Forum Republiki Bialeńskiej
Deklaracja + Pytanie - Wersja do druku

+- Forum Republiki Bialeńskiej (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc)
+-- Dział: Kultura i społeczeństwo (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-4.html)
+--- Dział: Monastyr (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-216.html)
+---- Dział: Wolny Bialeński Związek Wyznaniowy Chrześcijan (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-219.html)
+---- Wątek: Deklaracja + Pytanie (/thread-5833.html)

Strony: 1 2

Deklaracja + Pytanie - Aroksus I Soborowiec - 31.07.2016

Ja, Aroksus I Soborowiec, ogłaszam Bogu i ludziom, że przystępuję i dołączam do Wolnego Bialeńskiego Związku Wyznaniowego Chrześcijan. Tak mi dopomóż Bóg i Męka Jego na Krzyżu.

Witam.Dopiero dołączyłem do tego forum i zaciekawiło mnie ten Związek religijny. Czy nasze dogmaty zostały juź doprecyzowane? Jeżeli nie, to mogę ( oczywiście przy współpracy z innymi wyznawcami) opracować taki ala katechizm, a nawet stworzyć artykuł na mikropedycznej wiki. Pozdrawiam Smile

Odp: Deklaracja + Pytanie - Eddard Noqtern - 01.08.2016

Co prawda nie należę do związku (ale może jak się uaktywni to dołącze), ale z tego co wiem WBZWC jest od dłuższego czasu nieaktywny. Może chciałbyś podjąć się jego aktywizacji?

Co do dogmatów wszystko jest chyba w dziale związku. Udało mi się znaleźć tylko to: http://spolecznosc.bialenia.org.pl/index.php?topic=333.0

Odp: Deklaracja + Pytanie - Aroksus I Soborowiec - 02.08.2016

Mogę się podjąć aktywizacji Związku, ale poczekam jeszcze na reakcję innych członków.

Odp: Deklaracja + Pytanie - Severino Castiglioni - 02.08.2016

Bardziej sformalizowaną strukturę naśladującą Kościół Katolicki stanowi Kościół Rotryjski. Związek Chrześcijan to chyba luźne zgrupowanie osób wierzących.

Odp: Deklaracja + Pytanie - Maciej Kamiński - 02.08.2016

Zgadza się, Seweryś. To dużo luźniejsza forma. Podstawową różnicą jest to, że ten Kościół jest narodowy, rotryjski zaś katolicki.

Rotryjski jest rotryjski, nawiązuje do katolickiego, ale nim nie jest.

Odp: Deklaracja + Pytanie - Maciej Kamiński - 02.08.2016

Katolicki w sensie, że powszechny. ,Wink

W tym znaczeniu owszem.

Odp: Deklaracja + Pytanie - Aroksus I Soborowiec - 02.08.2016

Jak już reszta członków się pojawi to może wreszcie prymasa wybierzemy, bo chyba go nadal jeszcze nie wybrali  ;D

Odp: Deklaracja + Pytanie - Thomas von Lisendorff - 03.08.2016

A co z Kościołem Rotryjskim w Bialenii?  Mamy przecież Konkordat z Państwem Kościelnym Rotrią.  Brakuje nam tu tylko Prymasa Bialenii.  Może warto się zwrócić do Patriarchy o niego. A może szanowny Aroksus uzyskał by takową nominację.

Odp: Deklaracja + Pytanie - Severino Castiglioni - 03.08.2016

Upominam się o to u Patriarchy bym mógł wrócić jako administrator spostolski.

Odp: Deklaracja + Pytanie - Thomas von Lisendorff - 03.08.2016

Gratuluję, Wasza Eminencjo stanowiska. Patriarcha Sykstus IV powołał Cię na urząd Administratora Arcydiecezji Wolnogradu, a tym samym Prymasa Bialenii.

Odp: Deklaracja + Pytanie - Severino Castiglioni - 03.08.2016

Dziękuję, powolutku archidiecezja wróci na dobre tory. A Pana Soborowca zaprszam do AL na studiowanie teologii rotryjskiej.

Odp: Deklaracja + Pytanie - Maciej Kamiński - 04.08.2016

(02.08.2016, 23:35:03)Aroksus I Soborowiec link napisał(a):Jak już reszta członków się pojawi to może wreszcie prymasa wybierzemy, bo chyba go nadal jeszcze nie wybrali  ;D
No, byłoby miło.
Przy okazji, pozwól, że przeprowadzę Twój chrzest bojowy w Bialenii: stawiaj kropki przed emotikonami. ,Wink

Odp: Deklaracja + Pytanie - Konstanty Jerzy Michalski - 04.08.2016

Ale naciskanie na dołącznie do Kościoła Rotryjskiego w przypadku chęci formalizacji WBZWCh i ewentualnego zawiązania struktury kościelnej z Arcybiskupem Wolnogradu na czele nie jest zbyt fajne. Proponowałbym odwołać się do tradycji kościoła narodowego, który niestety zaginął w mroku dziejów.

Odp: Deklaracja + Pytanie - Severino Castiglioni - 04.08.2016

Skoro związek tyle czasu nie był aktywny, a wiele osób dążyło do podpisania konkordatu, to dlaczego mam nie proponować?

Odp: Deklaracja + Pytanie - Konstanty Jerzy Michalski - 04.08.2016

A wiele osób się konkordatowi sprzeciwiało. Kojarzy pan Bialeński Związek Wolnomularstwa? Micronatti? Polecam się zapoznać.

Odp: Deklaracja + Pytanie - Severino Castiglioni - 04.08.2016

Niemniej mogę sobie zachęcać, a każdy i tak sam podejmuje swoje decyzje.

Odp: Deklaracja + Pytanie - Maciej Kamiński - 04.08.2016

(04.08.2016, 14:20:57)Severino Castiglioni-Faradobus link napisał(a):Skoro związek tyle czasu nie był aktywny, a wiele osób dążyło do podpisania konkordatu, to dlaczego mam nie proponować?
Bo v-religie tworzone w oparciu o chrześcijaństwo opierają się na tradycji, w tym wypadku - na odróżnianiu się od PKR?

Odp: Deklaracja + Pytanie - Aroksus I Soborowiec - 07.08.2016

Mogę zorganizować drugi synod związku,gdzie ostatecznie ustalimy ekumeniczny katechizm (mam już jego),oficjalny statut, wybierzemy biskupa itp.