Forum Republiki Bialeńskiej
List od byłego Prezydenta - Wersja do druku

+- Forum Republiki Bialeńskiej (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc)
+-- Dział: Kultura i społeczeństwo (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-4.html)
+--- Dział: Plac Zielony (https://bialenia.sarmacja.org/spolecznosc/forum-66.html)
+--- Wątek: List od byłego Prezydenta (/thread-9571.html)List od byłego Prezydenta - Eddard Noqtern - 14.07.2018

Jako były Prezydent Republiki Bialeńskiej, odznaczony Orderem Bohatera Bialenii chciałbym powiedzieć parę słów na temat "Przewrotu Lipcowego".

Przede wszystkim muszę z całą stanowczością potępić działalność Rządu Tymczasowego. W moim przekonaniu przewrót został przeprowadzony całkowicie bezprawnie, łamiąc wszelkie najważniejsze, pryncypalne zasady będące fundamentami Republki. Nie trzeba wspominać o tym, że upadła praworządność. Wraz z nią upadły również prawa człowieka, wolności obywatelskie, słowa, zgromadzeń i stowarzyszania się.

Zamach został przeprowadzony poprzez wykorzystanie pozycji administracyjnej co nie powinno mieć w mikronacjach nigdy miejsca. Wyobraźmy sobie bowiem, że administratorzy Sarmacji, albo Dreamlandu stwierdzą, że obecna władza im się nie podoba i zdecydują się z miejsca ją odwołać. Budzi to wielkie zagrożenie dla mikronacji i dlatego powinno zostać przez wszystkich stanowczo potępione.

Na koniec chciałbym zapewnić, iż wszyscy uchodźcy zostaną chętnie powitani w Królestwie Hasselandu. Zapraszam do nas osoby poszukujące bezpieczeństwa. Udzielimy Wam wszelkiej potrzebnej pomocy. Ja natomiast chętnie wesprę Was osobiście we wszelkich działaniach mających na celu odbudowę wolności w kraju.


RE: List od byłego Prezydenta - Karol Medycejski - 15.07.2018

Ja nie wiem co robią służby porządkowe w tym kraju, ale chyba nie to, co powinny @"Iwan Pietrow".


RE: List od byłego Prezydenta - Hewret von Thorn - 16.07.2018

(14.07.2018, 23:59:31)Eddard Noqtern napisał(a): W moim przekonaniu przewrót został przeprowadzony całkowicie bezprawnie, łamiąc wszelkie najważniejsze, pryncypalne zasady będące fundamentami Republki. Nie trzeba wspominać o tym, że upadła praworządność. Wraz z nią upadły również prawa człowieka, wolności obywatelskie, słowa, zgromadzeń i stowarzyszania się.

A można zrobić przewrót bez łamania prawa?

(14.07.2018, 23:59:31)Eddard Noqtern napisał(a): Zamach został przeprowadzony poprzez wykorzystanie pozycji administracyjnej co nie powinno mieć w mikronacjach nigdy miejsca.

Tak samo w świecie realnym puczu można dokonać mając władzę nad wojskiem, wystarczy duże niezadowolenie wśród społeczności.
Co do samego przewrotu tutaj - mogło go dokonać 9 osób bo tyle posiadało tutaj uprawnienia administratorskie, w tym sam prezydent. Jakoś nikomu nie chciało się wziąć sprawy w swoje ręce i podjąć próbę aktywacji kraju, żeby cokolwiek się tutaj wydarzyło.
Najlepiej to krakać na innych, a samemu stać w miejscu z rękoma w kieszeniach.

(14.07.2018, 23:59:31)Eddard Noqtern napisał(a): Na koniec chciałbym zapewnić, iż wszyscy uchodźcy zostaną chętnie powitani w Królestwie Hasselandu. Zapraszam do nas osoby poszukujące bezpieczeństwa. Udzielimy Wam wszelkiej potrzebnej pomocy. Ja natomiast chętnie wesprę Was osobiście we wszelkich działaniach mających na celu odbudowę wolności w kraju.

Serdecznie dziękuję za wsparcie Obywateli. Każdy ma wolny wybór i może działać gdzie chce, może się zgadzać z Rządem Tymczasowym albo i nie.