Forum Republiki Bialeńskiej
Tradycja "Tłustego Czwartku" w Republice Bialeńskiej - Wersja do druku

+- Forum Republiki Bialeńskiej (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc)
+-- Dział: Organy i instytucje państwowe (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-9.html)
+--- Dział: Uniwersytet Bialeński (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-133.html)
+---- Dział: Wydział Prawa i Humanistyczno-Społeczny (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-145.html)
+---- Wątek: Tradycja "Tłustego Czwartku" w Republice Bialeńskiej (/thread-8917.html)

Strony: 1 2 3

Tradycja "Tłustego Czwartku" w Republice Bialeńskiej - Severino Castiglioni - 08.02.2018

Drodzy słuchacze!

Przedmiotem debaty będzie popularność tradycji obchodzenia "Tłustego Czwartku" wśród mieszkańców Republiki. Konieczne będzie przeprowadzenie dwóch ankiet. Dzisiaj pierwsza.

RE: Tradycja "Tłustego Czwartku" w Republice Bialeńskiej - Ametyst Faradobus - 08.02.2018

Wczoraj skończyłem sesję, więc pójdę na kremówki.

RE: Tradycja "Tłustego Czwartku" w Republice Bialeńskiej - Severino Castiglioni - 08.02.2018

W jutrzejszej ankiecie musi się pojawić odpowiedź "inne". Mnie tradycja tłustoczwartkowa fascynuje, aczkolwiek odkąd jestem na autorskiej diecie (od końca września 2017 r. bez sportu schudłem 17 kg - samo racjonalne żywienie) muszę ograniczyć liczbę pączków do dwóch i to spożytych zamiast obiadu. Natomiast nie mogę się nadziwić jak ludzie noszą po całe ich palety. Można powiedzieć, że to piękne, polskie tradycyjne święto jest najlepszym zwieńczeniem karnawału.

RE: Tradycja "Tłustego Czwartku" w Republice Bialeńskiej - Hewret von Thorn - 08.02.2018

Wczoraj zjadłem 3, dzisiaj 2 i jeszcze zamierzam więcej. Tongue

RE: Tradycja "Tłustego Czwartku" w Republice Bialeńskiej - Maciej Kamiński - 08.02.2018

Jednego dla tradycji, bo w tłusty czwartek tradycyjnie zapycham się oponkami.

RE: Tradycja "Tłustego Czwartku" w Republice Bialeńskiej - Severino Castiglioni - 08.02.2018

(08.02.2018, 13:16:00)Maciej Kamiński napisał(a): Jednego dla tradycji, bo w tłusty czwartek tradycyjnie zapycham się oponkami.

A oponki to nie pączki?

RE: Tradycja "Tłustego Czwartku" w Republice Bialeńskiej - Sheldon Anszlus Lovelace - 08.02.2018

(08.02.2018, 12:53:26)Paweł Karol Medyceusz Zep napisał(a): W jutrzejszej ankiecie musi się pojawić odpowiedź "inne". Mnie tradycja tłustoczwartkowa fascynuje, aczkolwiek odkąd jestem na autorskiej diecie (od końca września 2017 r. bez sportu schudłem 17 kg - samo racjonalne żywienie) muszę ograniczyć liczbę pączków do dwóch i to spożytych zamiast obiadu. Natomiast nie mogę się nadziwić jak ludzie noszą po całe ich palety. Można powiedzieć, że to piękne, polskie tradycyjne święto jest najlepszym zwieńczeniem karnawału.

no widzisz, a ja mogę jeść ile chce i nic nie przytyję :/

RE: Tradycja "Tłustego Czwartku" w Republice Bialeńskiej - Ametyst Faradobus - 08.02.2018

Ja tak samo, bo gdybym schudł to bym zniknął.

Wyniki ankiety są na razie bardzo zaskakujące. Duża rozbieżność głosów.

RE: Tradycja "Tłustego Czwartku" w Republice Bialeńskiej - Maciej Kamiński - 08.02.2018

(08.02.2018, 13:27:22)Paweł Karol Medyceusz Zep napisał(a):
(08.02.2018, 13:16:00)Maciej Kamiński napisał(a): Jednego dla tradycji, bo w tłusty czwartek tradycyjnie zapycham się oponkami.

A oponki to nie pączki?
Dla mnie osobiście nie.

RE: Tradycja "Tłustego Czwartku" w Republice Bialeńskiej - Hewret von Thorn - 08.02.2018

Jedyne ulubione oponki Macieja.

[Obrazek: bridgestone-opony-ciezarowe-naczepa.png]

(08.02.2018, 15:58:32)Maciej Kamiński napisał(a):

A oponki to nie pączki?
Dla mnie osobiście nie.

A może masz na myśli donaty?

RE: Tradycja "Tłustego Czwartku" w Republice Bialeńskiej - Bajtuś - 08.02.2018

hmmm ... nie wypowiem się ... chciałaby dusza do raju ...a mój Cerber liczy i goni ;(

(08.02.2018, 16:20:49)Paweł Karol Medyceusz Zep napisał(a):
(08.02.2018, 15:58:32)Maciej Kamiński napisał(a):

A oponki to nie pączki?
Dla mnie osobiście nie.

A może masz na myśli donaty?
Skądże. Donaty zawierają nadzienie, oponki nie.

RE: Tradycja "Tłustego Czwartku" w Republice Bialeńskiej - Antoni Kacper Burbon-Conti - 08.02.2018

(08.02.2018, 18:20:18)Maciej Kamiński napisał(a): Donaty zawierają nadzienie

Cytat:Doughnut, donut – rodzaj wysmażanego na głębokim oleju wyrobu cukierniczego w kształcie zbliżonym do torusa („oponki”). Często z polewą, np. czekoladową lub lukrową. Popularny w wielu krajach jako słodka przekąska lub deser. Od polskiego pączka odróżnia go głównie kształt i brak nadzienia.

Big Grin Big Grin

Ostatnio kupiłem w Carrefourze donuty z nadzieniem i bez nadzienia. Tongue

RE: Tradycja "Tłustego Czwartku" w Republice Bialeńskiej - Antoni Kacper Burbon-Conti - 08.02.2018

(08.02.2018, 18:27:24)Hewret von Thorn napisał(a): Ostatnio kupiłem w Carrefourze donuty z nadzieniem i bez nadzienia. Tongue

Polak wszystko wymyśli. Big Grin

Panowie, jestem bardzo zadowolony, że ta akademicka dyskusja nabiera rumieńców. Zapewniam, że to jeszcze nie koniec. Na jej zakończenie oczywiście wygłoszę wykład z wynikami prowadzonych badań.

(08.02.2018, 18:24:35)Antoni Kacper Burbon-Conti napisał(a):
(08.02.2018, 18:20:18)Maciej Kamiński napisał(a): Donaty zawierają nadzienie

Cytat:Doughnut, donut – rodzaj wysmażanego na głębokim oleju wyrobu cukierniczego w kształcie zbliżonym do torusa („oponki”). Często z polewą, np. czekoladową lub lukrową. Popularny w wielu krajach jako słodka przekąska lub deser. Od polskiego pączka odróżnia go głównie kształt i brak nadzienia.

Big Grin Big Grin
Czemu wyskakujesz z definicją donuta, skoro rozmawialiśmy o donatach?

(08.02.2018, 19:44:51)Maciej Kamiński napisał(a): Czemu wyskakujesz z definicją donuta, skoro rozmawialiśmy o donatach?

Bowiem pan Donat mógłby się nieco obrazić za przyrównywanie go do donuta. Big Grin