Forum Republiki Bialeńskiej
Wieści z zagranicy - Wersja do druku

+- Forum Republiki Bialeńskiej (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc)
+-- Dział: Kultura i społeczeństwo (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-4.html)
+--- Dział: Plac Zielony (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-66.html)
+--- Wątek: Wieści z zagranicy (/thread-560.html)

Odp: Wieści z zagranicy - AndrzejSwarzewski - 16.08.2014

No bialeńskie pochodzenie to chyba jedyne, co łączy mnie z Immanuelem. Big Grin
Pamiętam, jak kiedyś razem ze śp. Arkadiuszem II Filipem startowałem w Ciprofloksji pod szyldem mniejszości hirshbersko-weerlandzkiej (zeteskahaiwu). Big Grin

Odp: Wieści z zagranicy - Konstanty Jerzy Michalski - 16.08.2014

I tak się zrzeknę bycia posłem, jak wejde. Wink

Odp: Wieści z zagranicy - AndrzejSwarzewski - 16.08.2014

Niby dlaczego? Przecież już byłeś tam marszałkiem parlamentu i wicepremierem. Nikt z tu obecnych nie ma amnezji. Big Grin

Odp: Wieści z zagranicy - Maciej Kamiński - 16.08.2014

(16.08.2014, 22:01:57)AndrzejSwarzewski link napisał(a): Niby dlaczego? Przecież już byłeś tam marszałkiem parlamentu i wicepremierem. Nikt z tu obecnych nie ma amnezji. Big Grin
I ministrem edukacji, wywalonym za brak efektów i przywróconym kilka dni później. Big Grin

Odp: Wieści z zagranicy - AndrzejSwarzewski - 17.08.2014

Po raz pierwszy w historii panujący Książę Sarmacji otrzymał nadania lenne: http://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/6622/2

Odp: Wieści z zagranicy - Konstanty Jerzy Michalski - 17.08.2014

(16.08.2014, 22:01:57)AndrzejSwarzewski link napisał(a): Niby dlaczego? Przecież już byłeś tam marszałkiem parlamentu i wicepremierem. Nikt z tu obecnych nie ma amnezji. Big Grin

Jestem. I w teorii, skoro nikt mnie nie odwołał - zastępuje premiera.

Odp: Wieści z zagranicy - AndrzejSwarzewski - 17.08.2014

No więc właśnie. ;-)

Odp: Wieści z zagranicy - AndrzejSwarzewski - 18.08.2014

Niderlandy wypowiedziały traktat uznaniowy z Rotrią!

Odp: Wieści z zagranicy - Feliks Spirkin - 18.08.2014

(18.08.2014, 18:45:31)AndrzejSwarzewski link napisał(a): Niderlandy wypowiedziały traktat uznaniowy z Rotrią!
Przynajmniej mają mądrego przywódce. :-*

Nie znamy skutków tej decyzji. Chyba, że masz wehikuł czasu i już zobaczyłeś jej pozytywne skutki? Bo decyzja jest mądra, jeśli przynosi coś dobrego, a nie, gdy podoba się obcej ekstremistycznej organizacji.

Odp: Wieści z zagranicy - Hewret von Thorn - 18.08.2014

Racjonalne podejście Swarzewskiego. <3

Kto sieje wiatr ten zbiera burzę, co już widać. I jest to niewątpliwie przykre, że całe państwo traci opinię przez zachowanie grupki ekstremistów...
"a bialenia to już oficjalnie troll-państwo. niebezpieczne troll-państwo."- Henryk K. Leszczyński
"Tyle rzeczy wychodzi na jaw, a ile jeszcze nie wyszło? To w sumie dosyć ciekawe, że po tym, jak w GC ukazał się materiał o Michalskim i IESie, to nagle przestali o nas tak rozmawiać na forum publicznym... Ale z tego, co pisze Swarzewski, wynika, że np. on nie za bardzo popiera te ruchy niszczące państwa."- Karolina von Lichtenstein
No i nawet cały artykuł jest: http://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/6632/11

+ Sarmaci stawiają naszą mapę za wzór, za co wielkie pochwały należą się Krzysztofowi. Smile
http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=115&p=147328#p147328

Awatar Bully Felimi-Liderskiego kojarzy mi się z rynsztokiem.

Odp: Wieści z zagranicy - Feliks Spirkin - 18.08.2014

W takim razie skoro działam na szkodę państwa oraz przynoszę wstyd elitarnemu państwu jakim jest Republika Bialeńska, to może czas odejść stąd skoro jestem taki zły? :Smile
Biorąc pod uwagę to, że jeśli ktoś wierzył w idee Micronatti, i że się uda obalić patriarchę to musiał mieć bardzo wybujałą wyobraźnie. Śmieszy mnie to, że mikroświat dał się na to wszystko nabrać, bo cała misja tej organizacji nie miała szansy się powieźć. Ja to bardziej traktowałem jako rozrywkę i miałem nadzieję, że zostaniemy opisani w jakiejś sławnej gazecie, i się to udało. ;D Jeśli ktoś myśli, że 4 osoby mogą zmienić wygląd mikroświata, to musiał przeczytać wiele książek fantasy. Ja to traktowałem jako test dla mikroświata i nigdy nie sądziłem, że na salonach będziemy traktowani tak bardzo poważnie.

(18.08.2014, 19:21:04)Heinrich Hewret link napisał(a): Awatar Bully Felimi-Liderskiego kojarzy mi się z rynsztokiem.
No to jest akurat skojarzenie słuszne. Cytując pewnego japońskiego agenta jest to "zapluty karzeł na krzywych nóżkach, wypluwający swą brudną duszę, opluwający mnie zewsząd [...], śledzący moje kroki". Wink I to już od wieeelu miesięcy, jeszcze w czasie mojego działania w Sarmacji. Tak naprawdę to jedyny Sarmata prezentujący tak niski poziom. Innych można nie lubić, ale jednak jakiś poziom prezentują.

Odp: Wieści z zagranicy - Maciej Kamiński - 18.08.2014

Chyba za bardzo się tym wszystkim przejmujecie. W Sarmacji kiedykolwiek publicznie deklarowano o naszym państwie coś pozytywnego?

(18.08.2014, 20:20:10)Maciej Kamiński link napisał(a): Chyba za bardzo się tym wszystkim przejmujecie. W Sarmacji kiedykolwiek publicznie deklarowano o naszym państwie coś pozytywnego?
Publicznie nie. Ale prywatnie niektórzy Sarmaci chwalili. Tym dziwniejsze to jest, że część z tych, którzy prywatnie chwalili potem publicznie nas atakuje..

Odp: Wieści z zagranicy - Maciej Kamiński - 18.08.2014

(18.08.2014, 20:29:38)AndrzejSwarzewski link napisał(a): [quote author=Maciej Kamiński link=topic=822.msg14332#msg14332 date=1408386010]
Chyba za bardzo się tym wszystkim przejmujecie. W Sarmacji kiedykolwiek publicznie deklarowano o naszym państwie coś pozytywnego?
Publicznie nie. Ale prywatnie niektórzy Sarmaci chwalili. Tym dziwniejsze to jest, że część z tych, którzy prywatnie chwalili potem publicznie nas atakuje..
[/quote]
Nie jest to takie dziwne, na polu monarchofaszyzmu nie zawsze należy wyrażać otwarcie swoje zdanie, przecież nie każdy ma ochotę zostać zadeptany.

"też zauważyłem dezaprobatę swarzewskiego, ale jakoś nic nie robi z działaniami swoich urzędników. cicha aprobata.

państwo zbójeckie. tyle."- Leszczyński

I poza końcówką, to niestety jest prawda. I być może to mój błąd, że nic nie robię z działaniami moich urzędników.. Ale z drugiej strony, pozbawienie stanowisk niektórych osób zapewne spowodowałoby ich odejście z kraju. A to przy naszej niewielkiej populacji byłoby niefajne i niebezpieczne. :/ Ale upominałem przecież niejednokrotnie MSZ, ostrzegałem. I czasami to nawet na jakiś czas pomagało, zagranica przestawała się skarżyć przez kilka tygodni. Aż do czasu Micronatti. Ale teraz tydzień przed końcem kadencji rewolucji już nie będę robił.

To może w następnej kadencji zamiast powoływać kolejnego MSZ, lepiej zaktywizować Radę Dyplomatyczną?