Debata o bezpieczeństwie narodowym
#1
Szanowni obywatele!

Pragnę teraz rozpocząć dyskusję wyborcza na temat bezpieczeństwa narodowego. Jako Ludowa Akcja Narodowa jesteśmy za wprowadzeniem takiej, odpowiedniej ustawy lub zmiany konstytucji w artykułach, które takie potencjalne zagrożenie mogą stanowić. Te zagrożenia mogą być różne. Kulturowe, polityczne itp. Istnieje potrzeba według nas do pewnych korekt aby trafnie uchwycić elementy składające się na naszą mikronacyjną markę.

Zapraszam do dyskusji!
Nie daję gwarancji na ciągłą aktywność, ponad to, na ile mam siłę.

(-) Jan Kaniewski
Odpowiedz
#2
Ale co konkretnie miałaby regulować? Jakiś przykład przepisu z tej ustawy?
N.N
Odpowiedz
#3
Ja na przykład z Ludową Akcją Narodową uważamy, że nasza konstytucja idzie za daleko. Wprowadza małżeństwa jednopłciowe, dopuszcza ich możliwość. To jest ten oto jeden z przykładów. No jeśli by ktoś powiedział, że nasza konstytucja i tak nie jest jeszcze bardzo liberalna to musi na prawdę nie znać tematu. Ja nie mam nic do osób takiej, czy innej orientacji, ale mniejszość nie powinna posiadać wiążącego państwu narzucania woli. Musimy szanować mniejszości, ale nie możemy ich eksponować aby burzyć naturalny porządek rzeczy. Za to w realu kiedyś nam także przyjdzie zapłacić pogłębiającym się załamaniem demograficznym. Co innego uszanowanie, a co innego promocja w prawie w urzędzie itp.
Nie daję gwarancji na ciągłą aktywność, ponad to, na ile mam siłę.

(-) Jan Kaniewski
Odpowiedz
#4
Cytat: To jest ten oto jeden z przykładów. No jeśli by ktoś powiedział, że nasza konstytucja i tak nie jest jeszcze bardzo liberalna to musi na prawdę nie znać tematu.
W chwili pisania owego artykułu Konstytucji planowałem nawet przepis, że "Małżeństwa zawierają dwie lub większa ilość osób", co oznaczałoby przyzwolenie na tzw. trzecią płeć, a także małżeństwa większej ilości osób. Więc te małżeństwa homosiów są całkiem niezłym kompromisem, biorąc pod uwagę, że moglibyśmy pójść znacznie bardziej w stronę liberalizmu.
I nie uważam, żebym na prawdę nie znał tematu.
Cytat:Musimy szanować mniejszości, ale nie możemy ich eksponować aby burzyć naturalny porządek rzeczy.
Jako katolik nie popieram małżeństw homoseksualnych, ale jako uczeń Jezusa w pełni je toleruję i akceptuję. I do naturalnego porządku rzeczy należy też wolna wola. W mojej skromnej opinii homoseksualizm jest błędny, ale będę walczył, żeby każdy kto tylko chce mógł ten błąd popełniać. Właśnie w imię Bożego, naturalnego porządku rzeczy.
Natomiast zgoda co do tego, że homopropaganda jest zła. Ale przyjmując tą Konstytucję zabraliśmy jej główny argument. Nie będą mogli się rozpędzić, a więc jest duża szansa, że nie dojdą do legalizacji zboczeń, a nawet do różnych marszów seksualnych.
Aczkolwiek Kodeks Cywilno-Karny mówi bardzo ostro:
Cytat:Art. 12
Przestępstwami przeciwko Republice Bialeńskiej są:
6. Prezentowanie pornografii, erotyki oraz promocja zboczeń, pod groźbą kary śmierci.
Tak więc minimalną karą za to przestępstwo jest kara trzech miesięcy pozbawienia wolności. A więc kara duża, jak na warunki wirtualne bardzo duża.
N.N
Odpowiedz
#5
Jednak To wszystko musi zostać wzięte w kabry i określone. Tak jak to przedstawia Pan prezydent wszystko jest w prawie mgliste. Niby homozwiązki mogą być, a z drugiej strony ich propaganda jest zabroniona. Po co definiować to w prawo, te homozwiązki? To jest czysta promocja homoseksualizmu w prawie. W takim wypadku według konstytucji Republiki Bialeńskiej mogą za tym iść inne posunięcia parlamentu RB. Na przykład zapisywanie w testamentach tym osobom, a sama konstytucja zrównuje, daje taką samą wartość tym związkom. Czyli według mnie problem leży u podstaw, a nie gdzieś dalej.
Nie daję gwarancji na ciągłą aktywność, ponad to, na ile mam siłę.

(-) Jan Kaniewski
Odpowiedz
#6
Cytat:Po co definiować to w prawo, te homozwiązki?
W zwyczaju państw cywilizowanych jest definiowanie kwestii związków w prawie cywilnym. Do państw cywilizowanych się zaliczamy, tak więc zdefiniowaliśmy tzw. homozwiązku. Heterozwiązki także, tak więc nie rozumiem wobec czego ten sprzeciw.
Cytat:To jest czysta promocja homoseksualizmu w prawie.
A także heteroseksualizmu, tak?
Cytat:Czyli według mnie problem leży u podstaw, a nie gdzieś dalej.
Problem leży w nietolerancji w stosunku do homoseksualistów. Dopóki żyją zgodnie z obowiązującymi zasadami społecznymi, to nie powinniśmy im niczego utrudniać.
N.N
Odpowiedz
#7
Tutaj zostaje popełniony błąd. Nawet w odniesieniu świta realnego za niego przyjdzie nam płacić. Już się dziwimy dlaczego przyrost demograficzny nie jest taki duży? Naukowcy, tęgie głowy zastanawiają się dlaczego? Jest na to wiele czynników, a jeden z nich? Tak to problem homoseksualizmu. Ja nic nie mam do ludzi o tej orientacji. Jestem chrześcijaninem, ręki nie podniosę na nich. Niech sobie istnieją, żyją, funkcjonują. Ale to z heterozwiązków rodzą się dzieci i to one mówiąc czysto egoizmem narodowym przynoszą mu przyrost. dlatego jest to tak ważne. I tutaj robi tez swoje prawo.
Nie daję gwarancji na ciągłą aktywność, ponad to, na ile mam siłę.

(-) Jan Kaniewski
Odpowiedz
#8
Powiedzmy sobie wprost, nikt nie zostanie homoseksualistą tylko dlatego, że jest to legalne. Tak samo jak żaden homoseksualista nie będzie miał dzieci tylko dlatego, że homoseksualizm jest nielegalny.
Abstrahuję już od faktu, że w świecie wirtualnym nie jest możliwe "zrobienie" dziecka.
N.N
Odpowiedz
#9
można po polsku chłopskim bo nie rozumiem
(-) Baltazar Aleksander Dostojewski - Swarzewski
Odpowiedz
#10
Cytat:Można po polsku chłopskim, bo nie rozumiem?
Polecam, Piotr Fronczewski Big Grin Big GrinBig Grin : http://pl.wiktionary.org/wiki/Wikis%C5% ... 2%C3%B3wna
N.N
Odpowiedz
#11
W świecie wirtualnym chodzi więc o aspekt kulturalny. Powiedzmy sobie szczerze: idea mikronacyjna nie chce przewracać wszystkiego wprowadzać świata fantasy. Sadze, że powinna ona szukać pewnych odpowiedzi, rozwiązań i sprawdzania się w różnych aspektach życia, ale przy założeniu pewnej, naturalnej zależności, pewnej logiki. I tutaj musimy przyjąć, że dzieci rodzą się ze związków heteroseksualnych, a prawne posiadanie rodzica jest możliwe przez posiadanie matki lub ojca. Mówi Pan prezydent o tym, że nikt nie staje się homoseksualista, bo jest to legalne. No tak zgoda. Dlatego nie ma kar za homoseksualizm i nie powinno być. Dlaczego heterozwiązki maja być za to uznawane. Aspekt biologiczny, a u nas w mikronacji kulturowo - logiczny.
Nie daję gwarancji na ciągłą aktywność, ponad to, na ile mam siłę.

(-) Jan Kaniewski
Odpowiedz
#12
Cytat:W świecie wirtualnym chodzi więc o aspekt kulturalny. Powiedzmy sobie szczerze: idea mikronacyjna nie chce przewracać wszystkiego wprowadzać świata fantasy. Sadze, że powinna ona szukać pewnych odpowiedzi, rozwiązań i sprawdzania się w różnych aspektach życia, ale przy założeniu pewnej, naturalnej zależności, pewnej logiki.
W świecie wirtualnym chodzi przede wszystkim o dobrą i wspólną zabawę. I logiczne jest to, żeby dla wszystkich była to dobra zabawa. Homoseksualizm nie jest zboczeniem, nie oznacza naruszania jakiegoś tabu. W świecie wirtualnym nie ma absolutnie żadnego związku pomiędzy seksem, a małżeństwem. Może seksualne skojarzenia w rozmowie o instytucjach prawnych są jednak problemem Pana Ministra?
N.N
Odpowiedz
#13
To nawet nie chodzi o aspekt seksualny. To tutaj nie ma zastosowania. Zabawa, zabawą, ale musi być gdzieś logika. My nie żyjemy oderwani od pewnych reguł. Wtedy nawet zabawa staje się bezsensowna, bo można wszystko i wszystkim "wyczarować" Ja przed takim podejściem przestrzegam.
Nie daję gwarancji na ciągłą aktywność, ponad to, na ile mam siłę.

(-) Jan Kaniewski
Odpowiedz
#14
Jaką regułą jest zakaz stosunków homoseksualnych? W świecie realnym, tam gdzie obowiązuje, nie wynika z logiki, a z ideologii religijnych, neokonserwatywnych, a czasem homofobicznych.
Cenniejsza jest para v-homoseksualistów, która aktywnie się udziela i sprawia, że rośniemy w siłę od pary v-heteroseksualistów, którzy są nieaktywni, łamią prawo i prowadzą do kryzysów. Świat wirtualny jest światem wirtualnym, nie mieszajmy do tego realnych ideologii.
N.N
Odpowiedz
#15
Ja do tych homoseksualistów, tej pary nic nie mam, ale niestety działając w pewnych wynikających z logiki regułach nie mogą po prostu być premiowania przez państwo prawnie.
Nie daję gwarancji na ciągłą aktywność, ponad to, na ile mam siłę.

(-) Jan Kaniewski
Odpowiedz
#16
Nie są premiowane. W naszym kraju nie przysługują im żadne specjalne prawa. W sumie to niemożliwe, gdyż wszyscy obywatele są równi wobec prawa. Wszyscy, więc oni też. Też mają prawo do związków.
Jednocześnie prosiłbym o nienadużywanie słowa logika. Słowo to ma konkretne znaczenia. http://pl.wiktionary.org/wiki/logika
N.N
Odpowiedz
#17
W każdym bądź razie Ludowa Akcja Narodowa wnosi to jako postulat. Będziemy dążyć do niwelacji tego postulatu z konstytucji nie dlatego, że jesteśmy przeciwnikami tej orientacji, ale z argumentów, które zostały tutaj przedstawione.
Nie daję gwarancji na ciągłą aktywność, ponad to, na ile mam siłę.

(-) Jan Kaniewski
Odpowiedz
#18
Cytat:W każdym bądź razie Ludowa Akcja Narodowa wnosi to jako postulat. Będziemy dążyć do niwelacji tego postulatu z konstytucji nie dlatego, że jesteśmy przeciwnikami tej orientacji, ale z argumentów, które zostały tutaj przedstawione.
To komplikuje znacznie mój wybór wyborczy. Wink No nic, jeszcze półtora doby do zakończenia wyborów, może się mi trochę rozjaśni. Smile SmileSmile
N.N
Odpowiedz
#19
Trzymam kciuki za Pana prezydenta Smile SmileSmile
Nie daję gwarancji na ciągłą aktywność, ponad to, na ile mam siłę.

(-) Jan Kaniewski
Odpowiedz
#20
Cytat:Już się dziwimy dlaczego przyrost demograficzny nie jest taki duży?
W mikroświecie nie ma rodzin. :geek: :geek::geek: Janku, burzysz się tu o byle co, i to bez, jak to tu często podkreślałeś, logicznych powodów.

Cytat:Ale to z heterozwiązków rodzą się dzieci i to one mówiąc czysto egoizmem narodowym przynoszą mu przyrost.
Po pierwsze - niekoniecznie heterozwiązek oznacza dzieci.
Po drugie - istnieją takie rzeczy jak in vitro czy surogacja - jak para homo zechce biologicznie (w połowie) własne dziecko, to przy współczesnym postępie medycyny jest w stanie je mieć.

Cytat:można po polsku chłopskim bo nie rozumiem
Już raz Pana prosiłem - kropki na końcu i wielkie litery na początku zdania.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości