WNIOSKI / PROŚBY / BŁĘDY ...
(15.08.2016, 22:50:49)Maciej Kamiński link napisał(a):Obrazisz się znowu, jak powiem, że najpierw się z tym idzie do konduktora?

Nie, ale podaj mi najpierw podstawę prawną misiu. Wink

EDIT:

Zmianami na forum, zgodnie z ustawą o strukturach informatycznych RB, zajmuje się KRI (nie, nie KriVersen) i tutaj właśnie złożyłem wniosek - w wyznaczonym do tego miejscu. A kto się nim zajmie (np. przewodniczący KRI, którym z urzędu jest Prezydent), to mnie akurat niewiele obchodzi.
Jego Operacyjność
(-) Linux
[Obrazek: 11668799_hhh.PNG]

-------

"Ten człowiek jest gorszy niż Pietrow i Prezerwatyw Tradycja Radziecki!"
~ Szymon Uchatsok, myląc Medycejskiego z Kucełem

"Kretyn i słoik, który pewnie się na warszawiaka stylizuje"
~ Mój adorator

-------

Miałem w sumie wypisać się z Bialenii
A jednak coś spowodowało, że zostałem
Raz za razem
Odpowiedź za odpowiedzią
Lubię was nawet czasem, wiecie?

Krążą jednak opowieści
Eminencja pewien mówią jest ich źródłem
Dzień sądu nadchodzi!
Yyy zapytacie 
Czego on znowu chce
Ech zostawcie dziwaka
Jednak zostałem
Stąd teraz siedzę
Kreśląc pierdolety 
I dopasowując je do liter mojego nazwiska
Odpowiedz
(15.08.2016, 22:53:51)Karol Medycejski link napisał(a):[quote author=Maciej Kamiński link=topic=382.msg55767#msg55767 date=1471294249]
Obrazisz się znowu, jak powiem, że najpierw się z tym idzie do konduktora?

[/quote]
<Jedna wycieczka po Biuletynie Ustaw później.>
Jak się okazuje, pomijając fakt, że podczas zmiany ustawy zasadniczej zgubiliśmy jedno z uprawnień prezydenta co do szlachectwa, to w sumie nigdy nie było takiego wymogu - ustawa mówi jedynie, że głowa państwa przyznaje folwarki, za które przysługują tytuły: <wstawić wianuszek nazw>, a posiadaczowi takiego a takiego tytułu przysługuje takie a takie lenno.
Również, za fakt, że tradycja składania takich wniosków się narodziła, można obwiniać mnie, bo to ja jako pierwszy taki wniosek złożyłem, dawno, dawno temu.
Ewentualnie, tak w ostatecznej ostateczności (z gatunku chwytanie się brzytwy przez tonącego, i to bynajmniej nie brzytwy Ockhama), można by to podciągnąć pod wypełnianie przez prezydenta funkcji strażnika Konstytucji, poprzez czuwanie nad nienaruszalnością terytorium (nie dam się tym przerażającym PW, które mi wysyłasz).
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
(15.08.2016, 23:35:35)Maciej Kamiński link napisał(a):[quote author=Karol Medycejski link=topic=382.msg55769#msg55769 date=1471294431]
[quote author=Maciej Kamiński link=topic=382.msg55767#msg55767 date=1471294249]
Obrazisz się znowu, jak powiem, że najpierw się z tym idzie do konduktora?

[/quote]
<Jedna wycieczka po Biuletynie Ustaw później.>
Jak się okazuje, pomijając fakt, że podczas zmiany ustawy zasadniczej zgubiliśmy jedno z uprawnień prezydenta co do szlachectwa, to w sumie nigdy nie było takiego wymogu - ustawa mówi jedynie, że głowa państwa przyznaje folwarki, za które przysługują tytuły: <wstawić wianuszek nazw>, a posiadaczowi takiego a takiego tytułu przysługuje takie a takie lenno.
Również, za fakt, że tradycja składania takich wniosków się narodziła, można obwiniać mnie, bo to ja jako pierwszy taki wniosek złożyłem, dawno, dawno temu.
Ewentualnie, tak w ostatecznej ostateczności (z gatunku chwytanie się brzytwy przez tonącego, i to bynajmniej nie brzytwy Ockhama), można by to podciągnąć pod wypełnianie przez prezydenta funkcji strażnika Konstytucji, poprzez czuwanie nad nienaruszalnością terytorium (nie dam się tym przerażającym PW, które mi wysyłasz).
[/quote]

Nie, to jest po prostu nie do obrony. Tym bardziej, że jest ustawa o strukturach informatycznych, z której wynika co innego, więc jak będzie z tym wnioskiem? Wink

PS Bo będziesz zmuszony użyć noża kuchennego - ja nie ustąpię. Wink
Jego Operacyjność
(-) Linux

-------

~ Mój adorator

-------

Raz za razem
Odpowiedź za odpowiedzią

Krążą jednak opowieści
Dzień sądu nadchodzi!
Yyy zapytacie 
Czego on znowu chce
Ech zostawcie dziwaka
Jednak zostałem
Stąd teraz siedzę
Kreśląc pierdolety 
Odpowiedz
Proszę uprzejmie o nadanie mi rangi moderatora w dziale MSZ.
Zarządca wsi Weinhof, Wiceminister Spraw Zagranicznych
Odpowiedz
Cóż, to w ramach kompromisu - Hewret, podpisz mu to tutaj.
A na przyszłość wypada poprawkę zrobić.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
(16.08.2016, 11:20:56)Maciej Kamiński link napisał(a):Cóż, to w ramach kompromisu - Hewret, podpisz mu to tutaj.

Obyczajowo wydam rozporządzenie ws. nadania lenna. Wink

(16.08.2016, 11:20:56)Maciej Kamiński link napisał(a):A na przyszłość wypada poprawkę zrobić.

A można jak najbardziej, jeszcze jak.
Niebawem przygotuję projekt uwzględniający również projekt Ametysta.
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
Cytat:Cóż, to w ramach kompromisu - Hewret, podpisz mu to tutaj.

Nie żaden kompromis, a ustawowy obowiązek moi drodzy. Wink

Cytat:Obyczajowo wydam rozporządzenie ws. nadania lenna.

A co tu obyczaj ma do rzeczy?
Jego Operacyjność
(-) Linux

-------

~ Mój adorator

-------

Raz za razem
Odpowiedź za odpowiedzią

Krążą jednak opowieści
Dzień sądu nadchodzi!
Yyy zapytacie 
Czego on znowu chce
Ech zostawcie dziwaka
Jednak zostałem
Stąd teraz siedzę
Kreśląc pierdolety 
Odpowiedz
(16.08.2016, 11:28:37)Karol Medycejski link napisał(a):A co tu obyczaj ma do rzeczy?

Prezio wydaje postanowienia.

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
(16.08.2016, 11:34:05)Hewret Faradobus link napisał(a):[quote author=Karol Medycejski link=topic=382.msg55809#msg55809 date=1471339717]A co tu obyczaj ma do rzeczy?

Prezio wydaje postanowienia.
[/quote]

To raczej zwyczaj. Nota bene niezgodny z ustawą, bo powinien to robić co najwyżej jako przewodniczący KRI. Już abstrahując od tego, że w Bialenii nie odróżnia się rozporządzeń od postanowień.

Jeszcze długa droga przed Wami (a chwilowo nami) Panie i Panowie. Wink
Jego Operacyjność
(-) Linux

-------

~ Mój adorator

-------

Raz za razem
Odpowiedź za odpowiedzią

Krążą jednak opowieści
Dzień sądu nadchodzi!
Yyy zapytacie 
Czego on znowu chce
Ech zostawcie dziwaka
Jednak zostałem
Stąd teraz siedzę
Kreśląc pierdolety 
Odpowiedz
(15.08.2016, 10:59:39)Tomasz Bagrat-Dostojewski link napisał(a):Proszę o zmianę loga partii "Jedna Brodria" na  [attachment id=1 msg=55679]

Ponawiam prośbę. Ponad to proszę o przeniesienie Partii na forum Carstwa Brodryjskiego i nadanie mi na nia moderatora na tym że forum.
/-/ Książę Thomas von Lisendorff
Kniaź Lisendorff
Wiceadmirał MW SZ RB,
[Obrazek: 75_25_01_16_8_38_15.png]

właściciel 87 folwarków 
Selekcjoner reprezentacji Republiki Bialeńskiej 
Odpowiedz
Cytat:To raczej zwyczaj. Nota bene niezgodny z ustawą, bo powinien to robić co najwyżej jako przewodniczący KRI.
Każdy prezydent stoi ustawowo na czele KRI.

(16.08.2016, 11:46:13)Tomasz Bagrat-Dostojewski link napisał(a):[quote author=Tomasz Bagrat-Dostojewski link=topic=382.msg55679#msg55679 date=1471251579]
Proszę o zmianę loga partii "Jedna Brodria" na  [attachment id=1 msg=55679]

Ponawiam prośbę. Ponad to proszę o przeniesienie Partii na forum Carstwa Brodryjskiego i nadanie mi na nia moderatora na tym że forum.
[/quote]
Gdzie konkretnie przenieść?
Odpowiedz
Proszę utworzyć dział Partie Polityczne .
Kniaź Lisendorff
Wiceadmirał MW SZ RB,

właściciel 87 folwarków 
Odpowiedz
Cytat:Każdy prezydent stoi ustawowo na czele KRI.

Tak, ale nie wydaje swoich decyzji jako konstytucyjny organ, czyli Prezydent (czy raczej w ramach konstytucyjnych kompetencji Prezydenta) a jako Przewodniczący KRI, którym jest z racji pełnienia wspomnianego urzędu. Tak czy inaczej, wnioski zgodnie z ustawą winny iść do KRI. A jeśli chce się nimi zajmować sam jej szef to tym lepiej. Mnie, jak już powiedziałem, jest to zupełnie obojętne.
Jego Operacyjność
(-) Linux

-------

~ Mój adorator

-------

Raz za razem
Odpowiedź za odpowiedzią

Krążą jednak opowieści
Dzień sądu nadchodzi!
Yyy zapytacie 
Czego on znowu chce
Ech zostawcie dziwaka
Jednak zostałem
Stąd teraz siedzę
Kreśląc pierdolety 
Odpowiedz
Proszę o zmianę nazwy działu Duma Bojarów na Rada Państwa.
Kniaź Lisendorff
Wiceadmirał MW SZ RB,

właściciel 87 folwarków 
Odpowiedz
(15.08.2016, 19:19:24)Severino Castiglioni-Faradobus link napisał(a):Proszę o dział wewnątrz Kościoła Rotryjskiego nazwany: Sanktuarium pw. Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w Nowej Auterze. Dodatkowo proszę o dodanie do nazwy Archikatedra pw. św. Dyzmy oraz Pałacu Arcybiskupiego słów w Wolnogradzie.

Podbijam.
Linus

Arcybiskup Wolnogradu
Patriarcha Kościoła Ekumenicznego

Sylwetka

[Obrazek: 2FwJU.png]
Odpowiedz
Machina urzędnicza w Bialenii nie działa, jak widać, wystarczająco sprawnie. Big Grin

Ale to jest moim zdaniem efekt zrzucania wszystkiego na barki konduktora. Może warto by stworzyć mu prawnie możliwość udzielania Wiceprezydentowi pełnomocnictwa do podejmowania pewnych działań a także by znalazł osobę do Kanclerii, która tworzyłaby dla niego projekty pism urzędowych i pomagała w ogólnym sprawowaniu urzędu? Wink Zwłaszcza, że Bialenia jest dość ludnym państwem i wiele tu trzeba często "przemielić" urzędniczo.
Jego Operacyjność
(-) Linux

-------

~ Mój adorator

-------

Raz za razem
Odpowiedź za odpowiedzią

Krążą jednak opowieści
Dzień sądu nadchodzi!
Yyy zapytacie 
Czego on znowu chce
Ech zostawcie dziwaka
Jednak zostałem
Stąd teraz siedzę
Kreśląc pierdolety 
Odpowiedz
Masz rację.

Myślę, że formalnie przydzieleniem lenna powinien zająć się Lew Wolnogradu - jeśli już powstała taka funkcja stojąca na czele lenników.

A co do kancelarii, to nie głupi pomysł. Nawet zastanawiałem się nad powołaniem kancelarii, z tymże nie wiem, czy byliby chętni do bycia sekretarką. Big Grin

A jako przewodniczący KRI daję oczywiście podpisik.

/-/ Hewret Faradobus

Macieju?

Odpowiedz
Działy pododaję, a herb poproszę w rozmiarach 64x64.
Odpowiedz
Dziękuję za akceptację wniosku i proszę oto grafika w szerokości 64 px (w międzyczasie dokonałem małej poprawki):

[Obrazek: 5865156_Mockshire.png]
Jego Operacyjność
(-) Linux

-------

~ Mój adorator

-------

Raz za razem
Odpowiedź za odpowiedzią

Krążą jednak opowieści
Dzień sądu nadchodzi!
Yyy zapytacie 
Czego on znowu chce
Ech zostawcie dziwaka
Jednak zostałem
Stąd teraz siedzę
Kreśląc pierdolety 
Odpowiedz
Zmiany są potrzebne, pomyślę nad poprawkami, ale najpierw opanowuje ustawę o Policji.
Linus

Arcybiskup Wolnogradu
Patriarcha Kościoła Ekumenicznego

Sylwetka

[Obrazek: 2FwJU.png]
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości