Forum Republiki Bialeńskiej
Razem silniejsi! Zbiórka podpisów, program wyborczy kandydata na Prezydenta RB - Wersja do druku

+- Forum Republiki Bialeńskiej (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc)
+-- Dział: Kultura i społeczeństwo (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-4.html)
+--- Dział: Plac Zielony (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-66.html)
+---- Dział: Kampanie i polityka (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-73.html)
+---- Wątek: Razem silniejsi! Zbiórka podpisów, program wyborczy kandydata na Prezydenta RB (/thread-8886.html)

Strony: 1 2


Razem silniejsi! Zbiórka podpisów, program wyborczy kandydata na Prezydenta RB - Antoni Kacper Burbon-Conti - 31.01.2018

[Obrazek: plakat.jpg]

Drodzy Bialeńczycy!

Pragnę zaprezentować program wyborczy w wyborach na urząd Prezydenta Republiki Bialeńskiej duetu, który obecnie zasiada w Pałacu Prezydenckim: Antoni Kacper Burbon-Conti jako kandydat na Prezydenta RB oraz Tadeusz Krasnodębski jako kandydat na Wiceprezydenta RB. Jednocześnie zachęcam do pozostawienia swoich podpisów pod niniejszym programem.O KANDYDATACH

[spoiler]
Antoni Kacper BURBON-CONTI

[Obrazek: lu10-tom-ellis-singles0865bardj1.jpeg]

V-urodzony 01.09.2017 r. w Wolnogradzie, w Republice Bialeńskiej pod dwoma imionami - Antoni Kacper, z czego swoje drugie imię uzyskał po swoim rzeczywistym odbiciu. Wychowywał się w v-rodzinie inteligenckiej, choć średnio zamożnej. Od najmłodszych lat marzył o słudze Ojczyźnie. Pierwszą otrzymaną funkcją w historii Antoniego był fotel ministra ds. wewnętrznych w Gabinecie Prezydenta Ametysta Faradobusa. Jego ambicje i dobre chęci zostały zauważone przez obecnego Prezydenta Republiki Bialeńskiej Tadeusza Krasnodębskiego i postanowili razem wystartować w wyborach na urząd Prezydenta z pomyślnym skutkiem. Obecnie Antoni pełni nadal funkcję Wiceprezydenta Republiki Bialeńskiej, ale jest również ministrem ds. wewnętrznych i administracji, Wysokim Komisarzem Nadzoru Finansowego oraz Ambasadorem w Państwie Kościelnym Rotria.

Antoni od v-urodzenia uczestniczy tylko wyłącznie w życiu Bialenii. Wielokrotnie podróżował w celach dyplomatycznych i prywatnych do innych krajów, stąd też zna kulturę i zasady funkcjonowania innych państw i ma głowę pełną pomysłów do przenoszenia ich w bialeńskie strony, ale jest oddany Republice Bialeńskiej, ponieważ to w niej widzi największy potencjał. Jest człowiekiem otwartym, ale również stanowczym i stawiającym sobie wysokie wymagania. Wszystko, co robi, jest dobrze przemyślane i skrupulatnie realizowane.

Tadeusz KRASNODĘBSKI

[Obrazek: avatar_225.png?dateline=1511016052]

Na Pollinie obecny od sierpnia 2016 roku, v-urodzony 11.08.2016 w Republice Bialeńskiej początkowo jako Teddy Upperwood, a następnie Tadeusz Krasnodębski. Od tamtego okresu pełniący wiele funkcji, między innymi byłego Prezydenta RB i kilkukrotnego członka Gabinetu. Obecnie Prezydent Republiki Bialeńskiej i Rektor Uniwersytetu Bialeńskiego.

Choć Tadeusz swego czasu angażował się w pracę w Państwie Kościelnym Rotria, zawsze powtarzał, że jego v-ojczyzną jest wyłącznie Bialenia. Po powrocie z realiozy, pełen sił do dalszego działania, zapragnął poświęcić się dla rozwoju Republiki. Wierząc, że najlepszym wyjście jest skoncentrowanie wszystkich swoich sił na jednym państwie, zrezygnował ze wszystkich pełnionych funkcji w Rotrii.

Mocnymi stronami Tadeusza zdecydowanie jest zamiłowanie do prawa. Poza tym jest człowiekiem pełnym pomysłów, energii i zapału do działania; zawsze chce jak najlepiej dla swojej małej czy dużej ojczyzny.

[/spoiler]


ADMINISTRACJA PAŃSTWOWA

[spoiler]
Po niedawnej rekonstrukcji Gabinetu Prezydenta zostały wprowadzone dwa ministerstwa, które działają obecnie. Jestem zwolennikiem niniejszego podziału, ponieważ wówczas każdy ma jasno wydzielone zadania i za nie odpowiada. Mimo to jednak zastanawiam się nad oddzieleniem spraw zagranicznych od MSWiA i stworzeniem oddzielnego ministerstwa, które wspierałoby mnie w polityce zagranicznej. Nie wykluczam jednak pozostawienia obecnego podziału obowiązków i kompetencji.

Oczywiście, jak wspominałem na wstępie, widzę w swoim Gabinecie obecnego Prezydenta @"Tadeusz Krasnodębski" jako Wiceprezydenta. Prezydent ze znanych wszystkim powodów nie jest w stanie starać się o reelekcję, dlatego planuję kontynuować jego działania, poszerzać oraz rozwijać, ponieważ w pełni się z nimi utożsamiam. Chciałbym również korzystać z jego doświadczenia jako dwukrotny Prezydent RB i przekazać mu część obowiązków związanych z tworzeniem wszelkich rozporządzeń, postanowień oraz innych aktów normatywnych. Poza tym liczę, że będzie mi służył dobrą radą i pomocną dłonią w sytuacjach nagłych, kiedy jego doświadczenie okaże się niezwykle cenne.

Ponadto, chciałbym oczywiście korzystać z wielu przywilejów prezydenckich tak jak nadawanie odznaczeń i folwarków, podpisywania ustaw po wcześniejszym ich opiniowaniu, powoływania urzędników zgodnie z wolą społeczeństwa, jak jest to w bialeńskim zwyczaju.
[/spoiler]


POLITYKA ZAGRANICZNA

[spoiler]
Przy tym punkcie programu chciałbym nawiązać do hasła wyborczego "Razem silniejsi!", bowiem nie nawiązuje ono wyłącznie do współpracy pomiędzy mną a obecnym Prezydentem Tadeuszem Krasnodębskim, ale również do współpracy na poziomie całej Republiki Bialeńskiej i wszystkich jej mieszkańców oraz innych państw. Uważam, że w obecnych czasach wszyscy powinniśmy się łączyć, aniżeli dzielić. Stąd też zdecydowanie popieram działania rozpoczęte w obecnej kadencji w sprawie powrócenia do zrzeszenia z Brodrią oraz Hasselandem. Obecnie rozmowy na ten temat zwolniły tempo, dlatego jako nowy przedstawiciel Bialenii chciałbym je wznowić, ożywić i kontynuować oraz ostatecznie doprowadzić do końca, mam nadzieję, że ze skutkiem pozytywnym. Nie miałem okazji uczestniczenia w poprzednim zrzeszeniu, jestem osobą spoza grona osób, które wcześniej prowadziły działania w tej sprawie i byłbym powiewem świeżości  dla zrzeszenia, co mogłoby przynieść pozytywne skutki dla całej idei zrzeszeniowej.

Jestem zdania, że powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby umacniać nasze relacje z największymi potęgami Pollinu. Chciałbym zapraszać zagraniczne delegacje do Wolnogradu oraz odwzajemniać się pozostałym sojusznikom wizytami.

Pragnę również prowadzić aktywną politykę zagraniczną nie tylko na poziomie władz państw, ale również urzędników - ambasadorów i wszystkich mieszkańców, dlatego chciałbym kontynuować swoje działania przy ambasadach, które powinny prężnie działać i rozwijać się na terenie innych państw, które byłyby pięknymi wizytówkami naszego jeszcze piękniejszego kraju.

Obecnie polityką zagraniczną w znacznej części zajmuje się Tadeusz, dlatego to również na jego wiedzy, doświadczeniu i umiejętnościach dyplomatycznych chciałbym polegać w prowadzeniu tejże polityki. Jako Wiceprezydent byłby moim doradcą i współpracownikiem, który czuwałby nad poprawnością i sprawnością polityki zagranicznej.
[/spoiler]


GOSPODARKA

[spoiler]
Tutaj mógłbym się rozpisywać i planować, ponieważ obecnie prowadzę gospodarkę i jestem nią w pełni przesiąknięty, jednak chciałbym wypowiedzieć się krótko i rzeczowo.
Część zaplanowanych działań zostało zrealizowanych, część jest w realizacji, część została zweryfikowana przez rzeczywistość i odrzucona, ale pojawiły się również nowe pomysły z biegiem czasu i dostatkiem doświadczenia w tym zakresie i to właśnie o nich chciałbym powiedzieć. 

W pierwszej kolejności chciałbym wykorzystać giełdę, która daje nam wiele możliwości, chociażby posiadania domu, przedmiotów wartościowych czy innych przedmiotów. Pomysł ten pojawił się po umożliwieniu tego przez KRI, dlatego chciałbym zacząć to wykorzystywać. W związku z pojawieniem się giełdy, można zrezygnować z obecnego wyglądu przedsiębiorstw, ale to jest jeszcze kwestia do przedyskutowania na otwartym forum.

Pragnę dalej wynagradzać urzędników państwowych za swoje działania w postaci wynagrodzenia, jednak chciałbym nieco zmienić formę wynagrodzeń dla instytucji fabularnych typu Siły Zbrojne, Policja Krajowa i Uniwersytet Bialeński. Uważam, że w tej części wynagrodzeń państwowych przy naliczaniu wysokości wypłaty powinien pojawić się czynnik aktywności w danej instytucji, bowiem chciałbym zapobiec sytuacji otrzymywania wysokich wynagrodzeń wyłącznie za zajmowane stanowisko.

Planuję również ponowną "renowację" ustawy gospodarczej, czyli Kodeksu Gospodarczego i ponowne dostosowanie go do obecnych planów i pomysłów. 

Chciałbym również w Bialeńczykach wywołać chęć do aktywnego uczestniczenia w gospodarce i podwyższenia wysokości zainteresowania nią, bowiem cała gospodarka opiera się na Was i jest tworzona dla Was, Kochani Bialeńczycy.
[/spoiler]


FABULARYZACJA I REGIONY

[spoiler]
Jak wspominałem wcześniej, moim pomysłem na zachęcenie wszystkich do działań na rzecz wojska, policji czy uniwersytetu jest wynagradzanie ich w postaci pieniędzy, ale również odpowiednich tytułów oraz innych nagród.

Fabularne opisy nie tylko ciekawie się czyta, ale napędzają też one w pewnym sensie aktywność. Dlatego jestem zdania, że powinniśmy postawić na rozwój programu kosmicznego, Sił Zbrojnych i Policji. Te trzy dziedziny umożliwiają tworzenie naprawdę ciekawych i porywających opisów, a nawet konkursów i eventów - to duży błąd, że dotąd nikt tego nie wykorzystywał. 

Jestem zdania, że nasze regiony wymagają aktywizacji. Puste połacie terenu straszą przybyszy, a w miastach nie dzieje się kompletnie nic. Chciałbym to zmienić poprzez organizację wydarzeń specjalnie dla lenników i kolonizatorów. Myślę, że warto byłoby również połączyć nasze regiony z systemem gospodarczym, umożliwiając ich rozwój i zarabianie na nich wszystkim posiadaczom ziemskim. Można do tego także wykorzystać dzielnice mieszkalne Wolnogradu i Wysp Przyjaźni - w końcu osoby zamieszkujące blokowiska też zasługują na dostrzeżenie.
[/spoiler]


PROMOCJA I NOWI PRZYBYSZE

[spoiler]
Bardzo ważną rolę w naszym mikroświecie odgrywa aktywność, dlatego chciałbym kontynuować działania rozpoczęte za tej kadencji w sprawie mediów społecznościowych. Nie jest to proste ogniwo, ale uważam, że przy odpowiednim zaangażowaniu i chęciach jest możliwa swobodna, działająca reklama. 

Jeżeli pojawiliby się nowi przybysze, chciałbym ich zachęcić pomocą, poradnikami oraz ułatwieniem niektórych formalizmów, które dla laików nie są bagatelą, a w końcu jeszcze całkiem niedawno to ja byłem zagubioną osobą, która trafiła do Republiki Bialeńskiej. Wink
[/spoiler]


Jeżeli dotrwałeś do tego momentu, to jest odpowiedni czas na złożenie podpisu oraz zadania pytań do mnie czy Tadeusza Krasnodębskiego. Postaramy się na wszystkie odpowiedzieć i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Razem silniejsi! Zachęcamy do zaznaczania krzyżyka przy moim nazwisku podczas wyborów!RE: Razem silniejsi! Zbiórka podpisów, program wyborczy kandydata na Prezydenta RB - Tadeusz Krasnodębski - 31.01.2018

Nie sposób nie poprzeć. W pełni się utożsamiam.

(-) T. Krasnodębski

Ze swojej strony mogę zapewnić, że Antoni jest osobą niesamowicie solidną i obowiązkową. Jako moja prawa ręka pokazał się od najlepszej strony i bez cienia wątpliwości powierzyłbym mu fotel prezydencki.


RE: Razem silniejsi! Zbiórka podpisów, program wyborczy kandydata na Prezydenta RB - Maciej Kamiński - 31.01.2018

(-) Maciej Kamiński.

Póki co jedynie wstępnie zapytam, jak zwykle, o ulubione nadzienie do naleśników kandydata.


RE: Razem silniejsi! Zbiórka podpisów, program wyborczy kandydata na Prezydenta RB - Hewret von Thorn - 31.01.2018

/-/ HvT


RE: Razem silniejsi! Zbiórka podpisów, program wyborczy kandydata na Prezydenta RB - Antoni Kacper Burbon-Conti - 31.01.2018

(31.01.2018, 20:59:48)Maciej Kamiński napisał(a): Póki co jedynie wstępnie zapytam, jak zwykle, o ulubione nadzienie do naleśników kandydata.

Naturalnie, na bogato, banan, czekolada i bita śmietana. Big Grin


RE: Razem silniejsi! Zbiórka podpisów, program wyborczy kandydata na Prezydenta RB - Karol Wawrzyniec Medyceusz-Zep - 31.01.2018

(-) Karol Wawrzyniec kardynał Medyceusz-Zep

Szkoda tylko takiego ambasadora przy PKR oddawać na Prezydenta. Big Grin


RE: Razem silniejsi! Zbiórka podpisów, program wyborczy kandydata na Prezydenta RB - Ametyst Faradobus - 01.02.2018

(-) Ametyst


RE: Razem silniejsi! Zbiórka podpisów, program wyborczy kandydata na Prezydenta RB - Thomas von Lisendorff - 01.02.2018

/-/TvL


RE: Razem silniejsi! Zbiórka podpisów, program wyborczy kandydata na Prezydenta RB - Severino Castiglioni - 01.02.2018

O Tadeuszu nie napisano, że przez pewien czas należał do najzacniejszego rodu Pollinu - wielkich Medyceuszy Zepów. To duży minus w tym programie wyborczym. Przynajmniej dla mnie.


RE: Razem silniejsi! Zbiórka podpisów, program wyborczy kandydata na Prezydenta RB - Ametyst Faradobus - 01.02.2018

W sensie, że należał, czy że już nie należy?


RE: Razem silniejsi! Zbiórka podpisów, program wyborczy kandydata na Prezydenta RB - Antoni Kacper Burbon-Conti - 01.02.2018

(01.02.2018, 18:44:17)Paweł Karol Medyceusz Zep napisał(a): O Tadeuszu nie napisano, że przez pewien czas należał do najzacniejszego rodu Pollinu - wielkich Medyceuszy Zepów. To duży minus w tym programie wyborczym. Przynajmniej dla mnie.

To była autonomiczna decyzja Tadeusza. Nie chciałbym wchodzić w relacje pomiędzy Wami, a tym bardziej, żeby kampania brała w tym udział.


RE: Razem silniejsi! Zbiórka podpisów, program wyborczy kandydata na Prezydenta RB - Tadeusz Krasnodębski - 01.02.2018

Nie do końca rozumiem, jak moja przynależność lub nie do rodu może być minusem w programie Antoniego. To przecież jest kompletnie bez znaczenia, liczy się plan, zaangażowanie, a nie historia running mate.


RE: Razem silniejsi! Zbiórka podpisów, program wyborczy kandydata na Prezydenta RB - Karol Wawrzyniec Medyceusz-Zep - 01.02.2018

Paweł nie pieprz tylko ciesz się, ze tak dobry człowiek, z którym miałeś rodzinne relacje jest Prezydentem, a nie na niego psioczysz. Wnusiu, dziękuję za Twoją prezydenture i życzę Ci byś został wiceprezydentem

.


RE: Razem silniejsi! Zbiórka podpisów, program wyborczy kandydata na Prezydenta RB - Tadeusz Krasnodębski - 01.02.2018

Dziękuję, Dziadziu. Smile


RE: Razem silniejsi! Zbiórka podpisów, program wyborczy kandydata na Prezydenta RB - Karol Wawrzyniec Medyceusz-Zep - 01.02.2018

To, ze Tadeusz nie ma już nazwiska Medici-Zep nie oznacza, ze nie mogę go traktować jak familjanta. A właśnie, ze mogę.


RE: Razem silniejsi! Zbiórka podpisów, program wyborczy kandydata na Prezydenta RB - Hewret von Thorn - 01.02.2018

(01.02.2018, 22:17:45)Tadeusz Krasnodębski napisał(a): Nie do końca rozumiem, jak moja przynależność lub nie do rodu może być minusem w programie Antoniego.

"Hugon zero głosów"

@"Maciej Kamiński" pamięta.


RE: Razem silniejsi! Zbiórka podpisów, program wyborczy kandydata na Prezydenta RB - Maciej Kamiński - 01.02.2018

Vincisowie wciąż są górą.


RE: Razem silniejsi! Zbiórka podpisów, program wyborczy kandydata na Prezydenta RB - Ametyst Faradobus - 02.02.2018

(01.02.2018, 22:51:04)Karol Wawrzyniec Medyceusz-Zep napisał(a): To, ze Tadeusz nie ma już nazwiska Medici-Zep nie oznacza, ze nie mogę go traktować jak familjanta. A właśnie, ze mogę.

No ba, mnie możesz traktować jak teścia, a teść to prawie jak ojciec.


RE: Razem silniejsi! Zbiórka podpisów, program wyborczy kandydata na Prezydenta RB - Severino Castiglioni - 02.02.2018

A mnie?


RE: Razem silniejsi! Zbiórka podpisów, program wyborczy kandydata na Prezydenta RB - Ametyst Faradobus - 02.02.2018

Ty nie byłeś mężem mojej pasierbicy tylko moim prawdziwym przybranym synem, ale się zawstydziłeś, Kefasie.