Zbiórka podpisów i program wyborczy kandydata na Prezydenta Bialenii
#1
Drodzy Bialeńczycy!

Ta kandydatura dojrzewała bardzo długo. Najpierw, po niespodziewanie udanych wyborach parlamentarnych zażartowałem, że zapewne wystartuję też w Prezydenckich. Niestety żart ten nie został zrozumiany w środowisku bialeńskim i z wielu stron zaczęły do mnie napływać głosy poparcia mojej kandydatury. Ze względu na dość zaawansowany wiek jak na bialeńskie społeczeństwo wycofałem się z kandydowania i wspierałem duchowo urzędującego Prezydenta.

Niestety, wynik wyborów był jaki był. Teraz mój kandydat nie ma już nawet biernego prawa wyborczego. Pogłębiający się kryzys aktywnościowy i ustrojowy szybko wyniósł mnie na aktualnie drugi urząd w państwie. Właściwie z dnia na dzień z dziadka opowiadającego o "dawnych czasach" i próbującego fabularyzować swoje v-życie w temeszgradzkim pubie i biednym zjednoczeniu chłopskim na Jahołdajewszczyźnie stałem się poważnym politykiem.

Nie ukrywam - nie zamierzenie i poniekąd wbrew swojej własnej woli.

Czując jednak odpowiedzialność za dalszy los Bialenii nie zamierzam odrzucać zadań jakie wyznaczył mi los i ogłaszam zbiórkę podpisów pod kandydaturą:

Mardreda Jakuba von Salvepol-Nova Vita na Prezydenta RB
oraz Michaela Wolferine'a jako kandydata na Wiceprezydenta RB
pod hasłem:
RAZEM BUDUJMY WIELKĄ BIALENIĘ!O KANDYDATACH

[spoiler]
Mardred Jakub von Salvepol-Nova Vita

[Obrazek: avatar_388.jpg?dateline=1525813762]

Urodził się w Pollinie 23 lutego 2008 w Askalonie na terytorium Udzielnego Księstwa Zakonu Templariuszy. Podróżnik, dziennikarz, dyplomata. V-syn Marcina Pośpiecha von Salvepol-Nova Vita, Księcia Faerie i zasłużonego Scholandczyka.

Wódz Okoczii od marca do września 2009. 24 września 2011 koronowany na Króla Ciprofloksjańskiego, zdetronizowany w czerwcu 2013. Doświadczony w budowaniu lokalnych organizacji międzynarodowych. Mgr net. Instytutu Zjawisk Paranormalnych Konserwatorium Muzycznego w Wałbrzychu w dziedzinie psychiatrii.

Według Encyklopedii Wandejskiej zrobił "jako-taką karierę w mikroświecie".

Michael Wolferine

[Obrazek: avatar_378.jpg?dateline=1521290883]

Działacz polityczny, kulturowy i wojskowy, v-urodzony 04.09.2017 w Belfer, Konsulat Ardemii (aktualnie jeden z samorządów Unii Trzech Narodów). Na początku swojej kariery mikronacyjnej działał w Ardemii m.in. jako Prezydent oraz Dowódca Sił Powietrznych i Sił Lądowych w KA.

W Republice Bialeńskiej rozpoczął działalność w Siłach Zbrojnych Republiki Bialeńskiej, gdzie została doceniona jego sumienność i pracowitość, i został Dowódcą Powietrznych, a następnie Dowódcą Sił Zbrojnych. Obecnia działa również jako Konsul ardemski oraz od niedawna Gubernator Wysp Przyjaźni. Bierze udział w fabularyzacji wojska, reprezentuje Bialenię w strukturach Paktu Gellońskiego.

Jego mottem jest dawny cytat, którego autorstwo przyznaje się Hipokratesowi - "Primum non nocere".

[/spoiler]


ŻYCIE SPOŁECZNE

[spoiler]
Życie społeczne jest najważniejszym elementem istnienia mikronacji. Zdziwi to pewnie niejednego Bialeńczyka, ale mikronacja może się obyć bez prawa, bez struktur państwowych, ale na pewno nie bez społeczeństwa.

Dlatego w czasie swojej kadencji największy nacisk ja i Michael Wolferine zamierzamy kłaść na aktywizowanie bialeńczyków. Dużo dobrego pod tym względem zrobił Antoni Burbon-Conti. Na pewno chcę przeprowadzić igrzyska bialeńskie. Na pewno pragnę kontynuować wysiłki w celu aktywizacji majątków lennych w Rzeszy Bialeńskiej. Chciałbym także zachęcić niektórych mieszkańców do działalności wydawniczej, gdyż uważam, że tak ważna mikronacja jak Bialenia nie może istnieć bez opublikowanego co najmniej jednego artykułu, felietonu czy nawet opowiadania lub wiersza.
[/spoiler]


POLITYKA ZAGRANICZNA

[spoiler]
Podstawą aktualnie prowadzonej polityki zagranicznej Bialenii jest sojusz z Sarmacją. Sojusz bardzo dobry, perspektywiczny i na pewno będę dążył do jego utrzymania i rozwoju w czym mam nadzieję na pomoc osób bliżej związanych z Sarmacją.

Niestety jest to właściwie jedyna realnie istniejąca relacja dyplomatyczna naszego państwa.

Chciałbym to zmienić poprzez przede wszystkim intensyfikację kontaktów z państwami Nordaty. Tu z racji mojej niewielkiej znajomości regionu chciałbym zorganizować szereg podróży zagranicznych do państw z naszego kontynentu.

Z drugiej strony chcę wykorzystać swoje stare znajomości i nawiązać relacje ze starszymi od Bialenii państwami. Choć nie błyszczą one aktywnością, to dzięki doświadczeniu stojących na czele tych mikronacji osób bardzo łatwo będzie nam tworzyć aktywne relacje. Nawet jeśli nie pójdzie za tym wiele realnego zysku to aktywnościowo będzie to na pewno na plus.

Poza tym zgodnie z wcześniejszymi wypowiedziami chciałbym usiąść do renegocjacji konkordatu.
[/spoiler]


WOJSKO

[spoiler]
Na Nordacie niemal codziennie toczą się działania o charakterze zbrojnym. Nie możemy być na to głusi i musimy za wszelką cenę bronić pokoju. Realizować to chcemy w myśl doktryny Si vis pacem, para bellum z czego w dużej mierze wynika kandydatura Michaela na Wiceprezydenta. Naszym celem w trakcie kadencji będzie projekcja siły w kluczowych dla Bialenii punktach mapy, tak by każdy kto zechce pomyśleć o choćby pikselu naszego terytorium czuł na sobie presję sprostania naszym jednostkom wojskowym.
[/spoiler]


GOSPODARKA

[spoiler]
Zamierzam wspierać Wysoką Komisję Nadzoru Finansowego radą, doświadczeniem, a jeśli umiejętności na to pozwolą to także Krajową Radę Informatyczną w rozwijaniu systemu gospodarczego.
[/spoiler]


PROMOCJA I NOWI MIESZKAŃCY

[spoiler]
Chciałbym zaangażować się w działania w mediach społecznościowych. Mam kilka pomysłów, może wypalą. Z drugiej strony chciałbym wspierać nowych obywateli. Nie będę ukrywał, że przy moim doświadczeniu nie obawiam się powierzyć poważnych spraw osobom bez większego doświadczenia, a to zawsze cementuje związek z v-ojczyzną zaraz po otrzymaniu obywatelstwa.
[/spoiler]


Zachęcam do zadawania pytań. Zarówno mi jak i @"Michael Wolferine".

Na koniec pragnę wyrazić ogromną nadzieję, że ktoś z obywateli tym razem odważy się podnieść rzuconą przeze mnie rękawicę i wystartuje z kontrkandydaturą. Ze swojej strony obiecuję, że każdy kandydat otrzyma mój podpis wsparcia. Resztę zostawmy wyborcom przy urnach.

[Obrazek: 408c15b2d8e1e398med.jpg]
RAZEM BUDUJMY WIELKĄ BIALENIĘ!
/-/ Mardred Jakub von Salvepol-Nova Vita
Odpowiedz
#2
Podpisać nie podpiszę, ale mogę pobłogosławić. Niech wam łącze szybkim będzie!
Jego Operacyjność
(-) Linux
[Obrazek: 11668799_hhh.PNG]

-------

"Ten człowiek jest gorszy niż Pietrow i Prezerwatyw Tradycja Radziecki!"
~ Szymon Uchatsok, myląc Medycejskiego z Kucełem

"Kretyn i słoik, który pewnie się na warszawiaka stylizuje"
~ Mój adorator

-------

Miałem w sumie wypisać się z Bialenii
A jednak coś spowodowało, że zostałem
Raz za razem
Odpowiedź za odpowiedzią
Lubię was nawet czasem, wiecie?

Krążą jednak opowieści
Eminencja pewien mówią jest ich źródłem
Dzień sądu nadchodzi!
Yyy zapytacie 
Czego on znowu chce
Ech zostawcie dziwaka
Jednak zostałem
Stąd teraz siedzę
Kreśląc pierdolety 
I dopasowując je do liter mojego nazwiska
Odpowiedz
#3
Razem budujmy WIELKĄ BIALENIĘ!

/-/ Antoni Kacper Burbon-Conti
mgr net. Antoni Kacper Burbon-Conti 

Magister net. ekonomii, członek Krajowej Rady Informatycznej, były: 21. Prezydent Republiki Bialeńskiej, Wiceprezydent Republiki Bialeńskiej, Wysoki Komisarz Nadzoru Finansowego, członek Wysokiej Komisji Nadzoru Finansowego, minister właściwy ds. wewnętrznych oraz minister właściwy ds. wewnętrznych i administracji, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Państwie Kościelnym Rotria, Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej, Marszałek Bialenii, Mentor Instytutu Wsparcia Nowicjuszy, Pracownik naukowy Uniwersytetu Bialeńskiego.

Odpowiedz
#4
(08.05.2018, 23:24:11)Karol Medycejski napisał(a): Podpisać nie podpiszę, ale mogę pobłogosławić. Niech wam łącze szybkim będzie!

Powinienem dopisać przyznanie Ci obywatelstwa.
/-/ Mardred Jakub von Salvepol-Nova Vita
Odpowiedz
#5
Najpierw to ustawę uchwalcie. A co do obywatelstw nadanych, a nienadanych - najlepszym rozwiązaniem będzie je przyznać ustawą z mocą wsteczną. Będzie to, owszem, falandyzacja prawa, ale lepsza ona niż burdel na kółkach, który stracił kółka i grzęźnie w błocie.
Jego Operacyjność
(-) Linux
[Obrazek: 11668799_hhh.PNG]

-------

"Ten człowiek jest gorszy niż Pietrow i Prezerwatyw Tradycja Radziecki!"
~ Szymon Uchatsok, myląc Medycejskiego z Kucełem

"Kretyn i słoik, który pewnie się na warszawiaka stylizuje"
~ Mój adorator

-------

Miałem w sumie wypisać się z Bialenii
A jednak coś spowodowało, że zostałem
Raz za razem
Odpowiedź za odpowiedzią
Lubię was nawet czasem, wiecie?

Krążą jednak opowieści
Eminencja pewien mówią jest ich źródłem
Dzień sądu nadchodzi!
Yyy zapytacie 
Czego on znowu chce
Ech zostawcie dziwaka
Jednak zostałem
Stąd teraz siedzę
Kreśląc pierdolety 
I dopasowując je do liter mojego nazwiska
Odpowiedz
#6
Jak to mówią. Niech wygra lepszy.
[Obrazek: mDsY0MH.png]
Odpowiedz
#7
/-/ Wolferine
[Obrazek: 5S6T0oy.png]
Odpowiedz
#8
(+) Karol Wawrzyniec Medyceusz Zep
Jego Wielkoksiążeca i Arcykatolicka Mość,
Karol II Wawrzyniec kardynał de Medici i Zep 
Prymas Bialeński, Cysorz Kościelny,
Pan na włościach rotryjskich w Bialenii
[Obrazek: 2w3GR.png]

Odpowiedz
#9
/-/ T. Krasnodębski
(-) dr net. Tadeusz Krasnodębski
Odpowiedz
#10
/-/ HvT
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
#11
/-/ Zimmermann
[Obrazek: mDsY0MH.png]
Odpowiedz
#12
Dziękuję wszystkim za głosy wsparcia. Zarówno w postaci podpisów jak i prywatnych wiadomości.

Mam do Was jednak ogromną prośbę. Jutro o godzinie 14:30 upływa czas zgłaszania kandydatur na Prezydenta RB. Mój konkurent ma już trzy podpisy co oznacza, że brakuje mu dwóch do spełnienia formalnych warunków startu. Ja swój podpis pod kandydaturą @"Frederick Hufflepuff" już złożyłem, więc proszę o to i Was, tak by dla dobra Bialenii wybory rozstrzygnęły się przy urnie, a nie przy zielonym stoliczku.
/-/ Mardred Jakub von Salvepol-Nova Vita
Odpowiedz
#13
/-/ Akrypa Rabotowicz von Primisz - symbolicznie.
Obywatelka Najjaśniejszej Republiki Garapeńskiej i Królestwa Dreamlandu 
Poetka w "Ciemnica"
Była Premier Republiki Bialeńskiej 

Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości