie właściwej głowy państwa...
Nierozważne działania w Winkulii miały miejsce po kampanii.
Jedyną osobą, która miała coś przeciwko działaniu w Winkulii, byłeś Ty. A przynajmniej jedyną, która otwarcie o tym mówiła. Ale chętnie zobaczyłbym wyniki sondażu dotyczącego tej sprawy. @"Frederick Hufflepuff"?
Dlatego mój głos przeciw Antoniemu jest usprawiedliwiony. Nie możesz mi nic zarzucić Tadeuszu.
A czy gdzieś wymieniłem Cię z nazwiska?
Wieniek, daj Tadzikowi spokój, to dobry człowiek. Tragedią jest to, że niektórzy są na tyle infantylni, by co chwila cofać kraj. Ludzie co z Wami?!
Czasem trzeba się cofnąć, żeby pójść naprzód.
Ty to się cofnąłeś do średniowiecza własnego mózgu.
(06.05.2018, 20:15:52)Karol Wawrzyniec Medyceusz-Zep napisał(a): [ -> ]Ty to się cofnąłeś do średniowiecza własnego mózgu.

Dla Waszej Eminencji to ja jestem Jego Świątobliwość.
W Bialenii jesteśmy na per Ty, szczególnie, że przez dłuższy czas byłeś moim synem. Jego Świątobliwość jest jeden - Pius VI.
To jest sala parlamentarna. Nie reagowałem na wypowiedzi osób nieuprawnionych ze względu na doniosły charakter wydarzenia, ale jako Wicemarszałek proszę o zachowanie elementarnej kultury wypowiedzi @"Karol Wawrzyniec Medyceusz-Zep".
Zacytuję klasyka: Nas wybrał Suweren! I nie dam podważać autorytetu dostojnego Tadeusza i dostojnego Antoniego!
(06.05.2018, 20:26:35)Karol Wawrzyniec Medyceusz-Zep napisał(a): [ -> ]Zacytuję klasyka: Nas wybrał Suweren! I nie dam podważać autorytetu dostojnego Tadeusza i dostojnego Antoniego!

Straż Marszałkowska? Proszę wyprowadzić tego Pana.
Panie Marszałku, proszę reagować na tego typu agresję słowną i podejmować stanowcze kroki!