Forum Republiki Bialeńskiej
Ambasada Królestwa Batawii - Wersja do druku

+- Forum Republiki Bialeńskiej (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc)
+-- Dział: Administracja samorządowa (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-5.html)
+--- Dział: Rzesza Bialeńska (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-551.html)
+--- Wątek: Ambasada Królestwa Batawii (/thread-3033.html)

Strony: 1 2

Ambasada Królestwa Batawii - Thomas von Lisendorff - 02.05.2015

Flaga Królestwa Batawii

[Obrazek: Tqch.png]

Adres forum Batawii : http://www.batawia.vhn.pl/forums.php

Batawia powstała 12 lutego 2015 roku jako Republika Batawska zaś jej pierwszym prezydentem został Szymon Uchastok.
26 lutego, w drodze referendum Batawia została przekształcona w królestwo a Szymon Uchastok koronowany został na jej
pierwszego króla, i zasiadł na tronie jako Szymon I. 11 kwietnia abdykował i nowym królem został Fryderyk I von Heim który przybrał
imię Arne I, który abdykował 28 kwietnia. Od 28 kwietnia w Batawi panuje bezkrólewie. Trwają natomiast rozmowy i działania ws związania Batawii i Uhrainy unią personalna i powołania nowego kraju - Korony Obojga Narodów. Co z tego wyjdzie , zobaczymy.
Od 1 maja, władzę w Batawii sprawuje Regent - Admirał Thomas van der Lis.

Odp: Ambasada Królestwa Batawii - Thomas von Lisendorff - 02.05.2015

Zapraszamy wszystkich do odwiedzania naszego kraju.

Odp: Ambasada Królestwa Batawii - Kristian Arped - 02.05.2015

Coś mnie ominęło? Wink Chyba nie mamy żadnych traktatów, co czyni założenie ambasady niezgodnym z prawem.

Prezydent Bialenii odwiedzał kilkakrotnie już nasz kraj, więc stosunki dyplomatyczne jako takie są już zapoczątkowane.
Pomyślałem iż trzeba zrobić drugi krok ,i otworzyć ambasady w naszych krajach co ułatwi nasz kontakty.

(02.05.2015, 13:04:52)Thomas van der Lis link napisał(a): Prezydent Bialenii odwiedzał kilkakrotnie już nasz kraj, więc stosunki dyplomatyczne jako takie są już zapoczątkowane.
Pomyślałem iż trzeba zrobić drugi krok ,i otworzyć ambasady w naszych krajach co ułatwi nasz kontakty.

Wypadałoby uzgodnić z władzami bialeńskimi takie kroki na traktacie.

To czysta formalność.

(02.05.2015, 13:16:55)Thomas van der Lis link napisał(a): To czysta formalność.

Która powinna być dopełniona przed „założeniem” ambasady na terytorium RB.

Ambasada jeszcze nie funkcjonuje.
Nie są mianowani jeszcze ambasadorowie, ponieważ czekam na decyzję Prezydenta Bialenii.
Po jej otrzymaniu przybędzie ambasador, a jeżeli nie będzie zgody, Ambasada może zostać zamknięta , w końcu to tylko budynek panie Iversen.

Odp: Ambasada Królestwa Batawii - MvP - 02.05.2015

(02.05.2015, 13:33:47)Thomas van der Lis link napisał(a): Ambasada jeszcze nie funkcjonuje.
Nie są mianowani jeszcze ambasadorowie, ponieważ czekam na decyzję Prezydenta Bialenii.
Po jej otrzymaniu przybędzie ambasador, a jeżeli nie będzie zgody, Ambasada może zostać zamknięta , w końcu to tylko budynek panie Iversen.
Nie, po jej udzieleniu wynegocjujecie z Naszą dyplomacją traktat, który zostanie zakceptowany przez nasz sejm i WTEDY przybędzie ambasador. Zmiana tej kolejnośc może się skończyć bardzo źle dla tego nieszczęśnika...

No dokładnie MvP.
W tej kolejności co szanowna pani powiedziała.
Proszę wybaczyć, ale mało do czynienia mam z dyplomacją, jestem wojskowym. Wink

Odp: Ambasada Królestwa Batawii - Hewret von Thorn - 02.05.2015

Bez traktatu budynek ambasady należy do prywatnej osoby (musi odprowadzić podatek), a nie Batawii. Tylko tyle różnicy.
No i oficjalnie konsula/ambasadora nie może być.

Odp: Ambasada Królestwa Batawii - Maciej Kamiński - 02.05.2015

Faux pas, i to katastrofalna.
Zamykam w trybie pilnym.
Może to zostać przeniesione do regionów (i wtedy ponownie otwarte), jeżeli autor wątku sobie tego zażyczy.

Dziękuję .

Odp: Ambasada Królestwa Batawii - Piotr Pietrow - 02.05.2015

Z tego co wiem ja jestem zwolennikiem sojuszu z Bialenią, lecz Szymon I (de la  łatka) nie toleruje Bialenii i cały czas was omijał.

Odp: Ambasada Królestwa Batawii - Maciej Kamiński - 02.05.2015

(02.05.2015, 16:48:08)Arne I von Heim link napisał(a): Z tego co wiem ja jestem zwolennikiem sojuszu z Bialenią, lecz Szymon I (de la  łatka) nie toleruje Bialenii i cały czas was omijał.
Niejaki Grutin też tak robił.
W końcu albo mu przejdzie, albo zginie w mroku przeszłych dziejów.

Odp: Ambasada Królestwa Batawii - Piotr Pietrow - 02.05.2015

Rozumiem. Ja osobiście w Bialenii widzę silnego sojusznika dla Korony. Jeśli zostanę Cesarzem Korony automatycznie będę się ubiegał o jak najsilniejszy sojusz pomiędzy naszymi państwami.

Odp: Ambasada Królestwa Batawii - Thomas von Lisendorff - 04.05.2015

Ja jako Regent i obecna głowa państwa Królestwa Batawii, będę zabiegał o sojusz i zaciśnięcie współpracy między Batawia a Bialenią
oraz Hasselandem.

Odp: Ambasada Królestwa Batawii - Konstanty Jerzy Michalski - 04.05.2015

Póki co, żeby mówić o sojuszu musimy podpisać traktat...

Odp: Ambasada Królestwa Batawii - Thomas von Lisendorff - 04.05.2015

Więc zróbmy to panie prezydencie.

Odp: Ambasada Królestwa Batawii - Maciej Kamiński - 04.05.2015

(04.05.2015, 21:29:17)Thomas van der Lis link napisał(a): Więc zróbmy to panie prezydencie.
Tylko wpierw traktat trzeba spisać, a potem dać do zaakceptowania Parlamentowi.