Forum Republiki Bialeńskiej
Wieści z zagranicy - Wersja do druku

+- Forum Republiki Bialeńskiej (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc)
+-- Dział: Kultura i społeczeństwo (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-4.html)
+--- Dział: Plac Zielony (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-66.html)
+--- Wątek: Wieści z zagranicy (/thread-560.html)

Odp: Wieści z zagranicy - Jan Kaniewski - 18.01.2015

Z jaką namiętnością oni to robią to aż miło popatrzeć, jak niezgłębionym dla ich umysłów jest Republika Bialeńska. W tym sensie cieszą Nas próby badania wyjątkowości naszej mikronacji i w pewien sposób chcę zwrócić uwagę na tajemnicze, podejrzane fundamenty państwowości Sarmacji, które mogą się odezwć, a wnikliwe oko już widzi tą nieudolność, to marzenie Sarmatów o wreszcie normalnym państwie, jakie My realizujemy poprzez RB.

Odp: Wieści z zagranicy - Akrypa Rabotowicz von Primisz - 19.01.2015

Zostawię do pominięcia fakt iż Andrzej z Kaniewskim przed powstaniem wcale nie byli przyjaciółmi o czym pewnie sami zapomnieli.

Odp: Wieści z zagranicy - AndrzejSwarzewski - 20.01.2015

Szczerze mówiąc, to średnio pamiętam, czy znaliśmy się jakoś bardziej przed powstaniem. Big Grin Ale jeśli nie byliśmy wcześniej przyjaciółmi, to tym lepiej, bo jest bardziej bajkowo. ^^

Odp: Wieści z zagranicy - Akrypa Rabotowicz von Primisz - 21.01.2015

(20.01.2015, 23:52:59)AndrzejSwarzewski link napisał(a): Szczerze mówiąc, to średnio pamiętam, czy znaliśmy się jakoś bardziej przed powstaniem. Big Grin Ale jeśli nie byliśmy wcześniej przyjaciółmi, to tym lepiej, bo jest bardziej bajkowo. ^^
Byliście wrogami przed, i po powstaniu i omijając parę okresów częściej byliście na be dla siebie niż przyjaciółmi. Wink

Odp: Wieści z zagranicy - AndrzejSwarzewski - 21.01.2015

A to jest akurat nieprawda. Wink

Odp: Wieści z zagranicy - AndrzejSwarzewski - 22.01.2015

W Dreamlandzie dziś jeden post, a w Rotrii 4. Ostatnio Państwo Kościelne zaczyna się bardzo powoli uaktywniać. Pomimo niezliczonej ilości kryzysów politycznych, wciąż jest grupa ludzi, którym zależy na istnieniu Rotrii. To godne podziwu.

Odp: Wieści z zagranicy - Iwan Pietrow - 22.01.2015

Sama idea państwa kościelnego w internecie jest bardzo ciekawa i kreatywna. Szkoda tylko, że mało jest chętnych do uczestniczenia w takim państwie.

Odp: Wieści z zagranicy - AndrzejSwarzewski - 22.01.2015

Ogólnie jest niewiele ludzi chętnych do uczestniczenia w mikronacjach, niestety. Wink

Odp: Wieści z zagranicy - Akrypa Rabotowicz von Primisz - 23.01.2015

(21.01.2015, 16:00:02)AndrzejSwarzewski link napisał(a): A to jest akurat nieprawda. Wink
Mam znów walnąć cytaty?
Zobaczmy:
Sarmacja: Złe
Powstanie: Dobre
Po Powstaniu: Mieszane
W ZDN: w większości wrogowie.
Apaczowo i Wolnogród: Mieszane
Pomiędzy Wolnogrodem a RB: Złe
RB: Mieszane ale w większość czasu złe

Odp: Wieści z zagranicy - AndrzejSwarzewski - 23.01.2015

Cytat:Sarmacja: Złe
A myśmy czasem nie byli rodziną i nie działaliśmy razem w Partii Konserwatywnej? Big Grin
Cytat:Po Powstaniu: Mieszane
Różnice dotyczyły kwestii politycznych.
Cytat:W ZDN: w większości wrogowie.
j.w.
Cytat:Apaczowo i Wolnogród: Mieszane
A to ja w ogóle średnio pamiętam, tak szczerze mówiąc.
Cytat:Pomiędzy Wolnogrodem a RB: Złe
Gdyby były złe, to nie stworzylibyśmy razem RB.
Cytat:RB: Mieszane ale w większość czasu złe
Że to jest nieprawda, to każdy, kto jest tu jakiś czas mógł zaobserwować. Wink

Odp: Wieści z zagranicy - Akrypa Rabotowicz von Primisz - 23.01.2015

Cytat:A myśmy czasem nie byli rodziną i nie działaliśmy razem w Partii Konserwatywnej? Big Grin

Z której Kaniewski wyszedł? Wink

Cytat:Różnice dotyczyły kwestii politycznych.
Ja tu nie mówię o próbach zabójstwa a właśnie między innymi o takich różnicach.
Cytat:A to ja w ogóle średnio pamiętam, tak szczerze mówiąc.
To sobie przypomnij.
Cytat:Gdyby były złe, to nie stworzylibyśmy razem RB.
Liczyłem okres od RWW do powstania RB a powstanie RB wliczyłem już do RB.
Cytat:Że to jest nieprawda, to każdy, kto jest tu jakiś czas mógł zaobserwować. Wink
Ostatio macie lepsze ale wcześniej mieliście złe. Ktoś zapomniał, że jest szpiegiem Sarmackim/żydem/wrogiem państwa i stworzył RB by ją upokorzyć?

Odp: Wieści z zagranicy - Maciej Kamiński - 23.01.2015

To będzie ciekawe... Tylko nie rozpędźcie się na tyle, żebym musiał potem posty wywalać.

Odp: Wieści z zagranicy - AndrzejSwarzewski - 23.01.2015

Cytat:Ostatio macie lepsze ale wcześniej mieliście złe. Ktoś zapomniał, że jest szpiegiem Sarmackim/żydem/wrogiem państwa i stworzył RB by ją upokorzyć?
No rzeczywiście, różne słowa padały. Ale to jest jedynie znakiem tego, że obu nam zależy na Bialenii i traktujemy to dość emocjonalnie. Zdecydowanie wolę współpracować z osobą, która czasem mnie wyzwie w przypływie emocji (bo ja urazy długo nie chowam), niż z taką, która w ogóle się tym nie emocjonuje i ma Bialenię gdzieś. Wink

Ale nie rozmawiajmy tutaj o takich tematach, bo to takie trochę prywatne, mimo wszystko. Wink

Odp: Wieści z zagranicy - AndrzejSwarzewski - 24.01.2015

"Obecna kadencja to również, miejmy nadzieję, ostateczne zamknięcie sprawy Nowej Sclavinii, znanej także jako wyspa Anatolia. Uznano, że ten długotrwały konflikt powinien zostać zakończony, wobec czego w najbliższych dniach władze Księstwa Sarmacji wystosują do Republiki Bialeńskiej zaproszenie do rozmów. Zostanie to zrobione pomimo wielu szyderczych, często bezczelnych, komentarzy o Księstwie Sarmacji ze strony władz Bialenii." - Sergiusz Asketil

Pozwoliłem Konstantemu na prowadzenie rozmów. Jednakże jakiekolwiek decyzje podjęte zostaną po uprzednich konsultacjach społecznych, a także wyrażeniu zdania przez Parlament i Radę Państwa. Bialenia od samego początku jest zainteresowana rozmowami i wypracowaniem kompromisu.

Odp: Wieści z zagranicy - Iwan Pietrow - 24.01.2015

http://www.latvia.darmowefora.pl/index.php

Grutin kontratakuje?

Odp: Wieści z zagranicy - Maciej Kamiński - 24.01.2015

(24.01.2015, 00:02:30)AndrzejSwarzewski link napisał(a): "Obecna kadencja to również, miejmy nadzieję, ostateczne zamknięcie sprawy Nowej Sclavinii, znanej także jako wyspa Anatolia. Uznano, że ten długotrwały konflikt powinien zostać zakończony, wobec czego w najbliższych dniach władze Księstwa Sarmacji wystosują do Republiki Bialeńskiej zaproszenie do rozmów. Zostanie to zrobione pomimo wielu szyderczych, często bezczelnych, komentarzy o Księstwie Sarmacji ze strony władz Bialenii." - Sergiusz Asketil

Pozwoliłem Konstantemu na prowadzenie rozmów. Jednakże jakiekolwiek decyzje podjęte zostaną po uprzednich konsultacjach społecznych, a także wyrażeniu zdania przez Parlament i Radę Państwa. Bialenia od samego początku jest zainteresowana rozmowami i wypracowaniem kompromisu.
O jaaaa, łaskę nam robią, że wreszcie się (na 90% pozornie) ogarniają? :Smile Normalnie trzeba zgłosić Asketila na świętego w Zielonym Kościele. :Smile

Moja sugestia jako członka społeczeństwa: olać ich, już nie powiem czym. Zabawa z tym szambem jako całością jak nie miała sensu, tak dalej go nie ma.

Odp: Wieści z zagranicy - AndrzejSwarzewski - 24.01.2015

Zobaczymy, co mają nam do zaproponowania. Warto rozmawiać.
Jeśli jednak propozycje będą skandaliczne (np. bezwarunkowe opuszczenie przez nas Anatolii), to rozmowy nie dojdą do skutku.

Odp: Wieści z zagranicy - Aleksander Grzegowski - 24.01.2015

http://uhraina.fora.pl/ - Jaki dziwny twór i to jeszcze na naszym kontynencie. Sad

Odp: Wieści z zagranicy - Konstanty Jerzy Michalski - 24.01.2015

(24.01.2015, 16:25:31)Aleksander Grzegowski link napisał(a): http://uhraina.fora.pl/ - Jaki dziwny twór i to jeszcze na naszym kontynencie. Sad

MSZ potwierdza. Jak myśleliście - to był Grutin. I to jest Grutin. Nie radzimy się zapuszczać w tak dalekie rejony mikroświata, bo grozi to chorobą psychiczną, klonotwórstwem etc. ...

Odp: Wieści z zagranicy - Aleksandra Dostojewska - 24.01.2015

Grutin- człowiek, który ma dużo czasu na zabawę Big Grin