Forum Republiki Bialeńskiej
Wieści z zagranicy - Wersja do druku

+- Forum Republiki Bialeńskiej (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc)
+-- Dział: Kultura i społeczeństwo (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-4.html)
+--- Dział: Plac Zielony (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-66.html)
+--- Wątek: Wieści z zagranicy (/thread-560.html)

RE: Wieści z zagranicy - Maciej Kamiński - 17.11.2017

Tak, wiem. Ale wprawił mnie w tak świetny humor, że aż sobie całą stronę na lapku zapisałem.

RE: Wieści z zagranicy - Hewret von Thorn - 17.11.2017

W sumie to nudy.

RE: Wieści z zagranicy - Thomas von Lisendorff - 21.11.2017

W Ardemii odbywają się Wybory Pajaca Miesiąca     ;D

Król Hasselandu, Piotr Paweł I ogłosił Stan Wyjątkowy .

Mikroświatowa Unia Piłkarska przeżywa kryzys. Aktywność  spadła do minimum . Brak kandydatów do Rady Rewizyjnej.

RE: Wieści z zagranicy - Ludwik Tomović - 21.11.2017

Kandydatów zgłosiło się dwóch Wink
Co prawda po czasie, ale zawsze.

Natomiast martwi nieaktywność Prezydenta MUP, który od 15 listopada nie logował się na forum, mimo że 17 listopada winien zamknąć zgłoszenia kandydatów do RR i rozpocząć debatę.

RE: Wieści z zagranicy - RCA - 21.11.2017

Myślę, że MUP powoli dojrzewa do sytuacji, w której będzie oczywistym, że w swej obecnej formule jest już wypalony.

Wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem byłoby rozważenie sprywatyzowania Federacji, w taki sposób, że molocha jakim jest MUP zastąpi model zarządczy znany choćby z SLP. To też dobry moment na to, by rozważyć opcję zero — wywalenie wszystkich reprezentacji i start od samego początku w modelu 8+8 (a najlepiej 10+10), tak by zachować opcje mundialowe (tu pucharowe). Odrzucić restrykcyjne prawa, odrzucić zbytni formalizm, otworzyć się na ludzi, odejść od modelu delegatów, nawiązać bliską współpracę z krajami uczestniczącymi (jest kilka niewykorzystanych opcji tu), itd.

Tylko komu wystarczy odwagi by przekonać delegatów do tej opcji? Smile

RE: Wieści z zagranicy - Ludwik Tomović - 21.11.2017

MUP SA? Big Grin

RE: Wieści z zagranicy - RCA - 21.11.2017

Niechby Smile obecnie MUP nie radzi sobie już z ograniczeniami, które miały sens kiedy aktywność mikronacji była znacznie większa, a skuteczne odchudzanie może zaaplikować jedynie prywatyzacja Smile

RE: Wieści z zagranicy - Antoni Kacper Burbon-Conti - 21.11.2017

Rotria myśli nad "Kościołem bez ziemi".

RE: Wieści z zagranicy - Maciej Kamiński - 21.11.2017

No pewnie. Niech idą sobie skamleć o atencję w Skarlandzie (a nie, chwila...). Nie dość, że trzeba będzie maślanym cwaniakom usługiwać (a to nie jest zbyt przyjemne doświadczenie), to jeszcze będą sobie w dowolnej chwili mogli iść w cholerę, bo tak. Nie ma tak dobrze. Jak zwykle reprezentant rodziny Orańskich ma się za o wieeeeele zbyt wpływowego gracza. Arogancja aż się uszami wylewa.

A, zanim ktoś się spróbuje tego uczepić: #prywatnaopinia.

RE: Wieści z zagranicy - Hewret von Thorn - 21.11.2017

Mogą przybyć do Bialenii, będzie ciekawie.

RE: Wieści z zagranicy - AndrzejSwarzewski - 23.11.2017

Idea "Kościoła bez ziemi" brzmi ciekawie, ale moim zdaniem skończyłoby się to upadkiem rotriokatolicyzmu (jeśli realizacja pomysłu nie zostałaby przerwana przez ogłoszenie się kogoś przypadkowego nowym władcą Rotrii i roszczącego sobie prawa do ziemi). Gdyby kapłani byli związani z krajami w których przyszłoby im głosić Dobrą Nową, to z czasem zaczęliby się skupiać na działalności pozakościelnej, a sam Kościół rozpłynąłby się całkowicie.

RE: Wieści z zagranicy - Ametyst Faradobus - 23.11.2017

Po prostu formuła tradikatolicyzmu się wyczerpała. Ryt łagiewnicki nie wszędzie się nadaje, a takie obrządki jak prawosławie nie są w ogóle rozwijane.

Oczywiście, dlatego też nosiłem się z zamiarem powołania Bialeńskiego Kościoła Prawosławnego, ze mną jako patriarchą. Losy potoczyły się inaczej, jednak w dalszym ciągu uważam, że powinniśmy mieć swoje aktywne wyznanie. Prawosławie nadaje się do tego idealnie. Jednak w związku z tym, iż zostałem Marszałkiem, Patriarchą musiałby zostać ktoś inny. Ametyście, czy po zakończeniu prezydentury nie byłbyś chętny?

Jeśli mi się ZSKHiW nie obudzi to mogę się na nich obrazić i zmienić wyznanie albo stworzyć odłam budzimiryzmu z rozbudowaną liturgią na wzór bizantyński. Oczywiście wszyscy władycy muszą być agentami bezpieki albo innych służb.

RE: Wieści z zagranicy - Hewret von Thorn - 23.11.2017

@"Ametyst Faradobus" Kiedy Weerlandczycy na stałe przybędą do Bialenii?

BiaBroHasWer?
Jak już jesteśmy przy naszym "imperializmie", to co tam w Abachazji?

RE: Wieści z zagranicy - Maciej Kamiński - 23.11.2017

Abachazja oficjalnie zakończyła działalność.

Idź do nich to Ci powiedzą wszystko dokładnie.

RE: Wieści z zagranicy - Thomas von Lisendorff - 24.11.2017

Abachazja oficjalnie zakończyła działalność. spadkobiercą jest Wielkie Księstwo Abachazji, region Brodrii.

RE: Wieści z zagranicy - Hewret von Thorn - 06.12.2017

http://dreamland.net.pl/forum/viewtopic.php?f=320&t=6591&p=58411&hilit=ranking#p58386

Wielka niecierpliwość związana z oczekiwaniem na ranking aktywności miesiąca. Big Grin