Dyskusja o obywatelstwie.
#1
Kto według was powinien być obywatelem RB? A kto powinien to obywatelstwo tracić?
Odpowiedz
#2
W Dreamlandzie jest zasada, że obywatelstwo traci się m.in. z powodu nieuczestniczenia w wyborach.
Czy w Bialenii również powinniśmy wprowadzić taką zasadę?

Ale wtedy wybory przestaną być tajne.
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
#3
nie, aktywność powinna być mierzona pisaniem nowych postów, lub działaniem jako ambasador. Jeśli jej nie ma to obywatelstwo powinno się stracić. Wybory nie są tak ważne Big Grin


Jeżeli liczyć obywatelstwo tylko dlatego że odwiedza regularnie się forum, to wnoszę o obywatelstwo dla botów. Są one bardziej aktywne od od połowy oficjalnych obywateli.
(-) Sheldon Anszlus Lovelace
平和と進歩
Pokój i Postęp

UWAGA!!!
Odwołując się do mojej osoby:
a) nie używaj Nazwiska, jest ono zbyt cenne
b) zwracaj się poprzez oficjalne imię "Anszlus"
c) alternatywnie, aby uniknąć powtórzeń imienia, użyj *przed-imienia "Sheldon"
*przed-imię, coś na wzór drugiego imienia, jednak występuje ono przed oficjalnym imieniem. Mniej ważne od oficjalnego, jednak ważniejsze od drugiego. Stosowane jako zamiennik imienia oficjalnego.
Odpowiedz
#4
Każdy przyzwoity człowiek powinien być obywatelem RB.
DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
KNIAŹ NA MECHANICACH, METROPOLITA TEMESZGADZKI
[img=0x89]https://spolecznosc.bialenia.org.pl/attachment.php?aid=6921[/img]
Odpowiedz
#5
Każdy prawdziwy Republikanin oddany idei wolności.

Dobra, czas na poważną odpowiedź. Każdz osoba miła która nie ma jeszcze swojego miejsca w mikronacjach a chce robić coś co sprawia przyjemność jej i innym. ^^
Obywatelka Najjaśniejszej Republiki Garapeńskiej i Królestwa Dreamlandu 
Poetka w "Ciemnica"
Była Premier Republiki Bialeńskiej 

Odpowiedz
#6
(07.11.2017, 22:54:17)Hewret von Thorn napisał(a): W Dreamlandzie jest zasada, że obywatelstwo traci się m.in. z powodu nieuczestniczenia w wyborach.
Czy w Bialenii również powinniśmy wprowadzić taką zasadę?

Ale wtedy wybory przestaną być tajne.
A... przypadkiem w konście już tego nie ma, i to z przepisami szczegółowymi w aktach niższego rzędu?

Odpowiadając na pytanie - pozostawić system taki, jaki jest. Filozofia dobrej bialeńskiej matki, co do której, przyznaję, niegdyś miałem zastrzeżenia, przecież sprawdza się dobrze. Zwłaszcza, że przestała tak wpływać na kwestię wyborów, odkąd mamy kombosa "sztywna lista wybierających przed wyborami" + "zawieszanie obywatelstwa". Jeśli ktoś chce się stąd wynieść z przytupem - niech pocierpi trochę (stratą części majątku osobistego, jak teraz), ale bez przesady. Nie stać nas na blokowanie sobie powrotów starej gwardii.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości