Forum Republiki Bialeńskiej
Wieści z zagranicy - Wersja do druku

+- Forum Republiki Bialeńskiej (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc)
+-- Dział: Kultura i społeczeństwo (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-4.html)
+--- Dział: Plac Zielony (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-66.html)
+--- Wątek: Wieści z zagranicy (/thread-560.html)

Odp: Wieści z zagranicy - Hewret von Thorn - 03.04.2016

Ogłoszenie Rotrii państwem świeckim również? Tongue

Odp: Wieści z zagranicy - Ametyst Faradobus - 03.04.2016

(03.04.2016, 18:51:43)Heinrich Hewret Wettin link napisał(a): Również tam nazwali Imperium Skarlandzkie yoyonacją, a Ekscelencję Maykowskiego uhraińskim wypierdkiem?

Do tego nie doszło, po prostu stanowisko jednego z bardziej prominentnych mieszkańców jest dosyć jednoznaczne.

Odp: Wieści z zagranicy - Jan von Maikowski - 03.04.2016

Co chciałem to im powiedziałem. Ciekaw jestem czy będzie odzew, a jeśli tak to jaki. B)

Odp: Wieści z zagranicy - Fiodor Swirydiuk - 03.04.2016

Tymczasem, dla mnie Prima Aprilis to cały rok. Big Grin

Odp: Wieści z zagranicy - Hewret von Thorn - 03.04.2016

Ostatnio zastanawiałem się nad przyszłością polskiego mikroświata.
I jeśli obecna tendencja się utrzyma, to za 3 lata Pollin może wyglądać tak:
1. Księstwo Sarmacji + dependencje
2. Republika Bialeńska  + dependencje
3. Królestwo Dreamlandu oraz Królestwo Elderlandu
4. Być może Surmenia
5. Być może Trizondal
6. Rzeczpospolita Obojga Narodów
7. Imperium Skarlandu + dependencje (powrót Niderlandów i Rotrii do IS to kwestia czasu)
8. La Palma

Odp: Wieści z zagranicy - Maciej Kamiński - 03.04.2016

9. Leblandia.
10. Zarakata.

Odp: Wieści z zagranicy - Eddard Noqtern - 03.04.2016

3 lata? W tym czasie może powstać "nowa Bialenia", w sensie nowe państwo, które okaże się potężniejsze od potęg. A może mikroświat się zjednoczy?

Odp: Wieści z zagranicy - Polyna - 04.04.2016

(03.04.2016, 22:48:51)Eddard Noqtern link napisał(a): A może mikroświat się zjednoczy?
Gdy patrzę się na klony z al-Rajnu, hasselandyzację i yoyoizację Bialenii, chujowe żarty i konkursy w Sarmacji, wypierdy dr Witta o sprawach różnych i działalność niejakiego Walerego Ś., to mam nadzieję że mikroświat do tego czasu wogle zniknie.

These who identify as “mikronauci”, they sicken me deeply. Micronations were a mistake. They’re nothing but trash.

Odp: Wieści z zagranicy - Maciej Kamiński - 04.04.2016

Wystarczy, że ktoś wstawi mema z Dudą. :roll:

Odp: Wieści z zagranicy - Daniel January von Tauer-Krak - 04.04.2016

(04.04.2016, 00:01:37)Polyna link napisał(a): Gdy patrzę się na klony z al-Rajnu, hasselandyzację i yoyoizację Bialenii, chujowe żarty i konkursy w Sarmacji, wypierdy dr Witta o sprawach różnych i działalność niejakiego Walerego Ś., to mam nadzieję że mikroświat do tego czasu wogle zniknie.
w ogóle*
BTW: A gdyby tak Wandystan miał się lepiej to by coś zmieniło?
Prawda jest taka, że jeden człowiek świata nie zmieni i wszyscy umrzemy.
Niemniej teraz mamy swoje małe 5 minut jakimi są nasze mikronacje, odskocznia od reala i tak dalej. Klony z Al Rajnu są naprawdę smutne, niemniej lepiej wziąć się w garść i przynajmniej spróbować zbudować jakiś system promujący w realu nas wszystkich, bo każde mikro jest inne i każdy znajdzie ten swój wymarzony dom.  Oczywiście to taka luźna prywatna opinia. 

Odp: Wieści z zagranicy - AndrzejSwarzewski - 04.04.2016

Yoyoizacja Bialenii? A w którym obecnie istniejącym, aktywnym kraju jest jakiś znacząco wyższy poziom? W Sarmacji? A może w Surmenii, gdzie oprócz politycznych napierdalanek takich jak u nas, co jakiś czas pojawiają się klony? Czy okresowo aktywne Skarlandorotrioniderlandy ze swoimi przewrotami itp.?

(04.04.2016, 20:08:41)Daniel Ragnar Cesare Ezio da Firenza link napisał(a): [quote author=Polyna link=topic=575.msg43920#msg43920 date=1459720897]
Gdy patrzę się na klony z al-Rajnu, hasselandyzację i yoyoizację Bialenii, chujowe żarty i konkursy w Sarmacji, wypierdy dr Witta o sprawach różnych i działalność niejakiego Walerego Ś., to mam nadzieję że mikroświat do tego czasu wogle zniknie.
w ogóle*
Niemniej teraz mamy swoje małe 5 minut jakimi są nasze mikronacje, odskocznia od reala i tak dalej. Klony z Al Rajnu są naprawdę smutne, niemniej lepiej wziąć się w garść i przynajmniej spróbować zbudować jakiś system promujący w realu nas wszystkich, bo każde mikro jest inne i każdy znajdzie ten swój wymarzony dom.  Oczywiście to taka luźna prywatna opinia.
[/quote]
Lada chwila zostaniesz nową gwiazdą Mikroba Złocistego. ^^

Odp: Wieści z zagranicy - Eddard Noqtern - 04.04.2016

(04.04.2016, 20:08:41)Daniel Ragnar Cesare Ezio da Firenza link napisał(a): [quote author=Polyna link=topic=575.msg43920#msg43920 date=1459720897]
w ogóle*
[/quote]

Doskonała odpowiedź. Zamiast biadolić i płakać lepiej działać i starać się promować mikroświat. A jak coś się nie podoba zrobić to lepiej.

(04.04.2016, 20:20:04)Maciej Kamiński link napisał(a): Lada chwila zostaniesz nową gwiazdą Mikroba Złocistego. ^^
Macieju, obawiam się, że tak czy siak ten wątpliwy zaszczyt mnie nie minie. 3-D

Odp: Wieści z zagranicy - Feliks Spirkin - 04.04.2016

Ale po co go promować? Okres kiedy można było to robić już minął. Na chwilę obecną jest do elitarna zabawa i niech już tak lepiej pozostanie. Jeśli ktoś jest kumaty, to wcześniej czy później sam do nas trafi. Narzekamy, że bawimy się w niecałe 300 osób, ale chcielibyście, aby szwendało się tutaj parę tysięcy ludzi? Osobiście uważam, że to byłoby już nie to samo i narazilibyśmy się na samo destrukcję.

Markus możliwe, tylko liczba tych 300 osób jest mocno naciągana(afery Al Rajnu i Surmenii) co daje nam jakieś ok 250 ludzi, optymistycznie patrząc. Kilku tysięcy ludzi tutaj nie ściągniemy, ale gdyby nasza liczba oscylowała w okolicach 1000 osób to według mnie byłoby nieźle, bo liczba projektów i pomysłów, którym brakuje tylko ludzi według mnie jest spora, a i tym, którzy już w to weszli(w mikronacje) nie zawsze się chce lub nie mają czasu. 

(04.04.2016, 22:08:37)Daniel Ragnar Cesare Ezio da Firenza link napisał(a): Markus możliwe, tylko liczba tych 300 osób jest mocno naciągana(afery Al Rajnu i Surmenii) co daje nam jakieś ok 250 ludzi, optymistycznie patrząc. Kilku tysięcy ludzi tutaj nie ściągniemy, ale gdyby nasza liczba oscylowała w okolicach 1000 osób to według mnie byłoby nieźle, bo liczba projektów i pomysłów, którym brakuje tylko ludzi według mnie jest spora, a i tym, którzy już w to weszli(w mikronacje) nie zawsze się chce lub nie mają czasu.
Przecież nawet łącznie z tymi klonami w lipcu 2015 szacowano liczbę mikronautów na około 280 osób. Na moje oko, faktycznych obecnych uczestników będzie trochę ponad 200.

Odp: Wieści z zagranicy - Eddard Noqtern - 04.04.2016

A mi wydaje się, że ten okres nie minął i wciąż można mikronacje promować. Dlaczego elitarna? Czy niebyłoby lepiej, gdyby państw wielkości Sarmacji i Bialenii było z 10? zeby wreszcie pojawiła się dyplomacja, polityka międzynarodowa, a problemy wewnętrzne przestały co chwila powodować kryzys aktywności?

Odp: Wieści z zagranicy - AndrzejSwarzewski - 04.04.2016

Wspólna promocja mikronacji to wprawdzie piękna, ale jednak tylko utopia. Wink

Odp: Wieści z zagranicy - Feliks Spirkin - 04.04.2016

(04.04.2016, 22:13:06)Maciej Kamiński link napisał(a): [quote author=Daniel Ragnar Cesare Ezio da Firenza link=topic=575.msg44023#msg44023 date=1459800517]
Markus możliwe, tylko liczba tych 300 osób jest mocno naciągana(afery Al Rajnu i Surmenii) co daje nam jakieś ok 250 ludzi, optymistycznie patrząc. Kilku tysięcy ludzi tutaj nie ściągniemy, ale gdyby nasza liczba oscylowała w okolicach 1000 osób to według mnie byłoby nieźle, bo liczba projektów i pomysłów, którym brakuje tylko ludzi według mnie jest spora, a i tym, którzy już w to weszli(w mikronacje) nie zawsze się chce lub nie mają czasu.
Przecież nawet łącznie z tymi klonami w lipcu 2015 szacowano liczbę mikronautów na około 280 osób. Na moje oko, faktycznych obecnych uczestników będzie trochę ponad 200.
[/quote]

No może bez przesady, bo grupa mikronautów liczy 186 osób, a jednak nie każdy do niej należy. Jednak musimy rozróżnić dwie grupy ludzi, a mianowicie - aktywni mikronauci oraz nieaktywni mikronauci. Aktywnych jest może niecałe 150 osób, a nieaktywnych 300 - 400. Niestety starsze pokolenie odeszło na emeryturę, a młodych ludzi nie interesują takie zabawy jak wirtualny świat, dlatego mikroświat skurczy się jeszcze bardziej i w żaden sposób temu nie zaradzimy. Nawet jeślibyśmy wystartowali z jakąś akcją spamerską, to wątpię czy nawet 10 osób by zasiliło nasze szeregi. Niestety.