Historia Ronona DEX
#1
Ronon Dex urodził się w V-świecie 3 stycznia 2014 jako Krzysztof Razorblade. Uzyskał obywatelstwo Republiki Bialeńskiej w dniu 9 stycznia 2014, z rąk ówczesnego Prezydenta RB – Andrzeja Swarzewskiego, na którego prośbę podjął się misji stworzenia Bieleńskich Sił Zbrojnych. Było to główna działalność Krzysztofa R. – dosłużył się stopnia Marszałka Bialenii. Oprócz tego zajmował się też kartografią, różnistymi „duperelkami” i po pewnym czasie również działalnością gospodarczą. Niestety działalność nie była pasmem sukcesów… Inicjatywy jakoś nie trafiały do innych mieszkańców RB, był obwiniany jednocześnie za „walkę z narracją” oraz za jej nadmiar, o rzekome sprzyjanie Sarmacji, popadał w konflikty - z Kucami, z Kaniewskim czy ze stronnikami Jahołdajewszczyzny. W końcu go to wszystko zmęczyło i postanowił od Bialenii odpocząć. Zamknął swoją działalność gospodarczą, zrezygnował ze stanowisk i 2 lutego 2015, po 13 miesiącach działalności dokonał zgodnie z prawem RB aktu eutanazji postaci Krzysztofa Razorblade.


W rzeczywistości Krzysztof przyjął personalia Ronon Dex i wykorzystał możliwości jakie dawał mu wcześniejszy udział w Bialeńskim Programie Kosmicznym, prace na badaniami V-Kosmosu oraz posiadanie firmy Razor Air Tech produkującej m.in. statki kosmiczne. Zbudowano bowiem dwa duże (235m długości) statki międzyplanetarne typu Eksplorator dla BAK oraz trzeci, z prywatnych środków właściciela firmy. Ekspolorator-01 w barwach RB od 1 października 2014 dokonywał badań naszego układu planetarnego, a Ekspolorator-02 zabrał w listopadzie tegoż roku Konstantego J. Michalskiego z misją dyplomatyczną na Micrę. Ten trzeci statek kosmiczny był w dyspozycji firmy RAT czyli w zasadzie jej właściciela, razem z pokładowym samolotem kosmicznym USK-1 Hermes. To właśnie tym statkiem Ronon Dex udał się na samowygnanie w głąb układu planetarnego.

[attachment id=1 msg=41825]

Od początku zamierzonym celem była największa planeta układu, ogromny (średnica 685000km) gazowy gigant nazwany Gigasem – mający jak to wynikało z wcześniejszych badań 8 dużych księżyców (i nieustaloną liczbę małych skał krążących po orbicie planety), z których trzy najbliższe planecie nadawały się do zamieszkania. Posiadały bowiem zdatna do oddychania atmosferę, duże ilości wody i ciążenie zbliżone do tego na Pollinie. To tam skierował się Ronon na pokładzie Eksploratora-RAT.

[attachment id=19 msg=41825]

Po długiej podróży dotarł na orbitę Gigasa i skierował swój statek ku najbliższemu księżycowi, którego warunki najlepiej rokowały zamieszkaniu. Nie pomylił się, ale po przybyciu na jego orbitę dokonał zdumiewającego odkrycia… Odnalazł bowiem ogromny, ponad sześciokrotnie większy od swojego statek kosmiczny. Było to wyraźnie dzieło nieznanej, bardzo zaawansowanej cywilizacji. Statek nie odpowiadał na próby nawiązania łączności. Wykorzystując Hermesa udał się więc Ronon na jego pokład.

[attachment id=3 msg=41825]

Ale statek był pusty… to znaczy nie było na nim żadnej żywej istoty, bo ładownie były pełne, a sam statek wyraźnie sprawiał wrażenie jednostki kolonizacyjnej i do tego był całkowicie sprawny. Nieznane były przyczyny opuszczenia go przez załogę…

[attachment id=13 msg=41825]

Na księżycu Gigas I odkrył jednak Ronon prymitywną i niewielką „cywilizację” – ludzi na poziomie ledwo umiejętności obróbki metalu, żyjących głównie w rolniczych enklawach, zmagających się z przyrodą księżyca. Chociaż starali się stworzyć rozwijająca się cywilizację i osiągali w tym zdumiewając rezultaty. Jasne było, że przybyli tym ogromnym statkiem – ale nie udało się wyjaśnić co się wydarzyło i dlaczego statek był opuszczony, a mieszkańcy na tak nikłym stopniu rozwoju cywilizacyjnego. Byli to potomkowie dawnej załogi czy może jacyś ludzie przywiezieni jako niewolnicy, siła robocza i na skutek nieznanych okoliczności pozostawieni samymi sobie?

[attachment id=18 msg=41825]

Ronon Dex zamieszkał wśród nich… Górując cywilizacyjnie nad tubylcami szybko osiągnął wysoką pozycję w tym prymitywnym społeczeństwie, będąc faktycznie władcą choć bynajmniej nie to było jego celem. Postanowił jednak poprowadzić to społeczeństwo ku cywilizacyjnemu rozwojowi – wykorzystując zasoby przywiezione Eksploratorem, zasoby odkrytego statku nieznanej cywilizacji oraz wykorzystując nabytą wcześniej wiedzę. Powołał do życia „Cesarstwo Gigasa i Jego Księżyców” – obejmujące osiem wielkich księżyców gazowej planety.

[attachment id=20 msg=41825]

Flaga samozwańczego Cesarstwa jest czerwono-biała – na czerwonym tle umieszczono białe koło symbolizujące planetę Gigas oraz osiem białych pasów, które symbolizują 8 wielkich księżyców.

„Cesarstwo” obejmuje poza samą planetą (czysto teoretycznie, bo przecież to ogromna kula gazu w kosmosie) następujące księżyce:

[attachment id=5 msg=41825]

1. Gigas I
- średnica 15300 km,
- atmosfera o ciśnieniu zbliżonym do atmosfery Pollinu (Azot 72%, Tlen 25%, 1% Dwutlenek węgla, 1% Argon, 1% Inne gazy)
- skalisty, okrąża Gigasa w średniej odległości ok. 98 tys. km.
- zdatny do życia człowieka, zdjęcia wskazują na obecność życia (bogatej roślinności)
- grawitacja - 1,15 ciążenia Pollinu.

[attachment id=6 msg=41825]

2. Gigas II
- średnica  10890 km,
- atmosfera o ciśnieniu zbliżonym do atmosfery Pollinu (Azot 70%, Tlen 21%, Hel 6%, 1% Dwutlenek węgla, 1% Argon, 1% Inne gazy),
- skalisty, okrąża Gigasa w średniej odległości 132 tys. km.
- zdatny do życia człowieka, zdjęcia wskazują na obecność roślinności i wody.
- grawitacja - 0,9 ciążenia Pollinu.

[attachment id=7 msg=41825]

3. Gigas III
- średnica 13510 km,
- atmosfera o ciśnieniu zbliżonym do atmosfery Pollinu (Azot 71%, Tlen 23%, 3% Dwutlenek węgla, 1% Argon, 2% Inne gazy),
- skalisty, okrąża Gigasa w średniej odległości 171 tys. km.
- zdatny do życia człowieka, choć panują na nim głownie dość niskie temperatury, a większość planety pokrywa lód.
- grawitacja - 1,05 ciążenia Pollinu.

[attachment id=8 msg=41825]

4. Gigas IV
- średnica 5150 km,
- bardzo gęsta atmosfera złożona w 98% z azotu oraz w 2% z metanu.
- skalisty, okrąża Gigasa w średniej odległości ok. 447 tys. km.

[attachment id=9 msg=41825]

5. Gigas V
- średnica  1425 km,
- brak atmosfery,
- skalisty, okrąża Gigasa w średniej odległości 1132 tys. km.

[attachment id=10 msg=41825]

6. Gigas VI
- średnica 7155 km,
- brak atmosfery,
- skalisty, okrąża Gigasa w średniej odległości 1250 tys. km.

[attachment id=11 msg=41825]

7. Gigas VI
- średnica  9890 km,
- rozrzedzona atmosfera, głównie dwutlenek węgla,
- skalisty, okrąża Gigasa w średniej odległości 1980 tys. km.

[attachment id=12 msg=41825]

8. Gigas VIII
- średnica 9990 km,
- rozrzedzona atmosfera, głównie tlen,
- skalisty, okrąża Gigasa w średniej odległości 2250 tys. km.

Czas jaki Ronon Dex spędził na księżycach Gigasa poświęcił na rozwój cywilizacyjny tamtejszego społeczeństwa (które obecnie osiągnęło poziom cywilizacyjny podobny jak na Pollinie, a nawet wykorzystując zdobycze ze „statku” momentami nieco wyższy, jeśli chodzi o poruszanie się w kosmosie i na nieprzyjaznych środowiskowo ciałach niebieskich) i badanie swojego „Cesarstwa”. Zasiedlono pozostałe dwa najbliższe planecie księżyce, choć Gigasa III w zasadzie tylko badawczo, bo panują tam jednak niskie temperatury i wieczna zima. Na dwóch innych umieścił kopalnie cennych metali i minerałów.

Ronon jednak zatęsknił za Bialenią, ciekawy był jak funkcjonuje kraj, któremu poświęcił 13 miesięcy swojego v-życia… Chciał sprawdzić co tam słychać u ludzi, których uważał swego czasu za przyjaciół, ale i ciekaw był co słychać u „wrogów”. Upewniwszy się, że w jego nowym domu wszystko rozwija się po jego myśli, wyruszył w podróż ku Pollinowi. Odbył ją na starym, wiernym Eksploratorze, gdyż „Zagubiony Wędrowiec” (jak nazwał swego znaleziony statek kosmiczny), pełni rolę latającej stolicy jego samozwańczego cesarstwa.

[attachment id=14 msg=41825]

21 marca 2016 dotarł na orbitę Pollinu i za pomocą samolotu kosmicznego Hermes udał się do Republiki Bialeńskiej – gdzie pomimo nierozpoznania przez obecną władzę RB uzyskał zgodę na lądowanie.

[attachment id=15 msg=41825]

Ciekawe jak potoczą sie dalsze losy Ronona i czy ponownie zaaklimatyzuje się w Bialenii? Czas pokaże...
[Obrazek: oJmKP26.jpg]   [Obrazek: 7GVD8cn.jpg]

Współzałożyciel i wierny członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej.

Obieżyświat V-Kosmosu - samozwańczy Cesarz Gigasa i jego Księżyców oraz Generał Niezwyciężonej Cesarskiej Kosmicznej Floty.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości