Forum Republiki Bialeńskiej
Wieści z zagranicy - Wersja do druku

+- Forum Republiki Bialeńskiej (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc)
+-- Dział: Kultura i społeczeństwo (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-4.html)
+--- Dział: Plac Zielony (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-66.html)
+--- Wątek: Wieści z zagranicy (/thread-560.html)

Odp: Wieści z zagranicy - Daniel von Witt - 15.03.2016

(15.03.2016, 13:31:54)Piotr Pawel I link napisał(a): I znów problem. Jakbym wyciągnął banknot dolarowy i przekonywał, że jest zielony, to Pan by dowodził, że jednak fioletowy.
Nie wiem czy Wasza Wysokość wie, że postrzeganie kolorów jest subiektywnym wrażeniem psychicznym poszczególnych ludzi, czy też zwierząt. Nie wszyscy widzimy je tak samo czy nie wszyscy widzimy je wszystkie i to nawet mimo zdefiniowania ich w określony sposób. Nawet kolor tego tekstu może być różnie odbierany, chociaż jest zdefiniowany jako np. RGB (0,0,0). Ja będę go widział załóżmy jako RGB (0,1,1) a Wasza Wysokość jako RGB (1,1,1). Do tego kolory powstają wyłącznie przy świetle, więc od tego, jak tego światła jest dużo, jak jest intensywne, pod jakim kątem pada, i jak odbiorca promieniowania znajduje się od jego źródła lub obiektu, na które ono pada, to również możemy widzieć inne kolory. Poruszył tym samym Wasza Wysokość bardzo ciekawy wątek, ktoś powiedziałby niezwiązany z tą dyskusją. Nic bardziej mylnego. Od tego, jak wiele światła rzuca się na dany problem i chce zobaczyć go w nowych barwach, choć z pozoru wydaje się on jednakowo kolorowy dla wszystkich, to im bardziej będziemy się mu przyglądać, tym więcej zobaczymy.
(15.03.2016, 13:31:54)Piotr Pawel I link napisał(a): Nie jestem w żaden sposób chroniony systemem prawnym w Bialenii.
Proszę powiedzieć słowo "Kościński" i zobaczymy co się stanie. No, śmiało Smile
(15.03.2016, 13:31:54)Piotr Pawel I link napisał(a): System prawny w Bialenii nie zmienił się od mojego pojawienia się. Nie ma żadnych nowych przepisów, które by mnie dotyczyły, bezpośrednio ani pośrednio.
Proszę to pokazać.
(15.03.2016, 13:31:54)Piotr Pawel I link napisał(a): Chyba, że ktoś, kto mnie atakuje, narusza przepisy prawa.
A dlaczego ludzie wyzywają akurat Waszą Wysokość?
(15.03.2016, 13:31:54)Piotr Pawel I link napisał(a): Jakbym ja Pana zelzył i zwymyślał, to sądzę, że organy ścigania w Bialenii nie potraktowałyby mnie lepiej niż innych. Ja jednak Pana nie oplułem i nie zniesławiłem. Co więcej, nie uczyniłem tego wobec nikogo innego. Nawet o p. Zaniku piszę per "pan", choć on określa mnie inaczej.
Jeśli ktoś mnie obraża, to mogę zareagować na dwa sposoby: przejąć się tym lub zignorować. Gdy się tym przejmę mogę: dochodzić swoich praw w sądzie albo spuścić tej osobie łomot słowny czy fizyczny osobiście. Tymczasem w przypadku, o którym tu też mowa, służba opieki publicznej zaatakowała Fiodora Swirydiuka z urzędu, ale Fiodor Swirydiuk nie obraził służby opieki publicznej, tylko Waszą Wysokość. Dlaczego Wasza Wysokość nie wniósł powództwa cywilnego?
(15.03.2016, 13:31:54)Piotr Pawel I link napisał(a): Pan sobie ten "mur wokół Izraela" wymyślił, bo pasuje Panu do pana tezy ogólnej: że zbudowałem sobie szczególną pozycję w Bialenii. Otóż, nie zbudowałem.
Jest istotna różnica między zauważeniem a wymyśleniem.
(15.03.2016, 13:31:54)Piotr Pawel I link napisał(a): Ale po co mam Pana przekonywać, skoro Pan wie lepiej, zna Pan Bialenię lepiej, a Hasseland to już w ogóle najlepiej w świecie.
Brednie. W Niecodzienniku Republikańskim Markusa Wettina stwierdzałem, że nie znam Bialenii zbyt dobrze.
(15.03.2016, 13:31:54)Piotr Pawel I link napisał(a): Kłopot w naszej dyskusji polega na tym, że się mijamy. Ja mówię: banknot jest zielony (żeby się trzymać tego miłego, dolarowego porównania), a Pan, że fioletowy. Co więcej, Pan weźmie ten banknot i go przemaluje, żeby mieć dowód. Bo postawił Pan tezę i musi ją Pan za wszelką cenę udowodnić. Bo to Pan ma rację, Pan jest dobry, a ja zły. Zły nie może mieć racji, to jasne.
Nie muszę przemalowywać, bo on może być fioletowy! Big Grin Wyjaśniłem to na początku.

(-) Daniel von Witt

Odp: Wieści z zagranicy - Jan Lubomirski-Dostojewski - 15.03.2016

A możemy uznać , że p. Witt nie jest agentem , a WKM , ma już czystą kartę ?

Kościński  >Tongue

Odp: Wieści z zagranicy - Piotr Pawel I - 15.03.2016

Cytat:Proszę to pokazać.

Hmmm to ja mam wykazywać, że się nic nie zmieniło? Wolne żarty.

Cytat:A dlaczego ludzie wyzywają akurat Waszą Wysokość?

Nie tylko mnie, co wcale mnie nie pociesza.

Cytat:Tymczasem w przypadku, o którym tu też mowa, służba opieki publicznej zaatakowała Fiodora Swirydiuka z urzędu, ale Fiodor Swirydiuk nie obraził służby opieki publicznej, tylko Waszą Wysokość. Dlaczego Wasza Wysokość nie wniósł powództwa cywilnego?

Zapewne dlatego, że pewne przestępstwa są scigane z urzędu. Jakbym był tu policjantem, a ktoś zaczął Ekscelencję wyzywać, to choć nie jest Ekscelencja specjalnie chroniony - zgłosiłbym pozew do sądu.
Co do mnie, to ja z zasady nie procesuję sie w mikronacjach. Od zasady mogą być wyjatki, ale sprawa p. Swirydiuka nie jest dla mnie istotnym wyjatkiem.

Cytat:Jest istotna różnica między zauważeniem a wymyśleniem.

W Pana przypadku jest to zauważenie czegoś nieistniejącego, a więc na jedno wychodzi.

Cytat:Brednie. W Niecodzienniku Republikańskim Markusa Wettina stwierdzałem, że nie znam Bialenii zbyt dobrze.
No to po co pisze Ekscelencja z taką pewnością o rzeczach, których nie zna zbyt dobrze?

Cytat:Nie muszę przemalowywać, bo on może być fioletowy!

Aleź ja to wiem doskonale! Dla Pana jest. Ja widzę na zielono, a Ekscelencja na fioletowo. Więc się nie dogadamy. Ekscelencja przyjął założenia: 1) de Zaym jest zły, 2) Hasseland jest zły, 3) Bialenia jest niszczona przez de Zayma & Hasseland. To jest Pana fiolet. Moja zieleń jest inna.

Cytat:A możemy uznać , że p. Witt nie jest agentem , a WKM , ma już czystą kartę ?

Jak p. von Witt ponad wszelką wątpliwość udowodni, że nie jest agentem, to super.
Czekam na dowody  :|
Ja zawsze miałem czyściutką kartkę  :o

Cytat:[---]  >Tongue

No to popatrzymy na represje chroniącego mnie reżimu!  <O0

(15.03.2016, 15:26:30)Piotr Pawel I link napisał(a):
Cytat:Proszę to pokazać.
Hmmm to ja mam wykazywać, że się nic nie zmieniło? Wolne żarty.
Przecież zna Wasza Wysokość Bialenię lepiej ode mnie, prawda? Tongue
Cytat:A dlaczego ludzie wyzywają akurat Waszą Wysokość?
Nie tylko mnie, co wcale mnie nie pociesza.
To nie jest odpowiedź na moje pytanie. Dlaczego ludzie wyzywają Waszą Wysokość?
Cytat:Tymczasem w przypadku, o którym tu też mowa, służba opieki publicznej zaatakowała Fiodora Swirydiuka z urzędu, ale Fiodor Swirydiuk nie obraził służby opieki publicznej, tylko Waszą Wysokość. Dlaczego Wasza Wysokość nie wniósł powództwa cywilnego?
Zapewne dlatego, że pewne przestępstwa są scigane z urzędu. Jakbym był tu policjantem, a ktoś zaczął Ekscelencję wyzywać, to choć nie jest Ekscelencja specjalnie chroniony - zgłosiłbym pozew do sądu.
Co do mnie, to ja z zasady nie procesuję sie w mikronacjach. Od zasady mogą być wyjatki, ale sprawa p. Swirydiuka nie jest dla mnie istotnym wyjatkiem.
To jest więc oznaka państwa socjalistycznego, które opiekuje się Waszą Wysokością czy tego Wasza Wysokość che, czy też nie. I kolejne pytanie: jeśli Wasza Wysokość zgodnie z tym co powiedziałem, że reakcja na obelgę może być dwojaka (obrona/atak lub ignorancja) wybrał ignorancję, to dlaczego nie zaapeluje WW do służb opieki publicznej o zaniechanie ścigania Fiodora za obelgi wobec Waszej Wysokości, skoro sam Wasza Wysokość do sądu by nie poszedł? A może sprawia Waszej Wysokości przyjemność, że Fiodor jest obracany po sądzie akurat też w tej sprawie (o innych się nie wypowiadam... na razie Tongue ).
Cytat:Jest istotna różnica między zauważeniem a wymyśleniem.
W Pana przypadku jest to zauważenie czegoś nieistniejącego, a więc na jedno wychodzi.
Dlaczego Wasza Wysokość tak uważa? Czy nie podałem wcześniej przykładów, które są prawdziwe, że Hasseland to taki złośliwy karzełek czasami (klony, wojny, rozbiory itp.)?
Cytat:Brednie. W Niecodzienniku Republikańskim Markusa Wettina stwierdzałem, że nie znam Bialenii zbyt dobrze.
No to po co pisze Ekscelencja z taką pewnością o rzeczach, których nie zna zbyt dobrze?
Słaba znajomość Bialenii nie musi oznaczać słabej znajomości jakiegoś przypadku w Bialenii. Nie wypowiadam się np. o Prezydencie Republiki, ponieważ nie śledzę skrupulatnie spraw dotyczących prezydentury. Temat ostatnich awantur mocniej mnie jednak zainteresował i im przyglądnąłem się bliżej wiedząc, jakim karzełkiem może być Hasseland (pokazała to historia).
Cytat:Nie muszę przemalowywać, bo on może być fioletowy!
Aleź ja to wiem doskonale! Dla Pana jest. Ja widzę na zielono, a Ekscelencja na fioletowo. Więc się nie dogadamy. Ekscelencja przyjął założenia: 1) de Zaym jest zły, 2) Hasseland jest zły, 3) Bialenia jest niszczona przez de Zayma & Hasseland. To jest Pana fiolet. Moja zieleń jest inna.
Ja tych założeń nie przyjąłem. Ja zobaczyłem różne rzeczy, które mnie skłaniają do takich a nie innych wniosków. Hasseland jest karzełkiem nie dlatego, że sobie tak wymyśliłem, tylko, że Hasseland lubi tym karzełkiem być i robić różne rzeczy, za które potem się wstydzi. I to jest fakt. Nie bez powodu w końcu zabił Wasza Wysokość swojego klona - bo było to wstydliwe. Nie bez powodu Hasseland zwinął manatki z zajętych ziem niczyich Orientyki - bo było to szkodliwe dla niego, wstydliwe. Nie bez powodu przegrał Hasseland wojnę o Cyberię - no, nie wszystko poszło tak jak trzeba, wstyd przyznać, prawda? I taki jest Hasseland, i nikt sobie tych wydarzeń nie wymyślił.
(15.03.2016, 15:29:13)Piotr Pawel I link napisał(a):
Cytat:A możemy uznać , że p. Witt nie jest agentem , a WKM , ma już czystą kartę ?

Jak p. von Witt ponad wszelką wątpliwość udowodni, że nie jest agentem, to super.
Czekam na dowody  :|
Ja zawsze miałem czyściutką kartkę  :o
Aaa, to służby mają wykazać że jestem jakimś agentem w ten sposób, że wymysł Waszej Wysokości mam poprzeć po prostu przyznaniem się do Waszego urojenia? Big Grin

(-) Daniel von Witt

Cytat:To nie jest odpowiedź na moje pytanie. Dlaczego ludzie wyzywają Waszą Wysokość?
Niestety, nie wiem. Nie rozumiem, dlaczego ludzie wyzywają kogokolwiek. Dla mnie to niezrozumiałe. Byc może Ekscelencja rozumie powody wyzywania - ja nie.

Cytat:To jest więc oznaka państwa socjalistycznego, które opiekuje się Waszą Wysokością czy tego Wasza Wysokość che, czy też nie. I kolejne pytanie: jeśli Wasza Wysokość zgodnie z tym co powiedziałem, że reakcja na obelgę może być dwojaka (obrona/atak lub ignorancja) wybrał ignorancję, to dlaczego nie zaapeluje WW do służb opieki publicznej o zaniechanie ścigania Fiodora za obelgi wobec Waszej Wysokości, skoro sam Wasza Wysokość do sądu by nie poszedł? A może sprawia Waszej Wysokości przyjemność, że Fiodor jest obracany po sądzie akurat też w tej sprawie (o innych się nie wypowiadam... na razie Tongue ).

Państwo prawa = państwo socjalistyczne? Jesli p. Swirydiuk narusza prawo, to ściganie go jest przejawem socjalizmu? Dziwny sposób myślenia. No cóż, rozumiem - chyba dobrze? - że zdaniem Ekscelencji jak mnie napadają i sam się nie bronię, to policjant powinien z wyrozumiałością patrzeć na napadającego.
Nie, nie sprawia mi przyjemności, że p. Swirydiuk popełnia przestępstwa, za które jest karany. Generalnie, ani w realu, ani w mikronacjach, nie cieszy mnie widok przestępcy w sądzie, bo przestępstwo to patologia. Ale rozumiem, że dla Ekscelencji przestępstwo to coś pozytywnego, za co należy się pochwała?

Cytat:Dlaczego Wasza Wysokość tak uważa? Czy nie podałem wcześniej przykładów, które są prawdziwe, że Hasseland to taki złośliwy karzełek czasami (klony, wojny, rozbiory itp.)?

Nie podał Ekscelencja przykładów, tylko wymysły Pana umysłu. Urojenia. Fantazje.

Cytat:wiedząc, jakim karzełkiem może być Hasseland (pokazała to historia).
"Zaplute karły reakcji". No cóż, widzę, że świetnie się Pan nauczył. Wyzywanie i epitety - godne działanie Ekscelencji. Znakomita podbudowa merytoryczna.

Cytat:Hasseland jest karzełkiem nie dlatego, że sobie tak wymyśliłem, tylko, że Hasseland lubi tym karzełkiem być i robić różne rzeczy, za które potem się wstydzi.
Zapluty karzeł reakcji zmartwi Ekscelencję: nie wstydzi się.

Cytat:I to jest fakt. Nie bez powodu w końcu zabił Wasza Wysokość swojego klona - bo było to wstydliwe.

O tym jednym klonie, który w Pana wyobraźni urósł do armii z "Gwiezdnych Wojen", wie Ekscelencja tyle, co nic. Nie będę rozwijał tematu, choć przyznaję, że istnienie Poula Morthensena było błędem - o czym już pisałem wielokrotnie.

Cytat:Nie bez powodu Hasseland zwinął manatki z zajętych ziem niczyich Orientyki - bo było to szkodliwe dla niego, wstydliwe.
Zajął w dobrej wierze. Wycofał się dlatego, że okazało się to błędem. Nie ma w tym nic wstydliwego; błędy się popełnia, a jeśli udaje się je naprawić - to dobrze.

Cytat:Nie bez powodu przegrał Hasseland wojnę o Cyberię - no, nie wszystko poszło tak jak trzeba, wstyd przyznać, prawda? I taki jest Hasseland, i nikt sobie tych wydarzeń nie wymyślił.

Błędem było udostępnienie Cyberii władzom Solardii, bo wbrew porozumieniu stworzyli antyhasselandzki twór. Który, dodajmy, umarł śmiercią naturalną. Nie wstyd przyznać, że nie wszystko poszło jak trzeba. Racja była i jest po naszej stronie, nie mamy tylko fizycznych możliwości odzyskania naszych historycznych ziem. A że jestesmy nastawieni pokojowo, nie chcemy działać siłą.
Hasseland jest jaki jest, ze wszystkimi błędami, pomyłkami - ale nie taki, jak pisze Ekscelencja. Pana "karzełek", opluwany przez Pana "zapluty karzeł reakcji", to nie jest prawdziwy Hasseland. Pan nas nie zna. Pan mnie nie zna. Pan stworzył sobie wizerunek Hasselandu i de Zayma - i trzyma się go Pan kurczowo, dowodząc czegoś, co nie istnieje.
Radzę zająć się czymś pożyteczniejszym, niż budowanie wirtuala do sześcianu.

PS proponuję skończyć tę dyskusję, bo nie dojdziemy do porozumienia - a dla innych może to być nudne. OK?

Odp: Wieści z zagranicy - Fiodor Swirydiuk - 15.03.2016

(15.03.2016, 11:10:20)Piotr Pawel I link napisał(a): 2) W Hasselandzie był 1 (słownie: jeden) klon, co więcej z początku współsterowany, czyli Poul Morthensen. Od 2014 r. i śmierci Poula Morthensena nie było żadnego klona. Pana teza o tym, że Hasseland "nie używa klonów odkąd przynależy do ludnej Bialenii" jest pozornie prawdziwa, ale w istocie bałamutna.

Cytat:Niech mnie Wasza Wysokość nie rozbraja tymi głupotami. Wasze słowa o agenturze brzmią tak, jakby już nawet nikomu z zagranicy nie wolno było odezwać się na temat sytuacji w waszych krajach.

Ja sie tylko staram dostosować do poziomu Ekscelencji. Pan jest agentem. Nasze tajne służby to wyśledziły  |B)
1. Jerzy Zermatt pamiętamy!
2. Nasze tajne służby są udawane, no chyba, że chcesz się przyznać do fałszowania wyborów swoimi "tajnymi służbami"?

(15.03.2016, 16:42:33)Piotr Pawel I link napisał(a): Niestety, nie wiem. Nie rozumiem, dlaczego ludzie wyzywają kogokolwiek. Dla mnie to niezrozumiałe. Byc może Ekscelencja rozumie powody wyzywania - ja nie.
Nieprzypadkowo w języku rozwinęły się takie słowa, aby z nich nie korzystano i co więcej, dlatego, że z nich nie korzystano. Wasza Wysokość wyzywa mnie od demagoga, osobę chorą czy agenta. To też są wyzwiska, więc nie wiem dlaczego Wasza Wysokość tak postępuje Smile
(15.03.2016, 16:42:33)Piotr Pawel I link napisał(a): Państwo prawa = państwo socjalistyczne? Jesli p. Swirydiuk narusza prawo, to ściganie go jest przejawem socjalizmu? Dziwny sposób myślenia. No cóż, rozumiem - chyba dobrze? - że zdaniem Ekscelencji jak mnie napadają i sam się nie bronię, to policjant powinien z wyrozumiałością patrzeć na napadającego.
Co za koślawe definicje. Ja między tym nie stawiam znaku równości, więc proszę tu nikogo tej durnoty nie wmawiać. W państwach demokratycznych prawem może być cokolwiek, jeśli uzyska poparcie społeczne, co nie znaczy, że będzie to prawe. Trzydziestu debili może przegłosować dwudziestu mądrali i ustanowić prawo skazujące mądrali na śmierć za sprzeciw wobec debili, albo zmusić mądrali do pracy dla debili itd. Państwo socjalistyczne opiekuje się kimś mimo jego woli. Bialenia opiekuje się Waszą Wysokością czy Wasza Wysokość tego chce czy nie, a jak sam Wasza Wysokość twierdzi, nie chciałoby się Wam ruszyć tyłka do sądu, aby iść się bronić.
(15.03.2016, 16:42:33)Piotr Pawel I link napisał(a): Nie, nie sprawia mi przyjemności, że p. Swirydiuk popełnia przestępstwa, za które jest karany. Generalnie, ani w realu, ani w mikronacjach, nie cieszy mnie widok przestępcy w sądzie, bo przestępstwo to patologia. Ale rozumiem, że dla Ekscelencji przestępstwo to coś pozytywnego, za co należy się pochwała?
Więc proszę wstawić się za Fiodorem Swirydiukiem w sądzie w tej części, w której Wasza Wysokość tyłka by nie ruszył, gdyby miał się sam bronić. Okazałby Wasza Wysokość w ten sposób dobrą wolę wobec oskarżonego i dla Bialeńczyków Smile Natomiast jeżeli chce się Wasza Wysokość dowiedzieć, jaki jest mój stosunek do przestępców lub określonych przestępstw lub określonych czynów, które mogą być przestępstwami to proszę mnie zapytać, a nie snuć urojeń na podstawie czegoś, czego nie powiedziałem.
(15.03.2016, 16:42:33)Piotr Pawel I link napisał(a): Nie podał Ekscelencja przykładów, tylko wymysły Pana umysłu. Urojenia. Fantazje.
Proszę powtórzyć ćwiczenie, które już Waszej Wysokości polecałem. Czytanie czegoś do skutku, aż się pojmie o co tam chodziło.
(15.03.2016, 16:42:33)Piotr Pawel I link napisał(a): "Zaplute karły reakcji". No cóż, widzę, że świetnie się Pan nauczył. Wyzywanie i epitety - godne działanie Ekscelencji. Znakomita podbudowa merytoryczna.
Proszę sobie głupot nie dopowiadać. Jak powiedziałem "karzełek" to chodziło mi o karzełka, a nie o zaplutego karła reakcji. Proszę sobie nie zmyślać, a jeśli już Wasza Wysokość bardzo chce, to po cichu, przed snem Smile
(15.03.2016, 16:42:33)Piotr Pawel I link napisał(a): Zapluty karzeł reakcji zmartwi Ekscelencję: nie wstydzi się.
To czemu Morthensen nie żyje? Smile Czemu nie ma go w Bialenii? Smile
(15.03.2016, 16:42:33)Piotr Pawel I link napisał(a): Radzę zająć się czymś pożyteczniejszym, niż budowanie wirtuala do sześcianu.
O mnie niech się Wasza Wysokość nie martwi Smile

(-) Daniel von Witt

Odp: Wieści z zagranicy - Fiodor Swirydiuk - 15.03.2016

Danielu spokojnie, bo jeszcze ze swoją bandą coś przegłosują w parlamencie (choć teraz mają ciężko jak Maciek wróci).

Czyli jednak nie możecie się pogodzić  ani pójść na kompromis. Ale czy naprawdę musicie się kłócić na forum?  Niektórym się to nie podoba. Po prostu podajcie sobie ręce.

Odp: Wieści z zagranicy - Eddard Noqtern - 15.03.2016

A ja współczuję Panu von Wittowi. Doszedłem do wniosku, że musi być Pan smutnym człowiekiem. Wszystko postrzega Pan w czarnych kolorach - SPiR służył tylko celom politycznym Hasselandu i był pierwszym krokiem opanowania Bialenii, nasza współpraca przynosi Bialenii zniszczenie a De Zaymowi - królowi czarnej polityki przynosi to radość. Nie dostrzega Pan takich wartości jak integracja międzynarodowa, przyjaźń, wzajemna współpraca, symbioza, czy synergia. Nie widzi Pan wielu cennych inicjatyw i rozwoju, które te wartości przyniosły. Ile wspólnych debat, twórczości, nowych inicjatyw dzięki temu powstało?

I muszę Pana rozczarować - uwaga! - teraz fakt, a nie opinia. Za zawiązanie stowarzyszenia z Bialenią odpowiedzialny jestem ja. Tak, tylko ja, a nie Piotr de Zaym. Ponieważ Król-Senior Bialenii w ogóle nie znał, nie rozmawiał wcześniej z tymi ludźmi. To ja byłem mostem łączący nasze państwa i to ja ustaliłem wszystkie warunki z ówczesnym Prezydentem Markusem Wettinem. Nie ma tu żadnej niewidzialnej ręki Króla-Seniora. I co Pan na to powie? Może Piotr de Zaym kierował mną telepatycznie... Albo wiem, zrobiłem to, bo nauczyłem się tego od niego i naśladowałem go, tak?

Przykre jest to, że czasami niektóre osoby tak zabrną w jakieś nieprawdziwe teorię, że ich przekonanie o ich słuszności przekształca się w swoistą wiarę. Wierząc w swoją prawdę znajdą uzasadnienie dla wszystkiego. Najczęściej ich błędne myślenie da się jednak wykryć, dzięki niemerytoryczności ich argumentacji.

Super, zamiast skończyć kłótnię, to wy ją rozciągacie w nieskończoność i dolewacie oliwy do ognia. Możecie się kłócić , ale na pw , czy czymś innym niż forum.

(15.03.2016, 16:42:33)Piotr Pawel I link napisał(a): PS proponuję skończyć tę dyskusję, bo nie dojdziemy do porozumienia - a dla innych może to być nudne. OK?
Faktycznie, nie zauważyłem tej wiadomości, zapewne w wyniku dodania jej po edycji.

Cieszę się, że artykuł Tygodnika Luindorskiego wywołał w hasselandzkiej części Bialenii taki odzew Smile

Z JKM Eddardem mogę podyskutować gdzieś na uboczu.

(-) Daniel von Witt

Odp: Wieści z zagranicy - Alberto Carlos de Médici y Zep - 15.03.2016

http://www.scarlana.eu/forum/index.php?topic=2592.msg13490;topicseen#msg13490

<3

Odp: Wieści z zagranicy - Piotr Pawel I - 16.03.2016

Ja się cieszę, bo z p. von Witt co prawda nie zgadzam się całkowicie, ale dyskusja była interesująca, wciągająca, czasem obustronnie demagogiczna, a czasem merytoryczna. Dla mnie są interesujące wnioski - ostatecznie, to, jak jestem postrzegany przez kogoś - p. von Witt jest przecież postacią znaczącą! - powinno być dla mnie ważne.
Chętnie w przyszłości z p. von Witt się w jakiejś sprawie zgodzę - przecież nie musimy się zawsze spierać!  Smile

Odp: Wieści z zagranicy - Hewret von Thorn - 17.03.2016

Serial pt. "Zobacz, jacy jesteśmy wspaniali, a cała reszta tylko kopiuje" sezon 72, odcinek 13 - "kugarskie kopie":
http://kugaria.cba.pl/forum/t/mocarstwa-kopiuja-dzika-kugarie/#post-10071

Odp: Wieści z zagranicy - Frederick Hufflepuff - 18.03.2016

Doprawdy dziwnym by było, gdyby przez 18 lat istnienia polskiego mikroświata ktoś nie wpadł na pomysł stworzenia listy (raportu, rejestru, wykazu) państw uznawanych. Kugaria w tym przypadku doszukuje się kopiowania swoich inicjatyw nie tam, gdzie trzeba i nie tych, co trzeba.

Odp: Wieści z zagranicy - PrezerwatywTradycja - 18.03.2016

Właśnie przeczytałem całą tę dyskusję Witt-tow. Diuk i jestem pod wrażeniem. Takiego szorowania po dnie to dawno nie widziałem. Z towarzyszem Diukiem najpierw się spierałem w Sarmacji, potem się spierałem w OPM, potem współpracowałem w Surmenii a potem znów się spierałem w wielu różnych miejscach. Więc miłośnikiem jego oczywiście nie jestem. Ale powoływanie sie na serio na Zanika i jego cytowanie to myślałem że jest niemożliwe. Podobno niemożliwe! A jednak! Kucełowanie jakiś Swirdruków przekracza granice możliwego.

Przy okazji: doktorze Witt, jest doktor strasznym szurem i to szanuję! Ale lepiej wam idzie malowanie mapek niż spory, zachęcam do poświęcenia się powołaniu!

Generalnie bardzo cieszy mnie, że Bialenia dba o najlepsze nordackie standardy. Wandosławię i tak trzymać! 

P.S.1 O0 <- o, macie emota na wzór mojego awatara? zaszczyconym.
P.S.2 Napisał bym "Kościński", ale i tak chroni mnie immunitet dyplomatyczny, więc żaden dowód. Oh, wait...

Odp: Wieści z zagranicy - Daniel von Witt - 18.03.2016

Z Wandystanu takie opinie to prawdziwe komplementy dla mnie Smile Wandejskie myślenie, ideologie - cud miód po prostu dla mnie, więc komentarze tego typu chłonę jak gąbka z radością Smile Zauważyć pragnę tylko, że Zanika cytował Fiodor Swirydiuk. Między mną a Zanikiem jest tak duża przepaść jak między mną a Towarzyszem.

(-) Daniel von Witt

Odp: Wieści z zagranicy - Piotr Pawel I - 18.03.2016

Cytat:Więc miłośnikiem jego oczywiście nie jestem.

Ech, a już miałem nadzieję  Wink