Forum Republiki Bialeńskiej

Pełna wersja: Iluminaci i NMO
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Tutaj proponuje dyskutować o tym co na shoutcie dyskutowaliśmy, czyli New Micronation Order, odpowiedniku Bastion Union i o Iluminatach. Smile SmileSmile
Tak więc, jak pan Sprikin powiedział, że jedyną formą przetrwania jest właśnie Bastion Union. Co o tym sądzicie? Ja proponuje zacząć od własnego poletka, czyli II RP, Brodria i Siedmiogród.
Cytat:Tak więc, jak pan Sprikin powiedział, że jedyną formą przetrwania jest właśnie Bastion Union. Co o tym sądzicie? Ja proponuje zacząć od własnego poletka, czyli II RP, Brodria i Siedmiogród.

Jak najbardziej. Wpierw musimy rozpracować Naordatyzm, a więc ruch który będzie dążył do poszerzenia współpracy wśród państw nordackich m.in. Bialenia, Brodria, ZSKHiW, RLS, Aryun itd.
Proponuje utworzenie Iluminatów Mikroświata (Bialeńskiego Związku Wolnomularstwa)i ich sekcji w Brodrii i u nas siedziby. Od razu zgłaszam się na współprezesa, jeśli pan Sprikin chcę, jeśli nie chcę pan Sprikin, to ja jako Prezes. Smile SmileSmile
Cytat:Tak więc, jak pan Sprikin powiedział, że jedyną formą przetrwania jest właśnie Bastion Union.
Ale dlaczego to ma być jedyna forma?
Cytat:Jak najbardziej. Wpierw musimy rozpracować Naordatyzm, a więc ruch który będzie dążył do poszerzenia współpracy wśród państw nordackich m.in. Bialenia, Brodria, ZSKHiW, RLS, Aryun itd.
ZSKHiW nie leży na Nordacie i zniechęca raczej kraje do lokowania się na naszym kontynencie. Św. pamięci król Arkadiusz II Fili przekonywał Prezydenta Grutina, żeby ten nie umieszczał sobie kraju na Kontynencie Północnym.
Cytat:
Cytat:Tak więc, jak pan Sprikin powiedział, że jedyną formą przetrwania jest właśnie Bastion Union.
Ale dlaczego to ma być jedyna forma?

Jak upadają v-państwa, to także odchodzą na zawsze obywatele mikroświata, reszta szuka nowego domu. Tak więc w Bastion Union, gdy jest katastrofalna sytuacja, to reszta państw daje zastrzyk aktywności. W Bastion Union więcej przychodzi niż odchodzi.
Nie wiem czy powinniśmy tutaj kogoś wywyższać. :mrgreen: :mrgreen::mrgreen: Proponuję, aby działała tutaj z zasada jednomyślności. Chyba, że ktoś chce być marionetką? Big Grin Big GrinBig Grin Możemy spróbować w mikroświecie zrobić coś takiego:
http://budruspilietis.lt/wp-content/upl ... etwork.jpg
Czyli naszymi osobami poobsadzać ważne stanowiska w innych państwach.
No to dobrze. Mi też podoba się taka forma demokracji w Wolnomularstwie. No to powołujemy! Smile SmileSmile
Cytat:Czyli naszymi osobami poobsadzać ważne stanowiska w innych państwach.
A ja jednak skupiłbym się na budowaniu NMO w jednym państwie i rozszerzaniem to po kolei. Brytyjski system wchłaniania trzeba zastosować, tj. wchłonięcie i trawienie.
Natomiast obsadzanie stanowisk w innych państwach doprowadzi do mniejszej aktywności w Bialenii. A jednak to interesy naszego kraju powinny być na pierwszym miejscu, póki jeszcze nie ma Bastion Union.
Serio wypadałoby ukryć ten temat. Big Grin Big GrinBig Grin
Cytat:Serio wypadałoby ukryć ten temat. Big Grin Big GrinBig Grin
Charakter naszej mikronacji pozwala na pisanie takich rzeczy. Big Grin Big GrinBig Grin
Cytat:[quote author="Feliks Spirkin"]Serio wypadałoby ukryć ten temat. Big Grin Big GrinBig Grin
Charakter naszej mikronacji pozwala na pisanie takich rzeczy. Big Grin Big GrinBig Grin [/quote]

Owszem, ale lepiej, aby nie wszystkie państwa wiedziały, iż chcemy je włączyć do słusznej idei. Big Grin Big GrinBig Grin
Ależ to tylko idea konkretnych osób, a nie ideologia państwowa. Wink Prywatnie podoba mi się, jednakże pomimo tego że jestem prezydentem nie wygłaszam tutaj zdania Rządu.
Wracają do zasadniczego pytania. :wink: :wink::wink: Jaką macie wizje rozwoju tej inicjatywy?
Trzeba, m.in. poprzez ranking demograficzny, pokazać reszcie Nordaty jak niewiele mogłoby nam brakować do podium, a nawet i drugiego miejsca. Trzeba przekonać, że i tak nasze kraje tworzy pewna wspólna pula ludzi, którzy mogliby dla tego konkretnego kraju poświęcać jeszcze więcej czasu.
Ogólnie rzecz biorąc, przed pójściem w kosmopolityzm trzeba pójść w pan-nordatyzm. Bo o ile kosmopolityzm jest obecnie utopią, to pan-nordatyzm mógłby wkrótce się zrealizować, jeśli tylko podejmiemy razem odpowiednie działania.
W pełni się zgadzam. Najważniejsze jest wpierw udowodnić innym państwom Nordaty, iż razem możemy dorównać Sarmacji, która również jest zlepkiem kilku państw. Już czas przerwać dominacje Sarmacji oraz Dreamlandu, i nareszcie przekazać pałeczkę młodym nordackim państwom. Dlatego jak to powiedział mój przedmówca, musimy wpierw postawić na pan-nordatyzm.
Tu nawet nie chodzi o przerywanie czyjejś dominacji, tym bardziej, że w Dreamlandzie odkąd jestem w mikronacji nie zauważyłem jakichś niebezpiecznym, imperialnych ambicji. Chodzi po prostu o to, że im więcej nas będzie, tym będziemy silniejsi. Im więcej nas będzie, tym będziemy stabilniejsi. I im więcej nas będzie, tym będziemy aktywniejsi.
A więc jak będzie brzmieć nazwa naszej organizacji?
Proponuje ogólną nazwę dla wszystkich związków wolnomularstwa - Mikrocyjni Iluminaci, a dla naszego Bialeński Związek Wolnomularstwa
Stron: 1 2