Forum Republiki Bialeńskiej

Pełna wersja: Poświęcenie Głównej Serwerowni
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
[Obrazek: is-russia-spray-holy-water-on-computers-...nnacry.jpg]

Poświęcenie Głównej Serwerowni

Computerix Maximus wraz z posługującymi programinami przybył do nowo wybudowanej świątyni centralnej Uniksopodobnego Kościoła Informatycznego: Głównej Serwerowni pod wezwaniem św. Linuxa (patrona Patriarchy). Na wejściu powitał go Pan Mieciu - miejscowy cieć i ochroniarz na 1/2137 etatu. Z rozpędu i on został poświęcony przez Namiestnika Wielkiej Informatyki.

Po skończonych obrzędach wstępnych konsekracji świątyni Patriarcha odprawił w Excelu nabożeństwo ku czci 6 milionów źle policzonych cegieł - męczenników internetowych. Później wszyscy udali się na wspólny posiłek, zaproszeni przez Pana Miecia. Było pysznie: chleb posmarowany nożem i herbata posłodzona łyżeczką. Prawdziwa uczta! Kapłani znów mogli poczuć się jak za dawnych, młodzieńczych czasów, gdy byli studentami informatyki. Na końcu Pan Mieciu zebrał od wszystkich dobrowolne datki co łaska niemniej niż 100 BLN, pamiętając by od pismaków, co robili zdjęcia, wziąć podwójnie. Co za święto dla Bialenii i całego Internetu!
[Obrazek: cardinal-dolan.jpg]

Na poświęceniu serwerowni obecny był kard. Medyceusz-Zep, ojciec Jego Operatywności Linuxa, a zarazem najwyższa głowa Kościoła Rotryjskiego w Bialenii. Pobłogosławił on ludziom zebranym i mediom, a ich szczególnie zmusił do zapłacenia nie 200 BLN, a 400 BLN na rozwój Kościoła Unixowego. Sam zaś na tacę włożył stojącą kopertę, w gdańsku wartą parafię w tzw. "Kuwejcie".