Forum Republiki Bialeńskiej
Zbiórka podpisów, program wyborczy kandydata na Prezydenta RB - Wersja do druku

+- Forum Republiki Bialeńskiej (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc)
+-- Dział: Kultura i społeczeństwo (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-4.html)
+--- Dział: Plac Zielony (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-66.html)
+---- Dział: Kampanie i polityka (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-73.html)
+---- Wątek: Zbiórka podpisów, program wyborczy kandydata na Prezydenta RB (/thread-9407.html)Zbiórka podpisów, program wyborczy kandydata na Prezydenta RB - Antoni Kacper Burbon-Conti - 30.04.2018

[official2]
Drodzy Bialeńczycy!


Niewątpliwie w Bialenii nastały ciężkie czasy, a tłumaczyć sytuacji chyba nikomu nie trzeba. W związku z tym podjąłem decyzję, iż będę się ubiegał o reelekcję, ponieważ wiem, że Bialenia mnie potrzebuje. Od razu jednak zapowiadam, że nowa kadencja będzie całkowicie inna od tej właśnie ubiegającej.

W pierwszej kolejności chciałbym kilka spraw wyjaśnić. Ponieważ kilka osób się pytało, dlaczego pierwotnie zrezygnowałem z ubiegania się o Pałac Prezydencki, śpieszę z odpowiedzią (powód jest realny, ostrzegam): otrzymałem zagraniczne stypendium i cały przyszły rok, zaczynając od sierpnia do końca maja, a nawet czerwca spędzę daleko od polskich realiów, to jednak niekoniecznie musi mi przeszkodzić w działalności mikronacyjnej (dostęp do Internetu zdecydowanie będę posiadał), jednak istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że wyjadę już w lipcu na dwutygodniowy kurs językowy, a niestety nie wiem, jak tam będzie z dostępem do Internetu, aczkolwiek najwcześniej odbędzie się to 15 lipca, więc pod koniec kadencji, o jaką się ubiegam. Gdyby doszło do sytacji, że musiałbym zrzec się prezydentury, moje miejsce zająłby Tadeusz Krasnodębski, aczkolwiek nie wykluczam sytuacji, gdzie będę mógł swobodnie dokończyć kadencję, jednak wolę powiadomić. Jeżeli jednak chodzi o Tadka, postanowiliśmy, że nie wystartuje on jako Wiceprezydent, ponieważ uważamy, że byłoby nieetyczne sprawowanie jednocześnie funkcji Wiceprezydenta i Marszałka Parlamentu, jednak zgodnie z sukcesją prezydencką w sytuacji zrzeknięcia się moje miejsce zajmie Marszałek Parlamentu, a więc obecnie Tadeusz, a nieodpowiedzialnym byłoby pozostawianie Parlamentu z wakatem, co miałoby miejsce, gdyby teraz Tadeusz musiał zrezygnować z funkcji Marszałka i Posła.

Myślę, że przedstawiać się Wam nie muszę, ponieważ doskonale mnie znacie jako Prezydenta od 3 miesięcy, jednak wcześniej również mogliście mnie poznać jako Wiceprezydenta.

Również chciałbym się zwrócić do Was w pewnej sprawie. Choć może za bardzo wybiegam w przyszłość, ważnym elementem władzy prezydenckiej jest Gabinet Prezydenta, który swoją aktywnością motywuje Prezydenta oraz całe społeczeństwo, dlatego proszę śmiało zgłaszać swoje osoby do Gabinetu - wystarczy, że masz drobny pomysł i chcesz go zrealizować z pomocą całego Gabinetu. Jednocześnie nie chcę nikomu niczego narzucać, ponieważ narzucone ministerswo nie kończy się niczym dobrym, ale zajęcie się czymś, co Was interesuje, może przynieść wyłącznie pozytywne skutki. Proszę Was o to, ponieważ sam nie jestem w stanie przejąć wszystkich kompetencji Gabinetu, to zbyt dużo obowiązków dla jednej osoby. Zapewniam jednocześnie, że miejsce w Gabinecie znajdzie się dla każdego, zachęcam do spróbowania. Pokażcie, że zależy Wam na Bialenii!

Nadchodzącą kadencją chciałbym oprzeć na celach do zrealizowania (program wyborczy - okrojony, ale taki, jaki naprawdę można zrealizować), które razem z Wami postaram się nakreślić. Jeżeli narzucimy sobie pewne cele, które będziemy chcieli zrealizować przez kolejne 3 miesiące i odpowiednio się za to zabierzemy, zrealizujemy je bez większego problemu. Dlatego zachęcam Was, aby każdy opublikował swoje prywatne cele, które chciałby, żeby Bialenia osiągnęła przez ten czas. Wybierzemy te najlepsze i zrealizujemy.
  • Zaaktywizowanie Rzeszy Bialeńskiej wraz z Sejmem oraz lennikami, którzy stanowią podstawę naszej aktywności fabularnej, a które od dłuższego czasu kuleją.
  • Uwolnienie gospodarki spod ustaw i zorganizowanie całkowicie wolnego rynku. Szczegóły postaram się przedstawić w najbliższym czasie.
  • Poszerzenie współpracy z Księstwem Sarmacji oraz rozszerzenie działalności Paktu Gellońskiego.
  • Otworzenie Bialenii na nowych mikronautów: wesprzeć prowadzenia fanpage'a, stworzyć poradniki oraz usprawnić działy na forum.

Na sam koniec - proszę Was o wsparcie: teraz, po wyborach, ponieważ samemu niczego nie jestem w stanie osiągnąć.

Zachęcam również do złożenia podpisu pod moją kandydaturą oraz zadawania pytań, jeżeli chcielibyście się czegoś dowiedzieć, postaram się na wszystkie odpowiedzieć.
[/official2]


RE: Zbiórka podpisów, program wyborczy kandydata na Prezydenta RB - Mardred von Salvepol-Nova Vita - 30.04.2018

/-/ Lester Nowowicki


RE: Zbiórka podpisów, program wyborczy kandydata na Prezydenta RB - Michael Wolferine - 01.05.2018

/-/ Michael Wolferine


RE: Zbiórka podpisów, program wyborczy kandydata na Prezydenta RB - Hewret von Thorn - 01.05.2018

/-/ HvT

Czy Antoni zbierze więcej podpisów, niż Seweryn?


RE: Zbiórka podpisów, program wyborczy kandydata na Prezydenta RB - Severino Castiglioni - 01.05.2018

[Obrazek: 2DFxe.png]RE: Zbiórka podpisów, program wyborczy kandydata na Prezydenta RB - Tadeusz Krasnodębski - 01.05.2018

/-/ T. Krasnodębski


RE: Zbiórka podpisów, program wyborczy kandydata na Prezydenta RB - Frederick Hufflepuff - 01.05.2018

(-) Frederick Hufflepuff


RE: Zbiórka podpisów, program wyborczy kandydata na Prezydenta RB - Antoni Kacper Burbon-Conti - 02.05.2018

Czy jest ktoś, kto zechciałby dodać jakieś swoje cele bądź wesprzeć mnie w Gabinecie?


RE: Zbiórka podpisów, program wyborczy kandydata na Prezydenta RB - Mardred von Salvepol-Nova Vita - 02.05.2018

(02.05.2018, 23:33:55)Antoni Kacper Burbon-Conti napisał(a): Czy jest ktoś, kto zechciałby dodać jakieś swoje cele bądź wesprzeć mnie w Gabinecie?

Po 10-tym się odezwę.


RE: Zbiórka podpisów, program wyborczy kandydata na Prezydenta RB - Richard Zimmermann - 09.05.2018

/-/ Zimmermann