Forum Republiki Bialeńskiej
Wieści z zagranicy - Wersja do druku

+- Forum Republiki Bialeńskiej (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc)
+-- Dział: Kultura i społeczeństwo (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-4.html)
+--- Dział: Plac Zielony (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-66.html)
+--- Wątek: Wieści z zagranicy (/thread-560.html)

Odp: Wieści z zagranicy - RCA - 04.09.2016

(04.09.2016, 17:55:17)Maciej Kamiński link napisał(a):Tak, sfera światopoglądowa.
To znaczy co? W jaki sposób różnią się nasze światopoglądy? To określenie jest tak enigmatyczne, że chętnie o nim porozmawiam!

Odp: Wieści z zagranicy - Piotr Pawel I - 04.09.2016

Jako całość się nie różnią, to oczywiste. Różnią się światopoglądy poszczególnych ludzi.

Odp: Wieści z zagranicy - Maciej Kamiński - 04.09.2016

(04.09.2016, 18:59:57)RCA link napisał(a):[quote author=Maciej Kamiński link=topic=575.msg58363#msg58363 date=1473004517]
Tak, sfera światopoglądowa.
To znaczy co? W jaki sposób różnią się nasze światopoglądy? To określenie jest tak enigmatyczne, że chętnie o nim porozmawiam!
[/quote]
Miałem na myśli przede wszystkim stosunek obywateli do głowy państwa - w Sarmacji powszechny sprzeciw wobec władcy jest możliwy tylko w wypadku, gdy nie obsadza stanowisk/nie nadaje honorów (a niedawna próba pociągnięcia go do odpowiedzialności to skończyła się czymś, co dla mnie wyglądało jak cyrk), a w Bialenii do niedawna za dwukrotny brak przecinka prezydent mógł skończyć w dowolnym momencie z ołowiem w głowie (i raz nawet skończył) i tylko pojedyncze jednostki otwarcie uważały to za złe rozwiązanie.
Jedyną zbieżnością na tym polu jest chyba tylko zwyczaj zwracania się do takowych po imieniu co najmniej w pewnych sytuacjach... Chociaż nie wiem, czy w KaEsach on jeszcze obowiązuje, nie śledzę.

To co Pan przedstawił to żadna różnica, a już na pewno nie różnica, która może blokować zbliżenie Big Grin

Odp: Wieści z zagranicy - Maciej Kamiński - 04.09.2016

(04.09.2016, 19:55:39)RCA link napisał(a):To co Pan przedstawił to żadna różnica, a już na pewno nie różnica, która może blokować zbliżenie Big Grin
Bez "Pana" proszę. ,Wink
I nie zgodzę się, że to żadna różnica. To jest różnica większa, niż między Bialenią a katolickimi monarchiami Vaarlandu.

Ta różnica w żaden sposób nie wpływa na to co mogą oba kraje razem zdziałać :d

Odp: Wieści z zagranicy - Piotr Pawel I - 04.09.2016

Macieju, gdyby to była istotna różnica, to ani Hasseland, ani tym bardziej Brodria, nie mogłyby NIGDY być stowarzyszone z Republiką Bialeńską! W Hasselandzie mamy co prawda monarchię elekcyjną, ale potencjalnie uprawnionych do kandydowania jest niwwielu, b. wąski krąg, a przepisy dotyczące możliwego zachowania wobec Króla - bardzo surowe. Ja jestem Królem, a aktywność w demokratyczno-republikańskiej Bialenii jest dla mnie nie tylko możliwa ale i pożądana. Co więcej, wcale nie agituję za przekształceniem Bialenii w monarchię! A jeśli byłoby referendum w tej sprawie, to pewno zagłosowałbym przeciw!

Odp: Wieści z zagranicy - Maciej Kamiński - 05.09.2016

Zauważyłbym jednak, że w Brodrii jeszcze nie tak dawno temu był bunt przeciwko władcy, a i wcześniej była masa sporów, natomiast w Hasselandzie może i jest mniej okazji, ale obywatele potrafią się postawić monarsze.
W obydwu przypadkach najlepszym przykładem będzie panowanie Iwana.

Cytat:Co więcej, wcale nie agituję za przekształceniem Bialenii w monarchię! A jeśli byłoby referendum w tej sprawie, to pewno zagłosowałbym przeciw!
A... ktoś coś mówił o zmianie ustroju? Jedno referendum zresztą już było, i zakończyło się zdecydowanym opowiedzeniem się za republiką.

Odp: Wieści z zagranicy - Alberto Carlos de Médici y Zep - 05.09.2016

Secesja w Agurii.

Odp: Wieści z zagranicy - Ametyst Faradobus - 06.09.2016

Tam są co najmniej trzy osoby.

Odp: Wieści z zagranicy - Eddard Noqtern - 06.09.2016

(06.09.2016, 09:30:17)Ametyst Faradobus link napisał(a):Tam są co najmniej trzy osoby.
Dlaczego WKM sądzi, że aż trzy?

Odp: Wieści z zagranicy - Piotr Pawel I - 06.09.2016

Dwie nie dałyby rady tyle pisać...

(06.09.2016, 11:45:37)Piotr Pawel I link napisał(a):Dwie nie dałyby rady tyle pisać...
A jak było z Al Rajnem?  Wink

Odp: Wieści z zagranicy - Ametyst Faradobus - 06.09.2016

(06.09.2016, 11:15:00)Eddard Noqtern link napisał(a):[quote author=Ametyst Faradobus link=topic=575.msg58512#msg58512 date=1473147017]
Tam są co najmniej trzy osoby.
Dlaczego WKM sądzi, że aż trzy?
[/quote]

W jednym rodzie muszą być co najmniej dwie.

Odp: Wieści z zagranicy - Piotr Pawel I - 06.09.2016

Cytat:W jednym rodzie muszą być co najmniej dwie.

Z tego co najmniej 0,05 osoby realnej?
Zafascynowało mnie np. to:
http://aguria.pun.pl/viewtopic.php?id=623
Komu chciało się przenosic jakieś wikipedyczne informacje o chorobach? Cała Aguria jest jakby przeniesiona z Wikipedii...

Odp: Wieści z zagranicy - Hewret von Thorn - 06.09.2016

Może ktoś na medycynie jest i chciał sobie powtórzyć? Wink

Taa i przy okazji na botanice, zoologii, rolnictwie itd. itp.

Odp: Wieści z zagranicy - Fiodor Swirydiuk - 06.09.2016

(06.09.2016, 15:56:14)Eddard Noqtern link napisał(a):Taa i przy okazji na botanice, zoologii, rolnictwie itd. itp.
Te 2 pierwsze wchodzą w skład lekcji biologii, a z tego co wiem, to zdanie jej na maturze jest chyba potrzebne do bycia lekarzem, więc możliwe, bardzo możliwe.

Odp: Wieści z zagranicy - Hewret von Thorn - 06.09.2016

Akurat na maturze z biologii jest najwięcej botaniki i metabolizmu.

Wiem, bo sam pisałem. Wink

Odp: Wieści z zagranicy - Ronon Dex - 06.09.2016

(06.09.2016, 14:53:10)Piotr Pawel I link napisał(a):Komu chciało się przenosic jakieś wikipedyczne informacje o chorobach? Cała Aguria jest jakby przeniesiona z Wikipedii...
No tak to jest, jak się komuś nie chce napisać czegoś od siebie... oczywiście, że często opartego na realu (bo to nieuniknione w wielu przypadkach), ale napisane od siebie, coś stworzonego przez siebie itd. Jak dla mnie czynność kopiuj-wklej to po prostu porażka... i żenada.

A najgorsze jest to, że "wirtual" daje ogromne możliwości tworzenia różnych rzeczy (w obrębie swoich zainteresowań), które nie muszą być obciążone realowymi zależnościami... No, a najporściej kopiuj-wklej i kolejny post do "rankingu"... bez ambicji i bez wysiłku.