Forum Republiki Bialeńskiej
3 Wydanie - Czerwcowe - Wersja do druku

+- Forum Republiki Bialeńskiej (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc)
+-- Dział: Kultura i społeczeństwo (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-4.html)
+--- Dział: Monastyr (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-216.html)
+---- Dział: Zielony Kościół (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-221.html)
+---- Wątek: 3 Wydanie - Czerwcowe (/thread-3186.html)

3 Wydanie - Czerwcowe - Ali ibn Abi Talib - 10.06.2015

Wydanie czerwcowe, miesięcznika "STOP".

Prosimy o zajrzenie w dział z reklamami.

[pdf]http://zielony-kosciol.ugu.pl/Wydanie3.pdf[/pdf]
http://zielony-kosciol.ugu.pl/Wydanie3.pdf

Odp: 3 Wydanie - Czerwcowe - Feliks Spirkin - 10.06.2015

Kolejne bardzo sympatyczne wydanie. Dziękuję bardzo za możliwość udzielania wywiadu. Wink

Odp: 3 Wydanie - Czerwcowe - AndrzejSwarzewski - 10.06.2015

Jak zawsze bardzo ciekawe. Oby tak dalej! Smile

Odp: 3 Wydanie - Czerwcowe - Maciej Kamiński - 10.06.2015

Ile to jeszcze razy Kristian będzie musiał przytaczać ten fragment Konstytucji, który jasno określa, kto reprezentuje naród? :Smile

(10.06.2015, 19:03:57)Maciej Kamiński link napisał(a): Ile to jeszcze razy Kristian będzie musiał przytaczać ten fragment Konstytucji, który jasno określa, kto reprezentuje naród? :Smile

Może w nieskończoność, bo to jest moja opinia.  :Smile Prezydent w porównaniu do posła nie może mieć gdzieś reszty społeczności.

Odp: 3 Wydanie - Czerwcowe - Kristian Arped - 10.06.2015

(10.06.2015, 19:44:17)Feliks Spirkin link napisał(a): Prezydent w porównaniu do posła nie może mieć gdzieś reszty społeczności.

Aleksandra udowodniła, że może. xD

Odp: 3 Wydanie - Czerwcowe - Aleksandra Dostojewska - 10.06.2015

(10.06.2015, 19:47:50)Kristian Iversen link napisał(a): Aleksandra udowodniła, że może. xD

Nie chcę być niegrzeczna, ale na jakiej podstawie Pan tak twierdzi?

Odp: 3 Wydanie - Czerwcowe - Kristian Arped - 10.06.2015

(10.06.2015, 20:14:24)Aleksandra Dostojewska-Swarzewska link napisał(a): Nie chcę być niegrzeczna, ale na jakiej podstawie Pan tak twierdzi?

Oj Ty niegrzeczna. Niegrzecznym dziewczynkom należy się tylko jedno. *klaps*

To niestety nie jest odpowiedz na pytanie  Wink.

(10.06.2015, 20:31:58)Aleksandra Dostojewska-Swarzewska link napisał(a): To niestety nie jest odpowiedz na pytanie  Wink.
Hmmmm... Upomnienie dla Kristiana? Przemycenie Grutina z powrotem do RB? Sposób nadania folwarków Feliksowi 21 marca?

(10.06.2015, 20:33:54)Maciej Kamiński link napisał(a): Sposób nadania folwarków Feliksowi 21 marca?
To akurat była jedna z najlepszych decyzji podjętych przez Aleksandrę.

(10.06.2015, 20:43:59)Feliks Spirkin link napisał(a): To akurat była jedna z najlepszych decyzji podjętych przez Aleksandrę.
Nie, nie była. Taki sposób nadania na wydarzeniu takiej rangi i powagi to był błąd pijarowy. Poważny.

(10.06.2015, 20:46:56)Maciej Kamiński link napisał(a): Nie, nie była. Taki sposób nadania na wydarzeniu takiej rangi i powagi to był błąd pijarowy. Poważny.

Błędów pijarowych było mnóstwo podczas tamtej kadencji, więc nie zrobiło to szczególnie różnicy. Tym bardziej, że prócz nas nikogo nie zdziwiła ta decyzja, dlatego nie ma sensu tego wypominać.

(10.06.2015, 20:49:17)Feliks Spirkin link napisał(a): Błędów pijarowych było mnóstwo podczas tamtej kadencji, więc nie zrobiło to szczególnie różnicy. Tym bardziej, że prócz nas nikogo nie zdziwiła ta decyzja, dlatego nie ma sensu tego wypominać.
Cóż... było pytanie o podstawy, to wymieniam podstawy.

A swoją drogą, przydałoby się przerzucić te posty do działu kampanii.

(10.06.2015, 20:33:54)Maciej Kamiński link napisał(a): Hmmmm... Upomnienie dla Kristiana? Przemycenie Grutina z powrotem do RB? Sposób nadania folwarków Feliksowi 21 marca?

Z tego co pamiętam upomnienie dla Kristiana miało podstawy. I tu akurat nie chodziło o partykularne interesy, a o dobro całego społeczeństwa. Kim jest Kristian, że ma być nietykalny? Rozumowanie, że jednych stawiamy wyżej od drugich jest tym co odpycha mikronautów od takich państw jak Sarmacja, niestety Kristian w pewnych kwestiach bardzo, ale to bardzo wydaje się być powiązanym z sarmackimi ideami.
Sprawa Grutina była szeroko komentowana, zresztą uzyskał on dostęp do tego forum pod pewnymi warunkami i jedynie dlatego by mógł działać pod szczególnym nadzorem w swojej ojczyźnie Brodrii, która wówczas, zresztą jaki dzisiaj była szczególnie związana z Republiką Bialeńską.
Nadanie Feliksowi dużej liczby folwarków było czymś za co mogę się bić w piersi. Osobiście uważam, że była to dobra decyzja, jednak dzisiaj patrząc na sprawę z perspektywy czasu podobnie bym nie postąpiła.

(10.06.2015, 21:23:30)Aleksandra Dostojewska-Swarzewska link napisał(a): Z tego co pamiętam upomnienie dla Kristiana miało podstawy. I tu akurat nie chodziło o partykularne interesy, a o dobro całego społeczeństwa. Kim jest Kristian, że ma być nietykalny? Rozumowanie, że jednych stawiamy wyżej od drugich jest tym co odpycha mikronautów od takich państw jak Sarmacja, niestety Kristian w pewnych kwestiach bardzo, ale to bardzo wydaje się być powiązanym z sarmackimi ideami.
Sprawa Grutina była szeroko komentowana, zresztą uzyskał on dostęp do tego forum pod pewnymi warunkami i jedynie dlatego by mógł działać pod szczególnym nadzorem w swojej ojczyźnie Brodrii, która wówczas, zresztą jaki dzisiaj była szczególnie związana z Republiką Bialeńską.
Nadanie Feliksowi dużej liczby folwarków było czymś za co mogę się bić w piersi. Osobiście uważam, że była to dobra decyzja, jednak dzisiaj patrząc na sprawę z perspektywy czasu podobnie bym nie postąpiła.
Może i czepianie się Kristiana miało podstawy, ale większość społeczeństwa była temu upominaniu przeciwna (a o działaniu pod prąd tłumowi jest ta rozmowa). Że nie wspomnę o nieznajomości prawa, jaka wówczas została zaprezentowana...
Co do Grutina - jak wyżej. Plus - działanie to miało miejsce, gdy w sądzie leżało pytanie, czy w ogóle jest możliwe.
Co do nadania dla Feliksa - najwyraźniej nie przeczytałaś tego, co napisałem. Guzik już tam z ilością folwarków, chodzi tu o tę niepoważną metodę nadania.

Odp: 3 Wydanie - Czerwcowe - AndrzejSwarzewski - 10.06.2015

A mi się prezydentura Aleksandry podobała pod względem właśnie pijarowym. Z powodu nieaktywności trochę zawaliła inne sprawy, ale dzięki dobremu doborowi współpracowników i tak wszystko działało lepiej niż w czasie niektórych innych kadencji. Natomiast narracja Bialenii w czasie prezydentury Saszy była świetna, mi się chyba nigdy nie udało czegoś takiego stworzyć, no i pewnie długo jeszcze nie uda...
Niemające żadnej mocy prawnej upomnienie Kristiana (moim zdaniem bardzo słuszne, ale nawet nie o to tu chodzi) było dobitnym pokazaniem, kto tu rządzi. Chyba właśnie tego oczekiwali wyborcy, głosując na Carycę?
Przyjęcie Grutina ja bardzo popierałem. Jedynie możemy mieć do siebie pretensje, że nie zatrzymaliśmy go na dłużej. Ale i tak, przyjmując go otworzyliśmy sobie okno na Uhrainę i resztę Nordaty. Było warto. Prezydent musi patrzeć na każdą sprawę z wielu perspektyw. No i bronić jednostkę przed większością. Uczynienie tego potwierdza, że Aleksandra była Katechonem. Smile
Jedynym błędem było nadanie tych folwarków. Ja i Janek, a nawet Martin nadawaliśmy te folwarki najsprawiedliwiej, jak tylko potrafiliśmy. Bo tu nie chodzi o odczucia prezydenta, ale o sprawiedliwe wynagrodzenie za pracę. Jednakże ta kontrowersyjna decyzja- na szczęście- nie miała żadnych poważniejszych konsekwencji. Ale jestem przekonany, że moja żona nie popełni tego błędu kolejny raz, gdy zostanie prezydentem, bowiem potrafi przyznać się do porażki i skorygować swoje postępowanie.

Andrzej chyba wyjaśnił wszystko Big Grin.
Dziękuję Kochanie  <3.