Forum Republiki Bialeńskiej
Wieści z zagranicy - Wersja do druku

+- Forum Republiki Bialeńskiej (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc)
+-- Dział: Kultura i społeczeństwo (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-4.html)
+--- Dział: Plac Zielony (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-66.html)
+--- Wątek: Wieści z zagranicy (/thread-560.html)

Odp: Wieści z zagranicy - Jan von Maikowski - 14.02.2016

Czemu tak sądzisz? Albert van Oranje-Nassau jest aż tak złym duchownym?

Odp: Wieści z zagranicy - Maciej Kamiński - 15.02.2016

(14.02.2016, 20:14:53)Jan von Maikowski link napisał(a): Czemu tak sądzisz? Albert van Oranje-Nassau jest aż tak złym duchownym?
Cóż, Bercik zepsuł wpierw Niderlandy, niegdyś jedno z najludniejszych państw v-świata, a potem popularną wśród mikronautów przez lata Rotrię. Do tego, ostatnio dość poważnie nawalił w RON, sprawując identyczną funkcję, co teraz w Surmenii. W związku z tym, uważam za dość uzasadnione moje "tragizowanie".

Odp: Wieści z zagranicy - Hewret von Thorn - 15.02.2016

Cytat:W związku z trudnościami związanymi z ciągłymi zmianami na liście państw uznawanych przez Chanat Kugarski doradzać będziemy pomysłodawcom i realizatorom tego rankingu zaniechanie jego prowadzenia, gdyż jego dopasowanie do polityki zagranicznej Chanatu, słuszne rzecz jasna, rodzi jednak problemy w zbieraniu danych i ich odpowiedniej ciągłości. Nalegać więc będziemy na porzucenie tego projektu z zachowaniem go dla potomnych w naszej bazie, z jednoczesnym skupieniem się na sprawach krajowych.

(-) Kubilaj Chan

http://kugaria.cba.pl/forum/t/miedzynarodowy-ranking-aktywnosci/page/13/#post-9271

Najprawdopodobniej Kugaria porzuci prowadzenie rankingu aktywności.
Szkoda, że w Kugarii wszystko kręci się wokół decyzji państwowych oraz dyktuje się obywatelom, czego powinni, a czego nie.

Odp: Wieści z zagranicy - Hewret von Thorn - 16.02.2016

Cytat:Ja, Tomasz Bagrat Cesarz - Senior Abachazji ogłaszam iż następnym Cesarzem Abachazji po detronizacji Jakuba I, zostaje mój młodszy syn Józef Konstanty.
Od dnia dzisiejszego będzie rządził jako Konstanty I Bagrat.

Vivat Cesarz Konstanty I,  Vivat Imperium Abachazji, Vivat Dynastia Bagratów.

To Józef Konstanty będzie cesarzem czy już jest?
Kto ma zdetronizować lub kto zdetronizował Jakuba?
Czy Józef Konstanty był następny na liście sukcesji?

Odp: Wieści z zagranicy - Maciej Kamiński - 16.02.2016

Myślę, że jako drugi syn był następny na liście. Co do detronizacji - strzelam, że Rada Regencyjna.

Odp: Wieści z zagranicy - Aleksandra Dostojewska - 16.02.2016

Po co się takim [...] zajmować?

(16.02.2016, 16:59:26)Aleksandra Dostojewska-Swarzewska link napisał(a): Po co się takim [...] zajmować?

Nie mniej jednak, Abachazja to państwo traktatowe, z którym prawie sąsiadujemy.
Stąd stałe moje obserwacje tego regionu Nordaty. Nie ukrywam - warunek "suwerenna i legalna władza" to podstawa w uznawaniu państwowości przez Republikę Bialeńską.

Odp: Wieści z zagranicy - Aleksandra Dostojewska - 16.02.2016

(16.02.2016, 17:35:46)Heinrich Hewret Wettin link napisał(a): [quote author=Aleksandra Dostojewska-Swarzewska link=topic=575.msg37995#msg37995 date=1455634766]

Stąd stałe moje obserwacje tego regionu Nordaty. Nie ukrywam - warunek "suwerenna i legalna władza" to podstawa w uznawaniu państwowości przez Republikę Bialeńską.
[/quote]

Ale sam dobrze wiesz, że uznanie przez RB tego tworu było kpiną.

Odp: Wieści z zagranicy - Maciej Kamiński - 16.02.2016

(16.02.2016, 17:35:46)Heinrich Hewret Wettin link napisał(a): [quote author=Aleksandra Dostojewska-Swarzewska link=topic=575.msg37995#msg37995 date=1455634766]

[/quote]
Chyba, że traktat jest podpisany.

(16.02.2016, 17:40:41)Maciej Kamiński link napisał(a): [quote author=Heinrich Hewret Wettin link=topic=575.msg38004#msg38004 date=1455636946]
[quote author=Aleksandra Dostojewska-Swarzewska link=topic=575.msg37995#msg37995 date=1455634766]

[/quote]
Chyba, że traktat jest podpisany.
[/quote]

To byłby wówczas pretekst do wypowiedzenia traktatu.

Odp: Wieści z zagranicy - Józef Konstanty Bagrat - 16.02.2016

To ja może odpowiem.

Detronizacja Jakuba I nastąpiła zgodnie z ustawą o nieaktywności. W czego wyniku, ja zostałem Cesarzem Abachazji jako następca tronu.

Dobrze, rozumiem. Tu nie mam żadnych wątpliwości co do suwerenności władzy.
Właśnie wszedłem na forum Abachazji i... jestem przerażony. Nie będę cytował, linkował, wskazywał.
Ale jestem przerażony tym, jak w małej społeczności i w krótkiej chwili społeczeństwo się dzieli. To niesamowite, a zarazem tragiczne jak pewne osoby próbują wykorzystać własne wysokie stanowisko w państwie, aby osiągnąć cel, który tak naprawdę nie ma większego znaczenia.

Odp: Wieści z zagranicy - Polyna - 16.02.2016

(13.02.2016, 12:01:59)Heinrich Hewret Wettin link napisał(a):
Cytat:Art. 50
Niniejsza Konstytucja wchodzi w życie z chwilą ratyfikowania.

Nie wiedziałem, że konstytucję się ratyfikuje. A to mi nowość...
Czy artykuł 51 ma treść „Niniejsza Konstytucja wchodzi w życie”?

Also nie wiem czego się spodziewaliście po totalnych yoyonacjach xD. Myślałam że dostatecznie tyle inkorporowaz tyloma się stowarzyszyliście żeby wiedzieć czego się można spodziewać.

(16.02.2016, 22:42:43)Polyna link napisał(a): Also nie wiem czego się spodziewaliście po totalnych yoyonacjach xD. Myślałam że dostatecznie tyle inkorporowaz tyloma się stowarzyszyliście żeby wiedzieć czego się można spodziewać.

Wystarczy przyjąć dobry system inkorporacji i można zacząć edukować dalekie ludy. Wink
Uwierzcie mi Towarzyszko, wszystkich można nauczyć bycia porządnym człowiekiem. Wystarczy, że osoba na to wyrazi zgodę, ma chęć i wolę posiadania nowej wiedzy, i nowych umiejętności.

Odp: Wieści z zagranicy - Polyna - 17.02.2016

(16.02.2016, 22:48:15)Heinrich Hewret Wettin link napisał(a): Wystarczy przyjąć dobry system inkorporacji i można zacząć edukować dalekie ludy. Wink
Uwierzcie mi Towarzyszko, wszystkich można nauczyć bycia porządnym człowiekiem.
No dobra, ale dla mnie powinna być najpierw edukacja, a potem inkorporacja. Mam nadzieję że np. przed inkorporstowarzyszeniem się z Hasselandem nauczyliście tow. de Zayna że klonowanie się w mikronacjach == be.

Odp: Wieści z zagranicy - Maciej Kamiński - 17.02.2016

http://angstrem.space/forum/forum/sala-audiencyjna-pa%C5%82acu-wszechcar%C3%B3w/sala-audiencyjna-pa%C5%82acu-wszechcar%C3%B3w/3047-wszechcarat-sp%C3%B3%C5%BAnione-po%C5%BCegnanie-co-dalej-z-angstrem

Odp: Wieści z zagranicy - Marcel Hans - 17.02.2016

Co do Kugarii, to ranking stanowił dla Chanatu świetną reklamę, ale na początku. Z czasem po prostu stał się ciekawostką dla państw aktywnych i listą wstydu dla nieaktywnych. Sam zarejestrowałem się tam po pierwszej publikacji rankingu. 
Mi się podoba akurat propaństwowy patriotyzm w Kugarii.

Odp: Wieści z zagranicy - Hewret von Thorn - 17.02.2016

Marcelu, a czy w Kugarii dalej obywatele mają zakaz opuszczania Chanatu?

Odp: Wieści z zagranicy - Marcel Hans - 17.02.2016

(17.02.2016, 21:54:06)Heinrich Hewret Wettin link napisał(a): Marcelu, a czy w Kugarii dalej obywatele mają zakaz opuszczania Chanatu?

A mieli? Słyszałem tylko o zakazie dla władz.

Odp: Wieści z zagranicy - Maciej Kamiński - 17.02.2016

W pewnym momencie "władze" oznaczały 5 na 7 Kugarów.