Forum Republiki Bialeńskiej
[WYBORY] Wybór prokonsula - Wersja do druku

+- Forum Republiki Bialeńskiej (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc)
+-- Dział: Administracja samorządowa (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-5.html)
+--- Dział: Rzesza Bialeńska (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-551.html)
+---- Dział: Lew Wolnogradu (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-522.html)
+---- Wątek: [WYBORY] Wybór prokonsula (/thread-4241.html)



[WYBORY] Wybór prokonsula - Alberto Carlos de Médici y Zep - 29.02.2016

[Obrazek: Forum_Romanum.jpg]

[justify]Od rana na Placu im. Racjana I widoczne jest ogromne poruszenie, ze wszystkich stron Lahazydii przybywają ty szacowni mieszkańcy Pryncypatu. Pośród kłębowiska obywateli, zwierząt i niewolników, słychać donośny tętent końskich kopyt, przerywany przez, wzajemnie przekrzykujących się polityków. Gołym okiem widać, że atomosfera jest dosyć gesta, zaś cały plac staje się kłębowiskiem emocji. Mimo dosyć poważnego charakteru zgromadzenia - mieszkańcy mają zapełnić vacat na urzędzie prokonsula, atmosfera staje się momentami wesołkowata. Co rusz, słychać rubaszne żarciki, rozweselonych winem starszych mężczyzn, a werdowna trupa błaznów, przypadkowo znajdująca się na placu, zarobi dziś niebagatelnie wysoką sumę złota. Koło południa, gdy większość zebranych zdążyła już rozładować emocje, na placu pojawia się sam princeps. Ubrany w złocistą zbroję z pięknym purpurowym płaszczem, podtrzymywanym przez dwóch niewolników, zmierza w kierunku, przygotowanego uprzedni podwyrzeszenia, by uroczyście zainaugurować początek wyborów.

[/justify]
Cytat:
Princeps Popolusque Lahasidius!
[Obrazek: 3770468_5814e2dc76edb875gen.png]
Princeps Lahazydii


Wielmożni!

[justify]Nadszedł czas, by rozpocząć, co prawda nieco spóźnione, wybory prokonsula. Nie czas i miejsce na pompatyczne przemowy. Jedyne, co chcemy powiedzieć, to smutna obserwacja, że Lahazydia powoli stacza się ku upadkowi. Zaangażowanie, aktywnych początkowo i wydawać by się mogło, że nadwyraz chętnych, mieszkańców, powoli się wykańcza. Zaś nasza prowincja z dnia na dzień, zaczyna świecić pustkami. Kwestia dalszego istnenia Lahazydii, to temat na inną dysputę, lecz już teraz możemy ex cathedra zapowiedzieć, że, jako Princpes, będziemy stać na lahazydskim okręcie do końca. Nawet, jeśli mielibyśmy się stać ostatnim członkiem, dumnej niegdyś a licznej, załogi. Temczasem jednak, zachęcamy wszystkich, by zaangażowali się w wybory prokonsula. To mały gest, który jest w stanie pokazać realną (o ile takowa istnieje) siłę naszej społeczności. Zanim podamy oficjalny terminarz, zapowiadamy uroczyście, iż dnia jutrzejszego odbędzie się kolejna uroczystość - losowanie prokonsula, którego oficjalnie dokona Prezydent Republiki Bialeńskiej.
[/justify]
Terminarz zaś będzie prezentował się następująco:

29.02 - 04.03 - zgłaszanie kandydatur w poniższym wątku
04.03 - 05.03 - głosowanie w tajnej komnacie
05.03 - prezentacja wyników przez Pałac Princepsa

(-) Alberto Carlos de Médici y Zep, p.



Odp: [WYBORY] Wybór prokonsula - Feliks Spirkin - 29.02.2016

Zgłaszam swoją kandydaturę.


Odp: [WYBORY] Wybór prokonsula - Alberto Carlos de Médici y Zep - 04.03.2016

Przechodzimy zatem do głosowania.


Odp: [WYBORY] Wybór prokonsula - Alberto Carlos de Médici y Zep - 05.03.2016

Wielmożni,

mamy zaszczyt ogłosić, że wybory na Pierwszego Prokonsula wygrał Markus Wettin. Zwycięzcy serdecznie gratulujemy i już teraz zapraszamy na posiedzenie Kurii Prokonsularnej, które odbędzie się zaraz po skompletowaniu całego składu.

(-) Alberto Carlos de Médici y Zep, p.



Odp: [WYBORY] Wybór prokonsula - Feliks Spirkin - 05.03.2016

Czcigodny Princepsie,
Szanowni Państwo,

To zaszczyt, iż jest mi dane pełnić tak chwalebną funkcję, jaką bez wątpienia jest urząd Prokonsula. Chcę poprzysiąc, że dokonam wszelkich starań, bym ten urząd pełnił z godnością oraz owocami, którymi wykarmimy głodujące lahazdyzkie dzieci z interioru. Pokładam wielkie nadzieję, iż wraz z pozostałymi Prokonsulami uda nam się dokonać cudu, którym będzie uczynienie z Lahazydii najaktywniejszego samorządu w Bialenii. Niech praca na rzecz Lahazydii będzie katharsis dla wszystkich nas!

Z wyrazami estymy,