Forum Republiki Bialeńskiej
Wieści z zagranicy - Wersja do druku

+- Forum Republiki Bialeńskiej (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc)
+-- Dział: Kultura i społeczeństwo (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-4.html)
+--- Dział: Plac Zielony (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-66.html)
+--- Wątek: Wieści z zagranicy (/thread-560.html)

Odp: Wieści z zagranicy - Hewret von Thorn - 28.07.2014

Grutin boi się mnie, więc nie dopuścił mnie do swojego "królestwa".

Odp: Wieści z zagranicy - AndrzejSwarzewski - 28.07.2014

Może Twój avatar ich wystraszył? :3

Odp: Wieści z zagranicy - Hewret von Thorn - 28.07.2014

Tylko że tam nie ustawiałem awatara. Big Grin

Odp: Wieści z zagranicy - AndrzejSwarzewski - 28.07.2014

Brodria na bieżąco śledzi nasze forum, więc z pewnością zauważyli. Big Grin
No ale dobrze, były Książę Sarmacji też był przez kilka lat zbanowany w Scholandii, a ja jestem do dzisiaj zbanowany w Sarmacji. Big Grin

Odp: Wieści z zagranicy - AndrzejSwarzewski - 29.07.2014

http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=30&p=143899#p143899
Cóż, czy to już strach przed konkurencją?
Oczywiście ja nie popieram tego antybialeńskiego trollingu, który miał miejsce w Sarmacji, ale w Bialenii bym takiej ustawy nie poparł. Wink

Odp: Wieści z zagranicy - Hewret von Thorn - 29.07.2014

Taki zapis może wywołać wojnę polityczną - bo przecie jak można sądzić obywatela innej mikronacji, jeśli ta mikronacja broni praw obywatela nawet poza swoimi granicami?

Zrób jakąś akcję propagandową, żeby tego nie przyjęto. Tongue

Odp: Wieści z zagranicy - Ronon Dex - 29.07.2014

(29.07.2014, 15:28:00)Jerzy Lwie Serce link napisał(a): Taki zapis może wywołać wojnę polityczną - bo przecie jak można sądzić obywatela innej mikronacji, jeśli ta mikronacja broni praw obywatela nawet poza swoimi granicami?
Jakoś nie widzę w tym problemu... nie trzeba być obywatelem danego kraju, aby być sądzonym za popełniane przewinienia na jego terytorium. Zasadę powyższą tak samo można odnieść do v-państw, jako terytorium uznając forum danego państwa.

Trudno, żeby nie można było wyciągać konsekwencji dyscyplinarnych (karnych) na naszym forum tylko dlatego, że ktoś tutaj piszący nie jest obywatelem RB. Oni mają swoje i ustalają na nim swoje zasady... nie widzę w tym nic zdrożnego. inna sprawa, że wyraźnie się boją konkurencji, ale to ich strach i ich problem, który chcą mądrzej lub głupiej rozwiązać.

Odp: Wieści z zagranicy - Konstanty Jerzy Michalski - 29.07.2014

Musiałem oświadczenie wystosować, bo tego trolla po prostu nie zniosę. Szczerze, wbił bym go na pal za takie chamskie reklamowanie (kulturalne jest spoko, ale chamstwa nie znoszę). Mam teorię... może to nasz były minister promocji, który uciekł?

Odp: Wieści z zagranicy - Maciej Kamiński - 29.07.2014

(29.07.2014, 16:19:40)Immanuel Kartografii Tamostosowanej link napisał(a): Musiałem oświadczenie wystosować, bo tego trolla po prostu nie zniosę. Szczerze, wbił bym go na pal za takie chamskie reklamowanie (kulturalne jest spoko, ale chamstwa nie znoszę). Mam teorię... może to nasz były minister promocji, który uciekł?
A nie namierzyli by go od razu po IP?

Odp: Wieści z zagranicy - Ronon Dex - 29.07.2014

(29.07.2014, 18:53:08)Maciej Kamiński link napisał(a): A nie namierzyli by go od razu po IP?
A to zależy... są stosunkowo proste sposoby na to by nie "namierzyli", a ponadto niekoniecznie trzeba mieć stałe IP.

Wątpię, żeby Jankowi chciało się w coś takiego bawić. Naprawdę bardzo wątpię.

Odp: Wieści z zagranicy - Akrypa Rabotowicz von Primisz - 30.07.2014

Co by nie powiedzieć o Janie to nigdy by nie szkodził dla jaj. Znam go trochę dłużej od was (no może poza Andrzejem) i nie był by wstanie się w coś takiego bawić, no i nie miał by na to czasu.

Odp: Wieści z zagranicy - Konstanty Jerzy Michalski - 30.07.2014

Dopiero teraz się zorientowali że jesteśmy Australią mikroświata.

http://fbrodria.cba.pl/showthread.php?tid=103&pid=270#pid270

EDIT: Ocenzurowano, a potem usunięto moje oświadczenie, to putinizm pełną gębą. Wink

Odp: Wieści z zagranicy - AndrzejSwarzewski - 30.07.2014

Mam naprawdę takie samo zdanie. To, że Janek ma inną wizję istnienia państwa nie oznacza, że jest on wrogiem Republiki. I dość tego demonizowania.

Odp: Wieści z zagranicy - Ronon Dex - 30.07.2014

Dostęp do tego co linkujesz jest dla osób zalogowanych... sądzę, że w takim przypadku należałoby się posłużyć cytatem, a nie linkiem. Bo niby skąd mamy wiedzieć co tam jest - jest tylko link i Twój komentarz, który może być i trafny, ale bez chociaż fragmentu tamtejszej wypowiedzi mówi niewiele.

Odp: Wieści z zagranicy - Ronon Dex - 30.07.2014

(30.07.2014, 15:13:13)Andrzej Swarzewski link napisał(a): Mam naprawdę takie samo zdanie. To, że Janek ma inną wizję istnienia państwa nie oznacza, że jest on wrogiem Republiki.
To czy jest autorem czegoś tam... nie rozstrzygam - bo brak mi wiedzy (nawet tego nie czytałem), a wypowiadałem się tylko w kwestii skuteczności rozpoznania po IP. Faktycznie kombinacja ze zmianą tożsamości mi do tego osobnika nie pasuje... raczej chciałby być właśnie rozpoznany.

Natomiast co do ostatniego zacytowanego zdania to się zdecydowanie nie zgadzam - za dowód wystarczają negatywne wypowiedzi na temat RB poza granicami. Pamiętasz  ten "wywiad" w FB? Byłbym więc ostrożny z takimi twierdzeniami.

Odp: Wieści z zagranicy - Hewret von Thorn - 30.07.2014

Cytat:Szanowni Rodacy!
Panie Prezydencie!
Drodzy Ministrowie i Posłowie!

Doszły nas słuchy, jakoby Bialenia próbowała odseparować się od swojego macierzystego kontynentu- jakim jest Nordata. Bialeńczycy proklamowali utworzenie subkontynentu Valhalla. Podpisując traktat uznaniowy z Republiką Bialeńską- podpisywaliśmy traktat z państwem nordackim. Teraz Szanowni Państwo zmieniły się pewne kwestie. Dlatego jeszcze w tym tygodniu zwrócę się do Izby Rad, czy należy unieważnić traktat uznaniowy z Bialenią, czy też może warto, aby głowy naszych państw podpisały go ponownie z uwzględnieniem położenia Bialenii. Co do utworzonego subkontynentu, oczywiście Federacja Brodryjska nie może w żaden sposób pozwolić na próby separatyzmu na naszym kontynencie. Takie sytuacje pokazują, że Nordata jest niestabilna i nie opłacalna w lokalizację nowych, kto wie może w przyszłości prestiżowych państw. Musimy na ten moment stwierdzić, że jest to separatyzm i pogwałcenie jedności kontynentalnej. Będę starał się przekonać Izbę Rad by nie uznawała bialeńskich wybryków, które szkodzą im samym, a także nam jako nordackiemu państwu! Musimy powiedzieć dość! Od masońskich prób dominacji po geograficzne wybryki Bialenia chyli się ku upadłości. My nie przyłożymy ręki do gnijącego jabłka!

Dziękuję.

Niech Grutin nie rozpłacze się. Naoglądał się o wschodniej Ukrainie w telewizji, to teraz wyskakuje z jakimiś "separatystami" - ciekawe, czy znał wcześniej te słownictwo.
Bialenia jest państwem suwerennym i niepodległym, nikt za Bialenię, a tym bardziej o Jej położeniu decydować nie będzie. Po tych słowach tego "premiera" jestem przekonany, że Brodria szkodzi nie tylko sobie, ale całemu otoczeniu. A po zerwaniu traktatu przez stronę brodryjską (w sumie i dobrze, bo po co Nam traktat z wrogim państwem?) niech nie oczekują, że dojdzie do podpisania drugiej. Jako Minister Propagandy dołożę wszelkich starań, aby nazwa "Federacja Brodryjska" zniknęła z bialeńskich map.

Odp: Wieści z zagranicy - Maciej Kamiński - 30.07.2014

Nordata nie jest żadnym macierzystym kontynentem Bialenii (jako wyspy).

Immanuel - jak zdecydują się unieważnić traktat, to od razu skreślaj ich z listy państw uznawanych.

Odp: Wieści z zagranicy - Akrypa Rabotowicz von Primisz - 30.07.2014

(30.07.2014, 16:30:28)Heinrich Hewret link napisał(a): Niech Grutin nie rozpłacze się. Naoglądał się o wschodniej Ukrainie w telewizji, to teraz wyskakuje z jakimiś "separatystami" - ciekawe, czy znał wcześniej te słownictwo.
Raczej bardziej przypomina to jakby brali nas za Czeczenie niż Donbas. Donbas by był jakby coś od nas chciało do nich a to my chcemy odseparować się od nich. Jak dla mnie to mylą tam v-świat z grą polityczną.
Cytat:Takie sytuacje pokazują, że Nordata jest niestabilna i nie opłacalna w lokalizację nowych,
Znany powszechnie fakt.
Cytat:kto wie może w przyszłości prestiżowych państw.
Samouwielbienie.
Cytat:Będę starał się przekonać Izbę Rad by nie uznawała bialeńskich wybryków, które szkodzą im samym

Jak przepraszam szkodzi to nam? Zostaniemy ekskomunikowani prze "wielką federacje"?
Cytat:Od masońskich prób dominacji po geograficzne wybryki Bialenia chyli się ku upadłości.
Myślę, że ktoś inny chyli się ku upadkowi.
Cytat:My nie przyłożymy ręki do gnijącego jabłka!
A to akurat poprawnie, gnijące jabłka śmierdzą.