Forum Republiki Bialeńskiej
Wieści z zagranicy - Wersja do druku

+- Forum Republiki Bialeńskiej (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc)
+-- Dział: Kultura i społeczeństwo (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-4.html)
+--- Dział: Plac Zielony (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-66.html)
+--- Wątek: Wieści z zagranicy (/thread-560.html)

RE: Wieści z zagranicy - AndrzejSwarzewski - 18.12.2016

Poczekajmy na głosowanie. Póki co mam nadzieję, że są to jednostkowe wypowiedzi... Jego Ekscelencja von Hohenzollern oczekuje skruchy w związku z powstaniem marcowym z strony Bialenii. Ja proponuję nie wracanie do przeszłości, ale już mielibyśmy to robić, to raczej powinno nastąpić obustronne przeproszenie, a nie obarczanie za całe zło Bialenii i Powstańców Marcowych.

RE: Wieści z zagranicy - Karol Medycejski - 18.12.2016

Ze strony bialeńskiej już dawno była taka wola. Także po stronie sarmackiej były i są osoby gotowe na formalną normalizację stosunków, niemniej, zawsze istniała tam dość duża grupa takiemu ruchowi niechętna, i to mówiąc eufemistycznie. Właściwie to nic się w tej kwestii nie zmieniło. Tradycyjnie już @"RCA" postuluje działania w tym obszarze a pewne grono mniej lub bardziej niewybrednie hejtuje. Czyli wszystko po staremu. Właściwie jedyna zmiana, jaka zaszła do tej pory, to nowa formuła sarmackiego Sejmu, więc może i jest nadzieja na ratyfikację w Księstwie.

RE: Wieści z zagranicy - Maciej Kamiński - 18.12.2016

Czy ktoś mógłby im łaskawie przekazać, że Bialenia nie powstała w wyniku powstania marcowego, a jedynie podówczas zmieniła postać na taką, od której prosta ścieżka prowadzi do obecnej odsłony?

RE: Wieści z zagranicy - RCA - 18.12.2016

Jak oceniam szanse na ratyfikację w Sejmie KS? Sejm KS to obecnie 22 osoby, uprawnionych do głosowania będzie osób 21 (najprawdopodobniej). To bardzo dużo. Uwagi wyraża raptem kilka osób, w tym takie, które posłami (ergo głosować nie będą) nie są. Inne osoby się nie wypowiadają i odczytuję to jako dobrą monetę. Jestem więc w sumie dobrej myśli.

Zgadzam się, że nie stać nas dziś na to by wracać w nieskończoność do historii. Musimy o niej pamiętać, szanować ją, jak trzeba kiedyś za nią przeprosić się wzajemnie, ale na Wandę! Dziś trzeba współpracować, bo już niedługo może nie być z kim. Po prostu. Dlatego, mimo, że prezydent Swarzewski nie był nigdy wielkim fanem KS doceniam jak bardzo mu na tym traktacie zależy. I podobnie ja... nie byłem fanem RB, szczególnie ze względu na Valhallę (musicie zrozumieć ten sentyment), ale jestem rozsądny i widzę, że musimy współpracować. A i poznałem wartość Waszego kraju, którą oceniam nader dobrze!

Co się tyczy "czy ktoś może im powiedzieć"... ja chętnie zaproszę Pana do naszego Sejmu i umożliwię wypowiedź. Jest Pan gotów rzeczowo opisać proces, o którym Pan mówi, wykorzystać tę okazję do zdobycia sarmackich serc? Smile Jeśli tak to zapraszam na priv w celu uzgodnienia szczegółów!

Również jestem dobrej myśli, mam nadzieję, że wreszcie nam się uda. Smile Myślę, że wspólnymi inicjatywami udowodnimy wszystkim sceptykom, że przyjaźń sarmacko-bialeńska po prostu opłaca się obu stronom.

RE: Wieści z zagranicy - Hewret von Thorn - 18.12.2016

Fryderyk von Hohenzollern napisał(a):Wielmożny Wicehrabio, składam oficjalny protest w związku z pańskim wnioskiem (bo tak to trzeba nazwać), odnośnie zaproszenia do gmachu Sejmu, przedstawiciela obcego państwa w dodatku na chwilę obecną nie uznawanego oficjalnie przez władze KS. Ekscelencja Macieja Kamiński nie jest obywatelem Księstwa Sarmacji, więc to również go nie uprawnia do zabrania głosu w toczącej się tu debacie. Dopiero po wyrażeniu stanowiska przez Marszałka Sejmu na podstawie Artykułu 2, podpunktu 4, będzie możliwe takie zaproszenie.

Dziennik Praw Księstwa Sarmacji mówi coś innego:
http://prawo.sarmacja.org/akt,7389.html

A dokładniej, Księstwo Sarmacji uznało państwowość Republiki Bialeńskiej 12 sierpnia 2014 r., czyli patrząc na realia mikroświata, już bardzo dawno temu:
http://prawo.sarmacja.org/akt,6789.html

RE: Wieści z zagranicy - Aleksandra Dostojewska - 18.12.2016

Za cenę wyrzeczenia się Powstania Marcowego chcecie by ''wielka'' Sarmacja nas (a raczej was) uznała za równego sobie? Zachowujmy przyzwoitość, Powstanie Marcowe to fundament naszego państwa... zaś opinia Sarmatów na ten temat mnie nie interesuje. Sarmacja ma do wyboru uznanie stanu faktycznego, który jest taki, że jesteśmy drugą największą mikronacją, albo niech dalej udają, że nas nie ma. My nic nie tracimy, idziemy dalej przed siebie.
Panie Prezydencie, jest w życiu narodów i państw rzecz bezcenna, a tą rzeczą jest h o n o r !

RE: Wieści z zagranicy - Hewret von Thorn - 18.12.2016

(18.12.2016, 19:45:10)Aleksandra Dostojewska napisał(a): Za cenę wyrzeczenia się Powstania Marcowego chcecie by ''wielka'' Sarmacja nas (a raczej was) uznała za równego sobie? Zachowujmy przyzwoitość, Powstanie Marcowe to fundament naszego państwa... zaś opinia Sarmatów na ten temat mnie nie interesuje. Sarmacja ma do wyboru uznanie stanu faktycznego, który jest taki, że jesteśmy drugą największą mikronacją, albo niech dalej udają, że nas nie ma.

Właśnie chodzi o to, że niektórzy z sarmackiej społeczności oczekują przeprosin od władz bialeńskich ws. Powstania Marcowego i wydarzeń z tamtym okresem związanym, w zamian za poparcie Traktatu o przyjaźni i współpracy.
A to, że jesteśmy drugą mikronacją polskiego mikroświata, to już zaakceptowali tę myśl (a przynajmniej członkowie tamtejszego Rządu oraz Dwór wyraża publicznie taką opinię).

Gdyby warunkiem było wyrzeczenie się Powstania Marcowego, to nawet nie podejmowałbym rozmów, ale Jego Książęca Mość Tomasz Ivo Hugo, jak i Kanclerz Robert von Thorn wyrażają wolę rzeczywistego pojednania i nie mają żadnych takich żądań. Jego Ekscelencja von Hohenzollern formułuje takie antybialeńskie propozycje, jednakże nie do niego należy decyzja i nie powinniśmy się nim zbytnio przejmować.
Na zawarciu uczciwego traktatu z Sarmacją nasz honor nie ucierpi, spokojnie. Wink

RE: Wieści z zagranicy - Aleksandra Dostojewska - 18.12.2016

(18.12.2016, 19:51:19)AndrzejSwarzewski napisał(a): Gdyby warunkiem było wyrzeczenie się Powstania Marcowego, to nawet nie podejmowałbym rozmów, ale Jego Książęca Mość Tomasz Ivo Hugo, jak i Kanclerz Robert von Thorn wyrażają wolę rzeczywistego pojednania i nie mają żadnych takich żądań. Jego Ekscelencja von Hohenzollern formułuje takie antybialeńskie propozycje, jednakże nie do niego należy decyzja i nie powinniśmy się nim zbytnio przejmować.
Na zawarciu uczciwego traktatu z Sarmacją nasz honor nie ucierpi, spokojnie. Wink

Ależ przeprosiny powinny być, tylko z ich strony.

Albo obustronne, albo żadne, Aleksandro. Każdy ma swoje racje, nie ma sensu kłócić się, które są słuszniejsze, bo w ten sposób nie tylko nie rozmawialiśmy pomiędzy krajami, ale nawet pomiędzy poszczególnymi osobami.

RE: Wieści z zagranicy - Polyna - 19.12.2016

(16.12.2016, 16:46:21)RCA napisał(a): Tak Ciupak. Jak się zastanawiam kiedy tak zrobicie w MW.
Jakbyś się bardziej zainteresował mną niż tylko pod kątem grożeniem mi wpierdolem, to byś może zauważył że w MW mnie już dawno nie ma. Sad!

RE: Wieści z zagranicy - AndrzejSwarzewski - 19.12.2016

http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=30&t=21471&start=30#p239748
Macieju, nie zapomniałeś o czymś? Wink

RE: Wieści z zagranicy - Wergiliusz Postawny - 19.12.2016

Jeżeli chodzi o uznawanie państw, to ja uważam, iż nie należy klękać przed danym v-państwem i proszenie go o uznanie za v-państwo godne zauważenia, tylko po prostu zaprosić ludność z danego kraju na jakąś rozgrywkę, rywalizację w czymś, bo z takiego uznawania i tak nic nie ma. Tylko niepotrzebne zgrzyty w sferze polityki bądź poszczególnych polityków o wysokim mniemaniu o sobie. I tak mówię w tym momencie o Szanownym Kanclerzu Sarmacji Januszu von Thornie. Smile

RE: Wieści z zagranicy - AndrzejSwarzewski - 19.12.2016

Nikt przed nikim nie klęka, oboje uważamy się za równorzędnych partnerów. A traktat ma znaczenie symboliczne. Jest także swoistą deklaracją rządów, iż będą dbały o pozytywny rozwój stosunków.

RE: Wieści z zagranicy - Maciej Kamiński - 19.12.2016

Słońce, a czy włamywałeś mi się na PW i znasz wszystkie szczegóły tego wypowiedzenia się dotyczące? Wink

RE: Wieści z zagranicy - Wergiliusz Postawny - 19.12.2016

Dziwne mechanizmy uprawiania polityki zagranicznej. To nie rządy, lecz ludzie stanowią stosunki. Gdybym był na miejscu Pana Prezydenta, to nigdy bym się nie godził na tego typu umowy. Dlaczego Prezydent Bialenii nie podpisze konkretnej umowy z Sarmatami dotyczącej np. rozgrywek snookerowych czy tam szachowych na jakiś tam okres czasu? Znacznie sensowniej by ona brzmiała niż to, do czego się rząd bialeński przymierza.

RE: Wieści z zagranicy - RCA - 19.12.2016

Wasza Ekscelencjo Panie Prezydencie!

Pragnę gorąco podziękować za docenienie i nadane mi odznaczenie i folwark. Jestem przekonany, że współpraca naszych krajów przyniesie nam wszystkim wiele dobrego.

Vivat!

RE: Wieści z zagranicy - Guedes de Lima - 19.12.2016

(19.12.2016, 15:19:55)Sławomir von Weiss napisał(a): Dziwne mechanizmy uprawiania polityki zagranicznej. To nie rządy, lecz ludzie stanowią stosunki. Gdybym był na miejscu Pana Prezydenta, to nigdy bym się nie godził na tego typu umowy. Dlaczego Prezydent Bialenii nie podpisze konkretnej umowy z Sarmatami dotyczącej np. rozgrywek snookerowych czy tam szachowych na jakiś tam okres czasu? Znacznie sensowniej by ona brzmiała niż to, do czego się rząd bialeński przymierza.

Zależy jak do sprawy podejść. Oczywiście, że inicjatywy budują współpracę i mogą wpłynąć na poprawę stosunków dyplomatycznych, ale symbolika jest też bardzo ważna i w treści projektu traktatu jest jej wystarczająco dużo. Normalizacja stosunków to fajny gest, których coraz mniej w mikroświecie. Na kłótniach łatwo budować aktywność i tożsamość. Trudniej ją nabyć, kiedy nie ma się jasno zdeklarowanego wroga.

RE: Wieści z zagranicy - Wergiliusz Postawny - 20.12.2016

Panie de Lima, fakt, że Pan się powołuje na normalizację stosunków jako "fajny" gest już mnie zniechęca. To tak jakbym ja podpisywał umowę o współpracy z widelcem i nożem przed zjedzeniem posiłku. Podano by mi zupę i znowu bym musiał podpisywać umowę z łyżką, abym mógł zjeść zupę łyżką. Pan się dziwi, że normalizacja stosunków zanika w mikroświecie? Ja się z tego faktu cieszę, rozumiesz Pan?

Pan mówi, że łatwo budować aktywność na kłótniach. Przecież to przez Pana i Księcia Sarmacji von Thorna została wykreowana aktywność, kiedy Sclavinia miała być inkorporowana w organizm sarmacki jako jedna z sarmackich dzielnic. Wystarczyło, że Sclavinia miała podpisaną umowę z Sarmacją, aby Rząd Sarmacji wpadł na wybitny pomysł wchłonięcia terytorium sclavińskiego ze względu na brak aktywności na nim. Wystarczył ten błahy powód - brak aktywności, aby Rząd Sarmacji mógł wchłonąć podmiot prawny jakim była Sclavinia tylko dlatego, że Rządowi się on nie podobał. Rząd Sarmacji był w stanie nawet deptać po ludziach, aby osiągnąć ten cel. Pamiętam z jaką namiętnością Jego Mość von Thorn razem z Panem to robili. Jak skracano debaty. Jak manipulowano opinią publiczną. Tylko po to są traktaty, aby rządy mogły robić z ludzi czterokopytnych.

Pytam się Pana prezydenta Bialenii raz jeszcze, dlaczego nie chce podpisać konkretnej umowy dotyczącej konkretnej inicjatywy, tylko przymierza się do podpisania umowy bardzo ogólnikowej i nic konkretnego w sobie niezawierającej?

Ponadto, Panie de Lima, czy mógłby Pan powiedzieć w jakiej inicjatywie obywatelskiej brał Pan ostatnio udział?