Forum Republiki Bialeńskiej

Pełna wersja: Obywatelstwo przez zasiedlenie?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Tak w ramach uproszczenia procedur uzyskania obywatelstwa,

Pomyślałem więc, żeby zaproponować inny sposób nabywania obywatelstwa przy zachowaniu minimum formalności. Otóż można by wprowadzić zasadę 30/30, czyli żeby stać się obywatelem należałoby wykazać się aktywnością przez ostatnie 30 dni. I w drugą stronę, żeby obywatelstwo utracić, przez 30 dni należałoby zejść poniżej określonego progu aktywności. Z liczeniem aktywności nie będzie problemu, dzięki ciężkiej pracy @"Sheldon Anszlus Lovelace" mamy rozbudowany system monitorowanie aktywności:
https://spolecznosc.bialenia.org.pl/kiss...esActivity

Pytanie tylko - jaki to powinien być próg? 10? 15 punktów aktywności?

Jaka byłaby rola urzędnika państwowego (Prezydenta)? Potwierdzałby tylko postanowieniem, kto uzyskał, a kto stracił obywatelstwo z mocy prawa. Tak dla zachowania zasady, dla jasności biurokracji i dla przyszłej statystyki.
Możnaby coś takiego wprowadzić.
Czyli jednak z zaostrzaniem procedur wyszła lipa, dobrze wiedzieć.
Popatrz Maciuś na obecną sytuację.
Całkowicie szczerze odpowiem, nie mam w tej chwili siły tego ogarniać, już dobre cztery miechy jestem do tyłu. Póki co wolę tkwić w ledwo przerywanym letargu. Może po wrześniowych poprawkach się na poważniej, niż odpowiadając sporadycznie na trochę archiwalnych postów, odezwę. A na razie... parę żartów zrozumiałych zapewne tylko dla mnie w środku lenna i... tyle, niestety. Choć, oczywiście, nigdzie się z kraju nie ruszam.

Ale dajcie tu znać, jeżeli zbliża się jakiś termin związany z opłatą ze serwer czy cuś podobnie grobowo poważnego.
To do Hewreta z tym.
Patrząc po jego braku odpowiedzi tutaj, chyba chwilowo nie ma tego problemu.