Forum Republiki Bialeńskiej
Wizyta Jego Świątobliwości Bonifacego I w Wilhelmstadzie - Wersja do druku

+- Forum Republiki Bialeńskiej (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc)
+-- Dział: Peryferia (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-8.html)
+--- Dział: Archiwum (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-331.html)
+---- Dział: Państwa stowarzyszone (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-224.html)
+----- Dział: Najjaśniejsze Carstwo Brodryjskie (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-198.html)
+------ Dział: Plac Aleksandryjski Wielki (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-245.html)
+------ Wątek: Wizyta Jego Świątobliwości Bonifacego I w Wilhelmstadzie (/thread-7855.html)Wizyta Jego Świątobliwości Bonifacego I w Wilhelmstadzie - Aleksandra Dostojewska - 11.06.2017

Wilhelmstadt, 11.06.2017 roku, godz. 15:00


RE: Wizyta Jego Świątobliwości Bonifacego I w Wilhelmstadzie - Aleksandra Dostojewska - 11.06.2017

Na powitanie Patriarchy zabrzmiały dzwony.

https://youtu.be/_A5vFHxytiM?t=3m23s


RE: Wizyta Jego Świątobliwości Bonifacego I w Wilhelmstadzie - Wilhelm Orański - 11.06.2017

[Obrazek: pope+benedict+urbi+et+orbi.jpg]

Przybycie Jego Świątobliwości Bonifacego I

do Carstwa Brodrii Południowej


Papamobile, którym podróżował Jego Świątobliwość od granicy Carstwa Brodrii Południowej, jechał do stolicy, gdzie miało odbyć się uroczyste powitanie przed Pałacem Carskim, w sercu państwa, w mieście wzniesionym na cześć Wilhelma Orańskiego, to jest obecnego Patriarchy Bonifacego I. Po drodze Ojciec Święty zatrzymywał się w miejscach, gdzie ludzie w większych grupach czekali na jego osobę i wiwatowali.
Trąby straży carskiej oznajmiły, że pod Pałac przybył Jego Świątobliwość. Po krótkim przywitaniu, Bonifacy I zasiadł na specjalnie przygotowanym złotym tronie i wygłosił przemówienie:


[Obrazek: 2u5K8.png]

Cytat:[Obrazek: 2tTGt.png]


Wasza Carska Mość,
Czcigodni Brodryjczycy Południowi,
Drodzy Bracia w wierze,

przybywamy na te ziemie, by mocno podkreślić, iż jesteście przykładem wiary, posłuszeństwa i wielkiej dobroci względem naszej osoby i Patrymonium świętego Pawła. Mocna wiara, którą praktykujecie przyniesie słodkie owoce w przeciwieństwie do tych, którzy wobec naszej tiary i tronu przechodzą obojętnie, niechętnie lub szyderczo. Cieszymy się, iż możemy spotkać się z Waszym narodem i Jej Carską Mością. Pragniemy, by owo spotkanie przyniosło jeszcze liczniejsze i okazalsze plony waszej wiary. Nasza wspólna rodzina, której wszyscy jesteśmy częścią, pozwala nam, byśmy darzyli się szacunkiem i polegali na sobie. Miłość nie zna granic - jest bezgraniczna i ponadgraniczna. Każdy, jeśli dostrzeże w swym mikronacyjnym żywocie pewien kłopot lub udrękę, winien wpierw zwrócić się do swego Brata w wierze. Bądźmy jednością, dzielmy się udrękami, ale i dobrami, które spotykają nas i naszych bliskich. Bądźmy jednego serca i jednego ducha.
Wdzięczni i jednocześnie pełni nadziei pragniemy ufundować kaplicę do świątyni Bonifacego i Wacława. Wkrótce nasi architekci sporządzą godne miejsce do modlitwy i czuwania, by służyło Wam wszystkim i Waszym pokoleniom. Wasza Carska Mość, pragniemy ofiarować Wam granitową wazę z czasów Patriarchy Sykstusa I. Nadto pragniemy, byście nosili od dnia dzisiejszego tytuł Komandora Orderu Apostolskiego Aleksandra III, który Wam przyznajemy za liczne zasługi, przywiązanie do Państwa Kościelnego i głoszenie jego słuszności.


[Obrazek: 2u5Kq.png]

[Obrazek: 0d222d6d454982c24464992cc3d865e3.jpg]RE: Wizyta Jego Świątobliwości Bonifacego I w Wilhelmstadzie - Aleksandra Dostojewska - 11.06.2017

Cytat:
[ATTACHMENT NOT FOUND]


Wasza Świątobliwość, Czcigodny Patriarcho!

Z wielką radością i wdzięcznością witamy Was w naszym Kraju. Wizyta tak zacnego i drogiego nam Gościa jest dla nas wyróżnieniem i powodem do dumy.

Święta Rotria od dawien dawna jest, dla Domu Aleksandryjskiego i całej Brodrii, największym Sojusznikiem i Autorytetem. Tym bardziej czujemy silny związek z Państwem Kościelnym, gdy na Tronie Pawłowym zasiada tak zacny Syn Domu Orańskiego, który tak wielce pomógł naszemu Narodowi w przeszłości.

Czcigodny Ojcze, nie ma na całym świecie drugiej, tak bliskiej sercu naszemu, osoby. Żadne słowa i ordery nie są w stanie wypowiedzieć naszej wdzięczności i miłości, którą do Was czujemy. Pozwolimy sobie jednak na pewne gesty, które i tak nie zadośćuczynią Waszej trosce względem nas.

Proszę przyjąć odznaczenia Domu Aleksandryjskiego i Najjaśniejszego Carstwa: Order Carycy Aleksandry Izabelli I, III klasy,
Order Dynastii Dostojewskich III klasy oraz Order Najjaśniejszego Carstwa Brodryjskiego III klasy
.

Ponadto pragnę złożyć Świątobliwości podarunek, w postaci starodawnej ikony, napisanej do kaplicy pałacowej Cara Michała I.

Ikona przedstawia św. Piotra i św. Marię Magdalenę.


[ATTACHMENT NOT FOUND]RE: Wizyta Jego Świątobliwości Bonifacego I w Wilhelmstadzie - Wilhelm Orański - 11.06.2017

Po tych słowach Jej Carska Mość oraz Jego Świątobliwość wymienili serdeczne uściski oraz słowa uznania. Chwilę później udano się wraz ze swymi dworami na rozmowy w Pałacu Carskim.

[Obrazek: 2u5Jp.png]