Testy AS-4 w Siłach Powietrznych
#1
W związku z koncepcją wyposażenia dwóch eskadr Sił Powietrznych w samoloty pionowego startu i lądowania do operowania na rozległym i pozbawionym odpowiedniej sieci lotnisk obszarze Anatolii - trwają próby prowadzenia operacji lotniczych z lądowisk polowych dwóch wypożyczonych z Marynarki Wojennej samolotów typu AS-4.

[attachment=1:3239t1hr]

[attachment=2:3239t1hr]

[attachment=3:3239t1hr]

Samoloty obyły już kilkanaście lotów próbnych ze startami i lądowaniami po których odtwarzano gotowość bojową maszyn w warunkach polowych. Jeżeli cała procedura testowa zostanie przeprowadzona pomyślnie to Siły Powietrzne najprawdopodobniej zakupią 36 samolotów wg zmodyfikowanego zamówienia (inne wyposażenie niż morskich maszyn AS-4), które będą mogły na Anatolii operować z terenowych baz lotniczych mających drogi startowe o długości 800m oraz w razie konfliktu będąc uniezależnione od lotnisk mogłyby rozstać rozśrodkowane w terenie co znacznie utrudnia ich zniszczenie na ziemi.

Loty próbne są planowane do końca tygodnia i wtedy Siły Powietrzne podejmę decyzję co do ostatecznego zamówienia w RAT - http://spolecznosc.bialenia.net.pl/index...pic=1142.0 - dotyczącego wyposażenia jednostek lotniczych na Anatolii.
[Obrazek: oJmKP26.jpg]   [Obrazek: 7GVD8cn.jpg]

Współzałożyciel i wierny członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej.

Obieżyświat V-Kosmosu - samozwańczy Cesarz Gigasa i jego Księżyców oraz Generał Niezwyciężonej Cesarskiej Kosmicznej Floty.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości