Forum Republiki Bialeńskiej
Wieści z zagranicy - Wersja do druku

+- Forum Republiki Bialeńskiej (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc)
+-- Dział: Kultura i społeczeństwo (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-4.html)
+--- Dział: Plac Zielony (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-66.html)
+--- Wątek: Wieści z zagranicy (/thread-560.html)

Odp: Wieści z zagranicy - Hewret von Thorn - 10.04.2016

O, jak miło. <3

http://www.sadistic.pl/wirtualny-swiat-vt409247.htm

Odp: Wieści z zagranicy - Maciej Kamiński - 10.04.2016

Przyznawać się, który to.

Odp: Wieści z zagranicy - Alberto Carlos de Médici y Zep - 10.04.2016

Najlepsze są komentarze. 3-D Widzę tu duży potencjał do rozwoju promocji...

Odp: Wieści z zagranicy - Eddard Noqtern - 10.04.2016

Heh, ale muszę przyznać, że reklama niezła. Choć według mnie za mało pro-bialeńska.  >Big Grin

Odp: Wieści z zagranicy - Hewret von Thorn - 11.04.2016

Ot istnieje sobie państewko o wysokim mniemaniu.
http://kugaria.cba.pl/forum/t/bialenskie-rozmowki-o-naszych-sprawach/#post-10539

Co najlepsze, politycznie nic im nie zrobiliśmy...
Najwidoczniej obywatele Chanatu nie mają ani grama dystansu do siebie (co udowodnili 1 kwietnia), przy czym nie odróżniają rozmów prywatnych od oficjalnych. Poszczególne jednostki nie reprezentują całej Republiki Bialeńskiej, Ekscelencjo Goki...

Odp: Wieści z zagranicy - Fiodor Swirydiuk - 11.04.2016

Przyznawać się, kto zabrał mi działkę?
P.S. Wandystan +50 obywateli za SKOK "Żenady". Big Grin

Odp: Wieści z zagranicy - Ametyst Faradobus - 11.04.2016

Cytat:Poza tym chcę zauważyć, że Król Hirshbergii i Weerlandu został obywatelem Bialenii :/ Smutna wiadomość…

Jest mi z tego powodu niezmiernie przykro. ;_;

Odp: Wieści z zagranicy - PrezerwatywTradycja - 11.04.2016

(11.04.2016, 17:21:51)Fiodor Swirydiuk link napisał(a): P.S. Wandystan +50 obywateli za SKOK "Żenady". Big Grin

Ale że co konkretnie?

Odp: Wieści z zagranicy - Polyna - 11.04.2016

(10.04.2016, 22:49:26)Alberto de Medici link napisał(a): Najlepsze są komentarze.
> Co to k***a ma być? Bóg musiał być sadystą że się tacy rodzą

No ten akurat jest trafny w punkt.

Odp: Wieści z zagranicy - Hewret von Thorn - 11.04.2016

(11.04.2016, 18:31:55)Ametyst Faradobus link napisał(a):
Dżebe napisał(a):Poza tym chcę zauważyć, że Król Hirshbergii i Weerlandu został obywatelem Bialenii :/ Smutna wiadomość…

Jest mi z tego powodu niezmiernie przykro. ;_;

Mnie tylko zastanawia co ich tak bardzo interesuje, co gdzie, jak i po co działa.
Nie mają własnych problemów, że śledzą obywateli Republiki Bialeńskiej?

Odp: Wieści z zagranicy - Feliks Spirkin - 12.04.2016

Cała ta Kugaria to jakiś podejrzany twór był od początku. Jestem ciekaw kim byli jej obywatele w poprzednim wcieleniu, bo wyczuwam tutaj dobry kilkuletni staż w mikroświecie. A druga kwestia jest taka, że Kugaria nosi znamiona kloningu i nie zdziwiłbym się gdyby tam mieszkały góra 2 osoby. I nalegam, aby przestać wklejać informacje o nich na naszym forum, bo ten kraj istnieje za granicą tylko i wyłącznie dzięki nam. I również nalegam, aby chłopaki z podróbki Jahołdajewszczyzny przestały skakać, bo sprawa z Bałdaraszem jeszcze nie została do końca zamknięta.  ;*

Odp: Wieści z zagranicy - Maciej Kamiński - 14.04.2016

Sensowne myślenie: http://www.scarlana.eu/forum/index.php?topic=2607.msg13590#msg13590

Odp: Wieści z zagranicy - Jan Lubomirski-Dostojewski - 14.04.2016

Jeżeli już zmieniać czas umiejscowienia państwa, to do czasów gdy żył, według mnie, jeden z najwybitniejszych Hiszpanów, czyli Franco.

Odp: Wieści z zagranicy - PrezerwatywTradycja - 15.04.2016

(14.04.2016, 23:43:29)Jan Lubomirski link napisał(a): Jeżeli już zmieniać czas umiejscowienia państwa, to do czasów gdy żył, według mnie, jeden z najwybitniejszych Hiszpanów, czyli Franco.
To by była Sclavinia 2.0, popłuczyny po [...] najwyższej klasy  xD Zabawne, że to właśnie Bialeńczyk nawołuje do tego Skarlandczyków - zero pamięci genetycznej jak widzę.

Odp: Wieści z zagranicy - Jan Lubomirski-Dostojewski - 15.04.2016

Zabawny to jesteś ty. Nie nawołuję do niczego.

Odp: Wieści z zagranicy - Hewret von Thorn - 16.04.2016

Dreamland wybiera premiera.
http://dreamland.net.pl/forum/viewtopic.php?t=5138&p=22825#22825

Odp: Wieści z zagranicy - Hewret von Thorn - 16.04.2016

Cytat:Yong Pyok: Trudno mi na to pytanie odpowiedzieć. Podejrzewam, że m.in. z tego, że jesteśmy młodym państwem nordackim. Obydwa te epitety mogą być wszędzie uznane de facto za nasze wady lub używane jako obelgi. Nordata to dobre miejsce pod naszą lokalizację, ale złe miejsce do pokojowego współżycia z innymi tutejszymi parapaństwami i złe miejsce dla naszego wizerunku. Wybraliśmy więc drogę walki z Nordatą, ale chcemy jej w ten sposób również pomóc. Nie identyfikujemy się z żadnymi tutejszymi tworami politycznymi i ich autorami, dlatego szczególnie na Nordacie nie jesteśmy lubiani.

Źródło: http://tl.kings-man.net/article/sarmaci-mieli-racje/

Padłem ze śmiechu.

Odp: Wieści z zagranicy - Jan Lubomirski-Dostojewski - 16.04.2016

Przecież Kugaria może, to takie mocarstwo, prawie jak Ałustria.

Odp: Wieści z zagranicy - AndrzejSwarzewski - 16.04.2016

Polityka awanturnictwa i roszczeń terytorialnych uprawiana przez Kugarię wyróżnia się na minus w stosunku do większości kontynentu. Nordata jest najstabilniejsza w historii. Bialenia i Brodria to państwa absolutnie stabilne i dobrze rozwinięte, Abachazja także całkiem dobrze sobie radzi i jest w stanie rozwinąć się do poziomu naprawdę wysokiego, jeśli będzie dobrze zarządzana. Gdzie więc Kugaria widzi parapaństwa? Zapewne w satyrycznej Ałustrii.

Odp: Wieści z zagranicy - Alberto Carlos de Médici y Zep - 16.04.2016

(16.04.2016, 21:23:39)Heinrich Hewret Wettin link napisał(a): Padłem ze śmiechu.

[justify]Dlaczego? To bardzo ciekawa analiza. Dla kraju, który nastawiony jest na narracyjną ekspansję terytorialną praktycznie pusta Nordata jest doskonałym miejscem do prowadzenia swej polityki. Nie wiem, czy jest ona awanturnicza, po prostu wynika z charakteru państwa, wzorującego się na Mongołach. Racją jest, że powstaje tu sporo parapaństw, czy jakeśmy zwykli mówić yoyonacji (teraz co prawda nie ma takiego boomu, jak za czasów "Nordackiej Supernowy"), ot! choćby II RR czy jakaś Republika Przedruska. Brak kontroli nad obp ze strony państw kontynentu powoduje, że w każdej chwili na Nordacie może powstać nowe państewko. Truizmem jest także stwierdzenie, że to złe wizerunkowo miejsce (także w Bialenii już to przerabialiśmy, gdy dystansując się od Nordaty przyjęliśmy, że leżymy na Valhalii). Ten wywiad pokazuje także, iż Kugaria przyjęła całkowicie odmienną wizję prowadzenia polityki w stosunku do kontynentu północnego niżeli Bialenia. Chanat, co pokazują słowa regenta, spogląda na Nordatę z pogardą, jak na "barbarzyńców" i całkowicie dystansuje się od tradycyjnych nordackich państw, których reprezentantem jest Abachazja. Pragnie też w bliżej nieokreślony sposób dokonać redefinicji Nordaty ("Wybraliśmy więc drogę walki z Nordatą, ale chcemy jej w ten sposób również pomóc") - by zanieść jej (kontynentowi, w którym wylęgają się dzikusy) "światło cywilizacji". Ten cel jednak nie jest wystarczająco ostro określony. Jednakże nie określa bliżej, jak ma zamiar tego dokonać (podbijając kolejne obp? dążąc do likwidacji "parapaństw", zajmując ich terytorium, co stworzy konflikt natury "kartograficznej"?). Tymczasem Bialenia, w mniejszym lub w większy sposób, dążyła do wspierania państw nordackich - czego wyrazem są stosunki z Abachazją, zwłaszcza za prezydentury Andrzeja. Co prawda zdystansowaliśmy się od koncepcji Rady Nordackiej, co doprowadziło do jej upadku, lecz sama idea wyszła od stowarzyszonej z Bialenią Brodrii. Można więc śmiło przyjąć, że na Nordacie ścierają się dwie koncepcje - kugarska i "bialeńsko-brodryjska". Obie są dosyć nieostre i słabo sprecyzowane, ale najlepszym argumentem na ich istnienie są anatagonizmy, występujące między naszymi "środowiskami". Tak więc Kugarię należy traktować jako przeciwnika o charakterze ideologicznym, który chce forsować swoją koncepcję Nordaty, stojącej w sprzeczności do dotychczasowego (bardzo chwiejnego i niestabilnego - v. marazm Rady Nordackiej) status quo. Mimo wszystko ja, na swój sposób, szanuje Kugarię i nie widzę powodów, by zrównywać ją z Ałustrią. Bez przesady...  W sumie zabrakło pointy. Więc powiem krótko, najlepszym sposobem na przeciwstawienie się "kugaryjskiej koncepcji Nordaty" jest reaktywowanie Rady Państw Nordaty, jako instytucji, która z jednej strony powstrzymuje osiedlanie sie nowych państw na Nordacie (kontrolując obp), zaś z drugiej jako płaszczyzny, na której będzie mogła być propagowana "bialeńska kultura polityczna". [/justify]