Forum Republiki Bialeńskiej
Witam Szanownych Panów. - Wersja do druku

+- Forum Republiki Bialeńskiej (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc)
+-- Dział: Kultura i społeczeństwo (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-4.html)
+--- Dział: Plac Zielony (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-66.html)
+---- Dział: Powitania (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-68.html)
+---- Wątek: Witam Szanownych Panów. (/thread-2003.html)

Strony: 1 2

Witam Szanownych Panów. - Kazimierz Sabatowski - 27.11.2014

Wiele osób wróżyło mi śmierć, ale wciąż jednak jeszcze żyję. Czy w ogóle ktoś mnie jeszcze pamięta? Bo mojego państwa już nie ma, i nie widzę zbyt wielu starych znajomych. Pytam ponieważ chcę wiedzieć czy zaczynam jako nowa osoba.
Prawdę mówiąc nie za bardzo orientuję się w obecnej sytuacji. Panie Swarzewski, co stało się z Brodrią?
Z poważaniem,
zapomniany Sabatowski

Nie wiem czy jest tutaj jeszcze dla mnie miejsce i ze zrozumieniem przyjmę każdą postawę.

Odp: Witam Szanownych Panów. - AndrzejSwarzewski - 27.11.2014

Ja Pana pamiętam. Wink
Z Brodrią to skomplikowana sytuacja. Może osoba niezaangażowana w spór lepiej to wyjaśni, niż ja. Wink
Uważam, że jest tutaj miejsce dla każdej osoby zainteresowanej działaniem dla dobra wspólnoty. Smile

Odp: Witam Szanownych Panów. - Kazimierz Sabatowski - 27.11.2014

Dobrze, a więc poczekam na wypowiedz innych osób.
Myślę, że będę dysponował odpowiednim czasem żeby wspomóc rozwój Bialenii. Wciąż pamiętam czasy gdy nasze narody bratały się ze sobą, także gdy Brodrii już nie ma, przychodzi mi potraktować Bialenię jak drugą ojczyznę. W najbliższym czasie postaram się zaznajomić z sytuacją. Panie Swarzewski, poradziłby mi Waść podjęcie jakiś kroków na ten moment?

Odp: Witam Szanownych Panów. - AndrzejSwarzewski - 27.11.2014

Cytat:Panie Swarzewski, poradziłby mi Waść podjęcie jakiś kroków na ten moment?
Zachęcam do rozejrzenia się po Bialenii, napisania jeszcze kilku postów i złożenia wniosku o obywatelstwo w Pałacu Prezydenckim. Wink

Odp: Witam Szanownych Panów. - Kristian Arped - 27.11.2014

Witam w Republice Bialeńskiej! Jeżeli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości - proszę śmiało pytać. Wszak kto pyta nie błądzi. Smile

Odp: Witam Szanownych Panów. - MvP - 27.11.2014

Witam w Republice. Mam nadzieje że się ci u nas spodoba i polubisz Bialenie!

Odp: Witam Szanownych Panów. - Eddard Noqtern - 27.11.2014

Witam Pana. Ja Pana nie pamiętam, ale chyba nie mam prawa pamiętać. Big Grin

Odp: Witam Szanownych Panów. - Kristian Arped - 27.11.2014

Bym zapomniał. Po uzyskaniu obywatelstwa, zapraszam do wstąpienia w szeregi Jednej Bialenii, jeżeli podzielasz nasze poglądy. Smile

Odp: Witam Szanownych Panów. - Konstanty Jerzy Michalski - 27.11.2014

Dobra, wypada wyjaśnić sytuację w Brodrii.

Po pierwsze, Grutin natworzył sobie pięć klonów (sprawdzone!) i stworzył niejaki Związek Brodyjski, uzurpujący sobie prawo do terytorium FB, która, po utracie forum, przeniosła się do RB. Bawi się w swoim ogródku i nikt mu nie przeszkadza, gdyż inaczej napuszcza na nas swoje psy. W międzyczasie, zbanowaliśmy i zabiliśmy Grutina,  w Rotrii władzę przejęli jacyś dziwni masoni, Bialenia ostatecznie zaniechała prób kontaktów z KS, Dreamland podpisał z nami traktat, został powołany Sojusz na rzecz Promocji, Hasseland prawie-upadł, och, wiele rzeczy się działo.

PS Orzełek był do czegoś innego. Nie wiem czemu tu go załączyłem. Tongue

Odp: Witam Szanownych Panów. - Maciej Kamiński - 27.11.2014

Czołem! Kolejny już policjant przyjeżdża do Bialenii. Big Grin

Odp: Witam Szanownych Panów. - Hewret von Thorn - 27.11.2014

@Up

Robi się nieciekawie. Big Grin

[Obrazek: Bundesarchiv_Bild_183-J07989,_Berlin,_Sp...B6rige.jpg]

Witam Pana Sabatowskiego!

Odp: Witam Szanownych Panów. - Kazimierz Sabatowski - 27.11.2014

Dziękuję wszystkim za przywitanie. Trochę się zdziwiłem że Waść MvP nie pełni już funkcji gestapo ortograficznego ( proszę wybaczyć żarcik ).  Wink
Cóż, myślę że niedługo zwrócę się o przyznanie obywatelstwa. Czym mógłbym w przyszłości się zajmować? Wojskowością, prowadzeniem jakiejś gazety, ewentualnie działać jako ambasador. Oczywiście Policja też dobrze mi się widzi  Big Grin
Zapoznam się z programmem Jednej Bialenii, ale bylem już w Jednej Brodrii więc myślę że założenie będą podobne  Smile

Odp: Witam Szanownych Panów. - MvP - 28.11.2014

(27.11.2014, 23:19:15)Kazimierz Sabatowski link napisał(a): Dziękuję wszystkim za przywitanie. Trochę się zdziwiłem że Waść MvP nie pełni już funkcji gestapo ortograficznego ( proszę wybaczyć żarcik ).  Wink
Cóż, myślę że niedługo zwrócę się o przyznanie obywatelstwa. Czym mógłbym w przyszłości się zajmować? Wojskowością, prowadzeniem jakiejś gazety, ewentualnie działać jako ambasador. Oczywiście Policja też dobrze mi się widzi  Big Grin
Zapoznam się z programmem Jednej Bialenii, ale bylem już w Jednej Brodrii więc myślę że założenie będą podobne  Smile
Ja nigdy nie pełniłam obowiązków Gestapo ;o. A co do JB to nie mam pojęcia jakie były założenia Jednej Brodii, aczkolwiek my jesteśmy partią mniej więcej centrum, łączącą postulaty BPD i swarzystów z odchyłami raz na jedną raz na drugą stronę, mamy przy tym wiele własnych pomysłów, a przez kilka kadencji  tworzyliśmy rząd. Jesteśmy najstarszą z obecnie działających partii politycznych w Republice, jak również bodaj największą.

Odp: Witam Szanownych Panów. - Kazimierz Sabatowski - 28.11.2014

Proszę wybaczyć ten głupi błąd. Nie kojarzyłem Pana Kamińskiego.
Nim rozpocznę tutaj swoją działalność to chciałbym zauważyć że zostałem postawiony w trudnej sytuacji. Rozumiem że odbyła się rewolucja - oczywiście działanie niezgodne z prawem. Mimo wszystko zasadniczo wciąż pozostaję pod zwierzchnictwem władz Związku Brodryjskiego. Nie wiem jak w tym momencie postąpić, dlatego chciałbym dowiedzieć się czy nie istnieje możliwość jakiejś ugody pomiędzy Związkiem Brodryjskim a Republiką Bialeńską? Jeśli nie to obawiam się że będę musiał stanąć po stronie moich dawnych dowódców. Chciałbym też poznać skład Brodryjskiego rządu  na uchodźstwie - czy mieszkają tu jacyś znaczący przedstawiciele upadłej FB?

Odp: Witam Szanownych Panów. - MvP - 28.11.2014

Republika Bialenska nie pozostaje w konflikcie z ZB, a jedynie nie uznaje jego wladzy i traktuje jako organizacje terrorystyczna, lecz konfliktu miedzy nami nie ma. Smile
A co do upadlej FB to mieszkaja tu Fiodor(obecnie Adam) Dostojewski z zona, Patryk Hajek oraz Andrzej Swarzewski.

Odp: Witam Szanownych Panów. - Ronon Dex - 28.11.2014

(28.11.2014, 11:24:04)Kazimierz Sabatowski link napisał(a): Nie wiem jak w tym momencie postąpić, dlatego chciałbym dowiedzieć się czy nie istnieje możliwość jakiejś ugody pomiędzy Związkiem Brodryjskim a Republiką Bialeńską?
Raczej mało prawdopodobne... Trudno się porozumieć z kimś, o którym w zasadzie nie wiadomo kim akurat jest, kto udając że nie jest sobą próbował tutaj działać itd. Związek Brodryjski to Grutin i ileś tam jego klonów oraz nieokreślona liczba osób rzeczywistych - raczej trudno w takiej sytuacji rozmawiać - bo generalnie łamie to wszelkie standardy nie tylko w mikronacjach, ale w ogóle przyjętych na forach internetowych. Oczywiście "nigdy nie mów nigdy", ale porozumienie z ZB jest raczej mało możliwe, raczej panuje sytuacja ignorowania.

Odp: Witam Szanownych Panów. - Mikołaj Patryk Dostojewski - 28.11.2014

Witak Kazimierzu! Miło Cię znów widzieć
Sam widzisz jaka jest sytuacja, co ci będę tłumaczył jak już ci wytłumaczyli.
Zapraszam, wejdź na Rząd FB na Uchodźstwie i nie wierz Związkowi Brodryjskiemu który rości sobie prawa do bycia następcą FB. Jest to organizacja terrorystyczna.

(28.11.2014, 11:24:04)Kazimierz Sabatowski link napisał(a): Proszę wybaczyć ten głupi błąd. Nie kojarzyłem Pana Kamińskiego.
Nim rozpocznę tutaj swoją działalność to chciałbym zauważyć że zostałem postawiony w trudnej sytuacji. Rozumiem że odbyła się rewolucja - oczywiście działanie niezgodne z prawem. Mimo wszystko zasadniczo wciąż pozostaję pod zwierzchnictwem władz Związku Brodryjskiego. Nie wiem jak w tym momencie postąpić, dlatego chciałbym dowiedzieć się czy nie istnieje możliwość jakiejś ugody pomiędzy Związkiem Brodryjskim a Republiką Bialeńską? Jeśli nie to obawiam się że będę musiał stanąć po stronie moich dawnych dowódców. Chciałbym też poznać skład Brodryjskiego rządu  na uchodźstwie - czy mieszkają tu jacyś znaczący przedstawiciele upadłej FB?

Możliwość ugody między ZB a RB praktycznie nie istnieje. Nie rozumiem też Twojej postawy. Wiesz, że ZB to nielegalna organizacja, wiesz, ze jest tam armia klonów, a dalej opowiadasz się po ich stronie. Pamiętasz Brodrię w lipcu? Była awaria forum, ale nie spowodowała ona upadku czy ustania legalnej władzy. Tak samo upadek forum sprzed kilkunastu dni nie może być powodem do obalenia legalnego rządu Prezydenta Andrzeja Swarzewskiego, który teraz jest na emigracji w Bialenii.

Odp: Witam Szanownych Panów. - AndrzejSwarzewski - 28.11.2014

(28.11.2014, 11:24:04)Kazimierz Sabatowski link napisał(a): Jeśli nie to obawiam się że będę musiał stanąć po stronie moich dawnych dowódców.
Pańska decyzja. Jeśli pomimo faktu udowodnienia kloningu będzie chciał Pan dalej bawić się z Grutinem, to droga wolna. Wink

Odp: Witam Szanownych Panów. - Maciej Kamiński - 28.11.2014

Cytat:Proszę wybaczyć ten głupi błąd. Nie kojarzyłem Pana Kamińskiego.
Nic dziwnego, skoro:
a) moja aktywność zagranicą jest minimalna,
b) do przenosin na czwarte forum posługiwałem się nickiem, który nie pokrywał się z nazwiskiem (Lehrabia).

Cytat:Mimo wszystko zasadniczo wciąż pozostaję pod zwierzchnictwem władz Związku Brodryjskiego.
Między tym czymś a Federacją Brodryjską nie istnieje ciągłość prawna, co więcej, ZB nie ogłosił się prawnym sukcesorem FB.

Cytat:A co do upadlej FB to mieszkaja tu Fiodor(obecnie Adam) Dostojewski z zona, Patryk Hajek oraz Andrzej Swarzewski.
I Abdul.

W żadną ugodę nie wierzę, z dwóch powodów:
Pierwszy - Konstanty, "naczelny wróg Brodrii i prawdziwych Brodryjczyków" jest bialeńskim MSZ.
Drugi - jako, że ZB dowodzi (a jakże) Grutin, którego postawę wszyscy znamy. A ten w Bialenii oficjalnie nie żyje i nie ma żadnej możliwości na powrót. A chyba pierwszym warunkiem do ugody byłoby "wzajemne odblokowanie dostępu obywatelom do for obu państw" czy coś w ten deseń. A takiej opcji w przypadku Grutina nie ma i nigdy już nie będzie.

Czekam jeszcze na człowieka z butelką wódki zamiast głowy (pamiętacie jeszcze ten komiks, co nie? Wink).

Odp: Witam Szanownych Panów. - Hewret von Thorn - 28.11.2014

Ja mam wrażenie, że Kuczmuk to dawniejszy Smirnoff.