Forum Republiki Bialeńskiej
Wieści z zagranicy - Wersja do druku

+- Forum Republiki Bialeńskiej (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc)
+-- Dział: Kultura i społeczeństwo (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-4.html)
+--- Dział: Plac Zielony (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-66.html)
+--- Wątek: Wieści z zagranicy (/thread-560.html)

RE: Wieści z zagranicy - Michael Wolferine - 04.07.2018

(04.07.2018, 11:43:38)RCA napisał(a): CBA też nie działają, czy działają?
Check Suderland.

RE: Wieści z zagranicy - RCA - 04.07.2018

No działa...

RE: Wieści z zagranicy - Michael Wolferine - 04.07.2018

Hm, Suderland działa, Kugaria nie działa. Athos działa. Związek Winkulijski (oba fora) działają. Nie wiem.

RE: Wieści z zagranicy - Ferdynand Dugosz - 04.07.2018

Bialenia i UTN są na tym samym silniku, który należy do cba, a żadnych problemów chyba nie ma.

RE: Wieści z zagranicy - Hewret von Thorn - 04.07.2018

(04.07.2018, 22:02:19)Ferdynand Dugosz napisał(a): Bialenia i UTN są na tym samym silniku, który należy do cba

Co?

RE: Wieści z zagranicy - Ferdynand Dugosz - 04.07.2018

Pstro. Ma Pan to napisane, więc nie muszę powtarzać.

Moja pomyłka, bo fora wyglądają na ten sam silnik i często mi to wmawiano.

RE: Wieści z zagranicy - Hewret von Thorn - 04.07.2018

Silnik, hosting i domena nie są rzeczami tożsamymi.

RE: Wieści z zagranicy - Michael Wolferine - 05.07.2018

Bialenia to ma inny silnik i hosting afaik. Lepszy. I płatny.

A Kugarom może się okres na darmowe forum skończył i ktoś zapomniał przedłużyć. Tongue

RE: Wieści z zagranicy - Ferdynand Dugosz - 05.07.2018

Dość dziwne, że żaden Kugar nas jeszcze nie oświecił.

Niedawno rozmawialiśmy na Brukiewce (serwer Discord UTN) i @"Kaspar Waksman" znalazł coś takiego:

*click!!!*

Ciekawe, co oznacza to "rozprzestrzenianie spamu".

RE: Wieści z zagranicy - Hewret von Thorn - 05.07.2018

Mogę użyczyć bialeńskiego serwera każdej zainteresowanej mikronacji za równowartość sześciopaka EB + pomóc przy wyborze rejestratora do uzyskania domeny.

Szlachetny jesteś, słowa Twe dumą płyną, jak mina Fasoli na Twym avatarze, dobrodzieju.

RE: Wieści z zagranicy - Bajtuś - 05.07.2018

W tej całej zabawie najważniejszy jest hosting ... kto ma miejsce na hostingu (płatnym) ten ma władzę i może decydować o wszystkim co na nim się znajduje.

RE: Wieści z zagranicy - Ferdynand Dugosz - 05.07.2018

Każdy patrzy na fakt, że forum zostało zablokowane, a już nie zwraca uwagi na powód. Jest pełno państw na cba, a nie słyszałem, by jakiekolwiek miało problemy, prócz Kugarii. Skoro zablokowano ich za spam, to niech wyciągną lekcje i opanują się nieco z produkowaniem tych wypowiedzi. Bo faktem akurat jest, że przykładowo tamtejsi użytkownicy forum zamiast edytować swoją wypowiedź, to potrafili pisać po dwie naraz, przez to, że w trakcie pisania ktoś napisał co innego. Ja się nie dziwie, że po takim czymś i tworzeniu na potęgę wątków do rozmów zostali zablokowani.

RE: Wieści z zagranicy - Kamiljan Harlin Wespucci - 05.07.2018

A ja się dziwię. UTN to Wielka Dryfująca Nordacka Wyspa Śmieci i Spamu oraz Bantustan, a jakoś nie zablokowali nam strony.

RE: Wieści z zagranicy - RCA - 06.07.2018

Multiposting na forum... to jednak nie jest spam.

RE: Wieści z zagranicy - Ferdynand Dugosz - 06.07.2018

Sztucznie podwaja aktywność. Zamiast przykładowo 100 normalnych postów, mamy 200 połówek wypowiedzi.

(05.07.2018, 22:04:19)Kamiljan Harlin Wespucci napisał(a): A ja się dziwię. UTN to Wielka Dryfująca Nordacka Wyspa Śmieci i Spamu oraz Bantustan, a jakoś nie zablokowali nam strony.

UTN to nie wyspa, na pewno nie w całości.

RE: Wieści z zagranicy - RCA - 06.07.2018

Ale wciąż, jak to się ma do spamu, za który można zostać z zablokowanym serwisem? Nijak.
Administrację CBA zapewne g. obchodzi ile postów wygenerowali na swoim forum.

Problemem Kugarii jest oparcie się o rozwiązanie Wordpressowe. A Wordpress jest szalenie narażony na ataki zewnętrzne. Coś zapewne wykorzystało ten problem i tym samym skanery wykazały, że generowany jest przez serwis spam w rozumieniu realnego świata.

RE: Wieści z zagranicy - Hewret von Thorn - 06.07.2018

Chodzi o crawlery, które atakują Wordpressa jak to wyżej Dziadzia ujął.

RE: Wieści z zagranicy - Michael Wolferine - 06.07.2018

Cóż, ja nie jestem Złota Rączka Papa Smerf lub Informatyk Ważniak, ale warto wiedzieć Smile