Forum Republiki Bialeńskiej
Wieści z zagranicy - Wersja do druku

+- Forum Republiki Bialeńskiej (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc)
+-- Dział: Kultura i społeczeństwo (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-4.html)
+--- Dział: Plac Zielony (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-66.html)
+--- Wątek: Wieści z zagranicy (/thread-560.html)

Odp: Wieści z zagranicy - Hewret von Thorn - 24.07.2014

Dobra, myliłem się. Stamtąd żaden materiał nie nadaje się na nawrócenie w warunkach bialeńskich.

Cytat:Toż to obłuda i zakłamanie! Zanim urodziłem się dla mikorświata, czytałem hasła "mikroświatowość jest otwarta dla każdego", "podejmują takie owakie kroki to robią dlatego by pokazać że mikroświat jest dla każdego" i tego typu teksty których to idei były zwolennicy duże mikronacje, typu Dreamland, a teraz tak się wypowiadają o młodych mikronacjach dwulicowcy, monopol na mikroświat skurczybyki chcą.
http://fbrodria.cba.pl/showthread.php?tid=85&pid=186#pid186

Jedyna słuszna reakcja:

[Obrazek: ptg01400903.jpg]

Odp: Wieści z zagranicy - AndrzejSwarzewski - 24.07.2014

No tam niektórzy obywatele prezentują poziom Frondy, to prawda. Big Grin
Ale po co ich nasz Immanuel wkurza i wypisuje takie rzeczy, to dla mnie tak samo niepojęte. Wink

Nie chcę nikomu niczego zarzucać, ani nikogo nie blokować. Właściwie, tylko po co obywatele Bialenii udzielają się tak dużo za granicą w wielu mikronacjach, zamiast skupić się na pracach w swojej ojczyźnie?

Cytat:No tam niektórzy obywatele prezentują poziom Frondy, to prawda.

Ja bym stwierdził, że tam są ludzie z schizofrenią, z rozdwojoną jaźnią z dodatkowymi kompleksami niższości i niepowodzeń w życiu realnym. Więc swe żale muszą gdzieś wylać, bo człowiek szczęśliwy (właściwie, człowiek o normalnym zdrowiu psychicznym) tak się nie zachowuje.

Odp: Wieści z zagranicy - Maciej Kamiński - 24.07.2014

Cytat:Nie chcę nikomu niczego zarzucać, ani nikogo nie blokować. Właściwie, tylko po co obywatele Bialenii udzielają się tak dużo za granicą w wielu mikronacjach, zamiast skupić się na pracach w swojej ojczyźnie?
Powiedział następca tronu Niderlandów. Tongue

Cytat:Ja bym stwierdził, że tam są ludzie z schizofrenią, z rozdwojoną jaźnią z dodatkowymi kompleksami niższości i niepowodzeń w życiu realnym. Więc swe żale muszą gdzieś wylać, bo człowiek szczęśliwy (właściwie, człowiek o normalnym zdrowiu psychicznym) tak się nie zachowuje.
Cóż, przynajmniej to nie armia klonów.

(24.07.2014, 20:26:46)Maciej Kamiński link napisał(a):
Cytat:Nie chcę nikomu niczego zarzucać, ani nikogo nie blokować. Właściwie, tylko po co obywatele Bialenii udzielają się tak dużo za granicą w wielu mikronacjach, zamiast skupić się na pracach w swojej ojczyźnie?

Bialenia nie jest moją ojczyzną, Niderlandy też nie. Mam bialeńske obywatelstwa dla czystej formalności, ewentualnie dla dodatkowego przywileju.
Moja ojczyzna rozpadła się ponad rok temu, od tamtej pory nie mam gdzie się podziać. Tongue
Najbliższy mi jest Trizondal, ale tam mieszkać nie chcę. Zresztą nie dostałbym tam obywatelstwa już drugi raz.

(24.07.2014, 20:32:39)Jerzy Lwie Serce link napisał(a): [quote author=Maciej Kamiński link=topic=1381.msg12114#msg12114 date=1406226406]

Bialenia nie jest moją ojczyzną, Niderlandy też nie. Mam bialeńske obywatelstwa dla czystej formalności, ewentualnie dla dodatkowego przywileju.
Moja ojczyzna rozpadła się ponad rok temu, od tamtej pory nie mam gdzie się podziać. Tongue
Najbliższy mi jest Trizondal, ale tam mieszkać nie chcę. Zresztą nie dostałbym tam obywatelstwa już drugi raz.
[/quote]
Tym sposobem zredukowałeś liczbę osób mających się skupiać na pracy tutaj do mnie, Boczka, Krzysia, Zuzy, Kamila, Lwa i Michała (i chyba jeszcze Ir-Mina).

Odp: Wieści z zagranicy - Konstanty Jerzy Michalski - 24.07.2014

Zjazd założycielski KNL (Kongres Nowej Lewicy), nowej partii Brodyjskiej, jeden z punktów:

6.Precz z zachodnim imperializmem! Nie chcemy, by naszą Ojczyzną rządzili obcy. Stawiajmy na swoich!

Gratulujemy! To już podchodzi po narodową lewicę. Korwin temu nawet do pięt nie dorasta. Tongue

(24.07.2014, 20:57:37)Immanuel Kartografii Tamostosowanej link napisał(a): Zjazd założycielski KNL (Kongres Nowej Lewicy), nowej partii Brodyjskiej, jeden z punktów:

6.Precz z zachodnim imperializmem! Nie chcemy, by naszą Ojczyzną rządzili obcy. Stawiajmy na swoich!

Gratulujemy! To już podchodzi po narodową lewicę. Korwin temu nawet do pięt nie dorasta. Tongue
Biedny Abdullah.

(24.07.2014, 21:09:32)Maciej Kamiński link napisał(a): [quote author=Immanuel Kartografii Tamostosowanej link=topic=1381.msg12121#msg12121 date=1406228257]
Zjazd założycielski KNL (Kongres Nowej Lewicy), nowej partii Brodyjskiej, jeden z punktów:

Biedny Abdullah.
[/quote]

Biedny Grutin, on jest z Rotrii. Jeszcze bidakiem jest Hyjek, bo on z Ostii, Raszyński, bo z Astanii, ten Radelli, bo z Noklezji...

Normalnie takie nienawiści narodowe jak Teutonia i Gelonnia w Sarmacji. Smile

Nowa Rep. się w pół-mikroświecie pojawiła. Smile Przynajmniej za coś takiego się uważają... http://zapytaj.onet.pl/Sejm

Odp: Wieści z zagranicy - Feliks Spirkin - 24.07.2014

(24.07.2014, 21:17:33)Immanuel Kartografii Tamostosowanej link napisał(a): Nowa Rep. się w pół-mikroświecie pojawiła. Smile Przynajmniej za coś takiego się uważają... http://zapytaj.onet.pl/Sejm

Ktoś jeszcze korzysta ze zapytaj? Big Grin

Odp: Wieści z zagranicy - AndrzejSwarzewski - 24.07.2014

Też nie jestem w stanie tego w żaden sposób zrozumieć.
W sumie lepiej byłoby mieć pięciu obywateli, którzy działają dla Bialenii, niż dwudziestu, którzy mają różnego rodzaju konflikty interesów itp.
I tu nie chodzi o to, że mam coś do ludzi pochodzących z innych mikronacji. Bo Bialenia jest domem wszystkich, dla każdego jest tutaj miejsce i każdy jest tu dobrze widziany. Ale jednak taka "masa podstawowa" powinna istnieć. Ktoś powinien tu być gospodarzem dla dużej ilości gości z całego Pollinu.

Netopei i tak nic nie przebije.

(24.07.2014, 21:54:59)Maciej Kamiński link napisał(a): Netopei i tak nic nie przebije.

Daj link. Wink

Odp: Wieści z zagranicy - Maciej Kamiński - 25.07.2014

(24.07.2014, 22:24:15)Immanuel Kartografii Tamostosowanej link napisał(a): [quote author=Maciej Kamiński link=topic=822.msg12132#msg12132 date=1406231699]
Netopei i tak nic nie przebije.

Daj link. Wink
[/quote]
Zapomniałeś o państwie, które sam nam pokazywałeś?

Odp: Wieści z zagranicy - Konstanty Jerzy Michalski - 25.07.2014

Ach, no tak. Przypomniałem sobie o Netopei. Wiecie że Abdullah jest w niej prawie-władcą?

Odp: Wieści z zagranicy - AndrzejSwarzewski - 25.07.2014

http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=112&t=14050
To ktoś od nas zrobił? Nie sądzę, ale jeśli tak, to przyznać się szybko. Big Grin

Odp: Wieści z zagranicy - Konstanty Jerzy Michalski - 26.07.2014

Wywiad z Andrzejem Swarzewskim. Smile

http://kurier.ty-i.net/2014/07/26/swarzewski-fenomen-bialenii-polega-na-jej-oryginalnosci/

Odp: Wieści z zagranicy - Hewret von Thorn - 26.07.2014

Hura hura hura! ;D

Odp: Wieści z zagranicy - AndrzejSwarzewski - 26.07.2014

Myślę, że nie najgorzej to wyszło. Smile
Ale polecam też zapoznać się z komentarzem Jego Ekscelencji Sergiusza Asketila. Przynajmniej część z argumentów podanych przez Jego Ekscelencję ma sens i powinna podlegać przeanalizowaniu.