Forum Republiki Bialeńskiej

Pełna wersja: PUch ws. postawienia prezydenta w stan oskarżenia
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wysoka Izbo!

Do kancelarii Sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko obecnego Prezydentowi Bialenii - Janowi Lubomirskiemu-Dostojewskiemu: https://spolecznosc.bialenia.org.pl/thread-9694.html
Na podstawie art. 22, ust. 1 Parlament musi wyrazić zgodę na postawienie w stan oskarżenia Prezydenta, co za tym idzie - żeby Sąd mógł rozpatrzyć ten akt.

Jako najdłuższy stażem Poseł zgłaszam projekt uchwały i zarządzam debatę w najkrótszym czasie. Gdy wszyscy Posłowie złożą przysięgę, tj. @"Frederick Hufflepuff" oraz @"Bajtuś", wtedy przejdziemy do głosowania.
Przejdźmy do głosowania

@"Bajtuś"
@"Frederick Hufflepuff"

Głos ZA.

Bajtuś

ZA
ZA

Bajtuś

Wobec tego, że wszyscy posłowie oddali głos, ogłaszam, że Parlament RB wyraził zgodę na postawienie w stan oskarżenia Jana Lubomirskiego-Dostojewskiego.

Z drugiej strony według obecnego stanu Jan Lubomirski-Dostojewski nie jest ani nie był Prezydentem RB (nie złożył w terminie przysięgi), więc uchwała byłaby trochę bez sensu.
Jeśli można, Panie Marszałku. Postaram się dziś lub jutro wydać opinię prawną dot. sytuacji z Janem.

Bajtuś

Proszę bardzo. Czekam.
Panie Marszałku, jutro straciło swoją tygodniową moc.

Bajtuś

Wobec braku opinii prawnej, a opierając sie na mojej wiedzy, stwierdzam, że Parlament RB nie może wydać zgody i całe głosowanie uważam za niebyłe.