Forum Republiki Bialeńskiej
Zmiana nazwy? - Wersja do druku

+- Forum Republiki Bialeńskiej (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc)
+-- Dział: Kultura i społeczeństwo (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-4.html)
+--- Dział: Monastyr (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-216.html)
+---- Dział: Wolny Bialeński Związek Wyznaniowy Chrześcijan (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-219.html)
+---- Wątek: Zmiana nazwy? (/thread-930.html)

Strony: 1 2

Zmiana nazwy? - AndrzejSwarzewski - 25.05.2014

Obecna nazwa jest masakryczna, co jest moim błędem i moją głupotą. Big Grin Big GrinBig Grin
Może zmienilibyśmy tą nazwę na Związek Chrześcijan, albo coś podobnie prostego i łatwego? :wink: :wink::wink:

Re: Zmiana nazwy? - Maciej Kamiński - 25.05.2014

Cytat:Obecna nazwa jest masakryczna, co jest moim błędem i moją głupotą. Big Grin Big GrinBig Grin
Może zmienilibyśmy tą nazwę na Związek Chrześcijan, albo coś podobnie prostego i łatwego? :wink: :wink::wink:
Mnie się obecna nazwa podoba.

Re: Zmiana nazwy? - Konstanty Jerzy Michalski - 25.05.2014

Cytat:Obecna nazwa jest masakryczna, co jest moim błędem i moją głupotą. Big Grin Big GrinBig Grin

Związek Chrześcijan, może Kościół Bialeński, why not?

Re: Zmiana nazwy? - AndrzejSwarzewski - 25.05.2014

Cytat:Mnie się obecna nazwa podoba.
Jak to się może podobać? Big Grin Big GrinBig Grin
Cytat:Związek Chrześcijan, może Kościół Bialeński, why not?
Kościół Bialeński nie, gdyż sama nazwa nie wskazuje nawet w przybliżeniu religii.

Re: Zmiana nazwy? - Maciej Kamiński - 25.05.2014

Cytat:Jak to się może podobać?
Jestem w ekonomie, lubię zawiłe oficjalne nazwy. :wink: :wink::wink:

Re: Zmiana nazwy? - MvP - 25.05.2014

Mi również sie podoba obecna nazwa, jest tak uroczo pateryczna i przesadzona ze aż ^^.

Odp: Zmiana nazwy? - Morgan van Bone - 02.11.2014

Uważam, że obecna nazwa jest nieco zbyt długa, ale dobrą alternatywę pokazano tutaj. Dlaczego by nie Wojujący Kościół Chrystusa Króla?

Odp: Zmiana nazwy? - AndrzejSwarzewski - 02.11.2014

Ten Wojujący Kościół byłby z pewnością ciekawy narracyjnie, jakby to dobrze rozegrać. Ma Pan jakiś pomysł na reformę (a raczej rozwinięcie w ogóle) tego związku wyznaniowego?

Odp: Zmiana nazwy? - Morgan van Bone - 02.11.2014

To mógłby być kościół triumfujący, bardzo dogmatyczny itd.

Odp: Zmiana nazwy? - AndrzejSwarzewski - 02.11.2014

Można się pobawić w takich jakby Mormonów. Wink Może przedstawi Pan projekt Deklaracji Wiary? Jakby nam się spodobał, to będzie Pan mógł zacząć realizować swoją wizję i potem ogłosić się Prymasem Bialenii. Wink

Odp: Zmiana nazwy? - Maciej Kamiński - 02.11.2014

I przy okazji, zapraszam do złożeniu wniosku o obywatelstwo.

Odp: Zmiana nazwy? - Morgan van Bone - 04.11.2014

(02.11.2014, 19:42:47)AndrzejSwarzewski link napisał(a): Można się pobawić w takich jakby Mormonów. Wink Może przedstawi Pan projekt Deklaracji Wiary? Jakby nam się spodobał, to będzie Pan mógł zacząć realizować swoją wizję i potem ogłosić się Prymasem Bialenii. Wink

To moja propozycja wyznania wiary: Wierzę w Chrystusa triumfującego, zwycięzcę Śmierci, Grzechu i Szatana; Chrystusa - Króla Wszechświata, Pana Zastępów, który poprzez swoją zwycięską Mękę uświęcił Krzyż, aby się stał chwalebnym Sztandarem naszej wiary. On jest bowiem Zbawcą zesłanym przez Stwórcę na potępienie nieprawych i na osądzenie wszystkich ludzi w Dniu Ostatecznym, a nim Dzień nadejdzie - na umocnienie tych, co walczą o cześć Boskiego Imienia. Gdy zaś Dzień nadejdzie, przyjdzie z Nim Królestwo oraz panowanie Chrystusa. Amen.

Proszę zwrócić uwagę na obecność tylko dwóch Osób.

Odp: Zmiana nazwy? - MvP - 04.11.2014

A moze zmienmy tytul Chrystus na jakis inny?

Co ma Pan na myśli?

Odp: Zmiana nazwy? - Konstanty Jerzy Michalski - 04.11.2014

No tak, zawsze można zmienić Chrystus na Mesjasz. I tak, i tak pasuje.

Odp: Zmiana nazwy? - Jan Kaniewski - 04.11.2014

Sądzę, że może się to stać ciekawą inicjatywą.

Odp: Zmiana nazwy? - AndrzejSwarzewski - 04.11.2014

Może pojawiły się w jakiś Sobór na którym ustalimy w co wierzymy, np. piekło, reinkarnacja, czyściec.

Odp: Zmiana nazwy? - Hewret von Thorn - 04.11.2014

Wyznanie Wiary Człowieczeństwa

Może warto założyć odrębny wątek dotyczący nowym pomysłom na kościół?

Odp: Zmiana nazwy? - AndrzejSwarzewski - 04.11.2014

(04.11.2014, 21:14:39)Morgan van Bone link napisał(a): Może warto założyć odrębny wątek dotyczący nowym pomysłom na kościół?
Jak najbardziej można. Smile A najlepiej byłoby, jak już mówiłem, zwołać jakiś Sobór na którym byśmy wszystko ustalili. To byłoby też ciekawe wydarzenie narracyjnie.