Forum Republiki Bialeńskiej
Zrzekniecie się obywatelstwa. - Wersja do druku

+- Forum Republiki Bialeńskiej (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc)
+-- Dział: Władze Republiki Bialeńskiej (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-6.html)
+--- Dział: Pałac Prezydencki (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-552.html)
+---- Dział: Archiwum Pałacu Prezydenckiego (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-558.html)
+---- Wątek: Zrzekniecie się obywatelstwa. (/thread-1695.html)

Strony: 1 2

Zrzekniecie się obywatelstwa. - Feliks Spirkin - 05.10.2014

Z powodu braku pomysłów, wizji oraz wyraźnej niechęci do mej persony zrzekam się obywatelstwa bialeńskiego. Dziękuję wszystkim za te spędzone chwile oraz wspólne projekty, które dużo mnie nauczyły. Życzę prawie wszystkim powodzenia oraz by ten kraj jednak jakoś przetrwał.

Z wyrazami szacunku dla prezydenta,
/-/ Kubiłaj Ugedej

Odp: Zrzekniecie się obywatelstwa. - Maciej Kamiński - 05.10.2014

Znowu?

Odp: Zrzekniecie się obywatelstwa. - Feliks Spirkin - 05.10.2014

(05.10.2014, 19:25:52)Maciej Kamiński link napisał(a): Znowu?

Tym razem ostatecznie, to co mnie skłoniło do powrotu zostało zakopane. Po prostu nie pasuję do obecnego wyglądu tego kraju.

Odp: Zrzekniecie się obywatelstwa. - AndrzejSwarzewski - 08.10.2014

Zrzekam się obywatelstwa bialeńskiego.

Odp: Zrzekniecie się obywatelstwa. - Maciej Kamiński - 08.10.2014

Oczekiwania: fala emigracji i upadek Bialenii.

Rzeczywistość: zobaczymy.

Ależ ja niczego nie oczekuję. Wink Gdybym chciał Bialenii poważnie zaszkodzić, to zrobiłbym to w sierpniu. Ale nie widziałem w tym sensu, bo bądź co bądź ,Bialenia jest największą republiką i jako taka może stać się jednym z liderów frontu antymonarchofaszystowskiego.
Moja dzisiejsza decyzja jest spowodowana chęcią uczciwego podejścia do Brodrii w której obecnie pełnię wysokie funkcje.

Odp: Zrzekniecie się obywatelstwa. - Ali ibn Abi Talib - 08.10.2014

Ciemne chmury na błękitnym niebie....

(08.10.2014, 21:03:16)AndrzejSwarzewski link napisał(a): Ależ ja niczego nie oczekuję. Wink Gdybym chciał Bialenii poważnie zaszkodzić, to zrobiłbym to w sierpniu. Ale nie widziałem w tym sensu, bo bądź co bądź ,Bialenia jest największą republiką i jako taka może stać się jednym z liderów frontu antymonarchofaszystowskiego.
Moja dzisiejsza decyzja jest spowodowana chęcią uczciwego podejścia do Brodrii w której obecnie pełnię wysokie funkcje.
To Grutin to podpowiedział, prawda?

Nie, żebym czynił Ci jakieś wyrzuty czy próbował sprowokować.

(08.10.2014, 21:08:24)Ali ibn Abi Talib link napisał(a): Ciemne chmury na błękitnym niebie....
Z tych ostatnio tracących obywatelstwa to w sumie tylko Feliks był ostatnio dosyć aktywny. Także ja się mocno nie przejmuję.

Cytat:To Grutin to podpowiedział, prawda?
Oczywiście, że nie.

(08.10.2014, 21:15:32)AndrzejSwarzewski link napisał(a):
Cytat:To Grutin to podpowiedział, prawda?
Oczywiście, że nie.
W takim przypadku nie rozumiem, co takiego nieuczciwego w podejściu w stosunku do Brodrii jest w posiadaniu bialeńskiego obywatelstwa.

Główny administrator Bialenii obraża na forum brodryjskim przedstawiciela naszych sojuszników, tj. Patriarchę Brodrii.

(08.10.2014, 21:26:55)AndrzejSwarzewski link napisał(a): Główny administrator Bialenii obraża na forum brodryjskim przedstawiciela naszych sojuszników, tj. Patriarchę Brodrii.
Bo Bialenia to Hewret. A masoni to naród, że zacytuję Grutina.

Odp: Zrzekniecie się obywatelstwa. - Ronon Dex - 08.10.2014

(08.10.2014, 21:26:55)AndrzejSwarzewski link napisał(a): Główny administrator Bialenii obraża na forum brodryjskim przedstawiciela naszych sojuszników, tj. Patriarchę Brodrii.
"Główny Administrator" jest jak mi się zdaje osobą prywatną i może sobie pisać w jakiejś tam Brodrii czy innym v-państwie co mu się podoba. Występuje w tej Waszej Brodrii (nie wiem... to w większości utajnione forum) jako przedstawiciel rządu RB? Chyba nie... jak tam się gdzieś "żre" z jakimś "czarnym" to robi to prywatnie - trudno "ścigać" czy nawet śledzić obywateli tego kraju za ich prywatne wypowiedzi w innych mikronacjach. Bo to ich prywatna sprawa, dopóki nie robią tego jako przedstawiciele RB.

Odp: Zrzekniecie się obywatelstwa. - Guliano Montini - 09.10.2014

I bardzo dobrze. Mniej błazenady będzie xD

Odp: Zrzekniecie się obywatelstwa. - Michael Redwitz - 09.10.2014

A czy mogę używać takiego języka jak niektórzy w szajs boksie? Czy na tym forum są równi i równiejsi?

Odp: Zrzekniecie się obywatelstwa. - Maciej Kamiński - 09.10.2014

(09.10.2014, 20:13:28)Michael Redwitz link napisał(a): A czy mogę używać takiego języka jak niektórzy w szajs boksie? Czy na tym forum są równi i równiejsi?
Nie, ale ja nie siedzę na forum cały dzień i konsekwencje wyciągam niekiedy po fakcie.

Odp: Zrzekniecie się obywatelstwa. - Jan Kaniewski - 12.10.2014

To co zrobił były prezydent Swarzewski jest wydarzeniem, które w przyszłości może mieć wpływ na dalszy wpływ na moją działalność w Bialenii. Nie jest to dla mnie bez znaczenia, że osoba tak ważna dla Bialenii, której wpływ dziedzictwa i wyznaczenie kierunków rozwoju państwa wywiera wpływ po dziś dzień. Kiedyś przestrzegałem przed swarzyznem, ale podkreślając że są autorytaryzmy dobre i złe. W ten sposób chciałem przestrzec przed rozwojem jego w tym złym kierunku. Dzisiaj jest widoczne to, że swarzyzm był dobrodziejstwem dla Republiki Bialeńskiej. To co czyni teraz Andrzej Swarzewski to koniec prób nawiązania do tej idei.

Odp: Zrzekniecie się obywatelstwa. - Ronon Dex - 12.10.2014

Przyznam się, że decyzja Andrzeja jest dla mnie niezrozumiała... Podany powód również traktuję jako pewnego rodzaju "wymówkę", bo przecież był Prezydentem RB i jednocześnie posiadał obywatelstwo brodryjskie i raczej to mu nie przeszkadzało. Nie wiem dlaczego przeszkadza sytuacja odwrotna?

Co do Andrzeja to również doceniam jego wkład pracy dla RB i w zasadzie nie rozumiem dlaczego jedne przegrane (i to minimalnie czyli z pełnymi szansami na przyszłe zwycięstwo) wybory spowodowały aż tak drastyczne decyzje... szczególnie w obliczu jego wcześniejszych twierdzeń, że "zabetonowana" scena polityczna mu rzekomo doskwierała. Cały czas uważam, że w końcu mu "przejdzie" i wróci... jest osobą, która jest warta zabiegania o powrót - a "ciśnienie" czasem każdemu podskoczy... odchodziłeś Ty i wróciłeś, odchodziłem ja i wróciłem (a obaj pomimo różnic jakoś się dogadaliśmy), może i Andrzej przemyśli i wróci.

Odp: Zrzekniecie się obywatelstwa. - Jan Kaniewski - 12.10.2014

Swoją drogą tęsknię za czasami gdy prezydent był wzorem jak działać na rzecz państwa(na Twoim tle przy całym szacunku Primisz wypada blado). To, że teraz nie wygrałeś wyborów nie oznaczało, że społeczeństwo Ciebie nie chce gdyż nawet widać to było po ilości rozłożenia głosów. Widać było, że za Twojej prezydentury działasz, a jeśli masz chwilę przerwy w działaniu to dalej myślisz co zrobić abyśmy dalej się rozwijali. Teraz mamy sytuację gdzie nie widzę ze strony obecnego prezydenta zobowiązania wynikającego z urzędu. I nie chodzi mi tu że może to być inny model prezydentury bo go po prostu nie ma.

Odp: Zrzekniecie się obywatelstwa. - Ronon Dex - 12.10.2014

(12.10.2014, 18:50:32)Jan Kaniewski link napisał(a): To, że teraz nie wygrałeś wyborów nie oznaczało, że społeczeństwo Ciebie nie chce gdyż nawet widać to było po ilości rozłożenia głosów. Widać było, że za Twojej prezydentury działasz, a jeśli masz chwilę przerwy w działaniu to dalej myślisz co zrobić abyśmy dalej się rozwijali.
Skoro jedziemy w "formule II osoby" - to dołożę swoje "trzy grosze"... Wiesz Andrzej dlaczego w ostatnich wyborach przyjąłem stronę Twojego oponenta, choć wcześniej zawsze Cię popierałem i nawet "zżarłem" się swego czasu z Kaniewskim gdy pisał o "swarzyzmie"? W moim rozumieniu Martin nie jest lepszym prezydentem niż Ty... zresztą jest prezydentem nieaktywnym, którego w zasadzie nie ma - po prostu przegrane jedne wybory miały być dla Ciebie pewną nauczką, że nie można przesadzać... że w pewnych sytuacjach weta prezydenckiego nie powinno się stosować (gdy nie ma kontrowersji, a jest zgodność głosujących), że konszachty z wrogimi państwami (jak Brodria) za plecami Rządu i Parlamentu nie powinny mieć miejsca i że Prezydent nie powinien dać się wmanewrowywać w takie historie jak ta celowo nakręcona (przez gościa, którego jedynym celem był ferment - od początku bytności w RB) zadyma "made in Feliks" z tą "kucogłupotą".

Jak dla mnie to miało być pewne ostrzeżenie dla Andrzeja... w stylu - nie przesadzaj, bo zawsze można wybrać innego prezydenta. W sumie nie spodziewałem się reakcji, że Andrzej odejdzie obrażony - skoro sam zawsze twierdził, że nie podoba mu się zbyt stabilna scena polityczna. Myślałem, że podejmie barwną i ciekawą walkę polityczną jako opozycjonista... i to opozycjonista poważny i merytoryczny. Niestety - pomyliłem się...