Napisz nową odpowiedź
Odpowiedź w wątku: [DYSKUSJA] BPR - R wobec współpracy z Brodrią i Hasselandem.
Login:
Temat:
Ikona posta
Wiadomość:
Emotikony
Smile Wink Cool Big Grin
Tongue Rolleyes Shy Sad
At Angel Angry Blush
Confused Dodgy Exclamation Heart
Huh Idea Sleepy Undecided
[więcej]
Opcje posta:
Subskrypcja wątku:
Wybierz sposób powiadamiania i subskrypcji tego wątku. (tylko dla zarejestrowanych)

Załączniki
Aktualnie używasz nieograniczone (przydzielone miejsce: {2}) [Pokaż moje załączniki]
Nowy załącznik:


Podgląd wątku (od najnowszej odpowiedzi)
Napisane przez Alberto Carlos de Médici y Zep - 30.01.2016, 14:53:10
Adam von Haller:

Kwestia dalszej współpracy Bialenii z Brodrią i Hasselandem, wobec propozycji, składanych przez BPR-R

Cytat:Noworoczny program BPR-R[/url]"]Królestwo Hassenlandu powinno opuścić natychmiast Republikę Bialeńską gdyż działa ono skrajnie przeciwko obywatelom naszej mikronacji.  W przypadku Brodrii powinniśmy dążyć do przekonywania władz tej mikronacji to stopniowego usamodzielniania się od Bialenii lub jeśli nie chcą powinni stać się regionem na równych prawach z innymi a nie "krajem stowarzyszeniowym". Będziemy zwalczać dalej zwalczać, czy to w Bialenii czy to na emigracji, próby hassenlanizacji RB i prób wprowadzenia monarchofaszyzmu za jaki odpowiadają rządy Wspólnoty Rozwoju.

Oto fragment programu jednej z bialeńskich partii politycznych. Zawiera twierdzenia, które jest skrajnie odległe od polityki regionalnej, prowadzonej przez obecne władze. Co jest przyczyną niechęci Bialeńskiej Partii Regionów - Rewolucja do kooperacji, na obecnych zasadach, Hasselandu, Brodrii i Bialenii? Jakie jest stanowisko władz regionalnych i delegacji względem tej propozycji. Dlaczego akurat takie? Zachęcam do dyskusji.Mikołaj Patryk Dostojewski:


Zgromadzeni!

Gdyby postulaty głoszone przez BPR-R weszły w życie, zmieniłyby kurs bialeńskiej polityki regionalnej o 180 stopni. Moim zdaniem Bialenia nie może podjąć tak gwałtownych działań. Wypowiedzenie umowy z Hasselandem (które de facto nie może być "natychmiastowe" , patrz art.10 umowy stow.) skutkowałoby zapewne emigracją wielu aktywnych obywateli i polityków hasselandzkiego pochodzenia. Postulat ten jest moim zdaniem przesiąknięty względami politycznymi i personalnymi.

Jeżeli chodzi o Brodrię - uważam, że nasz naród nie jest gotowy by opuścić trwale Bialenię i zupełnie się usamodzielnić. Aktywność w Carstwie jest niska, po usamodzielnieniu się byłaby jeszcze niższa i wyszlibyśmy na tym jak Batawia lub Wenedia. Jeżeli BPR-R chce usamodzielnienia się Brodrii, musi wpierw podjąć działania zmierzające do decentralizacji aktywności na regiony. Po ewentualnym wypowiedzeniu umowy stowarzyszeniowej przez hipotetyczny rząd BPR-R Brodria będzie musiała poszukać nowego sojusznika, chyba że przez dwa miesiące oczekiwania przewidziane w traktacie zdążymy się zaktywizować.Eddard Noqtern:

Szanowni państwo,

Trudno mi zabierać głos w prawie, dlaczego BPR-R wyraża taki pogląd. Może warto by było zapytać o to samych przedstawicieli tego ugrupowania? Jedyny powód jaki przychodzi mi do głowy to zazdrość niektórych osób o aktywność Królestwa Hasselandu i o to, że Hasselandczycy wygrywają wybory i zajmują najwyższe stanowiska państwowe.

Jako Prezydent oczywiście nie popieram takiego rozwiązania, ale polityka Pałacu Prezydenckiego może się zmienić już za kilka dni, dlatego musimy zaczekać na wynik wyborów, aby dowiedzieć si czegoś więcej. Według mnie państwa członkowskie wnoszą do Bialenii bardzo wiele, a zrywanie umów byłoby niekorzystne dla obu/wszystkich stron.Frederick Hufflepuff:

Czas chyba zakończyć dyskusję. BPR-R rozwiązano.