Forum Republiki Bialeńskiej
Projekt rozporządzenia WKNF ws. wydania pozwolenia na dofinansowanie UB - Wersja do druku

+- Forum Republiki Bialeńskiej (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc)
+-- Dział: Organy i instytucje państwowe (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-9.html)
+--- Dział: Wysoka Komisja Nadzoru Finansowego (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-102.html)
+---- Dział: Trójkątny Pokój (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-110.html)
+---- Wątek: Projekt rozporządzenia WKNF ws. wydania pozwolenia na dofinansowanie UB (/thread-8506.html)

Projekt rozporządzenia WKNF ws. wydania pozwolenia na dofinansowanie UB - Antoni Kacper Burbon-Conti - 18.11.2017

Wysoka Komisjo, 

przedkładam Wam projekt rozporządzenia, który utworzyłem w związku z udzieleniem dofinansowania Prezydenta Republiki Bialeńskiej dla Uniwersytetu Bialeńskiego. Zgodnie z art. 7 Ustawy o WKNF, jeżeli ów dofinansowanie przekracza 1% środków zgromadzonych na koncie Skarbu Państwa, musimy wydać pozwolenie lub nie wyrazić zgody na dofinansowanie.

Cytat:
[Obrazek: ?url=spolecznosc.bialenia.org.pl%2Fgalle..._33_49.png]

ROZPORZĄDZENIE WYSOKIEJ KOMISJI NADZORU FINANSOWEGO W SPRAWIE
WYDANIA POZWOLENIA NA UDZIELENIE DOFINANSOWANIA PREZYDENTA REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ 
DLA UNIWERSYTETU BIALEŃSKIEGO
z dnia xx listopada 2017 r.

Na podstawie art. 7, ust. 2 Ustawy o Wysokiej Komisji Nadzoru Finansowego

Artykuł 1.

Niniejsze rozporządzenie ma na celu wydanie pozwolenia na udzielenie dofinansowania Prezydenta Republiki Bialeńskiej dla Uniwersytetu Bialeńskiego.

Artykuł 2.

Wysoka Komisja Nadzoru Finansowego wydaje pozwolenie na udzielenie dofinansowania na kwotę 2000 bialenów.

Artykuł 3.

Niniejsze rozporządzenie wchodzi w życie w momencie jego ogłoszenia.

Proponuję przejść od razu do głosowania, chyba że są jakieś zastrzeżenia ze strony Komisji.
@"Bajtuś" @"Sheldon Anszlus Lovelace"

RE: Projekt rozporządzenia WKNF ws. wydania pozwolenia na dofinansowanie UB - Bajtuś - 18.11.2017

A nie za duże to dofinansowanie ... przecież UB leży i dogorywa.

RE: Projekt rozporządzenia WKNF ws. wydania pozwolenia na dofinansowanie UB - Antoni Kacper Burbon-Conti - 18.11.2017

Propozycja obniżenia? Na jaką kwotę?

RE: Projekt rozporządzenia WKNF ws. wydania pozwolenia na dofinansowanie UB - Sheldon Anszlus Lovelace - 18.11.2017

Proponuję kwotę zmniejszyć do 2 000, a w szczególnym przypadku gdy do wynagrodzenia UB będzie potrzebowało dodatkowych funduszy i uzasadni, ma prawo złożyć wniosek o dodatkowe 4 000 BLN raz w miesiącu.

Tak zabezpieczymy się przed niepotrzebnym dofinansowaniem.

RE: Projekt rozporządzenia WKNF ws. wydania pozwolenia na dofinansowanie UB - Antoni Kacper Burbon-Conti - 18.11.2017

Na chwilę obecną nie możemy ograniczyć dofinansowań prezydenckich. Nam przysługuje prawo jedynie wydania pozwolenia lub odmówienia, jeżeli kwota przekracza 1%. Możemy obniżyć kwotę dofinansowania i ewentualnie na inne dofinansowania nie wyrażać zgody.

RE: Projekt rozporządzenia WKNF ws. wydania pozwolenia na dofinansowanie UB - Sheldon Anszlus Lovelace - 18.11.2017

Tak więc jestem za odrzuceniem lub zmniejszeniem kwoty do 2 000 BLN.
Jednak i ta kwota jest wysoka.

Wobec tego głosujmy za wprowadzeniem poprawki do art. 2:

Cytat:Artykuł 2.

Wysoka Komisja Nadzoru Finansowego wydaje pozwolenie na udzielenie dofinansowania na kwotę 2000 bialenów.

Jeśli nie pojawi się inna poprawka, zagłosujemy nad całością projektu.

Jestem ZA poprawką

RE: Projekt rozporządzenia WKNF ws. wydania pozwolenia na dofinansowanie UB - Bajtuś - 18.11.2017

ja też jestem za poprawką

Ja również jestem ZA. Poprawkę naniosłem na projekt.

Więc dla formalności, zagłosujmy nad całością rozporządzenia.

Jestem ZA.

A tak z innej beczki ... dofinansowania do UB powinno byc troche na zasadach realowych subwencji ... w naszym przypadku kasa by szła od ilości studentów oraz dotacje celowe na konkretne badania naukowe (realowe granty). Wtedy może trochę bardziej pobudziło by sie aktywność uczelni, bo branie kasy za nic to trochę niemoralne.

(18.11.2017, 13:45:10)Bajtuś napisał(a): A tak z innej beczki ... dofinansowania do UB powinno byc troche na zasadach realowych subwencji ... w naszym przypadku kasa by szła od ilości studentów oraz dotacje celowe na konkretne badania naukowe (realowe granty). Wtedy może trochę bardziej pobudziło by sie aktywność uczelni, bo branie kasy za nic to trochę niemoralne.

Wprowadzenie proponowanej przeze mnie ustawy umożliwi nam wydanie rozporządzenia regulującego takie sprawy. Na chwilę obecną już niech będzie tak, jak jest.

To napisałem na przyszłość ... taki mi wpadł pomysł do głowy.

(18.11.2017, 13:48:12)Bajtuś napisał(a): To napisałem na przyszłość ... taki mi wpadł pomysł do głowy.

I bardzo dobry. Jak już przejdzie ustawa, to będzie zamieszanie, bo będziemy musieli uzupełnić sporo rozporządzeń. Przypomnij się albo sam coś przygotuj.

Przypominam, że trwa już głosowanie nad całością projektu rozporządzenia.

RE: Projekt rozporządzenia WKNF ws. wydania pozwolenia na dofinansowanie UB - Tadeusz Krasnodębski - 18.11.2017

(18.11.2017, 13:45:10)Bajtuś napisał(a): Wtedy może trochę bardziej pobudziło by sie aktywność uczelni, bo branie kasy za nic to trochę niemoralne.

To nie jest branie kasy za nic nierobienie. W sensie, te pieniądze nie trafią ani do kieszeni mojej, ani do żadnego innego pracownika. Będą leżały na koncie uczelnianym i oczekiwały na osoby zasłużone, godne nagrodzenia czy udzielenia stypendium. Ale to pewnie po wprowadzeniu nowej wizji gospodarki, bo na razie bialen wciąż jest tylko dodatkiem, a nie rzeczywistym środkiem cokolwiek wartym.

Głosuję ZA, z nadzieją że w przyszłości to zmienimy

też ZA

Ja również jestem ZA. Przyjęte jednogłośnie.

Zaraz wrzucam rozporządzenie do Biuletynu i przesyłam środki.

RE: Projekt rozporządzenia WKNF ws. wydania pozwolenia na dofinansowanie UB - Tadeusz Krasnodębski - 18.11.2017

Dziękuję za zgodę. Wink