Forum Republiki Bialeńskiej
Wieści z zagranicy - Wersja do druku

+- Forum Republiki Bialeńskiej (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc)
+-- Dział: Kultura i społeczeństwo (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-4.html)
+--- Dział: Plac Zielony (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-66.html)
+--- Wątek: Wieści z zagranicy (/thread-560.html)

Odp: Wieści z zagranicy - Tadeusz Krasnodębski - 30.10.2016

(30.10.2016, 20:40:04)Piotr Pawel I link napisał(a): Ja nigdy nie wypowiadałem się niechętnie o Bialenii i Bialeńczykach jako narodzie. To jednak czyni różnicę.

Publiczne wspominanie o jakimś prywatnym rankingu wrogów Hasselandu jest podobnie niestosowne.

Poza tym choćby twierdzenie wszędzie, że Bialenia nie chce Hasselandczyków i ich nie lubi, choć nawet referendum praktycznie jednogłośnie pokazało, że Bialeńczycy nie traktują Królestwa z wrogością.

Odp: Wieści z zagranicy - Hewret von Thorn - 30.10.2016

Czy ja gdzieś powiedziałem, że Hasseland jest zły?
Stwierdziłem tylko, że obecny układ stowarzyszeniowy jest zły, a Hasselandczycy nie poważnie podeszli do tematu projektu nowego.

Odp: Wieści z zagranicy - Piotr Pawel I - 30.10.2016

Cytat:Publiczne wspominanie o jakimś prywatnym rankingu wrogów Hasselandu jest podobnie niestosowne.
A niby czemu? Jako szef państwa (nawet, jeśli to mikronacja) muszę wiedzieć kto mnie lubi, na kogo mogę liczyć, kto jest moim sojusznikiem - a kto mnie nie lubi, na kogo liczyć nie mogę i kto może być moim przeciwnikiem.
Mam więc prywatny (a nie oficjalny) ranking Bialeńczyków, niechętnych Hasselandowi - i mam też drugi, tych przychylnych. Gdybym tego nie miał, to byłbym bardzo marnym politykiem.
Generalnie, patrząc chłodnym okiem, obecny Rząd Republiki Bialeńskiej jest niechętny Hasselandowi. Przyczyny są dla mnie niejasne, usiłuję je zanalizować, w mikronacjach najważniejsze są indywidualne emocje i sympatie oraz antypatie - i to jest pewno dobre wyjaśnienie.

Odp: Wieści z zagranicy - Maciej Kamiński - 30.10.2016

Czy tylko ja odnoszę wrażenie, że wszystkim jakoś ostatnio z deka zaczyna brakować taktu w tych sferach, gdzie do taktu nawykliśmy?

Odp: Wieści z zagranicy - Karol Medycejski - 30.10.2016

Wszystkie ulice Wolnogradu oplakatowane zostały stylizowanymi flagami Hasselandu. Czy stoją za tym jakieś bojówki, jątrzyciele, a może to same władze Królestwa?! :O

[Obrazek: ea5b94625d2b892cgen.png]

Odp: Wieści z zagranicy - Iwan Pietrow - 30.10.2016

Wam to już wszystkim się w głowach poprzewracało...

Uchwała została przyjęta, mamy dwa miesiące na ustalenie nowego układu. Siądźmy do rozmów - na spokojnie, bez personalnych wycieczek i postarajmy się wspólnie wypracować umowę, która wszystkich zadowoli.

Odp: Wieści z zagranicy - RCA - 31.10.2016

To óczucie.... kiedy wątek poświęcony zagranicy spamowany jest dyskusją o sprawach wewnętrznych stowarzyszenia.

Odp: Wieści z zagranicy - AndrzejSwarzewski - 31.10.2016

Niestety, emocje wzięły górę.
Wracając do właściwej treści wątku, dzisiaj z ciekawości zajrzałem na forum Skarlandu. A tam... przez cały październik napisano 30 postów. Smutne...

Odp: Wieści z zagranicy - Hewret von Thorn - 31.10.2016

(31.10.2016, 12:04:51)RCA link napisał(a): óczucie

uczucie*

(31.10.2016, 12:04:51)RCA link napisał(a): kiedy wątek poświęcony zagranicy spamowany jest dyskusją o sprawach wewnętrznych

W pewnym sensie Hasseland i Brodria względem Bialenii to zagranica. Państwa te nie są samorządami, ani regionami Bialenii, a są partnerami politycznymi.

Sama jednak dyskusja o formie stowarzyszenia jest dyskusją o sprawach wewnętrznych.

[member=239]RCA[/member]
Co tam w ogóle słychać u "Wielkiego Brata" zza zachodnich wód?

Odp: Wieści z zagranicy - AndrzejSwarzewski - 01.11.2016

http://www.aguria.pun.pl/viewtopic.php?pid=24504#p24504
Opublikowano nowy ranking. Dla nas jest on w miarę pozytywny, bowiem zajęliśmy drugie miejsce, tylko nieznacznie pokonani przez Sarmację. To nieźle, jak na trwający pół października kryzys prezydencki i cały październik kryzys stowarzyszeniowy. Dla miikroświata jest to jednak smutny ranking.
Razem z Sarmacją stworzyliśmy niemal 49% ogólnej aktywności, a przecież szału u nas nie ma. Można pisać mniej niż 10 postów dziennie i znaleźć się w pierwszej siódemce. Jeśli mikroświat nie podejmie wspólnych działań, to będzie słabo. Tymczasem wciąż widać tendencje rozpadowe, a nie zawiązywanie sojuszy.

Odp: Wieści z zagranicy - Fiodor Swirydiuk - 01.11.2016

Cytat:
7. Chanat Kugarski                                                                                    267 
8. Imperium Abachazji                                                                            271
Jak to możliwe?

Odp: Wieści z zagranicy - Maciej Kamiński - 01.11.2016

(01.11.2016, 12:12:56)Fiodor Swirydiuk link napisał(a):
Cytat:
7. Chanat Kugarski                                                                                    267 
8. Imperium Abachazji                                                                            271
Jak to możliwe?
Kiedy ma się tyle klonów, to traci się umiejętność nadążania za liczbami.

Odp: Wieści z zagranicy - Severino Castiglioni - 02.11.2016

Szokujące wykłady z prawdziwej historii najnowszej Rotrii tylko tutaj. Ujawniam spiski, intrygi i knowania osób, które trzęsły Rotrią:

Odp: Wieści z zagranicy - Hewret von Thorn - 02.11.2016

A to co to?
http://nowavictoria.cba.pl/news.php

Odp: Wieści z zagranicy - Gaudius van der Cathair - 02.11.2016

Nic nowego tam nie widzę, przecież to jakaś stara strona Victorii.

Odp: Wieści z zagranicy - Hewret von Thorn - 02.11.2016

Stara strona Victorii?
V-Żyłem tam przez 95% okresu istnienia tego państwa i nie kojarzę tej strony internetowej w ogóle....

Odp: Wieści z zagranicy - Alberto Carlos de Médici y Zep - 03.11.2016

(02.11.2016, 16:04:43)Severino Castiglioni-Faradobus link napisał(a): Szokujące wykłady z prawdziwej historii najnowszej Rotrii tylko tutaj. Ujawniam spiski, intrygi i knowania osób, które trzęsły Rotrią.

O, niby nic nowego, ale tego, że Albert Orański to Michael apo Zep to ja nie wiedziałem, ba! nawet nie słyszałem takich ploteczek.

Odp: Wieści z zagranicy - Hewret von Thorn - 03.11.2016

(03.11.2016, 01:07:28)Alberto de Medici link napisał(a): Albert Orański to Michael apo Zep

Ja myślałem, że to powszechnie wiadomo. A w sumie o tym wiem nie od dzisiaj.

Odp: Wieści z zagranicy - Hewret von Thorn - 07.11.2016

Wykopane na forum Sarmacji:

"Prawie jak Bialenia, ale lepiej..."
http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=261&t=13741&p=231845&hilit=bialenia#p231842

Odp: Wieści z zagranicy - Karol Medycejski - 07.11.2016

To historyczny (histeryczny?) moment - od tej chwili bowiem wszelkie info o Hasselandzie będzie publikowane w tym wątku. xD