Forum Republiki Bialeńskiej
Wieści z zagranicy - Wersja do druku

+- Forum Republiki Bialeńskiej (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc)
+-- Dział: Kultura i społeczeństwo (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-4.html)
+--- Dział: Plac Zielony (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-66.html)
+--- Wątek: Wieści z zagranicy (/thread-560.html)

Odp: Wieści z zagranicy - Hewret von Thorn - 03.08.2014

(03.08.2014, 21:08:31)Fiodor Dostojewski link napisał(a): Zebrało się Zgromadzenie Narodowe, przygotowujemy pierestrojkę całego kraju, dążymy do odświeżenia wizerunku Brodrii.

Bardzo mnie to cieszy, że nareszcie próbuje się doprowadzić Brodrię do porządku. Niestety z drugiej strony martwi mnie to, że takie osoby jak Władimir Grutin Wiktor Chruszczenko oraz Abdullah Aykm są administratorami na tamtejszym forum. Już nie raz pokazali, że Oni do tej funkcji kompletnie się nie nadają, gdyż nie mają wiedzy informatycznej do prowadzenia stron WWW. I w efekcie może to się skończyć skasowaniem pracy całego ogółu przez jednego człowieka albo jakąś cofką wywołaną zmyślonym atakiem hakerskim. Czyli tutaj mowa jest o braku poszanowania czyjejś pracy. W ogóle pomijam to, że Aykm lubi się dowartościowywać wypisując, że niby forum Federacji Brodryjskiej stoi na jakimś płatnym szwedzkim hostingu za 600 zł... Cba.pl to polski hosting, darmowy utrzymywany z SMSów (za zdjęcie reklam) oraz z prywatnej kieszeni właścicieli.

Wiecie co robię, kiedy mam "młodzieńczą depresję"?
Wchodzę na forum ZSKHiW i czytam te ich posty. W efekcie humor mam poprawiony przez następne 3 dni i zapominam o swoich "młodzieńczych" problemach. Wink

Odp: Wieści z zagranicy - Alberto Carlos de Médici y Zep - 03.08.2014

Myślę, że Abdullah Aykm zbytnio zagalopował się po ostatnich niepomyślnych dla Brodrii wydarzeniach. Jednak jestem pewny, że wszystko co robił miało na celu dobro Brodrii, a robił to w dobrej wierze. Zapewniam, że podobne działania Administracji koligujące z prawem brodryjskim się nie powtórzą  Wink.

Jak już zapewniałem pracujemy nad stabilizacją sytuacji, a co za tym idzie odwołaniem bezprawnie wydanych aktów prawnych, mam tu na myśli m.in. dekret p.o. prezydenta Aykma.

(03.08.2014, 21:21:32)Immanuel Kartografii Tamostosowanej link napisał(a): Po drugie, Grutin rozpoczął swoją reinkarnację. Skąd tak młody obywatel wie tyle o Bialenii i całej Brodrii? Na chatcie pojawiło się "Precz z Bialenią". No i jak komuś tak "młodemu" w mikronacjach daję się wiceadmina.

Mnie nic nie wiadomo o tej sprawie, więc nie będę się oficjalnie wypowiadał. Proponuję porozmawiać w tejże sprawie z Panem Chruszczenko.

Odp: Wieści z zagranicy - Bartosz Derikor - 03.08.2014

Zabawnie jest czytać wypowiedzi mające niby nas obrazić, a stanowiące dla mnie najwyższe wyrazy uznania. Dziękuję Hewrecie z Victorii, dziękuję Michaelu, cieszy mnie niezmiernie, że zrozumieliście o co nam chodzi.

A Towarzyszowi Krzysztofowi życzę więcej radości i luzu w życiu, bo jak widzę te nawoływania do rozliczenia firmy to coś mi się przypomina... a tak, to:

[Obrazek: 145518.jpg]

V-świat to nie praca, ani prawdziwe życie, a zwykłe wygłupy. Czasem niebezpiecznie zmierza to do substytutu rzeczywistości w którym podbudowuje się fikcyjnymi sukcesami.

Odp: Wieści z zagranicy - AndrzejSwarzewski - 03.08.2014

Drogi Bartoszu,
Wy bawicie się tak jak Wy chcecie i my bawimy się tak, jak my chcemy.
Konstanty sam zobowiązał się do rozliczania firm. Najwyraźniej sprawia mu to przyjemność, interesuje go to. Mnie to nie interesuje, więc się w gospodarkę po prostu nie bawię.

Także nie wiem czemu się oburzasz na rzeczy, które są dla nas normalne. Jeśli zechcesz uzyskać obywatelstwo (do czego zachęcam!) to będzie mógł krytykować sprawy wewnętrzne, jak najbardziej. Ale obecnie, to trochę w złym guście. Nie uważasz?

Pan o guście prawił nie będzie, bowiem jestem człowiekiem z klasą, niczym każdy porządny kanibal psychopata.  Mnie tutaj nic nie oburza, raczej czuję się rozbawiony tym wątek i Waszym oburzeniem. Dobrze, że wróciła stara dobra Victoria z całym swym asortymentem (generyczność, grobowa powaga, przerost ego i gwałtowne odpowiadanie na wszelką 'krytykę' tekstem 'tak się nie godzi', 'jak śmiesz być taki niekulturalny' połączone ze znęcaniem się nad jakimiś Grutinkami, a tu dochodzą jeszcze reperkusje Sarmacji), bo już nam się nudziło. Naprawdę cieszy mnie, że wróciliście!

Lepiej idź pilnuj, czy ktoś nie wstawił sobie avataru Goeringa w ZSKHiW. :*

Przecież mnie to wisiało, Arka takie rzeczy bolą. Zaraz to udowodnię!

Edit: Jak już planujecie mnie wyrzucić i grozisz mi poprzez Ka...thę (nie wstyd Ci?) to zróbcie chociaż proces!

(03.08.2014, 22:41:49)Bartosz Derikor link napisał(a): Dobrze, że wróciła stara dobra Victoria z całym swym asortymentem (generyczność, grobowa powaga, przerost ego i gwałtowne odpowiadanie na wszelką 'krytykę' tekstem 'tak się nie godzi', 'jak śmiesz być taki niekulturalny' ...)

Victoria <3

[Obrazek: baner2.png]

[Obrazek: 13b31c86f473d.png]

[Obrazek: Mapa-drog2.png]

[Obrazek: VictoriaFlag3.png]

Dla tych, co nie pochodzą z tych czasów: http://micropedia.wikia.com/wiki/Republika_Victoria
To było coś cudownego, wspaniałego. To był dla mnie wielki zaszczyt kontynuować dzieło Roberta Schmitza do czasu upadku Republiki.

A zaszczytem dla mnie jest kontynuacja naszych tradycyjnych relacji! Dobra, zmykam, bo mnie rodacy opierdzielają. Big Grin

Ja osobiście nie miałem przyjemności działać w Victorii, ale podziwiam ten kraj.
I jeśli ktoś uważa nas za kontynuatora Victorii, to jest to dla mnie wielka duma.
Także, drogi antynazisto, nie trafiłeś z ciosem.

No nie wytrzymię i odpowiem. To nie miał być żaden cios i obraza! Przecież Victoria była wielce poważaną w V-świecie mikronacją, istną nową nadzieją! Antynazista... zabolało mnie to. Wyglądam jak stereotypowy Żyd, haha!

Odp: Wieści z zagranicy - Konstanty Jerzy Michalski - 03.08.2014

(03.08.2014, 17:37:24)Heinrich Hewret link napisał(a): Tsa...

Wiktor Chruszczenko, Władimir Grutin, Karol Wilhelm I
Świetne aktorstwo, ja też potrafię zmieniać styl pisania. Wink

[attachimg=1]

To niech pan to zobaczy. To jest nieprawdopodobne żeby na drugi dzień wiedzieć aż tyle, i mieć taki pogląd na wszystko. No i upatrywanie się w Ostyjczyku bialeńskiego dywersanta... my swoje zrobiliśmy, dalej się nie wtrącamy.

Odp: Wieści z zagranicy - Ronon Dex - 03.08.2014

(03.08.2014, 22:18:31)Bartosz Derikor link napisał(a): V-świat to nie praca, ani prawdziwe życie, a zwykłe wygłupy....
W sumie słuszne spostrzeżenie - tylko po prostu niektórzy gustują w wysublimowanej satyrze, a inni w "komedii nonsensu" i w sumie każdy się dobrze bawi, bo to rzecz gustu. Różnica między nami jest tylko taka, że to nie ja wchodzę na wasze forum i nie usiłuje tam robić po swojemu... przekonując jeszcze do słuszności swoich metod zabawy. Tongue

No przecież zrobiliście po swojemu, nie stosując się do reguł naszego prowadzenia fabuły opisaliście zniszczenie Laszkbergu. Ta wojenka wybuchła właśnie z powodu narzucenia nam Waszych metod! Ale gafa!

Odp: Wieści z zagranicy - Michael Redwitz - 03.08.2014

Zapodaj linka.

http://hirshbergiaweerland.cba.pl/index.php?topic=3212.0

To Wy nie wiedzieliście? Robi się coraz śmieszniej.

Odp: Wieści z zagranicy - Michael Redwitz - 03.08.2014

Nie śmieszniej, tylko nie znam całej historii Bialenii ze szczegółami.

Odp: Wieści z zagranicy - Ronon Dex - 04.08.2014

(03.08.2014, 23:48:30)Bartosz Derikor link napisał(a): No przecież zrobiliście po swojemu, nie stosując się do reguł naszego prowadzenia fabuły opisaliście zniszczenie Laszkbergu. Ta wojenka wybuchła właśnie z powodu narzucenia nam Waszych metod! Ale gafa!

Bzdury Waść pleciesz i tyle... Republika Bialeńska nie uczestniczyła w żadnej Waszej wojence. Nawet nie tyle z chęci czy niechęci (choć władza w postaci Prezydenta wyraźnie stwierdziła, że RB jako taka się do tego nie miesza - czyli też z niechęci) - tylko z prozaicznej przyczyny, że nie sposób przy dwóch skrajnie odmiennych podejściach do v-państwa znaleźć jakiegokolwiek wspólnego mianownika. Gość od Was przyszedł sobie tutaj i pouczony co do panujących tutaj zasad - dokonał sobie "zakupów", zgodnie z tym co obowiązuje u nas. Widać się dobrze bawił... i aby było całkowicie jasne cała inicjatywa zakupów wyszła ze strony Waszego "emisariusza". Dostosował się do zasad to został potraktowany poważnie.

Po czym dalej bawiliście się tam sami, a fakt że niektórzy posiadają X-obywatelstw różnych v-państw jest tutaj bez znaczenia. Działając w różnych miejscach muszą stosować się do panujących tam zasad zabawy - a ich przestrzeganie i nadzór nad tym to już należy do gospodarzy. Nic nam do Waszej zabawy, na Waszym forum i tyle.

Jak już tłumaczyłem - http://spolecznosc.bialenia.net.pl/index.php?topic=1188.msg9934#msg9934 - po prostu nie da sprowadzić jakiejkolwiek wojny (zresztą nie tylko, wielu innych kwestii również) pomiędzy v-państwami tak krańcowo różnymi jak RB i ZSKHiW, do "wspólnego mianownika", a tym samy taki v-konflikt staje się bezsensowny i bezcelowy. Skończy się jak gra w szachy ze znanego przed laty politycznego "Kabaretu pod Egidą" czyli "Panie w co pan grasz? W to w co wygrywam" jak rzekł gość mieszający szachy z grą w oczko.

Pewnych rzecz po prostu połączyć się nie da... A uparte próby skończą się jak się skończą zupełnie niepotrzebnymi "spięciami" i wyśmiewaniem się nawzajem. Moja propozycja jest taka - niech każdy zostanie przy swoim typie zabawy... a jak napisałem wcześniej (w podanym linku), pozostaje co najwyżej turystyka.

Odp: Wieści z zagranicy - Maciej Kamiński - 04.08.2014

Czekam, aż Grutin Chruszczenko pojawi się tu (znowu) jako dyplomata.