Forum Republiki Bialeńskiej
Carnuntum & stolica - Wersja do druku

+- Forum Republiki Bialeńskiej (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc)
+-- Dział: Peryferia (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-8.html)
+--- Dział: Archiwum (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-331.html)
+--- Wątek: Carnuntum & stolica (/thread-3105.html)

Carnuntum & stolica - Konstanty Jerzy Michalski - 20.05.2015

Właśnie... co robimy ze stolicą? Budujemy nową, odbudowujemy Carnuntum? Ja osobiście skłaniam się za drugą opcją, głównie ze względu na nazwę naszego komitetu. Smile

Odp: Carnuntum & stolica - Kamil Maciejewski - 20.05.2015

Ja też zgadzam się na odbudowę starej stolicy, ale najpierw proponuję ustanowić sejm i to przegłosować.

Odp: Carnuntum & stolica - Ivan von Lichtenstein - 22.05.2015

Ja proponuje by stolicą stało się to miasto na dwóch wyspach - Bialenii i Anatolii.

Odp: Carnuntum & stolica - Konstanty Jerzy Michalski - 24.05.2015

(22.05.2015, 16:04:28)Ivan Kazakov link napisał(a): Ja proponuje by stolicą stało się to miasto na dwóch wyspach - Bialenii i Anatolii.

Tyle że u nas cieśnina ma 36km, Bosfor ma kilometr. Różnica, tak tylko 36 razy. Bezsens.

Odp: Carnuntum & stolica - Ivan von Lichtenstein - 24.05.2015

Ale ja nei chcę nazywać tego miasta Bosforem. o.O

Odp: Carnuntum & stolica - Konstanty Jerzy Michalski - 24.05.2015

(24.05.2015, 22:13:11)Ivan Kazakov link napisał(a): Ale ja nei chcę nazywać tego miasta Bosforem. o.O

Bosfor to ciesnina która dzieli Stambuł na dwie częśc...

Odp: Carnuntum & stolica - Ivan von Lichtenstein - 24.05.2015

Wiem. I co w związku z tym? Nie musimy bazować wyłącznie na realu - Konstantynopol to tylko przykład, nazwa nie musi być taka sama.

Odp: Carnuntum & stolica - Kamil Maciejewski - 25.05.2015

(24.05.2015, 22:45:42)Ivan Kazakov link napisał(a): Wiem. I co w związku z tym? Nie musimy bazować wyłącznie na realu - Konstantynopol to tylko przykład, nazwa nie musi być taka sama.

Chodzi o to, że byłoby to nie do zrealizowania - przy obecnej technice owszem, da się zbudować most o długości 36 kilometrów, ale niosłoby to ogromne koszta ( takie jak np. koszt zbudowania wysepek pod filary, nie wspominając już o ich konserwacji ), a my mówimy o całym mieście!

Odp: Carnuntum & stolica - Fiodor Swirydiuk - 26.05.2015

Nie chcę się wtrącać ale La Manche czy Kattegat to ogromne cieśniny gdzie są mosty i tunele o wiele dłuższe.

Odp: Carnuntum & stolica - Hewret von Thorn - 26.05.2015

Nie przypominam sobie, żeby przez La Manche i Kattegat szły jakieś mosty. Jedynie wiem, że pod La Manche jest eurotunel, ale tylko dla pociągów.
Owszem, jest most łączący Danię i Szwecję, ale to przez cieśninę Sund, ma on długość 8 km - i jest to najdłuższy most świata. Potem jest wyspa o długości 4 km i po stronie duńskiej przechodzi to w tunel o długości 4 km.

Panie Fiodorze, jak ma panicz pisać bzdury to proponuję nic nie pisać.

Odp: Carnuntum & stolica - Ivan von Lichtenstein - 30.05.2015

Potrzebujemy mostu? Przecież rejsy promami między dwoma częściami miasta to dodatkowa atrakcja.

Odp: Carnuntum & stolica - Kamil Maciejewski - 30.05.2015

(30.05.2015, 18:38:50)Ivan Kazakov link napisał(a): Potrzebujemy mostu? Przecież rejsy promami między dwoma częściami miasta to dodatkowa atrakcja.

Jakimi dwiema częściami? Przecież byłyby to dwa różne miasta! Jedyny sens, jaki w tym widzę to ewentualne wpływy z opłat za bilety.