Forum Republiki Bialeńskiej
Zaproszenie na FOTY 2017 - Wersja do druku

+- Forum Republiki Bialeńskiej (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc)
+-- Dział: Kultura i społeczeństwo (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-4.html)
+--- Dział: Plac Zielony (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-66.html)
+--- Wątek: Zaproszenie na FOTY 2017 (/thread-8153.html)Zaproszenie na FOTY 2017 - Eddard Noqtern - 28.08.2017

[Obrazek: index.php?action=dlattach;topic=7822.0;a...1848;image]I Czym są FOTY?

FOTY, czyli Festyn Ostatniego Tygodnia Wakacji, to wielki międzymikronacyjny festiwal organizowany co roku w Shimontsen. Odbywa się on zawsze w ostatnim tygodniu sierpnia - czyli na końcu tradycyjnych wakacji szkolnych, ale też symbolicznym końcu lata, bo przecież wrzesień to miesiąc bardziej jesienny niż letni. Pierwszy raz FOTy odbyły się w roku 2014 z inicjatywy Gubernatora Prowincji Razuri Eddarda Noqterna. W następnych latach 2015 i 2016 FOTy zgromadziły jeszcze większą liczbę gości i stoisk. 

Festyn składa się z trzech głównych elementów: aleji stoisk, podczas którego każdy region, nacja, czy organizacja może założyć swoje stoisko; wystąpień wielkich ludzi, słynnych w całym mikroświecie; a także konkursów. Ostatniego dnia FOTów odbywa się uroczysta gala podczas której jury wybiera zwycięzców i wręcza im nagrody fundowane przez wielu sponsorów.

[Obrazek: WRO1_2_Opole.jpg]
II Terminarz FOTów 2017.

28.08-01.09 - okres zgłoszeń do konkursów stoisk, organizacji pozarządowych.
02-03.08 - głosowanie publiczności w konkursach, tajne głosowanie jury.
30.08 (wieczór) - rozpoczęcie FOTów, pierwszy dzień wystąpień.
31.08 (wieczór) - drugi dzień FOTów, wystąpienia wielkich ludzi.
01.09 (wieczór) - trzeci dzień FOTów, wystąpienie wielkich ludzi.
02.09 (wieczór) - czwarty dzień FOTów, wystąpienie wielkich ludzi.
03.09 (g. 20:00) - gala zakończenia FOTów: ogłoszenie zwycięzców, podziękowania, gratulacje, wręczenie nagród.


[Obrazek: Shimontsen.jpg]III Aleja stoisk.

Konkurs i prezentacje stoisk to jeden z trzech podstawowych elementów FOTów. Każda mikronacja, region, miasto, organizacja, przedsiębiorstwo, czy klub ma możliwość założenia własnego stoiska. Może być ono skonstruowane w formie ciekawego tekstu z obrazkami lub plakatu. Co ważne jeden mikronauta może założyć maksymalnie dwa stoiska. 

Dlaczego warto takie stoisko rozłożyć? Po pierwsze, dlatego że są one oglądane przez wiele osób z całego mikroświata - jest więc to doskonała okazja na promocję swojej mikronacji, czy przedsiębiorstwa. Po drugie wszystkie regulaminowo poprawne stoiska biorą udział w konkursie na najlepsze stoisko.

Głosowanie na najlepsze stoisko jest dwuczęściowe. Po pierwsze głos w otwartej dla wszystkich ankiecie oddaje publiczność - i wtedy 1 głos, będzie równy 1/2 punktu. Po drugie każde stoisko będzie oceniane przez jury złożone z organizatorów FOTów (Eddard Noqtern, Piotr de Zaym, Freyton Camirr). Każdy z członków jury będzie przyznawał każdemu stoisku od 1 do 5 punktów. Zwycięży oczywiście stoisko, które zgromadziło największą liczbę punktów. Nasi sponsorzy nagrodzą również drugie i trzecie miejsce. Powodzenia!

[Obrazek: Chinese-New-Year-the-Year-of-the-Horse-E...8x381.jpeg]IV Wystąpienia Wielkich Ludzi.

Kolejnym z głównych i najciekawszych elementów FOTów są Wystąpienia Wielkich Ludzi. W tej edycji skupimy się na konkretnej tematyce, a mianowicie na mikronacyjnym kryzysie demograficznym - jego występowaniu oraz metodach przeciwdziałania. 

Wiemy, że mikronacje nie znajdują się w najlepszej kondycji. Wiele znanych mikronacji, istniejących wiele lat upadło. Nowych pojawia się bardzo niewiele. Najbardziej bolesny jest jednak brak nowych ludzi, a co za tym idzie świeżych pomysłów. Co o kryzysie sądzą liderzy, przywódcy naszych mikronacji? W jakich sposób odczuwają go oni, jak ich dotyka?

Kolejną, niesamowicie ważną kwestią są sposoby walki z tym kryzysem. Co zrobić, aby przyciągnąć do mikronacji nowych mieszkańców. W jakim kierunku powinniśmy działać? Jakie strategie obierać? Niektórzy mówią, że mikronacje muszą się zjednoczyć - inni wprost przeciwnie radzą, aby się dzielić zachowując różnorodność. A jaką ścieżkę proponują mikronacyjni wizjonerzy?

W jaki sposób samemu radzić sobie z tym kryzysem? Często stoimy w rozkroku, nie chcąc opuścić naszego kraju, ale czując że on powoli upada. Czy migracja to najlepszy sposób aby się nie wypalić? A może trzeba co chwila zmieniać zajęcie?

[Obrazek: Raffaello,_concilio_degli_dei_02.jpg]RE: Zaproszenie na FOTY 2017 - Hewret von Thorn - 28.08.2017

Pięknie, propsuję. <3


RE: Zaproszenie na FOTY 2017 - Eddard Noqtern - 28.08.2017

(28.08.2017, 23:01:45)Hewret Faradobus napisał(a): Pięknie, propsuję. <3

W takim razie zapraszam do zakładania stoisk. Każdy może założyć 2. Mam nadzieję, że bialeńskich nie zabraknie.


RE: Zaproszenie na FOTY 2017 - Eddard Noqtern - 29.08.2017

Podziękowania dla @"Taddeo Lorenzo de Medici y Zep" za założenie stoiska UB! Zachęcam wszystkich do zakładania swoich stoisk - to niezła okazja na promocję, bo zapewne dużo osób je obejrzy.


RE: Zaproszenie na FOTY 2017 - Eddard Noqtern - 29.08.2017

No i kolejne stoisko jest - tym razem za zasługą @"Hewret Faradobus". Dzięki i również przypominam, że możecie zakładać po dwa.


RE: Zaproszenie na FOTY 2017 - Eddard Noqtern - 30.08.2017

FOTY dziś rozpoczęły się! http://forum.hasseland.eu/index.php/board,821.0.html

Dzięki za przemówienie @"Frederick Hufflepuff" Nadal czekamy na @"Hewret Faradobus" oraz @"Taddeo Lorenzo de Medici y Zep"


RE: Zaproszenie na FOTY 2017 - Eddard Noqtern - 31.08.2017

A na dziś przygotowałem ciekawostkę. Wśród prelegentów FOTów znalazło się:

6 Kanlcerzy Księstwa Sarmacji (Piotr Paweł, Asketil, Karolina Aleksandra, Arped-Friedman, von Thorn, Hugo),

5 Prezydentów Republiki Bialeńskiej (Faradobus H., Faradobus A., de Medici, Swarzewski, Noqtern),

3 Premierów Królestwa Dreamlandu (von Witt, ben Grozny Witt, Asketil),

10 Monarchów - panujących, bądź byłych (Piotr Paweł I - Hasseland, Casimir de Viries - Garapenia, Ametyst Faradobus - ZSKHIW, Iwan Pietrow - Brodria, Hasseland, Karolina Aleksandra - Dreamland, Sebastian von Tauer - RON, Robert von Thorn - Valhalla, Andrzej Swarzewski - Bialenia, Eddard Noqtern - Hasseland, Frederick Hufflepuff - SiB).

Ciekawe wyniki, prawda? Big Grin

Przy okazji pragnę podziękować Tadeo, Hewretowi i Ametystowi za świetne wystąpienia. Bialenia póki co górą!


RE: Zaproszenie na FOTY 2017 - Tadeusz Krasnodębski - 31.08.2017

Szkoda, że nie pięciu premierów... Big Grin


RE: Zaproszenie na FOTY 2017 - Frederick Hufflepuff - 31.08.2017

Przepraszam bardzo Eddardzie, ale ja także byłem monarchą - Zjednoczonego Królestwa Santanii i Burgii.


RE: Zaproszenie na FOTY 2017 - Eddard Noqtern - 31.08.2017

(31.08.2017, 23:03:24)Frederick Hufflepuff napisał(a): Przepraszam bardzo Eddardzie, ale ja także byłem monarchą - Zjednoczonego Królestwa Santanii i Burgii.

Ah, przepraszam - nie pamiętam tych czasów, bo mnie wtedy jeszcze v-nie było.


RE: Zaproszenie na FOTY 2017 - Maciej Kamiński - 01.09.2017

(31.08.2017, 22:55:50)Taddeo Lorenzo de Medici y Zep napisał(a): Szkoda, że nie pięciu premierów... Big Grin
Jeszcze jeden premier zostanie na listę dorzucony, spokojnie.


RE: Zaproszenie na FOTY 2017 - Eddard Noqtern - 02.09.2017

Witam Serdecznie,

W dniu dzisiejszym rozpoczęło się głosowanie publiczności na najlepsze stoisko FOTów 2017 w Shimontsen. Głos można oddać w specjalnie przygotowanej do tego celu ankiecie: LINK TUTAJ. Same stoiska można natomiast obejrzeć TUTAJ. Głosowanie potrwa do jutra (niedzieli) do godziny 20.

Chciałbym jednakże dodać, że stoiska można wciąż jeszcze zakładać. Co prawda nie wezmą one już udziału w konkursie, jednakże zawsze jest to niezła szansa na promocję i zawiązanie międzynarodowej współpracy. Gorąco do tego zachęcam!

Dzisiaj także na scenie będziemy mogli podziwiać ostatnich Wielkich Ludzi - będzie między innymi RCA, Andrzej Swarzewski i Maciej Kamiński.


RE: Zaproszenie na FOTY 2017 - Hewret von Thorn - 03.09.2017

W sumie "scena" to bardzo ciekawe miejsce z wypowiedziami różnych osób. Warto poczytać i zastanowić się, co tu zrobić, by spopularyzować mikronacje.
Linkuję: http://forum.hasseland.eu/index.php/topic,7824.0/topicseen.html


RE: Zaproszenie na FOTY 2017 - Eddard Noqtern - 03.09.2017

Z przykrością chciałbym powiadomić, że zapowiedziane na dziś ogłoszenie wyników zostaje przełożone na dzień jutrzejszy. Zostaną one przedstawione wieczorem, prawdopodobnie po godzinie 20. Opóźnienie wynikło z przedłużających się obrad jury, wszakże przedstawiono tyle, tak dobrych wystąpień i stoisk, że ciężko było o szybką i beztroską ocenę.

Po raz ostatni zachęcam do zakładania pozakonkursowo stoisk oraz do włączenia się w dyskusję na tematy poruszane na wystąpieniach.


RE: Zaproszenie na FOTY 2017 - Eddard Noqtern - 04.09.2017

Właśnie rozpoczęła się gala zakończenia FOTów - a więc ogłoszenie wyników konkursów na najlepsze stoisko i wystąpienie oraz wręczenie nagród: gorąco zapraszam -> LINK


RE: Zaproszenie na FOTY 2017 - Ametyst Faradobus - 04.09.2017

Jak można w ogóle nie docenić opowieści o Wielkim Sterniku?


RE: Zaproszenie na FOTY 2017 - Eddard Noqtern - 05.09.2017

Doceniliśmy, ale było wiele innych cennych wystąpień.

Gratulacje należą się natomiast @"Hewret Faradobus" za zdobycie II miejsca w kategorii stoisk za punkt Republiki Bialeńskiej.