Forum Republiki Bialeńskiej
Sprawy serwera - domena, płatności, etc. - Wersja do druku

+- Forum Republiki Bialeńskiej (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc)
+-- Dział: Organy i instytucje państwowe (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-9.html)
+--- Dział: Krajowa Rada Informatyczna (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-120.html)
+--- Wątek: Sprawy serwera - domena, płatności, etc. (/thread-2661.html)

Strony: 1 2 3 4

Sprawy serwera - domena, płatności, etc. - Kristian Arped - 01.02.2015

[justify]Jak wspominałem w interpelacji, mogę dysponować kontem. Jak rozumiem, potrzebujemy nowego hostingu i nowej domeny. Proszę więc też o opinię, czy opcja Active Biznes tu jest dobra/wystarczająca/cokolwiek. Podkreślam, że cała moja wiedza dot. webmasterki pochodzi od dzisiejszych prób wgrywania plików na hosting cba, także prosiłbym np. o pliki forumowe by sprawdzić, czy w ogóle umiem to zrobić.[/justify]

Odp: Sprawa serwera - Hewret von Thorn - 01.02.2015

Hosting jak najbardziej dobry.
Domenę trzeba przedłużyć - chyba, że ktoś życzy sobie nowej.

Odp: Sprawa serwera - Kristian Arped - 01.02.2015

Ach, oczywiście, że lepiej mieć starą. Myślałem tylko, że bialenia.net.pl jest wzięta na Twoje nazwisko, a Ty chcesz się wycofać, w związku z czym nie można przedłużyć.

Odp: Sprawa serwera - Hewret von Thorn - 01.02.2015

Można przedłużyć.
Daję Ci klucz API domeny, a Ty w swoim panelu ją wpisujesz i domena jest wtedy do Twojej dyspozycji na Twoich danych.

Odp: Sprawa serwera - Kristian Arped - 02.02.2015

Hmmm, rozumiem. Płaci się po wpisaniu klucza? Na jakiej stronie się go wpisuje? Ach, no i ostatnie: czy mogę prosić o jakąś starą kopię zapasową forum tak, bym mógł wgrać ją na testowym serwerze, by przećwiczyć?

Odp: Sprawa serwera - Hewret von Thorn - 02.02.2015

Klucz wpisuje się w panelu domen. Można opłacić po zakończonym procesie migracji domeny.
Co do bazy danych, musiałbym przekazać z plikami bo sama baza danych nie będzie działać (taki urok moich konfiguracji).

Odp: Sprawa serwera - AndrzejSwarzewski - 02.02.2015

Panowie:
1) Baza danych, którą zapisze Hewret będzie ze stanem na dzień dzisiejszy (2.02.15)...
2) Pewnie się nie uda dociągnąć forum do wyborów, co stawia nas w tragicznej sytuacji...
3) Cba nas nie udźwignie, bo mamy za dużo połączeń...

Czyli, krótko mówiąc, chyba zwijamy interes. Historia trzeciej siły Pollinu przedwcześnie dobiega końca. Czy państwo ma być zniszczone, żadna moja decyzja nie jest tu już potrzebna.

Odp: Sprawa serwera - Maciej Kamiński - 02.02.2015

Dzięki, pomogłeś.

Odp: Sprawa serwera - Eddard Noqtern - 02.02.2015

A nie można przenieść części forum na cba, do czasu odnowienia domeny?

Odp: Sprawa serwera - Kristian Arped - 02.02.2015

[justify]Dobra Andrzej, o co Ci chodzi? Chodzi o to, że nie chcesz, bym miał władzy systemowej, czyż nie? Popatrz może, co Ty zrobiłeś. Problem był znany od dawna, Hugon nas poinformował zawczasu, a Ty nic, kompletnie nic w tej kwestii nie zrobiłeś. Jeżeli nawet nie odpowiada Ci to, że z Martinem wyłożylibyśmy pieniądze na to wszystko, to nie wiem, co cię zadowoli. Wink Co z tego, że baza będzie na dzisiaj? Wolę cofkę o tydzień od upadku Bialenii. Przynajmniej Maciej jeszcze trzeźwo myśli... Hugonie, podeślesz mi te pliki?[/justify]

Odp: Sprawa serwera - AndrzejSwarzewski - 03.02.2015

(02.02.2015, 23:46:31)Maciej Kamiński link napisał(a): Dzięki, pomogłeś.
W naszym kraju sami faceci (poza Aleksandrą, ale to Caryca, więc mężna kobieta), więc chyba niepoważnym byłoby, gdybyśmy oszukiwali samych siebie.
(02.02.2015, 23:50:13)Eddard Noqtern link napisał(a): A nie można przenieść części forum na cba, do czasu odnowienia domeny?
Nie ma czegoś takiego, jak przeniesienie części forum...
Cytat:Popatrz może, co Ty zrobiłeś. Problem był znany od dawna, Hugon nas poinformował zawczasu, a Ty nic, kompletnie nic w tej kwestii nie zrobiłeś.
Krzysztof się deklarował, więc uznałem, że On się tym zajmie. Poza tym, nie mam władzy administracyjnej. Jak sobie zrobiliście prezydenta-paprotkę, to z pełnymi konsekwencjami. Nie będę wchodził KRI w kompetencje.

Poza tym, przekazałem tylko informacje, bo Hugon nie ma czasu.

Odp: Sprawa serwera - Kristian Arped - 03.02.2015

(03.02.2015, 00:00:23)AndrzejSwarzewski link napisał(a): Nie będę wchodził KRI w kompetencje.

Ty jesteś w KRI. Ustawowo.

Dziwne to członkostwo, gdy admina nie mam nawet na forum(co mi odpowiada w pełni).
No, ale życzę powodzenia (nie miałem pojęcia o tym, że z Martinem coś kupujecie, czy cuś) w dalszej działalności.

Odp: Sprawa serwera - Kristian Arped - 03.02.2015

Jak to nie miałeś pojęcia? Przy interpelacji o tym mówiłem. Tutaj tak samo. Wink

Bialenia waży 790.33 MB. Zgłoś się, to dam Ci link, hasło, itd.

Odp: Sprawa serwera - Hewret von Thorn - 31.01.2016

Szanowni Bialeńczycy!

Krajowa Rada Informatyczna po konsultacji z pewnymi osobami podjęła decyzję o zakupie nowej domeny - bialenia.org.pl
Forum zostanie przeniesione niebawem pod nowy adres WWW, a pod obecnym adresem (który jest tylko tymczasowym) zostanie umieszczony link przekierowujący na nową domenę.
Zakup innej domeny, niż dotąd używanej pozwoli dokończyć prace nad forum oraz rozpocząć budowę nowej strony głównej Republiki Bialeńskiej jeszcze w lutym bieżącego roku. I co znaczące - mamy w pełni kontrolę nad stronami.

Za wszelkie niedogodności i bałagan spowodowany przenosinami oraz za zaburzenie harmonii przepraszam - i proszę o wybaczenie.

Z poważaniem

Odp: Sprawa serwera - Kamil Maciejewski - 31.01.2016

Tym razem będziecie mieli bazę danych i przeniesiecie wszystko?

Bazy danych Valanthir dalej nie przekazał.

Odp: Sprawa serwera - Kamil Maciejewski - 31.01.2016

Czyli nie możecie jej zrobić z tego forum nad którym macie kontrolę?

O co pytasz? Bo nie mogę zrozumieć Twojego pytania.