Forum Republiki Bialeńskiej
Rada Miasta - Wersja do druku

+- Forum Republiki Bialeńskiej (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc)
+-- Dział: Administracja samorządowa (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-5.html)
+--- Dział: Rzesza Bialeńska (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-551.html)
+---- Dział: Lew Wolnogradu (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-522.html)
+---- Wątek: Rada Miasta (/thread-8726.html)Rada Miasta - Eddard Noqtern - 03.01.2018

Szanowni członkowie Rady Miasta,

@"Ametyst Faradobus" @"Antoni Kacper Burbon-Conti" 

Na wstępie powiem czym chciałbym żeby nasz organ był i jak powinniśmy go powołać. Przede wszystkim według mnie Rada Miasta Wolnogradu powinna doradzać Lwowi w podejmowaniu decyzji, wskazywać na działania wymagające zajęcia się, a w niektórych sprawach mogłaby nawet przejmować część kompetencji Lwa Wolnogradu. Rada podejmowałaby również decyzje, za pomocą uchwał dotyczących miasta jak np. nazwanie placu, ulicy, skweru, dzielnicy; wydanie zakazu poruszenia się, albo cen parkowania itp. W skład Rady mogliby wejść według mnie wszyscy chętni mieszkańcy Wolnogradu.

I tu moje pierwsze do Was, jako potencjalnych członków nowej Rady: co o tym sądzicie? Czy powinniśmy powołać Radę za pomocą uchwały Sejmu Rzeszy? Czy ktoś by chciał się podjąć stworzenia takiej uchwały?


RE: Rada Miasta - Antoni Kacper Burbon-Conti - 03.01.2018

Tylko nasza trójka by należała do Rady? 
Ja jak najbardziej popieram Twoją propozycję, Rada pomagałaby Ci podejmować decyzje i tym samym zarządzać miastem. Wydaje mi się, że powinniśmy Radę powołać właśnie przez uchwałę Sejmu ew. jakąś Twoją uchwałą (aktualnie się nie orientuję, co masz prawo dokładnie wydawać), a co do napisania takiej uchwały - obecnie jestem zawalony rozporządzeniami do Komisji, więc odpadam, choć oczywiście gdyby była potrzeba, służę radą i pomocą.

Mam jednak jeszcze zastrzeżenie co do Ciebie Eddardzie i tego wątku.


RE: Rada Miasta - Ametyst Faradobus - 04.01.2018

Ja po raz kolejny proponuję wprowadzenie rozwiązań zawartych w projekcie Statutu miasta, który przedstawiłem już dawno temu: https://spolecznosc.bialenia.org.pl/thread-8333.html


RE: Rada Miasta - Antoni Kacper Burbon-Conti - 04.01.2018

Projekt jest dobry, zresztą już wcześniej go popierałem, ale pomija utworzenie Rady, jak to widzi Ed.


RE: Rada Miasta - Eddard Noqtern - 04.01.2018

Może zróbmy kompromisowo: w podanym projekcie zastąpimy Senat Radą Miasta, ale z uwzględnieniem, że w skład wchodzą nie wszyscy, a wybrani obywateli oraz określeniem jej kompetencji.

Proponowałbym również zastąpienie nazwy Gubernator Burmistrzem, bo G. to mi się bardziej z regionem, niż miastem kojarzy.


RE: Rada Miasta - Ametyst Faradobus - 02.02.2018

Chyba możemy po miesiącu wrócić do tematu. xD

Cóż, co do Rady to można i tak, ale moim zdaniem nazwa ta jest dosyć nudna. Podobnie ma się sprawa z Burmistrzem, chociaż w tym przypadku stolica i tak jest wyróżniona, bo nad Burmistrzem jest przecież jeszcze Lew. Przyznam, że Gubernatora zaczerpnąłem z ustroju państw Generalgouvernement Commonwealthu, gdzie Gubernator Generalny reprezentuje Führera Monarchę w bieżącym sprawowaniu funkcji na miejscu.


RE: Rada Miasta - Antoni Kacper Burbon-Conti - 02.02.2018

Najpierw trzeba by obsadzić stanowisko Lwa, bo o ile się nie mylę, Eddard zrezygnował również z tego stanowiska.


RE: Rada Miasta - Ametyst Faradobus - 02.02.2018

Też racja. Mogę wystartować, ale tylko w sytuacji, jeśli nie będę dalej ministrem, bo godzenie dwóch ważnych stanowisk mi się nie widzi.