Forum Republiki Bialeńskiej
BIAL-FOOD [WYDZIELONO ZE STAROBIALENII] - Wersja do druku

+- Forum Republiki Bialeńskiej (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc)
+-- Dział: Peryferia (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-8.html)
+--- Dział: Archiwum (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-331.html)
+---- Dział: Archiwalne przedsiębiorstwa (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-451.html)
+----- Dział: Firma Bial-food (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-463.html)
+----- Wątek: BIAL-FOOD [WYDZIELONO ZE STAROBIALENII] (/thread-697.html)BIAL-FOOD [WYDZIELONO ZE STAROBIALENII] - Kamil Maciejewski - 13.04.2014

Spółka Bial-Food działa w Wolnogradzie od 13.04.2014r. Zajmuje się ona produkcją żywności. Dwa główne zakłady , pakownia i budynek przetwórczy znajdują się przy ulicy Zamkowej w Wolnogradzie. Jak na razie tworzone i dystrybuowane są tylko dwa rodzaje żywności: Mleko w kartonikach i ryby w puszkach. Z mlekiem sprawa jest prosta- spółka sprowadza je z Autonomii Jahołdajewszczyzny. Trafia ono od razu do pakowni, gdzie jest pakowane w kartony pochodzące z Wschodniego regionu przemysłowego. Z rybami sprawa jest trudniejsza, gdyż trzeba je: oczyścić z ości, zmielić i wsadzić do puszek z tego samego rejonu co kartony. W samej pakowni oba produkty są poddawane testom przed wysłaniem. Dokonują tego najlepsi koneserzy i naukowcy. Później są one rozwożone do sklepów, gdzie trafiają do usatysfakcjonowanych klientów. w przyszłości planowane jest sprowadzanie większej ilości produktów.


Re: BIAL-FOOD - Jan Sapieha - 13.04.2014

Sproszkowane mleko jest łatwe w transporcie i ma długie terminy ważności. Z biznesowego punktu widzenia produkt sam się sprzeda.


Re: BIAL-FOOD - Kamil Maciejewski - 19.05.2014

Dnia 18.05.2014 zakończyła się budowa piekarni, co umożliwiło wypiek pieczywa. Najpierw jest do niej dostarczana mąka zakupiona wcześniej od TSSŻ, następnie wypieka się pieczywo w temperaturze 200- 250 stopni celcjusza. Później gotowe produkty trafiają do pakowni. Obecnie dostępne są: chleb żytni ( razowy i biały ) , chleb mieszany, chleb pszenny i bułki (razowe i białe ) , wszystkie tylko i wyłącznie najlepsze, i jedyne w swoim rodzaju. Można je kupić w piekarni, która znajduje się przy ulicy Zamkowej.