Forum Republiki Bialeńskiej
WKNF nie działa - Wersja do druku

+- Forum Republiki Bialeńskiej (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc)
+-- Dział: Kultura i społeczeństwo (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-4.html)
+--- Dział: Plac Zielony (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-66.html)
+---- Dział: Opiniotwórczość (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-76.html)
+---- Wątek: WKNF nie działa (/thread-8379.html)

Strony: 1 2

WKNF nie działa - Antoni Kacper Burbon-Conti - 04.11.2017

Cytat:
Wysoki Komisarz Nadzoru Finansowego:
(do 8 sierpnia 2017 r.)
Maciej Kamiński

Członkowie Wysokiej Komisji Nadzoru Finansowego:

Hewret Faradobus (kadencja do 29 lipca 2017 r.)
Maciej Kamiński (kadencja do 29 lipca 2017 r.)
Taddeo Lorenzo de Medici y Zep (kadencja do 29 lipca 2017 r.)
Cytat pochodzi z: https://spolecznosc.bialenia.org.pl/thread-7868.html

Proponuję obsadzić powyższe stanowiska zgodnie z art. 4 ust. 1 Ustawy o Wysokiej Komisji Nadzoru Finansowego, ponieważ aktualnie Komisja jest martwa. 
Cytat:Artykuł 4.

1. W skład Komisji wchodzą:

a) przedstawiciel Prezydenta Republiki Bialeńskiej powołany w formie postanowienia;
b) dwóch przedstawicieli Zgromadzenia Ludowego Republiki Bialeńskiej powołanych w formie uchwały przyjętej zwykłą większością głosów;
c) po jednym przedstawicielu z każdego państwa włączonego do bialeńskiego systemu finansowego.

Komisja powinna zająć się gospodarką i stopniowo ją ulepszać. Ponieważ każdy na bialeńską gospodarkę narzeka, a nikt się nią nie chce ostatecznie zająć, sam oferuję, z pomocą innych członków Komisji, reformy gospodarcze dla Bialenii. Brakuje wypłacania środków za pracę, przedsiębiorstwa również nie funkcjonują prawidłowo. Większość Obywateli ma ujemne środki, a inni ogromne kwoty, z których nie korzystają. 

Może wymaga to zmian? 

RE: WKNF nie działa - Sheldon Anszlus Lovelace - 04.11.2017

A czy jest jakiś pomysł na jej rozbudzenie (gospodarki), bo mało kto się nią chyba interesuje.

RE: WKNF nie działa - Severino Castiglioni - 04.11.2017

Zlikwidować ją i tą sztuczną gospodarkę.

(04.11.2017, 16:38:43)Paolo Carlo de Medici y Zep napisał(a): Zlikwidować ją i tą sztuczną gospodarkę.

Pisze się "tę" gospodarkę, a nie "tą" proszę ja Ciebie Big Grin
Dlaczego, może akurat wytworzyłaby ona dodatkową aktywność.
Zauważyłem, że dąży Pan do tego, aby w Bialenii była sama polityka. Czy to moja dobra obserwacja?
Jak tak to dlaczego się tak ograniczać?

RE: WKNF nie działa - Antoni Kacper Burbon-Conti - 04.11.2017

(04.11.2017, 16:34:21)Sheldon Anszlus Lovelace napisał(a): A czy jest jakiś pomysł na jej rozbudzenie (gospodarki), bo mało kto się nią chyba interesuje.
Z mojej strony - przede wszystkim systematyczne wypłacanie środków, uregulowanie wypłat, przegląd przedsiębiorstw i poprawa ich kondycji (niektóre nie działają, a są), zatrudnienie chętnych w przedsiębiorstwach, wprowadzenie podatków, założenie banków, udzielanie kredytów na zakładanie firm. Do załatwienia jest mnóstwo. Najpierw trzeba stworzyć podstawy, a później je stopniowo rozszerzać i nieustannie ulepszać, jeśli będzie taka potrzeba.

(04.11.2017, 16:45:03)Sheldon Anszlus Lovelace napisał(a):
(04.11.2017, 16:38:43)Paolo Carlo de Medici y Zep napisał(a): Zlikwidować ją i tą sztuczną gospodarkę.
Zauważyłem, że dąży Pan do tego, aby w Bialenii była sama polityka. Czy to moja dobra obserwacja?

Nie lubię jak coś nie działa. Szczególnie, gdy teraz nikt nie ma pomysłów i chęci do działania (co się zmienia od kilku dni). PS Myślałem, że w Bialenii zawsze jesteśmy zwyczajowo na ty.

Tylko do tego potrzeba informatyka, który uruchomi sprawny system, lub wprowadzić ręczną gospodarkę, która jest słabą opcją.

Racja w Republice jesteśmy na Ty jednak ja jestem stosunkowo nowy, wiec czasem musicie mi wybaczyć moją niewiedzę.

(04.11.2017, 16:53:33)Paolo Carlo de Medici y Zep napisał(a):
(04.11.2017, 16:45:03)Sheldon Anszlus Lovelace napisał(a):
(04.11.2017, 16:38:43)Paolo Carlo de Medici y Zep napisał(a): Zlikwidować ją i tą sztuczną gospodarkę.
Nie lubię jak coś nie działa. Szczególnie, gdy teraz nikt nie ma pomysłów i chęci do działania (co się zmienia od kilku dni). PS Myślałem, że w Bialenii zawsze jesteśmy zwyczajowo na ty.
Proszę, nie sprzeczajcie się, nie taki jest cel tego wątku. Chcę coś osiągnąć, a nie dodatkowo podzielić obywateli.

Cytat:Zlikwidować ją i tą sztuczną gospodarkę.
Komisja w tej formie może i nie jest najlepszym rozwiązaniem, ale nie ma niczego w zamian, więc złym pomysłem jest się jej pozbywać. Co do "sztucznej gospodarki" powiem okrutnie - sztuczne państwo, sztuczna gospodarka. A aktywność zawsze może wzrosnąć. 

(04.11.2017, 16:57:38)Sheldon Anszlus Lovelace napisał(a): Tylko do tego potrzeba informatyka, który uruchomi sprawny system, lub wprowadzić ręczną gospodarkę, która jest słabą opcją.
Racja w Republice jesteśmy na Ty jednak ja jestem stosunkowo nowy, wiec czasem musicie mi wybaczyć moją niewiedzę.

To nieprawda, wydaje mi się, że jesteś starym wyjadaczem. Z tego co kojarzę. Smile Ręczna gospodarka działa w Rotrii. W RON też jest gospodarka, ale bardzo skomplikowana.

Starym to może nie, siedzę chwilę lecz często znikam na dłużej Big Grin
Problem w gospodarce jest taki żeby nie sprowadzić jej do wymiaru gry. Co do ręcznej to działa dopóki jest ktoś kto nią zarządza, a co gdy takiej osoby zabraknie? W automatycznym systemie będzie działać mimo to.

(04.11.2017, 17:08:59)Paolo Carlo de Medici y Zep napisał(a): To nieprawda, wydaje mi się, że jesteś starym wyjadaczem. Z tego co kojarzę. Smile Ręczna gospodarka działa w Rotrii. W RON też jest gospodarka, ale bardzo skomplikowana.

Skoro tam działa i sobie radzi, pora by i u nas zaczęła działać. A doświadczeniem i wiedzą trzeba się dzielić.

Cytat:Problem w gospodarce jest taki żeby nie sprowadzić jej do wymiaru gry. Co do ręcznej to działa dopóki jest ktoś kto nią zarządza, a co gdy takiej osoby zabraknie? W automatycznym systemie będzie działać mimo to.

A nie lepiej zacząć od systemu ręcznego, a później dopiero w miarę możliwości wprowadzić automatyczny? Lepiej tak niż nie robić nic.

Ja się kompletnie na tym nie znam, więc nie pomogę. Gospodarkę w Rotrii zorganizowali i nadzorują Orańscy. Automatyczna byłaby o wiele lepsza, to fakt.

RE: WKNF nie działa - Maciej Kamiński - 04.11.2017

Ręczny był cholernie męczący dla każdego, kto nie miał zapału (Ronon, i do czasu Kamil oraz Lew Sapieha) albo nie był księgowym (ja). A jeśli co do czegoś przy kłótniach o problemy mikronacji się zgadzamy, to o fakt, że pewne schematy należy uprościć do kliknięć.

Ot, na przykład, przelewy. W BIW robiło się je poprzez wpisanie dwóch postów na konta stron. Zaś ja z kolei nie tak dawno temu wykonałem go w trzy sekundy. Albo, sięgnijmy na sekundę poza gospodarkę, przyznajcie, generator wniosków ułatwia sprawę obu stronom - składający albo uzupełni wszystkie informacje, albo wniosku nie wyśle, a wtedy przyjmujący o nic nie musi się dopraszać. Wszystko to są kwestie, w oparciu o które aktywności pobocznej się nie zbuduje, więc automatyzacja nie zaboli.

(04.11.2017, 22:02:27)Maciej Kamiński napisał(a): Ręczny był cholernie męczący dla każdego, kto nie miał zapału (Ronon, i do czasu Kamil oraz Lew Sapieha) albo nie był księgowym (ja). A jeśli co do czegoś przy kłótniach o problemy mikronacji się zgadzamy, to o fakt, że pewne schematy należy uprościć do kliknięć.
Ot, na przykład, przelewy. W BIW robiło się je poprzez wpisanie dwóch postów na konta stron. Zaś ja z kolei nie tak dawno temu wykonałem go w trzy sekundy. Albo, sięgnijmy na sekundę poza gospodarkę, przyznajcie, generator wniosków ułatwia sprawę obu stronom - składający albo uzupełni wszystkie informacje, albo wniosku nie wyśle, a wtedy przyjmujący o nic nie musi się dopraszać. Wszystko to są kwestie, w oparciu o które aktywności pobocznej się nie zbuduje, więc automatyzacja nie zaboli.
Automatyzacja z pewnością nie zaboli, jednak czy jesteśmy w stanie stworzyć taki system, by spełniał on swoje zadanie?

Jeśli KRI siadłaby razem nad rozwiązanie problemu to i owszem jesteśmy w stanie Big Grin

(04.11.2017, 22:09:56)Sheldon Anszlus Lovelace napisał(a): Jeśli KRI siadłaby razem nad rozwiązanie problemu to i owszem jesteśmy w stanie Big Grin
Wobec tego czemu jeszcze nic nie jest zrobione? Wink

(04.11.2017, 22:11:33)Antoni Kacper Burbon-Conti napisał(a):
(04.11.2017, 22:09:56)Sheldon Anszlus Lovelace napisał(a): Jeśli KRI siadłaby razem nad rozwiązanie problemu to i owszem jesteśmy w stanie Big Grin
Wobec tego czemu jeszcze nic nie jest zrobione? Wink

Bo aby coś było zrobione to musi zostać przedstawiony projekt. A żeby to zaprogramować należy mieć schemat działania, a nie ogólniki.
Tak btw KRI to gówno <3

RE: WKNF nie działa - Hewret von Thorn - 04.11.2017

(04.11.2017, 22:02:27)Maciej Kamiński napisał(a): generator wniosków ułatwia sprawę obu stronom

Gdyby na MyBB był taki generator wniosków, jak na SMF.

RE: WKNF nie działa - Maciej Kamiński - 04.11.2017

Bo tylko połowa adminów faktycznie zna się na informatyce oraz tak średnio są oni zapaleńcami gospodarki, poza najnowszym z nich.

Cytat:Gdyby na MyBB był taki generator wniosków, jak na SMF.
:,(

RE: WKNF nie działa - Bajtuś - 04.11.2017

Ja kiedyś byłem zapaleńcem gospodarki opartej na automatyce, ale co niektórzy wybili mi to z głowy i całkowicie zniechęcili do tematu.