Forum Republiki Bialeńskiej
Władcy Krabina [WYDZIELONO Z POMORZA] - Wersja do druku

+- Forum Republiki Bialeńskiej (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc)
+-- Dział: Kultura i społeczeństwo (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-4.html)
+--- Dział: Kawiarnia Artystyczna "Kulturalna" (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-78.html)
+---- Dział: Sala Historyczna (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-89.html)
+---- Wątek: Władcy Krabina [WYDZIELONO Z POMORZA] (/thread-1386.html)



Władcy Krabina [WYDZIELONO Z POMORZA] - Maciej Kamiński - 07.08.2014

Znacząco mniejsze wyzwanie niż poprzedni mój projekt w podobnym stylu. Tu do ujęcia są tylko władcy z jednej mieściny. Najpierw wypiszę wszystkich, potem będę opisywał panowanie.

Stare Księstwo Krabińskie (dynastia Hasteuszy - 586 p.n.e. - 307 p.n.e.):
Anitta Hasteusz (586 p.n.e. - 569 p.n.e.)
Dariusz I (569 p.n.e. - 524 p.n.e.)
Arba I (524 p.n.e. - 511 p.n.e.)
Dariusz II (511 p.n.e. - 501 p.n.e.)
Szupiliu I (501 p.n.e. - 478 p.n.e.)
Arnuw I (478 p.n.e. - 472 p.n.e.)
Arba II (472 p.n.e. - 454 p.n.e.)
Arnuw I (ponownie; 454 p.n.e. - 452 p.n.e.)
Arba III (452 p.n.e. - 430 p.n.e.)
Arnuw II (430 p.n.e. - 405 p.n.e.)
Muwata (405 p.n.e. - 394 p.n.e.)
Szupiliu II (394 p.n.e. - 342 p.n.e.)
Arba IV (342 p.n.e. - 314 p.n.e.)
Arba V (314 p.n.e. - 307 p.n.e.)

W domenie królewskiej (307 p.n.e. - 1196 n.e.)

Republika Krabińska (wybieralni trapowie - 1196-1756)
Jan I Gerling (1196-1207)
Tadeusz I Gerling (1207-1223)
Jan II Gerling (1223-1234)
Dariusz I (III) Gusteusz (1234-1267)
Amadeusz I Dannak (1267-1282)
Jan III Dannak (1282-1294)
Jan IV Gerling (1294-1297)
Adam I Bazyl (1297-1314)
Dariusz II (IV) Gusteusz (1314-1327)
Tadeusz II Bazyl (1327-1344)
Mateusz I Dannak (1344-1356)
Wawrzyniec I Wadyca (1356-1389)
Jan V Gusteusz (1389-1402)
Wawrzyniec II de Rochelle (1402-1406)
Adam II Dannak-Bazyl (1406-1419)
Mateusz II Bazyl (1419-1432)
Piotr Bazyl (1432-1435)
Jan VI Gusteusz (1435-1459)
Adam III de Rochelle (1459-1478)
Tadeusz III de Rochelle (1478-1492)
Jan VII Piotr Dannak-Bazyl (1492-1560)
Dariusz III (V) Ślepiec Halle (1560-1574)
Mateusz III de Rochelle (1574-1580)
Amadeusz II Dannak-Bazyl (1580-1637)
Jan VIII Halle (1637-1645)
Adam IV de Rochelle (1645-1673)
Jan IX Arba de Rochelle (1673-1696)
Jan X de Rochelle (1696-1718)
Wawrzyniec III de Rochelle (1718-1729)
Adam V Dariusz de Rochelle (1729-1742)
Amadeusz III Anitta de Rochelle (1742-1756)

Nowe Księstwo Krabińskie (dynastia de Rochelle vel de Haste - 1756-1879/1926/1947):
Kursywą pretendenci do tronu, tłustym drukiem regenci (spoza dynastii).
Amadeusz III Anitta de Rochelle/de Haste (1756-1769)
Dariusz IV (VI) de Rochelle/de Haste (1769-1781)
Mateusz IV Zwycięski Szupiliu de Rochelle/de Haste (1781-1804)
Arba VI de Rochelle/de Haste (1804-1828)
Tadeusz IV Muwata de Rochelle/de Haste (1828-1853)
Arnuw III de Rochelle/de Haste (1853-1870)
Arba VII Dariusz de Rochelle/de Haste (1870-1879)
Arba VII Dariusz de Rochelle/de Haste (1879-1884)
Adam VI Anitta de Rochelle/de Haste (1884-1897)
Tadeusz V Wawrzyniec de Rochelle/de Haste (1897-1923)
Arba VIII de Rochelle/de Haste (1923-1926)

Andrzej Wytrychowicz (1879-1885)
Jan Kołtun (1885-1891)
Alan Wasyliew (1891-1917)
Jan Piotrowski (1917-1936)
Milan Hertke (1936-1947)

Bezpośrednio w Bialenii (1947-)