Forum Republiki Bialeńskiej
Zbiórka na biednych - Wersja do druku

+- Forum Republiki Bialeńskiej (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc)
+-- Dział: Kultura i społeczeństwo (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-4.html)
+--- Dział: Monastyr (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-216.html)
+---- Dział: Wolny Bialeński Związek Wyznaniowy Chrześcijan (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-219.html)
+---- Wątek: Zbiórka na biednych (/thread-1271.html)

Strony: 1 2

Zbiórka na biednych - Maciej Kamiński - 16.07.2014

Bracia i siostry w wierze!

Wielu z nas popełnia błędy, które potem kosztują - niekiedy kosztują też i skrajne ubóstwo. Nie powinniśmy się od takich osób odwracać bez względu na ich wiarę. Czy są osoby gotowe ocalić jednego z naszych obywateli przed rychłą głodową śmiercią?

Re: Zbiórka na biednych - AndrzejSwarzewski - 16.07.2014

Ahahahaha. Big Grin Big GrinBig Grin
Gospodarki w mikronacjach. <3

Re: Zbiórka na biednych - Hewret von Thorn - 16.07.2014

Pff, też mi coś...
Ja jestem najbiedniejszym obywatelem Bialenii i nie potrzebuję żadnej pomocy. Jest mi ona po prostu niepotrzebna. :lol: :lol::lol:

Re: Zbiórka na biednych - Maciej Kamiński - 16.07.2014

Bo pożywiasz się eterem? Big Grin Big GrinBig Grin

Re: Zbiórka na biednych - Hewret von Thorn - 16.07.2014

Ciągiem binarnym, jestem tylko wpisem w boskiej księdze. :lol: :lol::lol:

Re: Zbiórka na biednych - Ronon Dex - 16.07.2014

Ech tam... ja mam bardzo proste rozwiązanie "problemu" - Jerzy zrobi stronę główną Republiki, a państwo mu w ramach honorarium daruje długi i jeszcze dopłaci parę groszy. Pasuje? Obie strony zyskują - RB ma wreszcie stronę, a Jerzy nie ma długów.

Ale on tych długów ma ponad 6000... to byłoby jednak lekko za dużo. Ale jak starego czata jeszcze przywróci, to można by długi odpuścić.

Cytat:Ale on tych długów ma ponad 6000... to byłoby jednak lekko za dużo.
Nie targuj się - jak nam w krótkim czasie zrobi naprawdę ładną stronę tytułową to warto. Bo poważne państwo bez dobrej strony to trochę "dziadostwo" jest.

Re: Zbiórka na biednych - Feliks Spirkin - 16.07.2014

Zawsze może powiedzieć, że w zamian za usunięcie długów nie wyłączy forum. :mrgreen: :mrgreen::mrgreen:

Cytat:[quote author="Lehrabia"]Ale on tych długów ma ponad 6000... to byłoby jednak lekko za dużo.
Nie targuj się - jak nam w krótkim czasie zrobi naprawdę ładną stronę tytułową to warto. Bo poważne państwo bez dobrej strony to trochę "dziadostwo" jest.[/quote]
Wcześniej nie było mowy o "krótkim czasie". I targować się mogę, w końcu rządzę bialenami.

Cytat:I targować się mogę, w końcu rządzę bialenami.
Ale się dobrze targuj... tak aby było "w krótkim czasie". :twisted: :twisted::twisted:

Cytat:[quote author="Lehrabia"]I targować się mogę, w końcu rządzę bialenami.
Ale się dobrze targuj... tak aby było "w krótkim czasie". :twisted: :twisted::twisted: [/quote]
Nie przymuszę Jerzego do szybkiej pracy, nie mam takich środków.
Ale tak na poważnie, tej kary Jerzy uniknąłby, gdyby napisał do Prezydenta wniosek składający się z pięciu słów (w tym tytułu "wniosek"), linku i podpisu. Tylko tyle, żeby oddalić nałożoną karę. Nie zrobił tego. I darowanie od razu czegoś takiego mi się po prostu nie podoba.

Re: Zbiórka na biednych - AndrzejSwarzewski - 16.07.2014

Swoją drogą, trochę skandaliczne są aż tak wysokie kary, no ale skoro Parlament tak zdecydował, a Prezydent nie ma weta, to cóż mogę rzec...

Cytat:I darowanie od razu czegoś takiego mi się po prostu nie podoba.
Ale nie mamy tak po prostu darować - mamy sobie z to darowanie "kupić" coś co potrzebujemy i na co od dawna czekamy.

Cytat:[quote author="Lehrabia"]I darowanie od razu czegoś takiego mi się po prostu nie podoba.
Ale nie mamy tak po prostu darować - mamy sobie z to darowanie "kupić" coś co potrzebujemy i na co od dawna czekamy.[/quote]
I stąd się targuję.

Re: Zbiórka na biednych - Maciej Kamiński - 17.07.2014

A, Jerzy, ulitujesz się i złożysz w BIW wniosek dotyczący posiadanych obywatelstw? Bo bez tego tak czy siak co miesiąc będzie grzywna do zapłacenia.

Re: Zbiórka na biednych - AndrzejSwarzewski - 17.07.2014

Czemu piszesz o tym w kościele, a nie na priv do Jerzego?

Re: Zbiórka na biednych - Hewret von Thorn - 17.07.2014

Cytat:A, Jerzy, ulitujesz się i złożysz w BIW wniosek dotyczący posiadanych obywatelstw? Bo bez tego tak czy siak co miesiąc będzie grzywna do zapłacenia.

Nie będzie mnie jakiekolwiek państwo lustrować. Smile SmileSmile
Stronę główną mogę zrobić bezinteresownie, ale to w wolnym czasie.

Re: Zbiórka na biednych - Maciej Kamiński - 17.07.2014

Cytat:Czemu piszesz o tym w kościele, a nie na priv do Jerzego?
Pisałem przypomnienie o tym trzy razy. Teraz piszę, jak tylko jest okazja. A nei powinenem tego robić W OGÓLE.

Cytat:[quote author="Lehrabia"]A, Jerzy, ulitujesz się i złożysz w BIW wniosek dotyczący posiadanych obywatelstw? Bo bez tego tak czy siak co miesiąc będzie grzywna do zapłacenia.

Nie będzie mnie jakiekolwiek państwo lustrować. Smile SmileSmile
Stronę główną mogę zrobić bezinteresownie, ale to w wolnym czasie.[/quote]
Nastepny buntownik. :twisted: :twisted::twisted: Jak ten, co teraz w ZSKHiW domaga się ścięcia mnie. 8-) 8-)8-)

Re: Zbiórka na biednych - Ronon Dex - 17.07.2014

Cytat:Nie będzie mnie jakiekolwiek państwo lustrować. Smile SmileSmile
Jerzy tak w kwestii formalnej... ustawa nie wymaga deklarowania jakie się posiada obywatelstwa, a mówi wyraźnie o deklaracji dotyczącej ilości posiadanych obywatelstw (art. 4.3.d - ...deklarację do Prezesa BIW o ilości posiadanych obywatelstw w innych mikronacjach).

To, że większość ze składających deklaracje napisała jakie to wcale nie oznacza przymusu "lustracyjnego" - aby być w zgodzie z ustawą wystarczy tylko napisać jaka ilość obywatelstw.