Dobry wieczór
#1
[justify]Witam wszystkich mieszkańców Bialenii. Nazywam się Auksencjusz Butodziej-Witt, pochodzę z Dreamlandu, a ściśle z Zjednoczonego Księstwa Furlandii i Luindoru. Jestem synem pewnie wam znanego Daniela von Witta, który ostatnio wypowiadał się z okazji organizowania festiwalu FOTY. Przybywam do was prywatnie, aby spytać na czym opiera się wasze państwo, jak działa (posiadacie system gospodarczy, jeśli się nie mylę) , ale najbardziej interesuje mnie działanie samorządów, czy macie jakiś pakiet lokalnych ustaw, umowy, sejmiki. Ostatnio sporo się dzieje w prowincji pod względem rozwoju prawa, w której mieszkam w Dreamlandzie i po prostu chciałbym się zainspirować, porównać jak sprawy lokalne mają się w tak aktywnym państwie jakim jest Republika Bialeńska. Za wszelkie odpowiedzi dziękuję i pozdrawiam. Smile[/justify]

(-) Auksencjusz hrabia Butodziej-Witt - Wiceminister Spraw Wewnętrznych Królestwa Dreamlandu
[Obrazek: rzad-maly1.png]                                                                                                                                                                                                              [Obrazek: podpis-premier-kd297.png]
Odpowiedz
#2
Witam Serdecznie Panie Witt,  Wink

Wszelakie informacje prawne można znaleźć w biuletynie ustaw. Obecnie rolę trzech główne samodządów odgrywają państwa stowarzyszone: Królestwo Hasselandu (do którego serdecznie zapraszam) i Carstwo Brodryjskie oraz Rzesza Bialeńska jako zbiór lenn i bialeńskich wolnych miast.

Systemu gospodarczego obecnie nie ma. Był, ale się nie sprawdził. Obecnie trwają prace na nowym.
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Odpowiedz
#3
(01.09.2016, 23:15:51)Eddard Noqtern link napisał(a):Systemu gospodarczego obecnie nie ma. Był, ale się nie sprawdził. Obecnie trwają prace na nowym.
Dodam, że nie sprawdził się, ze względu na nadmierne uciążliwości "ręcznego" odsługiwania księgowości i kont. Obecnie gdy pojawiły się techniczne możliwości "automatyzmu" zamiast dość uciążliwego przelewania środków postami, to jest szansa na powrót do rozwiązań gospodarczych.

Tutaj są te dwie (archiwalne już) ustawy na podstawie, których działała gospodarka RB:

http://spolecznosc.bialenia.org.pl/index...2345.0#new
http://spolecznosc.bialenia.org.pl/index...2342.0#new

Natomiast jak to działało można zobaczyć w istniejących jeszcze (choć już nieaktywnych) księgowościach firm np:

RAT - http://spolecznosc.bialenia.org.pl/index...opic=857.0
RA - http://spolecznosc.bialenia.org.pl/index...opic=859.0
Stocznia - http://spolecznosc.bialenia.org.pl/index...opic=860.0
BPL - http://spolecznosc.bialenia.org.pl/index...opic=862.0
BLL - http://spolecznosc.bialenia.org.pl/index...opic=811.0
[Obrazek: oJmKP26.jpg]   [Obrazek: 7GVD8cn.jpg]

Współzałożyciel i wierny członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej.

Obieżyświat V-Kosmosu - samozwańczy Cesarz Gigasa i jego Księżyców oraz Generał Niezwyciężonej Cesarskiej Kosmicznej Floty.
Odpowiedz
#4
Ciof, witam na ziemi kropkami płynącej, gdzie trawa jest zieleńsza.

Cytat:Przybywam do was prywatnie, aby spytać na czym opiera się wasze państwo, jak działa (posiadacie system gospodarczy, jeśli się nie mylę)
W sumie to nawet więcej niż jeden system - ale, jak wspomniano wyżej, niezbyt działa. Państwo opiera się na ludziach, jak i większość zresztą - a konkretne przedziały w bardzo dużej mierze zależą od tego, kto jak przekonuje do swoich myśli.

Cytat:ale najbardziej interesuje mnie działanie samorządów, czy macie jakiś pakiet lokalnych ustaw, umowy, sejmiki.
Państwa stowarzyszone mają w większości dziedzin własne prawodawstwo, coś na kształt "sejmiku" działa w każdym samorządzie. Umowy są jedynie między firmami (pomijając jedynie stowarzyszeniową).
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości