Forum Republiki Bialeńskiej
Briefing Wiceprezydenta 15.02.2016 r. - Wersja do druku

+- Forum Republiki Bialeńskiej (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc)
+-- Dział: Władze Republiki Bialeńskiej (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-6.html)
+--- Dział: Pałac Prezydencki (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-552.html)
+---- Dział: Sala Kryształowa (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-554.html)
+---- Wątek: Briefing Wiceprezydenta 15.02.2016 r. (/thread-4110.html)

Briefing Wiceprezydenta 15.02.2016 r. - Iwan Pietrow - 15.02.2016

Cytat:Szanowni Obywatele!

Mam zaszczyt powitać Państwa na pierwszym w tej kadencji Rządu, briefingu prasowym. Na wstępie chciałbym przeprosić za to, że briefing nie odbył się zgodnie z planem, w sobotę. Liczę jednak na wyrozumiałość i zachęcam Państwa do zadawania licznych konstruktywnych i rozsądnych pytań, związanych z funkcjonowaniem Republiki Bialeńskiej.

Z wyrazami szacunku,
/-/ Iwan Pietrow-Dostojewski
Wiceprezydent Republiki Bialeńskiej

Odp: Briefing Wiceprezydenta 15.02.2016 r. - Eddard Noqtern - 15.02.2016

1) Jakie są plany rządu na najbliższe tygodnie - ale konkretne plany?
2) Jakie działania podejmuje rząd w dziedzinie promocji Republiki Bialeńskiej i pryciągania nowych mieszkańców? Jak Rząd ocenia obecną sytuacje demograficzną Bialenii? Czy według Rządu sytuacja jest dobra, czy raczej warto podjąć jakieś kroki?
3) Czy reprezentacja Bialenii wróci do rozgrywek v-międzynarodowych?

Odp: Briefing Wiceprezydenta 15.02.2016 r. - Frederick Hufflepuff - 15.02.2016

Szanowny Panie Wiceprezydencie i Panie Prezydencie!

Pozwolę sobie udzielić odpowiedzi na ostatnie z pytań. Otóż obecnie podejmowane są zdecydowane kroki, zarówno przez trenera kadry jak i przeze mnie, aby przywrócić ekipę Bialenii do rozgrywek międzynarodowych. Pod względem formalnym jest to już właściwie załatwione, natomiast teraz czekamy na rozpoczęcie tych rozgrywek.

Odp: Briefing Wiceprezydenta 15.02.2016 r. - Maciej Kamiński - 15.02.2016

Ned, popraw literówkę w drugim pytaniu. Jak najszybciej. :roll:

(15.02.2016, 19:56:55)Frederick Hufflepuff link napisał(a): Szanowny Panie Wiceprezydencie i Panie Prezydencie!

Pozwolę sobie udzielić odpowiedzi na ostatnie z pytań. Otóż obecnie podejmowane są zdecydowane kroki, zarówno przez trenera kadry jak i przeze mnie, aby przywrócić ekipę Bialenii do rozgrywek międzynarodowych. Pod względem formalnym jest to już właściwie załatwione, natomiast teraz czekamy na rozpoczęcie tych rozgrywek.
Co to znaczy "zdecydowane kroki"? Czy można pościć o jaśniejsze wyrażanie się? Jakie działania podjęto?

Odp: Briefing Wiceprezydenta 15.02.2016 r. - Iwan Pietrow - 15.02.2016

(15.02.2016, 19:20:17)Eddard Noqtern link napisał(a): 1) Jakie są plany rządu na najbliższe tygodnie - ale konkretne plany?
2) Jakie działania podejmuje rząd w dziedzinie promocji Republiki Bialeńskiej i pryciągania nowych mieszkańców? Jak Rząd ocenia obecną sytuacje demograficzną Bialenii? Czy według Rządu sytuacja jest dobra, czy raczej warto podjąć jakieś kroki?
3) Czy reprezentacja Bialenii wróci do rozgrywek v-międzynarodowych?

1) Plany rządu jako całości są proste - pracować, pracować i jeszcze raz pracować. Szczegółowe informacje związane z działalnością resortów zostaną, w miarę możliwości, przedstawione przez ministrów.

2) Rząd podejmuje działania mające na celu zachęcić zupełnie nowych mieszkańców, tj. pochodzących spoza mikroświata. Republika Bialeńska reklamowana jest na forach "zewnętrznych". Poza tym aktywnie uczestniczymy w życiu mikroświata. Zbliżający się mundial jest idealną okazją do zaprezentowania wszystkim sił i możliwości Bialenii.

Według rządu sytuacja demograficzna w kraju jest zadowalająca. Posiadamy wielu aktywnych obywateli i nie możemy narzekać na brak postów. Oczywiście rząd uważa, że zawsze warto ubiegać się o nowych mieszkańców, zatem każde działanie mogące polepszyć sytuację demograficzną Bialenii będzie bardzo cenione.

3) Na to pytanie odpowiedzi udzielił już Szanowny Minister Hufflepuff.

Odp: Briefing Wiceprezydenta 15.02.2016 r. - Frederick Hufflepuff - 15.02.2016

(15.02.2016, 20:50:18)Eddard Noqtern link napisał(a): [quote author=Frederick Hufflepuff link=topic=4235.msg37955#msg37955 date=1455559015]
Szanowny Panie Wiceprezydencie i Panie Prezydencie!

Co to znaczy "zdecydowane kroki"? Czy można pościć o jaśniejsze wyrażanie się? Jakie działania podjęto?
[/quote]

To były konkretne działania w systemie Xpert Eleven. Nie znam na tyle tego systemu, aby dokładnie opisać kroki przez nas podjęte, ale z tego, co mówił mi trener reprezentacji, zgłosił już nas do rozgrywek i czekamy już tylko na ich ponowne rozpoczęcie.

Odp: Briefing Wiceprezydenta 15.02.2016 r. - Maciej Kamiński - 15.02.2016

Nie było z tym za dużo roboty, skoro sezon akurat trwał - jedyne, co mogłem zrobić, to wykorzystać wolny slot na drużynę na moim koncie w x11, i zgłosić chęć uczestnictwa w Lidze Mikroświatowej. Plus trzasnąć o tym post na forum MUP.

Używajcie imion, nie stanowisk, plisssss.

(15.02.2016, 22:15:42)Maciej Kamiński link napisał(a): Nie było z tym za dużo roboty, skoro sezon akurat trwał - jedyne, co mogłem zrobić, to wykorzystać wolny slot na drużynę na moim koncie w x11, i zgłosić chęć uczestnictwa w Lidze Mikroświatowej. Plus trzasnąć o tym post na forum MUP.

No i właśnie na taką odpowiedź czekałem. Pan minister według mnie za bardzo wszystko uogólnia.

Również od Pana Wiceprezydenta nie doczekałem się szczegółowych informacji c.d. punktu 1, a prosiłem przecież o konkrety. Pracą można nazwać budowę szałasów lub sadzenie drzew. Czy coś takiego robią
ministrowie?

Co do punktu 2., gdzie Bialenia się reklamuje? Efektów niestety nie widać...

Odp: Briefing Wiceprezydenta 15.02.2016 r. - Iwan Pietrow - 15.02.2016

(15.02.2016, 22:22:04)Eddard Noqtern link napisał(a): [quote author=Maciej Kamiński link=topic=4235.msg37972#msg37972 date=1455567342]
Nie było z tym za dużo roboty, skoro sezon akurat trwał - jedyne, co mogłem zrobić, to wykorzystać wolny slot na drużynę na moim koncie w x11, i zgłosić chęć uczestnictwa w Lidze Mikroświatowej. Plus trzasnąć o tym post na forum MUP.

No i właśnie na taką odpowiedź czekałem. Pan minister według mnie za bardzo wszystko uogólnia.

Również od Pana Wiceprezydenta nie doczekałem się szczegółowych informacji c.d. punktu 1, a prosiłem przecież o konkrety. Pracą można nazwać budowę szałasów lub sadzenie drzew. Czy coś takiego robią
ministrowie?

Co do punktu 2., gdzie Bialenia się reklamuje? Efektów niestety nie widać...
[/quote]

Tak, oczywiście, każdego dnia przedstawiciele rządu jeżdżą w teren wspierać bialenskie leśnictwo.

Słysząc słowo "rząd", wyobrażam obie organ kolegialny, który wspólnie podejmuje decyzje i wspólnie ponosi za nie odpowiedzialność. Jeżeli to miał WKM na myśli, to muszę WKM rozczarować, ponieważ rząd (jako całość!) nie ma innych planów poza pracą. Jest to najnormalniejsza rzecz, ponieważ w ramach tegoż rządu funkcjonują poszczególne ministerstwa. Wykonują one zadania, które wcześniej zostają nakreślone przez Prezydenta. Jeżeli WKM chce poznać szczegółowe informacje związane z funkcjonowaniem ministerstw, to powtarzam, proszę zaczekać na odpowiedzi ministrów.

Bialenia reklamuje się na forach tematycznych. Natomiast nic na to nie poradzę, że nie widać efektów. W Hasselandzie (chociażby za moich rządów) też tychże efektów nie widziałem, a reklamowaliśmy się bardzo mocno.

Rozumiem. W takim razie będę czekać. Mam nadzieję, że nie za długo, Panie Wiceprezydencie.